Fehérvár – Znojmo 3:4 (po pr.)
Fehérvár AV19
3:4 (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Úterý 18.10.2016, 19:15 • Gábor Ocskay Jr. Ice Hall • bet-at-home ICE Hockey League • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Hezký večer všem znojemským fanouškům i ostatním hokejovým nadšencům. V rámci 11. kola Erste Bank Eishockey Ligy nás čeká duel dvou nerakouských zástupců této soutěže, a to maďarského Fehérváru a Znojma.

Domácí si v letošní sezóně připsali zatím čtyři výhry, a to nad Lublaní, Dornbirnem, Villachem a Vídní. Na kontě tak mají jedenáct bodů, o jeden méně než Znojmo. "Nemáme v týmu individuality, ale máme týmového ducha. Kompenzuje to i velké nasazení – bojujeme a pracujeme tvrdě. Máme před sebou domácí zápasy, ve kterých musíme bodovat. Znojmo je však silný tým s mnoha individualitami. Musíme na ně hrát tvrdě, pak máme šanci," svěřil se zkušený trenér Benoit Laporte.

Orli Znojmo

Orli se na startu ligy trápili, postupně ale jde vidět herní i výsledkové zlepšení. Naposledy však svoje fanoušky příliš nepotěšili, když prohráli s poslední Lublaní. "S Lublaní jsme se porazili sami. Ty body nám chybí, takže je budeme muset získat ve Fehérváru, nic jiného nám nezbývá. Uvědomujeme si však, že jsou doma velice silní. Musíme se na ně připravit," řekl po posledním utkání Jiří Režnar.

Nejproduktivnější hráč
    Fehérvár: Justin Maylan – 7 bodů (1 + 6)
    Znojmo: Radek Číp – 7 bodů (4 + 3)

Nejlepší střelec
    Fehérvár: Adam Courchaine a Ištvan Sofron – 3 góly
    Znojmo: Radek Číp – 4 góly

Nejproduktivnější obránce
    Fehérvár: Antonin Manavian – 2 body (2 + 0)

Znojmo – Fehérvár 2:1

Fehérvár AV19: Rajna (Hetenyi) – Sziranyi, Szaller, Owens, Mnavian, Sagert, Orban, Szabo, Laday – Serpatki, Orban, Sofron – Koger, Sarauer, Bodo – Courchaine, Vas, Maylan – Reisz, Kocsis, Vincze.

Rozhodčí: Nikolic, Zrnic – Nagy, Soos.

Do zahájení zápasů zbývá něco málo kolem dvaceti minut. Domácí se představí ve stejné sestavě jako při předešlém utkání, naopak sestava Znojma doznala drobných změn. V bráně dostane příležitost Marek Schwarz, novinkou je také návrat Petera Puchera ke dvojici Tomas, Vodný. Teddy Da Costa nahradí znojemskou 33 ve třetí pětce, na led tak vyjede po boku Hughesmana a Šedy. Třináctým útočníkem dnes není Marek Špaček, nýbrž Marek Györi.

00:01

00:11
    Plíhal sice ovládl úvodní vhazování, Šulákovo nahození však skončilo na zakázaném uvolnění.

01:05
    Od prvních minut probíhá boj o střední pásmo, ani jednou z celků se totiž nedaří proniknout za útočnou modrou.

01:47
    Šedova střela vyražena gólmanem do ochranné sítě.

01:54
    Maďaři ujeli do přečíslení dva na jednoho, Stehlík se však výborně položil do přihrávky.

02:48
    Neskutečné, co si dovolil jeden z hráčů Fehérváru! Za bránou nabral puk na hokejku a pokusil se jej vhodit kolem tyče do horního růžku! Nechybělo mnoho...
    02:48 Šance domácích

03:58
    Courchaine se hnal na bránu, obrana Znojma mu ale odpálila kotouč z hole.

04:42
    Da Costa vjel do útočného pásma, jeden z jeho spoluhráčů tam však byl o něco dříve – ofsajd.

05:02
    Icing v podání domácích hráčů.

05:48
    McMonagle skvěle překonal bránícího protihráče, s následnou střelou už ale tak úspěšný nebyl.

06:28
    Biro přimáčkl soupeře tvrdě na mantinel, Znojmo se přesouvá do útoku.

07:17
    Opět v akci Marek Biro, tentokrát si nabruslil do útočného pásma a žabičkou hledal rozjetého Tomase. Obránce domácích ovšem na poslední chvíli zasáhl.

08:00
    Osm minut za námi, zatím jsme mnoho větších akcí neviděli.

08:28
    Schwarz si poradil se střelou Orbána z otočky.

09:03
    Sarauer se obtočil kolem brány a hledal spoluhráče, hosté si ale přihrávku pohlídali.

09:53
    Perfektní spolupráce Puchera s Tomasem! Znojemská legenda našla svého spoluhráče s číslem devatenáct skvělým pasem téměř přes půl hřiště, z čehož pramenila velmi ostrá prověrka brankáře.

10:52
    Ani Da Costa se svojí střelou přes obránce neuspěl, Rajna znovu chytá.

11:11
    Beroun z voleje pouze protáhl brankáře.

11:47
    Kotouč se odrazil nezvykle divně od mantinelu, mohl toho využít Vas, ale Biro společně se Schwarzem zasáhli.

12:04
    Fehérvár právě vstřelil branku!
    Hodně laciný gól. Ihned po vhazování vypálil CHRISTOPHER BODO a přesnou střelou do růžku překonává Schwarze. Asistence: Andrew Sarauer.
    12:04 BODO - 1:0

14:12
    Znojmo se ale pokouší o rychlé vyrovnání, Rajna se ale zdá být výborně koncentrován.

14:39
    A mohlo být zle! Před bránou číhal Courchaine, tentokrát si ale znojemský brankář poradil.

15:02
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Tomas – 2 min., sekání).

15:33
    Parádní zákrok předvedl Schwarz po pěkné kombinaci soupeře!

16:03
    Domácí využívají početní výhodu a jdou do dvoubrankového vedení. Kousek od modré napřáhl KEVIN SAGERT a prostřelil všechno před sebou. Asistence: Attila Orban, Chris Owens.
    16:03 SAGERT - 2:0

17:01
    Po souboji ve středním pásmu skončil kotouč na lavičce domácích.

17:40
    Číp hledal před bránou Wronku, avšak obrana Fehérváru znovu v akci.

18:11
    Šulákova střela z vrcholu kruhu Rajnu neohrozila, Orli ale nadále drží pásmo.

18:47
    Znojmu utekla přihrávka ven z pásma, o nový útok se pokusí Pucherova formace.

19:38
    Schwarz čelil sérii střel, ale společně se všemi hráči se mu povedlo všechny vyřešit.

20:00

Úvodních dvacet minut je za námi, mnoho šancí jsme sice neviděli, i tak ale dokázal Fehérvár dvakrát skórovat. Díky své produktivitě tak vstoupí do druhé třetiny s dvougólovým vedením.

Střely na bránu – 8:11.

Další třetina začne přibližně v 20:03.
    Po první třetině je blíže třem bodům domácí Fehérvár

20:01

20:29
    Wronka vletěl do útočného pásma, odkud vypálil příklepem na Rajnu, ten ale zasáhl bez problémů.

21:07
    Opět fantastická spolupráce Puchera s Tomasem! Pucher vyslal svého spoluhráče do brejku, ten však svojí ostrou ránou brankáře nepřekonal.

21:54
    Da Costa létá po útočném pásmu za pukem, ovšem pokaždé, když se jej zmocní, tak jej nemá komu přihrát.

23:04
    Orli právě vstřelili branku!
    Opravdu perfektní kombinace Znojma končí kontaktním gólem! Bartoš zavezl puk do útočné třetiny, kde jej přenechal Berounovi, který skvělým pasem našel PATRIKA NOVÁKA, jemuž se podařilo Rajnu konečně překonat. Asistence: Jiří Beroun, David Bartoš.
    23:04 NOVÁK - 2:1

24:30
    Schwarz se vrhl proti puku a nenechal si jej vzít ani dotírajícím protihráčem, který přes něj přeletěl.

25:16
    Tomasova dělovka po Pucherově přihrávce skončila pouze u připraveného Rajny.

25:34
    Hra se hodně kouskuje, ofsajd Maďarů.

26:08
    Fehérvár tlačí a ostřeluje bránu, Orli si proto raději pomohli vyhozením na zakázané uvolnění.

26:40
    Šulák předal na modré Šedovi, jehož vlaštovka ale nemohla Rajnu v žádném případě ohrozit.

27:33
    Sarauer zahrozil před bránou, když se dostal k odraženému puku, naštěstí se netrefil.

27:42
    Schwarz přerušuje, komerční přestávka.

27:48
    Spoluhráči posílali Čípa do úniku, tomu ale bohužel utekl puk.

28:32
    Další z dnešních mnoha kombinací Pucher-Tomas končí v lapačce Rajny.

29:17
    Tomas přihrál od mantinelu před bránu Pucherovi, ale Rajna stihl včas zareagovat! Velká škoda.

30:02
    Vyloučení v týmu Fehérvár AV19 (Vas – 2 min., hákování).

30:37
    Šulák přijel s kotoučem do útočného pásma, odkud svým zápěstím našel hruď připraveného brankáře.

30:55
    Lattner se chtěl protlačit přes obránce do zakončení, to se mu však nepovedlo.

31:24
    Pucher přihrál Tomasovi na modrou, který okamžitě pálil z voleje, ale Rajna si poradil dokonce i s následnými dorážkami.
    31:24 Šance Znojma

31:48
    Koger zachytil přihrávku a ušetřil pár vteřinek z oslabení svého týmu.

32:02

33:02
    Šulákovi se jeho tradiční pokus o proniknutí soupeřovou obranou nepodařil, následovala z toho ale nepříjemná střela Tomase.

33:20
    Číp úplně sám před gólmanem, ale nedal!
    33:20 Šance Čípa

33:29
    Schwarz drží puk pod sebou, následuje reklamní přestávka.

33:51
    Tomas s Pucherem dnes hrají opravdu výtečně, pramenilo z toho další ohrožení brány, ovšem Rajna je neoblomný.

35:08
    Rajna, to je muž, který se nenechá jen tak překonat. Vytáhl další z mnoha skvělých zákroků, Znojmo si ovšem zahraje početní výhodu.

35:08
    Vyloučení v týmu Fehérvár AV19 (Sagert – 2 min., vysoká hůl).

35:46
    Po dalším zákroku maďarského gólmana si hráči vyříkávali svoje účty, vše se však obešlo bez větších emocí.

36:14
    Pucher zpoza brány na Vodného, ovšem Rajna znovu zasáhl.

36:37
    Peter Pucher předvedl parádní kličku, kterou se zbavil protihráče, neměl však následně komu přihrát.

37:01
    Lakosova střela letí nad.

37:08

37:36
    Ani Šulák svým zápěstím na Rajnu nevyzrál.

38:17
    Novák tvrdě narazil protihráče na mantinel, spoluhráčům se ale nepovedlo vybojované pásmo udržet.

39:16
    Pucher musel zaskočit v obraně za chybějícího spoluhráče, a to se mu také velmi dobře povedlo.

39:29
    Ovšem z následující akce už je kotouč za brankovou čarou. Rozhodčí jdou na video.

39:29
    Schwarz chytil nebezpečnou střelu, soupeř se s tím ale nehodlal spokojit a doslova mlátil do znojemského brankáře tak dlouho, dokud puk neskončil za čárou.

39:29
    Sudí ukázal na středový kruh, branka platí! CHRISTOPHER BODO posílá svůj tým znovu do dvoubrankového vedení. Asistence: Andrew Sarauer.
    39:29 Bodo - 3:1

40:00

Ve druhé třetině se výrazně zlepšil výkon znojemských Orlů, pramenil z toho také vytoužený kontaktní gól. Znojmo tlačilo i nadále a hnalo se za vyrovnání, Rajna se však zdál být nepřekonatelný. Paradoxně v závěru udeřil znovu Fehérvár a i do třetí dvacetiminutovky vstoupí s dvoubrankovým náskokem.

Další třetina začne přibližně v 20:53.

O obrovské převaze Orlů ve druhé třetině svědčí i těžko uvěřitelný poměr střel – 5:23! Střely celkem – 13:34.

Hráči nastupují na ledovou plochu, za chvíli nás čeká dvacet minut znojemské honby za vyrovnáním.

40:01

41:03
    Orlům se nedaří proklouznout za útočnou modrou, totéž však nejde ani protivníkovi.

42:01
    Stále sledujeme neúspěšné pokusy o dlouhodobější ovládnutí útočného pásma.

42:44
    Rozhodčí se omluvil za unáhlené přerušení, vhazovat se bude na středovém kruhu.

43:04
    Icing domácího mužstva.

43:26
    Opět letí puk přes celé hřiště až ke Schwarzovi. Fehérvár očividně nehodlá nic riskovat a zjednodušuje hru.

44:09
    Nepřesné přihrávky posílají Znojmo až za svoji branku.

44:42
    McMonaglova střela na teč letí mimo, Rajna se pár sekund poté dostává ke kotouči a schovává ho do rukavice.

45:40
    Znojmo snižuje! Vodný vystřelil od levého mantinelu, Rajna vyrazil před sebe, kde stál TOMÁŠ PLÍHAL, jenž se obtočil s pukem kolem brány a zasunul jej do odkryté sítě. Asistence: Michal Vodný, Dalibor Řezníček.
    45:40 PLÍHAL - 3:2

47:19
    Koger měl před sebou odkrytou bránu, ale znojemská obrana včas zareagovala a nedovolila mu vstřelit další branku!

48:10
    Kotouč plachtil od levého mantinelu směrem k Rajnovi, který se musel rychle zorientovat, aby nedopustil lacinému inkasování.

48:41
    Dělovka Řezníčka letí těsně nad.

49:22
    Bartošova nepřesná přihrávka doputovala až k Rajnovi, který raději podržel.

49:42
    Zakázané uvolnění Jihomoravanů.

50:15
    Schwarzova lapačka byla připravena pro prověrce od pravého mantinelu.

50:24
    Maďarům utekl puk ven z pásma, odpískán ofsajd.

50:40
    Je vyrovnáno! MICHAL VODNÝ se nejlépe zorientoval v závaru před bránou a tvrdou střelou nedal Rajnovi žádnou šanci! Asistence: Peter Pucher, Radek Číp.
    50:40 VODNÝ - 3:3

51:29
    Tomasova střela končí ve výstroji Rajny, vhazovat se bude po jeho pravici.

51:41
    Znojmo je při chuti a nadále atakuje soupeřovu bránu.

52:17
    Icing hostů.

52:50
    Schwarz si se střelou z protiútoku poradil, jeho spoluhráči následně vyhazují na zakázané uvolnění.

53:30
    Znovu přerušeno, tentokrát postavení mimo hru maďarského celku.

54:29
    Ofsajd v podání znojemských hráčů.

55:35
    Šance Fehérváru! Sarauer dostal přihrávku do brejku, utekl mu však kotouč příliš daleko, alespoň proto plácl do puku, ale Schwarz nastavil svoji lapačku.

56:23
    Lattnerova dělovka vyražena do rohu, odkud se puk dostal k Tomasovi, ale ani jeho střela v bráně neskončila.

57:08
    Opět Fehérvár v akci! Courchaine z předbrankového prostoru ostře vystřelil z otočky, ale bez úspěchu.

58:07
    Rajna přerušuje, buly bude vhozeno po jeho levé ruce.

58:49
    Maďaři zlobí a neustále nebezpečnými střelami z protiútoků ohrožují znojemskou bránu.

59:30
    Půl minuty do konce, Orli rozjíždí novou akci.

60:00

Třetí třetina byla v režii Znojma, které se hnalo za stáhnutím dvoubrankového manka. To se mu také díky bojovnému výkonu povedlo a vynutilo si po zásluze prodloužení.

60:01

60:07
    Tak to byl fofr! Znojemští hokejisté vyhráli vhazování a vletěli do útočné třetiny jako raketa, po čemž následovala přesná střela LIBORA ŠULÁKA a dva body putují po sedmi sekundách prodloužení do Znojma! Asistence: Radek Číp, Tomáš Plíhal.
    60:07 ŠULÁK - 3:4

Zápas je u konce, po šedesáti minutách jsme se vítěze nedočkali a utkání muselo rozhodnout prodloužení. Znojemští na nic nečekali a bleskurychlou akcí sedm vteřin po vhazování strhli vítězství na svoji stranu. Z Maďarská tak odjíždí se dvěma body, což je vzhledem k vývoji dnešního duelu velmi dobré.

Střely na bránu – 25:47.

Úspěšnost zákroků

Mikloš Rajna – 91,5 %
    Marek Schwarz – 88,0 %

Nejproduktivnější hráči utkání

Fehérvár: Christopher Bodo – 2 body (2+0)
    Znojmo: Michal Vodný a Tomáš Plíhal – 2 body (1+1)

Dnes je to vše, další zápas čeká Orly v sobotu, kdy přivítají na svém ledě Dornbirn.

Pěkný zbytek večera. (21:38:33)

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 13. Bodo (Sarauer), 17. Sagert (Orban, Owens), 40. Bodo (Sarauer) – 24. Novák (Beroun, Bartoš), 46. Plíhal (Vodný, Řezníček), 51. Vodný (Pucher, Číp), 61. Šulák (Číp, Plíhal)

HC LERAM Orli Znojmo: Schwarz (Nechvátal) – Šulák, Lakos, Řezníček, Lattner, Stehlík, Biro, McMonagle – Číp, Plíhal, Wronka – Vodný, Pucher, Tomas – Hughesman, Da Costa, Šeda – Beroun, Bartoš, Novák – Györi.

Rozhodčí: Nikolic, Zrnic – Nagy, Soos