Celta Vigo – Ajax 2:2 (kon.) | Standard – Panathinaikos 2:2 (kon.) | Šachtar – Gent 5:0 (kon.)
Konyaspor – Braga 1:1 (kon.) | FK Krasnodar – Schalke 0:1 (kon.) | Salzburg – Nice 0:1 (kon.)
Karabach – PAOK 2:0 (kon.) | Liberec – Fiorentina 1:3 (kon.) | Beer Ševa – Sparta 0:1 (kon.)
Inter – Southampton 1:0 (kon.) | FCSB – Curych 1:1 (kon.) | Osmanlispor – Villarreal 2:2 (kon.)
Olympiakos – Astana 4:1 (kon.) | Manchester Utd. – Fenerbahce 4:1 (kon.) | Feyenoord – Zorja Luhansk 1:0 (kon.)
Young Boys – APOEL 3:1 (kon.) | Saint-Étienne – Qäbälä 1:0 (kon.) | Mohuč – Anderlecht 1:1 (kon.)
Dundalk – Zenit 1:2 (kon.) | Alkmaar – Maccabi Tel Aviv 1:2 (kon.) | AS Řím – Austria 3:3 (kon.)
Plzeň – Astra Giurgiu 1:2 (kon.) | Genk – Ath. Bilbao 2:0 (kon.) | Rapid – Sassuolo 1:1 (kon.)
Standard Lutych
2:2 (1:2)
Panathinaikos FC
Čtvrtek 20.10.2016, 19:00 • Stade Maurice Dufrasne, Lutych • Evropská liga • 3. kolo

Dnešní zápas je u konce! Standard Lutych nakonec na svém hřišti remízoval s Panathinaikosem FC 2:2.

Domácí celek vstoupil do zápasu poměrně dobře a byl aktivní. Panathinaikos se však již ve dvanácté minutě dostal do vedení zásluhou krásné trefy Víctora Ibarda. Řecký celek nebyl příliš aktivní, nicméně ve 36. minutě se dostal do dvoubrankového vedení, když se prosadil opět Ibardo. V závěru poločasu dostal Standard k dispozici pokutový kop, což se hostům příliš nezdálo, neboť Belfodil spadl ve vápně opravdu hodně ochotně. Pokutový kop následně proměnil Edmilson Junior a před druhým poločasem je tak rozdíl ve skóre pouze jednobrankový.

Ve druhém poločase na hřišti kraloval Lutych, který svého soupeře tlačil a hnal se za vyrovnáním. Velmi blízko byli domácí v 67. minutě, avšak Belfodil nedokázal ve skluzu dopravit míč do sítě. Lutych se dočkal až v 82. minutě, když se prosadil ze standardní situace Ishak Belfodil, který upravil skóre na konečných 2:2!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se budu těšit brzy nashledanou! (20:58:57)

90+6
    90+5. Sá měl v závěru velkou šanci, ze které mohl dnešní zápas rozhodnout

90+5
    V závěru tohoto zápasu měl Standard velkou šanci! Sá si ve vápna naběhl na centr od Faie, avšak jeho hlavička nebyla dostatečně razantní, a tak Steele míč lapil!

90+5
    Ve středu hřiště dostal prostor obránce Laifis, který se odvážil ke střele, avšak domácímu stoperovi střela příliš nesedla a míč letěl mimo branku.

90+4
    Střídající Lod poslal z pravé straně centr do pokutového území, kam si nabíhal Moledo, avšak brazilský obránce se přes Mbenzu k hlavičce nedostal!

90+4
    Panathinaikos v nastaveném čase herně ožil a i řecký celek se ještě pokouší v závěrečných minutách tohoto zápasu utkání rozhodnout!

90+3
    Na druhé straně zahrozil Mbenza, kterému se povedlo z pravé strany odcentrovat. Jeho centr však příliš nebezpečný nebyl, a tak si Steele pro míč v pohodě došel.

90+2
    Exekuce rohového kopu se zhostil Hult, jehož centr sice našel ve vápně Ivana Ivanova, avšak jeho hlavičce chyběla větší razance a hlavně přenost!

90+1
    Hostující Ibardo se dokázal dostat na pravé straně k míči, pronikl až na hranici vápna, avšak jeho následný centr byl sražen na rohový kop!

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje celkem pět minut nad rámec základní hrací doby!

90
    Hostující Ledesma se pokoušel dostat k centru přes levou stranu, avšak obránce Fai, který v dnešním utkání podává velmi dobrý výkon, si dokázal v souboji poradit.

89
    Ibardo dokázal obrat na levé straně o míč Faie a postupoval vpřed. Následně roztáhl hru na pravou stranu, kam si naběhl Moledo, avšak přes Andradeho se k centru nedostal.

88
    Na pravé straně šel hostující Ledesma velmi ostře do souboje Faiem, kterého poslal k zemi. Za svůj ostrý zákrok vidí žlutou kartu!

87
    Panathinaikos se hnal do zajímavého protiútoku, který táhl po levé straně Hult. Jeho následná přihrávka byla adresována na Ibarda, avšak ten upadl po souboji s Scholzem a k míči se tak nedostal. O nedovolený zákrok se však nejednalo.

86
    Následnou standardní situaci rozehrál Coulibaly, jehož centr však dokázala obrana Lutychu bez problémů odvrátit.

85
    Nyní je hra přerušena, neboť domácí kapitán Trebel ve středu hřiště fauloval střídajícího Loda, za což dostává žlutou kartu!

84
    Po několika minutách se na útočnou polovinu podíval také řecký celek, nicméně kombinace Panathinaikosu skončila nepovedeným centrem Koutroumpisem, který poslal míč do náruče Gilleta.

83
    Domácí celek navíc stále nemá dost a pokračuje v aktivní hře! Na pravou stranu dostal přihrávku Fai, který obratem poslal do vápna centr, avšak obrana řeckého týmu si dokázala poradit a nebezpečí zažehnala.

Jan Havlovic

Branky: 45+1. Edmilson Junior (pen.), 82. Belfodil – 12. Ibarbo, 36. Ibarbo (Leto)

Karty:   85. Trebel (STA) – 20. Leto (PAN), 22. Samba (PAN), 45+1. Zeca (PAN), 80. Villafáňez (PAN), 88. Ledesma (PAN)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 20:15.
    Standard Lutych: J-F. Gillet – Fai, Scholz, Laifis, Andrade – Dossevi (63. Mbenza), Trebel (C), Ib. Cissé (72. Enoh), Edmilson Junior – Sá, Belfodil.
    Náhradníci: Goreux, Elderson, Mbenza, Enoh, Fiore, Badibanga.

Panathinaikos FC: Steele – Moledo, Samba (46. Ivan Ivanov), Koutroumpis – Coulibaly, Zeca (C) (78. M'Poku), Villafáňez, Hult, Ledesma – Ibarbo, Leto (74. Lod).
    Náhradníci: Kotsolis – Lod, L. Rinaldi, Mesto, Chatzigiovanis, M'Poku, Ivan Ivanov.

Rozhodčí: Daniel Stefanski – Golis, Boniek (vš. POL)