Vítkovice – Sparta 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 4:2 (kon.) | Plzeň – Liberec 0:5 (kon.)
Litvínov – Olomouc 3:2 (1:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Pardubice – Třinec 0:4 (kon.)
K. Vary – Chomutov 4:3 (po pr.)
HC Škoda Plzeň
0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 21.10.2016, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 14. kolo

50:23
    Dominik Kubalík mířil v oslabení do útočné akce, ale Lukáš Derner (LIB) ho zahákoval a putuje na trestnou. Po 22 sekundách budou hrát domácí přesilovou hru.

48:45
    Po menší strkanici u liberecké střídačky přichází vyloučení Nicholase Johnsona (PLZ), který inkasuje dvě trestné minuty za hrubost.

41:27
    Vladimír Svačina (LIB) byl velice rychlý a pustil se do útočné akce. Dostal se až před Sochůrka, kterého zboural. Dostává tedy dvě minuty za napadení, přesilovka pro Plzeň!

37:36
    Poměr sil na ledě se vyrovná, jelikož Mário Bližňák (LIB) za brankou Sochůrka zahrál vysokou holí. 89 sekund se tedy bude hrát 4 na 4, pak začne 31 sekund trvající přesilovka Plzně.

37:05
    Po neproměněné šanci Miroslava Indráka přichází pro domácí další rána, David Sklenička (PLZ) se provinil nedovoleným bráněním a usedá na trestnou lavici.

32:16
    Po konci komerční přestávky si Škoda Plzeň zahraje přesilovku, Adam Jánošík (LIB) inkasuje dvě minuty za držení protihráče.

31:15
    Michal Moravčík (PLZ) podruhé za sebou míří na trestnou lavici, nyní inkasuje dvouminutový trest za podražení. Indiáni se tedy budou muset opět bránit.

25:09
    Adam Jánošík se nadvakrát snažil dostat ke střele, během toho se před něj položil Michal Moravčík (PLZ), který je nakonec potrestán za podražení. Liberecký bek totiž zakopnul přímo přes něj. Liberec čeká přesilovka!

20:34
    A následuje dokonce i přesilová hra! Lukáš Derner (LIB) se provinil podražením a už pyká na trestné lavici.

09:01
    A odměnou budiž první přesilová hra pro Západočechy! Brankář Ján Lašák (LIB) podrazil u své svatyně Nicholase Johnsona a dostává dvě minuty. Trest odpyká Vladimír Svačina.

06:01
    Domácí celek se po komerční přestávce bude bránit v oslabení, hrál totiž v šesti. Trest na lavici míří odpykat Miroslav Indrák (PLZ).

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 20. Bartovič (Svačina, Bližňák), 26. Radivojevič (P. Jelínek, Bulíř), 27. J. Stránský (Vlach, Vantuch), 32. Bartovič (Derner), 49. Derner (P. Jelínek)

HC Škoda Plzeň: Hylák (od 32. Sochůrek) – Kvasnička, Čerešňák, Moravčík, D. Sklenička, Němeček, Slovák, M. Špaček – D. Kubalík (A), Kracík (A), Indrák – Johnson, Kodýtek, Kratěna (C) – T. Svoboda, Lev, Vondráček – Vracovský, Hrnka, Yellow Horn.
    Trenér: Ladislav Čihák.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – Derner, R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Pyrochta, Mojžíš (A) – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Ordoš – Bartovič, Bližňák, Svačina – Vlach, Vantuch, J. Stránský – D. Špaček.
    Trenér: Filip Pešán.

Rozhodčí: Polák, R. Svoboda – D. Jelínek, Komárek.