GA Eagles – Twente 0:2 (kon.) | Eindhoven – Sparta Rotterdam 1:0 (kon.) | Kerkrade – Den Haag 1:1 (kon.)
Willem II – Utrecht 0:1 (kon.)
Go Ahead Eagles
0:2 (0:1)
FC Twente
Sobota 22.10.2016, 18:30 • De Adelaarshorst, Deventer • Nizozemská Eredivisie • 10. kolo

Máme tady konec dnešního zápasu. Twente si odváží z Deventeru všechny tři body za výhru 2:0. Hosté z Enschede dnes měli čich na góly na konci obou poločasů. Ve 44. minutě se poprvé prosadil Yaw Yeboah, domácí brankář jeho střelu neudržel a propustil míč za svá záda. Poslední hřebíček do rakve zatlouknul Bersant Celina, který ve 89. minutě zvýšil vedení svého týmu na 2:0, Nepěknou tečkou zápasu byl zřejmě nechtěný zákrok Jarchinia Antonia, který dostal červenou kartu v nastaveném čase.

Tímto bych se s váma rozloučil, popřál bych krásný zbytek sobotního večera a u fotbalu zase někdy, na počtenou. (20:34:37)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 4:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:4.

90+5
    90+4. Červená karta

90+4
    Červenou kartu dostává Jarchinio Antonia (Go Ahead Eagles).

90+3
    Skvělý zákrok domácího brankáře, který se vyznamenal proti přímému kopu Enese Ünala.

90+3
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Bersant Celina, přichází Dylan Seys.

90+3
    Zápas se nám už pomalu dohrává, Twente má k dispozici standardní situaci na dostřel domácí branky.

90+2
    Hostující tým s rozehrávkou nikde nespěchá a snaží se držet kulatý nesmysl v rohu hřiště.

90+1
    Domácí tým působi odevzdaným dojmem a na branku se řítí další útok hostů. Skvělým zákrokem se musel prezentovat domácí brankář, který vyrazil míč na roh.

90
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Yaw Yeboah, přichází Giorgos Katsikas.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec základní hrací doby.
    89. Bersant CELINA - 0:2

89
    Twente právě vstřelilo branku!
    Máme tady zřejmě konec zápasu! Enes Ünal vystřelil, ale jeho střela byla zblokována. K odraženému míči se dostal BERSANT CELINA, který zvyšuje vedení svého týmu na 2:0.

89
    Domácí jsou opět na míči, ale nedokáží se dostat přes výborně fungující obranu hostů.

88
    Chyba v rozehrávce, kterou mohl potrestat Enes Ünal, ale ten se zamotal do kliček a o míč přišel.

87
    Twente stále drží těsně vedení, konec máme za dveřmi. Hosté jsou blízko ke zisku tří bodů.

86
    Hosté mají autového vhazování skoro u rohového praporku, tohle je velice nepříjemná pozici k rozehrání autu.
    Branky: 44. Yeboah, 89. Celina

Karty:   4. Duits (EAG)   90+4. Antonia (EAG)

Go Ahead Eagles: Zwarthoed – Groenbast, Fischer, Schenk, Achenteh (78. Teijsse) – Brands, Duits (C), Ritzmaier – Maatsen (68. Antonia), de Kogel (46. Hendriks), Wolters.
    Náhradníci: Cummins – Lambooij, Teijsse, Suk, Hendriks, Ojamaa, Nieveld, Antonia.

FC Twente: Marsman – ter Avest, Bijen, Thesker (C), van der Lely – Mokotjo, Celina (90+3. Seys), Klich – Yeboah (90. Katsikas), Ünal, Ede (79. Jensen).
    Náhradníci: Drommel, Hangelman – Andersen, Katsikas, Seys, Jensen, van der Heyden, Oosterwijk.

Rozhodčí: M. van den Kerkhof – R. de Nas, E. de Vree