Jihlava – Č. Budějovice 3:2 (po pr.) | Olomouc – Pardubice 4:1 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 1:2 (kon.)
HC Plzeň – HC Litvínov 5:3 (kon.) | Třinec – Liberec 5:3 (kon.) | K. Vary – Chomutov 2:7 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 4:1 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 4:3 (kon.)
Berani Zlín
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Mountfield HK
Sobota 22.10.2016, 12:30 • ZS Luďka Čajky • DHL Extraliga juniorů • 16. kolo

Já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (14:32:33)

Byl to vyrovnaný duel, který moc branek nepřinesl. Duel nakonec rozhodl gól z 50. minuty, kdy se prosadil Jirásek. Zlín v závěru ještě tlačil, Gazda trefil břevno, ale to bylo vše. Hradec si odsud odváží plný počet bodů.

59:45
    Gazda od modré minul bránu.

59:38
    Buly po levé ruce Bechného. Konečně domácí získali pásmo a berou si oddechový čas. Šimonů již zůstává na střídačce.

59:16
    Ševcům se nedaří rozehrávka, Šimonů je stále v brance.

59:00
    Minuta do konce, čas pro Zlín strašně rychle letí.

57:58
    Gazda napřáhl na modré a jeho dělovka orazítkovala břevno hradecké svatyně.

57:01
    Opět hosté zahrozili z bezprostřední blízkosti, ale beton zlínského gólmana byl na místě.

55:44
    Další fantastický zákrok Šimonů. Malík už měl před sebou prázdnou branku, když tu se náhle zjevila lapačka domácího gólmana a na brankové čáře zastavila puk letící do opuštěné klece.

54:50
    Gazda se pěkně prokličkoval až ke střele, ale tu v pohodě vyráží Bechný do rohu.

53:59
    Šimonů pokryl puk směřující k jeho brance. Hradec tak aspoň získal buly v útočné třetině.

53:41
    Kotouč skončil někde pod nohama hráčů. Hra je přerušena a bude se vhazovat.

52:21
    Několik nebezpečných dorážek u zlínské branky, ale nakonec obránci uklidili puk do bezpečí.

51:49
    Kotouč skončil na trestné lavici, bude se tedy vhazovat.

51:18
    Šimonů si musel povyjet, aby přikryl puk klouzající se k jeho brance.

49:10
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté jsou v této třetině lepší a zaslouženě se ujímají vedení. Kynčl vyslal ránu od modré, k vydraženému puku se dostal Řepík, který ho posunul na lépe postaveného FILIPA JIRÁSKA a ten uklidil kotouč do sítě. Asistence: Dominik Řepík, Tomáš Kynčl.

48:48
    Nahození od modré zkrotil Bechný v náruči a Zlín tak aspoň vybojoval vhazování v útočné třetině.

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 27. Fryšara (Václavek) – 12. Lier (Malík, Chalupa), 50. Jirásek (Řepík, Kynčl)

Berani Zlín: Šimonů (Odložilík) – Kosorin, Augustin, Schmied, Váňa, Budil, Padrnos, Gazda, Kolařík – Fryšara, Hefka, Miko, Václavek, Mikulec, Karafiát, Bainar, Strmiska, Stiksa.
    Mountfield HK: Bechný (Kouba) – Hroudný, Kynčl, Havránek, Gaspar, Šalda, Moník, Lier, Bureš – Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Štohanzl, Hnik, Jirásek, Řepík, Chalupa.

Rozhodčí: Zbořil – Bryška, Novák.