Jihlava – Č. Budějovice 3:2 (po pr.) | Olomouc – Pardubice 4:1 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 1:2 (kon.)
HC Plzeň – HC Litvínov 5:3 (kon.) | Třinec – Liberec 5:3 (kon.) | K. Vary – Chomutov 2:7 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 4:1 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 4:3 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 22.10.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 16. kolo

V 16 hodin odstartuje na olomouckém ledě duel mladších dorostenců, kteří přivítají Vsetín. (14:03:57)

Ve třetí části padly ještě dva góly, po jednom do každé branky. Nejprve snížil náskok domácích David Voženílek, tři minuty před koncem ale pojistil výhru domácích střelou do prázdné branky Rok Macuh. Olomoučtí junioři si tak po dlouhé šňůře proher připisují zaslouženou výhru.

59:20
    V posledních vteřinách míří na trestnou lavici i Filip Roubal (PCE), a to na dvě minuty za faul kolenem.

58:49
    Tentokrát vychází hra ve čtyřech spíš Hanákům, kteří se drží v útočném pásmu.

58:10
    Hanáky trochu potrápil kličkující Voženílek, ani ten ale branku ohrozit nedokázal.

57:50
    Kohouti se znovu cpou před branku hostů, ke střele se ale nemají.

57:00
    Současně vyloučeni: Samuel Rudy (PCE) na dvě minuty za sekání. Dvěma minutami je potrestán i Dominik Cach (OLO), a to za hrubost.

56:51
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A právě prázdná branka se hostům nevyplácí, když mířil přesně ROK MACUH, a připsal si tak už druhý zásah v utkání. Asistence: Radek Jelínek, Tomáš Pospíšil.

56:24
    Pardubičtí zariskovali a sáhli ke hře bez brankáře. Vlk tak zůstává na střídačce.

56:24
    Oddechový čas si vybírá také trenér pardubického Dynama.

56:24
    Po chybě domácích se do útoku hnali hned tři Pardubičtí, mířili ale dost mimo.

55:33
    Po levé straně se do útoku protáhl Zukal, který ještě poslal puk u pravé tyčky připravenému Duškovi. Hostující šestnáctka mohla střílet do odkryté branky, Pospíšil se ale včas přesunul a puk schoval pod sebe.

54:37
    Hanákům zřejmě oddechový čas prospěl a znovu tlačí Dynamo do jeho obranného pásma.

54:20
    Olomouc potřebuje trochu uklidnit hru a znovu se dostat z vlastního pásma, trenér Fiala si tak vybírá čas na půlminutovou poradu.

54:20
    Kučera posílal přes střední pásmo puk Voženílkovi, toho ale zastavil ofsajd.

53:23
    Dál se hraje převážně v pásmu Olomouce, Pardubice se však zatím nedostaly ke střele na branku.

52:15
    Dynamo je teď aktivnějším týmem a Hanáci mají velké problémy udržet hostující celek mimo svou třetinu.

51:16
    Pardubice se znovu drží v útočném pásmu, Kohouti ale velmi dobře brání, a tak Pospíšil zatím nemusel zasahovat.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 4. Spurný (Jelínek, Macuh), 21. Macuh (Beier, Spurný), 28. Tomaník (Macuh), 57. Macuh (Jelínek, Pospíšil) – 45. Voženílek (Trejbal, Rohlík)

HC Olomouc: Pospíšil (Sonnek) – Hudeček, Spurný, Holiš, Beutl, Škoda, Jelínek – Zabloudil, Husták, Cach, Říčka, Beier, Macuh, Marek (C), Tomaník, Jeklič, Šťastný, Kuba.
    HC Dynamo Pardubice: Vlk (Kulich) – Rudy, Trejbal, Žouželka, Kučera, Šklíba, Zukal, Mert – Roubal, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík (C), Syrovec, Kaut, Štefka, Bureš.

Rozhodčí: Held – Novotný, Axman