Jihlava – Č. Budějovice 3:2 (po pr.) | Olomouc – Pardubice 4:1 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 1:2 (kon.)
HC Plzeň – HC Litvínov 5:3 (kon.) | Třinec – Liberec 5:3 (kon.) | K. Vary – Chomutov 2:7 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 4:1 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 4:3 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 22.10.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Sobota bude na olomouckém zimním stadionu znovu patřit mládežnickému hokeji. Jako první se v pravé poledne představí před vlastními fanoušky junioři, kteří přivítají Pardubice.

Olomouc nezažívá povedený začátek sezóny. Kohouti v dosud odehraných zápasech vybojovali sedm bodů za dvě výhry a prohru v prodloužení. V posledních třech kolech ale jako by Olomoučtí znovu nabírali druhý dech. Hanáci sice na prvním letošním tripu nejprve nedokázali najít recept na sparťanského brankáře a Spartě podlehli 0:4, o den později ale potrápili tehdy druhé České Budějovice. S Jihočechy dlouho drželi krok, nakonec se ale museli smířit s těsnou prohrou 1:2. V dosud posledním utkání znovu trápili favorita. Tentokrát to byl Hradec Králové, proti kterému Hanáci úspěšně dotahovali. O vítězi nakonec rozhodlo prodloužení, kde si bod navíc za výhru 3:2 vystřelil právě Mountfield.

Pardubice jsou na tom o něco lépe. V patnácti kolech se radovali z výhry šestkrát. V posledních šesti utkáních ale Dynamo trochu tápe. Z posledních tří zápasů pak Východočeši vytěžili jen tři body. Nejprve totiž nedokázali překonat brankáře Ocelářů a Třinci podlehli 0:3, pak si ale čisté konto a tři góly i tři body připsali v duelu s Vítkovicemi. V utkání se zlínskými Ševci se ale Pardubičtí museli smířit s prohrou. Po druhé třetině sice ztráceli na Zlín jediný gól, Ševci se ale v poslední periodě trefili třikrát a rozhodli o své výhře 6:2.

Olomouc se sice postupně výkonnostně zvedá, na svém kontě má ale jen sedm bodů, které ji řadí na poslední místo. Pardubicím patří s devatenácti body třináctá příčka.

HC Olomouc: Pospíšil (Sonnek) – Hudeček, Spurný, Holiš, Beutl, Škoda, Jelínek – Zabloudil, Husták, Cach, Říčka, Beier, Macuh, Marek (C), Tomaník, Jeklič, Šťastný, Kuba.

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Kulich) – Rudy, Trejbal, Žouželka, Kučera, Šklíba, Zukal, Mert – Roubal, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík (C), Syrovec, Kaut, Štefka, Bureš.

Rozhodčí: Held – Novotný, Axman.

00:01

00:03
    Olomoučtí hned po úvodním buly nahodili puk do útočného pásma, ohrozit branku soupeře ale nedokázali.

00:27
    Trejbal si našel dost prostoru nad vrcholy kruhů a střílel, trefil ale jen betony připraveného Pospíšila.

01:08
    Po pravé straně se až před branku protáhl Marek, ani on si ale na připraveného brankáře hostů nepřišel.

01:15
    První přesilovku si zahrají domácí. Lukáš Zukal (PCE) si odpyká menší trest za hákování.

01:45
    Dynamo po vhazování před Vlkem vyhodilo kotouč z vlastního pásma, Kohouti se ale velmi rychle vrací.

02:11
    Hosté ve vlastním oslabení drží hru daleko od vlastní branky.

03:04
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci jen chvíli před koncem přesilovku využívají a otevírají skóre utkání, když se z dorážky trefil přesně až za vlka LUKÁŠ SPURNÝ. Asistence: Radek Jelínek, Rok Macuh.

03:17
    Pardubice se snaží rychle odpovědět, Olomouc se ale včas stahuje před svou branku.

03:53
    Hra se přesunula do středního pásmu, hlavní roli teď hrají obrany obou týmů, které komplikují soupeřům přechod přes střední pásmo.

04:18
    Kohouti se znovu ženou do útoku, až před Vlka se ale dostávají jen těžko.

04:43
    Kaut to zkusil z otočky z mezikruží, jeho střela ale mířila trochu mimo.

05:33
    Dynamo se snaží dostat až před Pospíšila, Kohouti ale hostujícímu celku ve své třetině nenechávají ani centimetr ledu zadarmo.

05:50
    Rudy si potáhl puk trochu víc k vrcholu pravého kruhu a střílel, trefil ale jen lapačku Pospíšila.

06:40
    Dynamo vyrazilo do rychlého protiútoku, Martinec rozhýbal Pospíšila a mířil k levé tyči, olomoucký brankář se ale stihl přesunout.

07:17
    Přesilovku si už v první třetině zahrají i hosté. Matěj Zabloudil (OLO) si odpyká dvě minuty za podražení.

07:40
    Hosté se usadili v útočném pásmu a zkouší najít skulinku v Pospíšilově výstroji. Olomouc ale obětavě blokuje střely.

08:27
    Beutl zblokoval střelu od modré rukavicí, olomoucký bek tak musel rozdýchávat ránu přímo do dlaně.

09:31
    Před bránou Vlka se snažil dorážet Beier, toho ale zastavil až hvizd rozhodčího.

10:05
    Dynamo přidalo na tempu a stále častěji se drží před olomouckou brankou, ohrozit střelou se mu ale Pospíšila nedaří.

11:10
    Do útoku po pravé straně uháněl Hoskovec, před kterým se ještě vracel Spurný. Ten hostujícímu útočníkovi vypíchl puk a poslala jej Zabloudilovi, který rychle otočil hru.

12:14
    Olomoučtí jsou znovu v útočném pásmu, k puku se ale dostávají jen stěží.

12:40
    Kuba vyvezl puk až do útočného pásma, kam ještě najížděl Marek. Kuba to ale zkusil sám a trefil jen připraveného pardubického brankáře.

13:15
    Kohouti se dál drží v útočném pásmu, Pardubice ale výborně brání, a tak Vlk moc práce nemá.

13:28
    Kohouti se snaží najít slabinu hostujícího brankáře, Dynamo je ale nepouští do těsné blízkosti své svatyně.

14:48
    Před Pospíšila se teď nastěhovali hosté, ani oni si ale nevedou o moc lépe. Střely Pardubických tak končí mimo olomouckou branku.

15:30
    Dynamo si zahraje další přesilovku. Lukáš Spurný (OLO) míří na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

15:50
    Hosté se v přesilové hře drží v útočném pásmu a kombinují, vystřelit na branku se jim ale zatím nepodařilo.

16:36
    K Hoskovci, který si hledal cestu podél levého mantinelu, se stáhli hned tři domácí hráči. Hostující útočník tak o kotouč rychle přišel.

17:16
    Martinec napřáhl na modré a zkusil to švihem, trefil ale jen výstroj pozorného Pospíšila.

18:02
    Voženílek se zaparkoval před olomouckou brankou, Holišovi dělalo pořádné problémy vytlačit hostujícího brankáře z předbrankového prostoru.

18:48
    Kohouti vyváží puk až před branku hostů, jen těžko se ale dostávají z rohů kluziště.

19:37
    Zukal vyrazil do útoku po pravé straně, zastavovat ho musel až Macuh ve spolupráci se Škodou.

20:00

Spokojenější odchází do kabin olomoučtí junioři, když už ve čtvrté minutě dokázal využít přesilovou hru Lukáš Spurný. Ve zbytku třetiny se pokračovalo ve vyrovnané hře, Pardubičtí výrazně zahrozili až ve druhé přesilové hře na konci první dvacetiminutovky.

Druhá třetina začne přibližně ve 12:44.

20:01

20:25
    Kohouti těží z rychlého protiútoku a už na začátku druhé třetiny uskakují hostům do dvoubrankového rozdílu, když přesně až za záda Vlka mířil ROK MACUH. Asistence: Jan Beier, Lukáš Spurný.

20:40
    Dynamo rozehrává z vlastní třetiny, přes střední pásmo se ale dostává jen těžko.

21:20
    Hosté se rychle nastěhovali před olomouckou branku, proti střele od modré čáry ale Pospíšil včas scvakl betony.

22:18
    Pardubičtí se dál drží v útočném pásmu, jen těžko se ale dostávají až před Pospíšila. Olomouc velmi dobře brání.

22:50
    Dynamo teď přidělává Kohoutům starosti. Dál se totiž drží před olomouckou brankou, ke střele se ale nemůže dostat.

23:37
    Štefka to zkusil od dolní hranice levého kruhu, jeho střelu ale Pospíšil vyrazil betony.

24:05
    I Olomoučtí znovu hledají cestu do útočného pásma, přes hostující obranu se jim ale nedaří vystřelit na Vlkovu svatyni.

24:33
    Marek to zkusil z pravé strany, mířil ale trochu vedle vzdálenější tyčky.

25:16
    Hra se znovu přestěhovala do středního pásma. Zatímco Olomoučtí hledají cestu před branku, Dynamo poctivě brání už ve střední části.

26:24
    Hoskovce pronásledoval jeden z domácích, další mu ještě zkoušel už v pádu vypíchnout puk. Hostující útočník se ale dostal až mezi kruhy a střílel. Trefil však jen připravenou lapačku Pospíšila.

26:40
    Macuh se v pádu pokoušel zadovkou od mantinelu poslat puk najíždějícímu Beierovi, trefil však jen hůl jednoho z hostů.

27:09
    Druhá lajna domácích se znovu prosazuje a přidává už třetí gól! PAVEL TOMANÍK dokázal najít dost prostoru mezi Vlkovou výstrojí a pravou tyčkou a mířil přesně. Asistence: Rok Macuh.

27:35
    Zpátky v útočném pásmu jsou i Pardubičtí, Kohouti je ale drží dál od Pospíšila.

28:24
    Aktivní Hoskovec se znovu protahoval podél pravého mantinelu, u pravého kruhu jej ale o puk obrali domácí.

29:05
    Dynamo opakovaně nahazuje puk do útočného pásma, ke střele na branku se však dostat zatím nedokáže.

29:40
    Beier vyvezl puk do útočného pásma, tam ale neměl komu nahrát.

30:43
    Lukáš Zukal (PCE) musí podruhé na trestnou lavici. Hostující obránce si odpyká menší trest za nedovolené bránění.

31:02
    Před brankou Dynama doráželi Jeklič s Kubou. Jeklič se snažil puk ještě potáhnout k odkryté části Vlkovy svatyně, to se však nelíbilo bránícím hráčům, a tak došlo k menší strkanici.

31:27
    Krásnou akci předvedla lajna ve složení Cach, Šťastný a Zabloudil za asistence Holiše v obraně. Cachovi sice po několika kličkách v útočném pásmu utekl puk, Holiš se však pro něj stihl vrátit a z vlastního pásma jej poslal Šťastného. Ten předal puk najíždějícímu Zabloudilovi, který z pravé strany mířil do skulinky mezi Vlkem a levou tyčkou. Hostující brankář puk stihl se štěstím vytěsnit, a tak kotouč trefil tyčku a boční síť!

33:05
    Olomoučtí se znovu drží před brankou hostů, Pardubice teď ale dobře brání, a tak Vlk nemusí zasahovat.

33:37
    Dynamo znovu ohrožuje branku domácích, Kohouti ale ve vlastní třetině velmi dobře brání, a tak drží hosty hlavně u mantinelů.

34:48
    Teď měli Kohouti velké štěstí! Až před branku prokličkoval Bureš, který se snažil překvapit Pospíšila střelou z levé strany. Hostujícího útočníka ale poslal k zemi Hudeček. Pospíšil však neměl odražený puk pod kontrolou, a tak zasahoval až téměř za brankou.

35:29
    Zabloudil poskytl svým spoluhráčům dost času na střídání a vyvezl puk do levého kruhu. Olomoucká sedmička zkusila vystřelit, Vlk ale neměl problém schovat puk v lapačce.

35:48
    Beier dostal dobrou přihrávku ve středním pásmu. Puk zatáhl do vlastní třetiny, odkud našel Spurného. Střela olomouckého obránce ale mířila jen do zadního mantinelu.

36:18
    Pardubickým juniorům ujel Macuh, který však z těsné blízkosti trefil jen připraveného Vlka.

37:35
    Olomoučtí znovu kombinují v útočném pásmu, Vlk ale zatím může zůstat v klidu. Střely Kohoutů moc přesné nejsou.

38:05
    Lépe si nevedla ani dvojice Pardubických, která se dostala až před olomouckou branku. Střela od levého mantinelu ale jen orazítkovala zadní hrazení.

38:45
    Po buly ve středním pásmu prosprintoval do útoku Jelínek, který ale trefil jen připraveného Vlka.

39:02
    Po pravé straně se protahoval do útoku Martinec. Toho však dohrál jeden z domácích, a tak mohl hostující útočník jen nahodit puk do pásma.

39:27
    Chvíli před koncem druhé třetiny je dvěma minutami za krosček potrestán Rok Macuh (OLO).

39:45
    Martinec to zkusil z pravého kruhu, mířil ale příliš vysoko.

40:00

I po druhé dvacetiminutovce mohou být spokojenější Kohouti. Těm se už na začátku podařilo přidat druhou branku zásluhou Roka Macuha, téměř v polovině utkání mířil přesně i Pavel Tomaník. Pardubice však budou na začátku třetí třetiny dohrávat přesilovou hru a mají šanci snížit náskok domácích.

Třetí třetina začne přibližně ve 13:30.

40:01

40:24
    Pardubice se hned na začátku třetí třetiny snaží využít přesilovku a drží se před Pospíšilem.

40:52
    Kohouti dobře brání a snaží se držet hostující tým u mantinelu. Hra se tak proměnila spíš v boj o puk.

41:40
    Dynamo přidělává Kohoutům pořádné starosti a dál se drží v útočném pásmu.

42:01
    Martincovu střelu od modré však zblokovali bránící hráči.

42:35
    Pardubice byly hodně blízko gólu! Voženílek s Duškem si před brankou párkrát prohodili puk a Voženílek střílel. Pospíšil zasahoval až na hranici brankoviště, kam skočil po puku. Kotouč se ale odrazil před prázdnou branku a Dušek se jej snažil nasměrovat mezi tři tyče. Pospíšila však v bráně zastoupil Jelínek.

43:59
    Pardubice se dá aktivně snaží najít Pospíšilovu slabinu, Kohouti ale pokračují ve velmi dobré práci obrany.

44:18
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Nakonec ale Pardubice přece jen těží z tlaku do branky a snižují náskok domácích, když z těsné blízkosti nad rameno Pospíšila mířil DAVID VOŽENÍLEK. Asistence: Ondřej Trejbal, Miroslav Rohlík.

44:38
    Pardubice vstřelená branka nakopla a stále častěji se snaží dostat před olomouckou svatyni.

45:08
    Kohouti si zahrají další přesilovou hru. Na trestnou lavici putuje na dvě minuty Matěj Štefka (PCE), a to za podražení.

45:48
    Před Vlkem to už v pádu zkoušel Marek, pardubický brankář ale jeho střelu vyrazil.

45:59
    Právě olomoucký kapitán Dominik Marek musí také na trestnou lavici, a to za hákování.

46:42
    Hra ve čtyřech víc vyhovuje hostům, kteří znovu míří do útoku.

47:08
    Martinec u levého kruhu naznačil hru a před jedním z bránících hráčů si puk stáhl ještě níž mezi kruhy. Pak ale trefil pouze připravenou hokejku jednoho z domácích.

47:59
    Olomoučtí přečkali krátké oslabení a Marek se hned zapojuje do hry.

48:31
    David Štefka (PCE) se ale na ledě příliš dlouho neohřál a míří zpět na trestnou lavici. Tentokrát na dvě minuty za hákování.

49:05
    Tomaník se snažil protáhnout mezi několika hráči do útoku, u pravého kruhu ale o kotouč přišel.

49:53
    Zabloudil se Šťastným vyrazili ve dvou do útoku. Dvakrát si prohodili puk a Zabloudil mohl střílet, olomoucký útočník ale nezpracoval puk podle svých představ.

50:37
    Po rozehrávce Pardubic se v útočném pásmu natahoval Škoda, na kotouč však nedosáhl.

51:16
    Pardubice se znovu drží v útočném pásmu, Kohouti ale velmi dobře brání, a tak Pospíšil zatím nemusel zasahovat.

52:15
    Dynamo je teď aktivnějším týmem a Hanáci mají velké problémy udržet hostující celek mimo svou třetinu.

53:23
    Dál se hraje převážně v pásmu Olomouce, Pardubice se však zatím nedostaly ke střele na branku.

54:20
    Kučera posílal přes střední pásmo puk Voženílkovi, toho ale zastavil ofsajd.

54:20
    Olomouc potřebuje trochu uklidnit hru a znovu se dostat z vlastního pásma, trenér Fiala si tak vybírá čas na půlminutovou poradu.

54:37
    Hanákům zřejmě oddechový čas prospěl a znovu tlačí Dynamo do jeho obranného pásma.

55:33
    Po levé straně se do útoku protáhl Zukal, který ještě poslal puk u pravé tyčky připravenému Duškovi. Hostující šestnáctka mohla střílet do odkryté branky, Pospíšil se ale včas přesunul a puk schoval pod sebe.

56:24
    Po chybě domácích se do útoku hnali hned tři Pardubičtí, mířili ale dost mimo.

56:24
    Oddechový čas si vybírá také trenér pardubického Dynama.

56:24
    Pardubičtí zariskovali a sáhli ke hře bez brankáře. Vlk tak zůstává na střídačce.

56:51
    A právě prázdná branka se hostům nevyplácí, když mířil přesně ROK MACUH, a připsal si tak už druhý zásah v utkání. Asistence: Radek Jelínek, Tomáš Pospíšil.

57:00
    Současně vyloučeni: Samuel Rudy (PCE) na dvě minuty za sekání. Dvěma minutami je potrestán i Dominik Cach (OLO), a to za hrubost.

57:50
    Kohouti se znovu cpou před branku hostů, ke střele se ale nemají.

58:10
    Hanáky trochu potrápil kličkující Voženílek, ani ten ale branku ohrozit nedokázal.

58:49
    Tentokrát vychází hra ve čtyřech spíš Hanákům, kteří se drží v útočném pásmu.

59:20
    V posledních vteřinách míří na trestnou lavici i Filip Roubal (PCE), a to na dvě minuty za faul kolenem.

Ve třetí části padly ještě dva góly, po jednom do každé branky. Nejprve snížil náskok domácích David Voženílek, tři minuty před koncem ale pojistil výhru domácích střelou do prázdné branky Rok Macuh. Olomoučtí junioři si tak po dlouhé šňůře proher připisují zaslouženou výhru.

V 16 hodin odstartuje na olomouckém ledě duel mladších dorostenců, kteří přivítají Vsetín. (14:03:57)

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 4. Spurný (Jelínek, Macuh), 21. Macuh (Beier, Spurný), 28. Tomaník (Macuh), 57. Macuh (Jelínek, Pospíšil) – 45. Voženílek (Trejbal, Rohlík)

Rozhodčí: Held – Novotný, Axman