Ústí n/L – Litoměřice 3:4 (po pr.) | Frýdek-M. – Přerov 2:6 (kon.) | Kadaň – Prostějov 2:5 (kon.)
Most – Motor ČB 3:4 (kon.) | Třebíč – Benátky n/J 1:2 (kon.) | Jihlava – Havířov 3:2 (po pr.)
Slavia – Kladno 4:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:2 (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
AZ Havířov
Sobota 22.10.2016, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 17. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava porazila AZ Havířov 3:2 v prodloužení a bere tak z dnešního utkání dva body, naopak Slezané vezou domů jeden, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:39:06)

Jihlava letos hrála prodloužení popáté a popáté se raduje ze zisku dvou bodů – jednou tomu tak bylo na nájezdy, čtyřikrát rozhodla o zisku extra bodu navíc během pěti minut. Hru vabank v podání tři na tři rozhodl po přihrávce Tomáše Čachotského střelou od modré Petr Šidlík, jenž zamířil přesně do šibenice – 3:2 v prodloužení.

63:04
    Dukla právě vstřelila branku!
    PETR ŠIDLÍK napřáhl od modré po přihrávce Tomáše Čachotského a vymetl levý horní roh branky Havířova. Lapačka Šimečka máchla naprázdno. Asistence: Tomáš Čachotský.

62:37
    Po vyhraném buly Hlinky pálil od modré Krisl. Jeho pokus ztečoval Hlinka mezi nohy Škarka, který betony sepnul včas.

62:31
    Bude se vhazovat po pravici domácího gólmana.

62:24
    Nyní se naopak Dukla musí bránit, protože po Štumpfově přiťuknutí má puk Lenďák.

61:42
    Ukazuje se, že hra tři na tři je nahoru – dolu. Korímova střela od modré za záda Škarka neprošla. Gólman Dukly ztlumil puk a připravil ho pro své spoluhráče.

61:04
    Havířovští se před brankou Škarka příliš dlouho neusadili, puk tak má opět Jihlava.

60:34
    Čachotský naznačil soupeři kličku a již posílal puk na pravý kruh pro připraveného Šidlíka, ovšem přihrávka byla sražena pryč.

60:05
    Úvodní buly prodloužení vyhrávají hosté, ovšem Dukla si puk vzala rychle do své moci.

60:01

Sluší se připomenout, že Dukla hrála v letošní sezoně již třikrát prodloužení a ve všech případech se jí podařilo zvítězit.

Stejně jako na půdě vedoucího Kladna minulý týden, tak i nyní dotahují Havířovští zápas do prodloužení. Minimálně o bod tak oberou také Jihlavu. Byť měla Dukla v závěrečném dějství lehce navrch, třetí třetina už příliš hokejové krásy neukázala. Uvidíme tedy, jak tomu bude v pětiminutovém prodloužení tři na tři.

60:00

59:40
    Dvacet vteřin před koncem vyhazují hosté puk z pásma pouze za cenu zakázaného uvolnění.

59:14
    Od modré to zkusil také Kaláb, jehož pokus byl tečován jedním z hráčů vedle pravé tyče. Poté se domácí bek dostal k další střele, kterou obětavě zastavil jeden z hráčů hostů a dalším nápřahem zamířil Kaláb vedle. Hra je poté přerušena a je to zřejmě Lukáš Bendář, který inkasoval tvrdý direkt pukem. Nic příjemného.

58:33
    A nyní hrají již v plném počtu.

58:12
    Další střela Říhy se odrazila mezi kruhy, kde nemohl dorážet pokrytý Seman. Hosté se poté znovu osvobozují.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 12. Čachotský (Skořepa, Říha), 14. Kaláb (Čachotský, Skořepa), 64. Šidlík (Čachotský) – 24. Anděl (Dudek), 40. Petran (Anděl)

HC Dukla Jihlava: Škarek (Svoboda) – Bilčík, Říha, Szathmáry, Šidlík, Dundáček, Kaláb, Dobrovolný (C) – Kondratěv, Skořepa, Čachotský – Jícha, Zeman, Důras – Stoklasa, F. Seman, Březina – Síkela, Danišovský. Trenér: Petr Vlk
    AZ Havířov: Šimeček (Laco) – Lenďák, D. Seman (C), Bahounek, Krisl, Korím, Petran, Dudek – Kotala, Haas, Maruna – Štumpf, Pechanec, Kalus – Dvořáček, Hlinka, Bednář – Ollender, Anděl, Pořízek – Gřeš. Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Hlinka – Votrubec, Ševic