Vladivostok – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Toljatti – Chanty-Mansijsk 4:3 (kon.) | Kazaň – Barys 2:1 (kon.)
Nižněkamsk – Jekatěrinburg 2:5 (kon.) | CSKA Moskva – Záhřeb 3:1 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 6:1 (kon.)

Československá stopa v zápase
    Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč. (19:20:15)

Hostující celek sice po první třetině vedl o dvě branky, ale svůj náskok neudržel. Lada dokázala třemi góly v prostřední periodě otočit stav. Jugra se nedokázala vrátit k aktivní hře z první třetiny. Ve třetí části pak Togliatti své vedení navýšilo. Tři sekundy před koncem snížil Jevgenij Lapenkov. Na vyrovnání už ale hosté neměli sílu ani čas.

Střelecky to byl zápas poměrně vyrovnaný – 22:21. Diváci v Lada Aréně viděli celkem sedm branek. Domácí tým dokázal otočit zápas, prohrával 0:2 a raduje se z výhry 4:3.

59:57
    Jugra právě vstřelila branku!
    Tři sekundy před koncem třetí třetiny hostující celek snižuje, postaral se o to JEVGENIJ LAPENKOV. Asistence: Pavel Valentěnko, Pavel Varfolomejev.
    Brankář české hokejové reprezentace, Dominik Furch, si umí užít vítězné oslavy! (y)

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:30

57:50
    Domácí tým se zatím velmi dobře brání.

57:25
    Hostující celek nehraje přesilovku špatně, dostal se do útočného pásma, pokusil se o několik tečí před brankou. Edgars Masalskis je zatím pozorný.

57:00
    Lada se zatím dobře brání a soupeře do vyložených šancí nepouští. Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:30
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Vladimir Maleňkich – 2 min., sekání).

55:55
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, hostující celek má ponechanou výhodu, brankář Vladislav Fokin míří na střídačku.

54:56
    Domácí celek nedokázal v přesilové hře nic vymyslet. Vladislav Fokin si připsal několik poměrně snadných zákroků.

52:56
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Alexandr Ugolnikov – 2 min., držení hole).

52:02
    Domácí přesilovou hru proměnit nedokázali, hosté hrají v plném počtu.

51:30
    Jugra Chanty-Mansijsk dostala hru do středního pásma, domácí celek nemůže najít cestu do útočné třetiny.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 23. V. Strelcov (Bočarov), 27. Gurkin (A. Bolšakov), 34. Šenfeld (A. Ivanov, A. Bolšakov), 43. Zernov – 2. Varfolomejev (Lapenkov, S. Gusev), 7. Lapenkov (Varfolomejev), 60. Lapenkov (Valentěnko, Valentěnko)

Lada Toljatti: Masalskis (I. Ježov) – Korjagin, Sotnieks, Maleňkich, A. Bolšakov, Kostromitin, Aronson, Gurkin – V. Strelcov, Bumagin, A. Ivanov – Filatov, V. Komarov, Šenfeld – Krysanov, Zernov, Rybin – Achmetov, A. Strelcov, Bočarov.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Šaryčenkov) – Valentěnko, S. Gusev, Malevič, N. Chlystov, S. Romanov, Ugolnikov, Orlov – Akmaldinov, Buljanskij, Kurjanov – Panov, Gorbunov, Varfolomejev – Lapenkov, Dvurečenskij, K. Majorov – P. Medveděv, Chacej, Sokolov.

Rozhodčí: Gamalej, Konc -Zacharenkov, Raming