Plzeň – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Sparta – Liberec 1:4 (kon.)
Úterý 25.10.2016, 18:30Tipsport extraliga • 16. kolo

Já Vám děkuji za pozornost a těším se příště na počtenou! Mějte pěkný zbytek večera. (20:55:54)

Střely: 26 – 31

Vyloučení: 7 – 3

bodyčeky: 25 – 13

Vyhraná vhazování: 28 – 32

Vyrovnané utkání rozhodla druhá třetina, kdy se hráči z Podještědí trefili dvakrát do sítě Pöpperleho. Ve třetí třetině pak stačilo bránit střední pásmo a chodit do brejků. Sparta poprvé rozvlnila síť v čase 55:38. Autorem branky byl centr první formace Petr Vrána. Když už to vypadalo na závěrečný tlak Pražanů, vstřelil 4. gól hostů Petr Jelínek. Tato rychlá odpověď dala razítko na dnešní výhru Severočechů. Poslední tři minuty se dohrávaly z povinnosti.

58:37
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Klimek – 2 min., hákování).
    56:10 Petr JELÍNEK - 1:4
    Zdroj: Hokejka TV

56:10
    Liberec právě vstřelil branku!
    Rychlá odpověď Liberce. Autorem branky je PETR JELÍNEK. Jelínek „pověsil" puk pod břevno poté, co Sparta chybovala v obranném pásmu, to se nesmí stávat. Asistence: Dominik Lakatoš.
    55:38 Petr VRÁNA - 1:3

55:38
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak konečně! Sparťané se poprvé v zápase radují. Přesilovkovou kombinaci ukončil od modré pěknou ranou PETR VRÁNA. Asistence Juraj Mikuš.

54:50
    Liberec se osvobodil vyhozením přes všechny čáry.

54:10
    Brejk Špačka, ke střele se nedostal.

53:40
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., sekání).

52:48
    Výpad Severočechů vedený přes levé křídlo. Poté zvolil útočník hostů střelu zápěstím. Novotný si vyjel a pokryl všechny úhly bezvadně.

51:05
    Pěkný pas přes šířku kluziště sparťanských. Will ale předvedl výborné přemístění a vyrazil střelu svými betony.

49:48
    pěkná přihrávka na střed a střela domácích! Ta mířila ovšem přímo do hrudi Willa. Skóre se nemění.

49:20
    Ofsajd hostů.

46:30
    Výborně Novotný! Poradil si s rychlou akcí Bílých Tygrů. Pas na střed mezi kruhy a rána. Zákrok vyrážečkou a poté ještě problémy v jeho území. Liberečtí objížděli branku, ale Novotný se rychle přesunul.

45:58
    Kumstát vypálil z levého křídla pěknou ránu. Will jí však viděl a proto mu nenadělala starosti.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 56. P. Vrána (Mikuš) – 8. R. Šimek (Radivojevič), 23. J. Stránský (Vantuch, J. Vlach), 37. Bartovič (Ordoš, Svačina), 57. P. Jelínek (Lakatoš)

HC Sparta Praha: Pöpperle (41. F. Novotný) – Mikuš, Čajkovský, Gernát, Kalina, Nedomlel, Piskáček, Barinka – Ružička, P. Vrána, Uher – Klimek, J. Hlinka, Ihnačák – Kumstát, Pech, Forman – Martin Procházka, Cingel, Kudrna.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – Ševc, R. Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Jánošík, Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš – Radivojevič, J. Mikyska, Ordoš – Bartovič, Vantuch, Svačina – J. Vlach, D. Špaček, J. Stránský.

Rozhodčí: Hradil, Šír – Flegl, Polonyi