Charleroi – Genk 2:1 (kon.) | Sint-Truiden – Waregem 0:2 (kon.) | Club Brugge – Westerlo 4:0 (kon.)
Anderlecht – Mechelen 2:0 (kon.) | Kortrijk – Eupen 1:1 (kon.)
RSC Anderlecht
2:0 (1:0)
YR KV Mechelen
Středa 26.10.2016, 20:30 • Constant Vanden Stock Stadium (Anderlecht) • Belgická liga • 12. kolo

Znamená to tedy, že Anderlecht je se ziskem 24 bodů druhý v tabulce belgické ligy za vedoucím Waregem. Mechelen je desátý a má bodů patnáct. Pro dnešek je to všechno. Děkujeme za pozornost a přejeme dobrou noc! (22:23:41)

Hotovo! Anderlecht vítězí v utkání belgické ligy nad Mechelenem 2:0. Přitom mohl inkasovat hned v úvodu, ale Verdier poslal míč z penalty do ideální výšky pro brankáře Roefa. Následovala pasáž, ve které to vypadalo velice dobře s akciemi hostů, jenže nejprve Teodorczyk dal první branku zápasu poté, co prokázal důraz a vůli ve vápně, načež poslal míč mezi nohy brankáře Morise. Navíc se ještě před přestávkou podíval do kabin Bjelica po druhé žluté kartě.

Ve druhém poločase se hrálo víceméně na jednu branku. Anderlecht odehrál velice zkušeně druhý poločas. Nepustil Mechelen do vážnější šance a Tielemans proměnil v 81. minutě pokutový kop po faulu na Stancia.

90+2

90+2
    Domácí hráči byli aktivní, co se týče napadání rozehrávky hostů a presinku. Získali tak míč.

90+1
    Z velké výšky se míč snášel do rukou Morise, ale ten prokázal dobrou orientaci v prostoru a míč chytil.

90+1
    Hlavní rozhodčí Van De Velde se rozhodl, že nad rámec normální hrací doby přidá dvě minuty.

90
    Capel sice přihrál spoluhráči, ten chtěl střílet z hranice vápna levou nohou, ale sám se ukličkoval. Hostující obrana tenhle útok přežila bez inkasované trefy.

89
    Na začátku předposlední minuty normální hrací doby domácí naposledy střídali. Moris rozehraje od své vlastní branky.

89
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Hanni, přichází Bruno.

87
    Anderlecht se už vůbec nežene směrem dopředu, domácí obránci si v rozehrávce vypomůžou s brankářem Roefem.

87
    Hosté se dostali až do vápna domácích, jenže Řek Kolovos podrazil Belgičan Dendockera v šestnáctce celku z hlavního města Belgie!

86
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Sowah Adjei, přichází Deschacht.

84
    Pět hráčů vzadu. Domácí Anderlecht se soustředí už pouze na obranu svého dvoubrankového náskoku. Je tam vidět ryze defenzivní taktika druhého mužstva belgické fotbalové ligy.

84
    Anderlecht začne svojí další akci od stopera Dendonckera. Vypadá to, že domácí mužstvo už pouze kontroluje hru.

83
    Hanni, kapitán Anderlechtu, napadal při rozehrávce hostujícího obránce Chena Xaviera a získal míč pro domácí mužstvo.
    81. Yoeri TIELEMANS - 2:0

81
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Tohle už asi domácí celek nepustí. Schouterden podrazil Stancia ve vápně hostů a k penaltě se postavil YOERI TIELEMANS! Pokutový kop poslal doprostřed branky Morise! 2:0.