Kunlun – Chabarovsk 1:0 (kon.) | Toljatti – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Jaroslavl – Minsk 6:3 (kon.)
Kazaň – Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 0:3 (kon.) | CSKA Moskva – HC Slovan 4:2 (kon.)
Petrohrad – Záhřeb 6:0 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Barys Nur-Sultan
Čtvrtek 27.10.2016, 18:00 • Neftěchim Arena • KHL

Československá stopa

Do zápasu nenastoupil žádný hráč české, či slovenské národnosti. (20:26:12)

Zápas je u konce a vítězně z něj vyšli hosté z Astany. Kazašský celek se ujal vedení v první třetině, když Rymarev a následně Dawes našli recept na obranu soupeře a poslali svůj tým do vedení. Neftěchemiku nechyběla snaha o vyrovnání, ale jejich šance vynuloval dobře chytající Karlsson. Ve druhé třetině přidali hráči Barysu třetí zásah a své vedení již pohodlně a s čistým kontem uhájili.

Brankář české hokejové reprezentace, Dominik Furch, si umí užít vítězné oslavy! (y)

59:43
    Karlsson nyní uhájil čisté konto proti nepříjemné střele Koňkova.

59:20
    St. Pierre se snažil zakončit z otočky ale byl obrán o kotouč.

58:48

58:30
    Polygalov si připravil kotouč a poté ho poslal přesně do náruče gólmana.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Zdunov zkusil otočku okolo brány a poslal slabou střelu jen do Karlssona.

57:08
    Kinrade prováhal možnost ke střele a následnou přihrávkou našel spoluhráče ještě v obtížnější pozici.

56:48
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Vladimir Markelov – 2 min., podražení).

56:27
    Z velké dálky zkusil Šalapov vypálit a donutil Chakimova po delší době k zákroku.

55:40
    Puk se po souboji u mantinelu odporoučel mezi střídačky a tak se bude vhazovat ve střední třetině.

55:09
    Po dalším nebezpečném obléhání brány se hosté uchýlili k vyhození na zakázané uvolnění.

Oddechový čas pro hosty.

54:45
    Astana vyhazuje na zakázané uvolnění.

54:26
    Dělovka Berezina z hranice pásma neprošla na bránu a trefil jen padajícího obránce.

53:02
    Fanouškům se nelíbí nepovedené útoky domácích a dávají to najevo velmi hlasitým pískotem.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 9. Rymarev (Trjasunov), 18. Dawes (St. Pierre), 21. St. Pierre (M. Semjonov, Dallman)

Neftěchimik Nižněkamsk: Chakimov – Lekomcev, Rjasenskij, Berezin, Kinrade, Ljamin, Bryncev, Fazylzjanov – Milovzorov, Polygalov, Koňkov – Gynge, Brulé, Sexton – A. Černov, K. Makarov, D. Makarov – P. Kulikov, Porjadin, Sallinen – Zdunov.
    Barys Nur-Sultan: H. Karlsson – M. Semjonov, Dallman, Trjasunov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko – Dawes, Bochenski, St. Pierre – R. Starčenko, Kučin, Rymarev – Markelov, Trivino, Paňukov – Chudjakov, Grenc, Belgibajev – N. Ivanov.

Rozhodčí: Gebej, Kadyrov – Misjur, Palej.