Plzeň – Chomutov 2:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:1 (po pr.) | Třinec – Litvínov 2:3 (po pr.)
Pardubice – Olomouc 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:4 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 0:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Mountfield HK
Pátek 28.10.2016, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 16. kolo

Hradec právě vstřelil branku!
    Početní hostující fanoušci jsou v euforii. Po zmatku před bránou Tomáše Závorky se k puku dostal RASTISLAV DEJ, který z bezprostřední blízkosti překonal svatyni domácích. Asistence: Jaroslav Bednář, Blaž Gregorc

49:52
    Tomáš Harkabus označkoval pravou tyč Rybárovi svatyně, když do levého kruhu dostal přihrávku od mantinelu.

46:49
    Na dvě minuty je vyloučen T. Harkabus (KVA) za vysokou hůl.

43:59
    Hradec Králové odvrátil dvě velmi přesné souhry domácích, které skoro jistě mohli skončit gólem.

40:38
    Na dvě minuty je vyloučen Rastislav Dej (HKM) za sekání.
    36:03 Bedřich KÖHLER - 0:1

36:03
    Máme tu první gól zápasu! Domácí již nedokázali konkurovat čerstvějším silám, když po nahrávce Bednáře se puku ujal BEDŘICH KÖHLER, který zabičkou přehodil brankáře z bezprostřední blízkosti a posílá v přesilové hře svůj tým do vedení. Asistence: Jaroslav Bednář

34:49
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Martin Rohan – 2 min., hákování).

34:11
    Tuominen měl na holi úvodní gól zápasu, ale nedokázal přehodit lapačku brankáře Rybára, který se natáhl přes celou bránu.

31:46
    Na dvě minuty je vyloučen H. Tuominen (KVA) za podražení.

24:37
    Dvě minuty v přesilové hře si pro změnu zahrají hosté, kde je vyloučen V. Skuhravý (KVA) na dvě minuty za držení.

22:35
    Na dvě minuty je vyloučen Z. Čáp (HKM) za se kání.

19:49
    Na dvě minuty je těsně před koncem třetiny vyloučen M. Štajnoch (HKM) za krosček.

14:34
    Stloukal si počínal velmi nebezpečně v útoku , kde skrytě poslal střelu na svatyni Rybára, který se štěstím puk zachytil.

12:42
    Rachůnek přihrával od mantinelu V. Tomečkovi, který poslal puk Václavu Skuhravému, který úplně osamocen před bránou nedokázal zakončit mezi tři tyče a skóre se tedy nemění.

08:40
    Domácí se usadili před bránou hostů.

07:00
    Tomáš Knotek se sám uvolnil před brankářem Závorkou, kde z mezikruží nakonec zakončil útok střelou, ale mířil mimo.

04:52
    Energetici jsou ve vlastním oslabení velmi aktivní a Hradečtí zatím ani jednou nevystřelili na bránu Závorky.

03:52
    Karlovarští se proviňují prvním faulem a na trestnou lavici míří Rýgl (KVA) za držení.

Pavel Pelčák

Branky a nahrávky: 37. Köhler (Bednář), 55. Dej (Bednář, Gregorc)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Rýgl – T. Rachůnek, Skuhravý (C), V. Tomeček – Mullane, Tuominen, Mikulík – Kindl, Stloukal, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek – Davídek.
    Mountfield HK: Rybár – Newton, Štajnoch, Dietz, Pavlas, Čáp, Pláněk, Gregorc – Šimánek, Dragoun, Jarůšek – Dej, Bednář (C), Köhler – Bulík, Potulny, R. Pavlík – Nedvídek, T. Knotek, J. Veselý.