Perm – Rostov 1:0 (kon.) | Spartak – CSKA Moskva 3:1 (kon.)
FK Spartak Moskva
3:1 (1:0)
CSKA Moskva
Sobota 29.10.2016, 17:00 • Otkrytiye Arena. Kapacita: 45 360 diváků. • Ruská Premier Liga • 12. kolo

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera. (19:18:37)

Fauly: 13 – 12.

Velké derby dvou moskevských rivalů je u konce! Spartak si ve druhé půli hlídal svůj náskok z prvního poločasu a hosty téměř k ničemu nepouštěl. V 76. minutě domácí vedení zdvojnásobil Zé Luís, na jehož trefu ale stihl poměrně rychle odpovědět Strandberg. K závěrečnému dramatu ale nedošlo, ještě před začátkem pětiminutového času znovu udeřil Zé Luís a stvrdil vítězství Spartaku nad CSKA v poměru 3:1.

90+6

90+6
    Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Quincy Promes, přichází Lorenzo Melgarejo.

90+5
    Krátký přízemní pas z pravé strany ale znovu skončil na prvním bránícím hráči. S tímto zápasem už hostující mužstvo zřejmě nic nemůže.

90+4
    Zé Luís se poctivě vrátil do defenzívy a pomohl odvrátit míč na další rohový kop ve prospěch CSKA.

90+3
    Na hrací ploše zůstává sedět jeden z domácích hráčů, kteří s návratem na nohy rozhodně nepospíchá.

90+2
    Jeho centr do ohně našel jen hráče v červených dresech, kteří rychle zažehnali bezprostřední nebezpečí.

90+1
    CSKA se ještě pokusí o zázrak, napomoct mu k němu může rohový kop. K rohovému praporku se rychle přibližuje Ionov.

90
    Druhý poločas je prodloužen o pět minut nastaveného času.
    89. Zé LUÍS - 3:1

89
    Spartak právě vstřelil branku!
    Krátce před koncem základní hrací doby je zřejmě rozhodnuto! Nově příchozí Rômulo ze zcela nenápadné situace vykouzlil skrytou přihrávku z pravé autové čáry. Pro balón si sběhl ZÉ LUÍS, jenž si před obráncem zasekl balón na levačku a z pěti metrů nedal Akinfejevovi žádnou šanci.

88
    Natchův rohový kop žádné vzrušení před Rebrovem nepřinesl. O pár sekund později však přilétl do vápna centr z pravé strany a Strandberg měl velkou smůlu, že při snaze zpracovat balón podrazil sám sebe a výrazně usnadnil Rebrovovi práci.

87
    Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Džano Ananidze, přichází Rômulo.

85
    O rozehrávku se postaral sám faulovaný Tošić, který ze své kopačky vyslal něco mezi střelou a centrem a odpravil balón mimo hrací plochu.

84
    Hosté jsou jako polití živou vodou, další akci ukončil Zobnin jen za cenu faulu na Tošiče. Na řadu přichází standardní situace pro CSKA.
    82. Carlos STRANDBERG - 2:1

Michal Břuchanský

Branky: 20. Glušakov (Luís), 76. Luís (Glušakov), 89. Luís (Rômulo) – 82. C. Strandberg (Ionov)

FK Spartak Moskva: Rebrov (C) – Ješčenko, Kutěpov, Tasci, D. Kombarov – Fernando, Glušakov – Promes (90+6. Melgarejo), Ananidze (87. Rômulo), Zobnin – Luís.
    Náhradníci: Pesjakov – Rômulo, Zujev, Melgarejo, Makejev, Timofejev, Pucko, Kutin, I. Popov.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Fernandes, Ignaševič, V. Berezuckij, Ščennikov – Wernbloom, Ionov – Z. Tošić, Golovin, G. Milanov (56. Natcho) – L. Traoré (71. C. Strandberg).
    Náhradníci: Čepčugov – A. Berezuckij, Nababkin, C. Strandberg, Čalov, Natcho.

Rozhodčí: Nikolajev – Mosjakin, Voroncov

Diváci: 44 884