Třinec – Sparta 3:2 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Chomutov – Litvínov 2:4 (kon.)
Liberec – Pardubice 4:2 (kon.) | Olomouc – K. Vary 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 8:5 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 2:1 (kon.)
HC Olomouc
3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 30.10.2016, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 17. kolo

Z olomouckého zimního stadionu je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (19:15:26)

Ani ve třetí třetině se fanoušci další branky nedočkali, víc práce měl však hostující Závorka. Obrana Kohoutů nadělala především v posledních minutách zápasu Energetikům pořádné problémy. Po nepovedeném utkání na ledě Pardubic si ale cenné tři body zaslouženě připisují domácí. Branislav Konrád pak další čisté konto.

Nejlepší hráči utkání: Juraj Mikúš (OLO) – Tomáš Dvořák (KVA).

59:16
    Poslední minuty se dohrávají před Konrádovou svatyní.

58:30
    Skuhravý našel na levém kruhu volného Benáka, který napřáhl a hned střílel. Mířil ale příliš vysoko.

58:00
    Kohouti se rychle osvobozují a posílají puk až k Závorkovi.

57:16
    Přesilovku si na konci zápasu znovu zahraje i Energie. Tomáš Houdek (OLO) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

57:16
    Dnešní utkání sleduje 4 127 diváků!

56:58
    Olomoučtí znovu operují před Závorkovou svatyní, hostující brankář teď ale nemusel zasahovat.

56:23
    Chvíli na to míří znovu do útoku domácí, ani ti ale Závorku ohrozit nedokázali.

55:56
    Karlovarští se usadili v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostali.

55:12
    Karlovy Vary se snaží najít cestu do útoku, už za útočnou modrou čárou je ale připravená olomoucká obrana.

54:40
    Oba hráči, jak Tomáš Dvořák (KVA), tak Miroslav Holec (OLO) jsou tak potrestáni čtyřmi minutami za hrubost.

54:40
    Po jedné ze střel Kohoutů se před brankou Závorky strhla bitka mezi Holcem a Dvořákem. Roztrhávat oba hráče museli až rozhodčí.

54:10
    Hosté znovu opakovaně vyhazují puk, Hanáci se ale velmi rychle vrací do útočného pásma.

52:50
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Tomáš Dujsík (KVA) si odpyká menší trest za podražení a větší, desetiminutový, za nesportovní chování. Menší trest odpyká Milan Davídek.

51:48
    Po levé straně se mezi dvěma hráči protáhl až do kruhu Knotek, který chvíli vyčkal se střelou, pak ale trefil jen připraveného Závorku.

51:22
    Po buly zamířil před Závorku Mullane, tomu ale před olomouckou brankou sklepli puk z hole domácí.

50:37
    Od modré nahodil puk na olomouckou branku Mikulík, ten ale mířil trochu mimo.

50:13
    Ve vlastním pásmu se po puku natahoval Juraj Mikúš, tomu ale puk sjel z hokejky a musel pro něj až za branku.

49:27
    Olomouckým teď dělá obrana hostů poměrně problémy, ke střele na branku se tak dostávají těžko.

48:41
    Olomouc je teď mnohem aktivnějším týmem a Karlovarští se jen těžko dostávají z vlastního pásma.

48:07
    Z rychlého protiútoku mohl těžit Kindl, jeho střela ale mířil trochu mimo olomouckou branku.

47:25
    Po pravé straně prosprintoval do útoku Holec, ten ale u mantinelu a pravého kruhu marně hledal, komu by nahrál.

46:57
    Hanáci dál tlačí Energii a drží se v útočném pásmu. Závorka ale moc práce nemá.

46:27
    Do útoku znovu spěchal Laš, tomu ale ve středním pásmu sjel puk z hole.

45:37
    Olomoučtí znovu zamkli Energii v pásmu a kombinují, do těsné blízkosti Závorky se jim ale nedaří dostat.

44:50
    Staňkovi střela od modré úplně nesedla, olomoucký bek to ale přesto zkusil. Puk však trefil jen bránící hráče.

44:30
    Aktivní Eberle se znovu objevil před Závorkou. Z těsné blízkosti ale mířil nad branku hostů.

43:45
    Hosté opakovaně nahazují puk do útočného pásma, přejít až před Konráda se jim ale nedaří.

43:11
    Do útoku se snažil protlačit Laš, toho ale mezi kruhy zastavila vracející se karlovarská defenziva.

42:17
    Chvíli na to zahrozil Rác podruhé. Olomoucký útočník se usadil před hostujícím brankářem a čekal na přihrávku. Puk pak ale z těsné blízkosti zvedl moc vysoko.

41:48
    Rác prokličkoval před Závorku, nezpracoval ale puk tak, jak si představoval a jeho střela jen škrábla Závorkovy betony.

41:08
    Mikulík se protahoval před Konráda po pravé straně, jeho akce ale ztroskotala u pravého kruhu, kde hostujícího útočníka zastavili domácí.

40:38
    Chvíli na to se usadili před Závorkou Kohouti, ani těm se ale střelecky nedaří o moc lépe.

40:14
    Karlovy Vary vstoupily do třetí třetiny poměrně aktivně, ohrozit Konráda střelou se jim ale nepovedlo.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:41.

Po bezgólové první třetině se skóre na světelných tabulích na olomouckém zimním stadionu měnilo hned třikrát. Nejprve se ve dvojnásobné početní výhodě trefil Juraj Mikúš a poslal Hanáky do vedení, chvíli na to zaskočil gólem v klasické přesilovce Energetiky Miroslav Holec. Těsně před koncem přidal už třetí branku domácích Roman Rác.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:48
    Poslední vteřiny druhé třetiny se dohrávají před brankou Závorky.

39:12
    Kohouti se dál drží v útočném pásmu, Závorka teď ale dlouho nemusel zasahovat.

38:47
    Další početní výhoda pro domácí. Kapitán Energie, Václav Skuhravý, je potrestán dvěma minutami za zdržování.
    38:18 Roman RÁC - 3:0
    Zdroj: Hokejka TV

38:18
    Olomouc právě vstřelila branku!
    V závěru prostřední části přidávají Hanáci další gól. František Skladaný našel přihrávkou zpoza brány ROMANA RÁCE najíždějícího z druhé vlny. Olomoucká devětaosmdesátka pak mířila přesně nad beton. Asistence: František Skladaný.

37:46
    Chvíli na to ale mohl Ostřížek dorážet před karlovarskou brankou, hostující brankář jeho úmysly ale dobře přečetl a puk vyrazil.

37:18
    Nepřesné přihrávky hosté ve středním pásmu se pokusil využít Ostřížek, k puku se ale přes dva hráče nakonec nedostal.

36:37
    Strapáč se dostal téměř sám až před Závorku, na poslední chvíli jej ale dobruslil jeden z vracejících se hráčů.

35:51
    Harkabus se protáhl podél levého mantinelu do útočného pásma, tam už ale na hostujícího útočníka čekala obrana Kohoutů.

35:07
    Hosté se usadili v útočném pásmu a kombinují, Olomouc ale velmi dobře brání, a tak Konrád moc práce nemá.

34:57
    Další útočnou akci Hanáků zastavuje až puk vyhozený mimo hrací plochu.

34:10
    Od modré to pak zkusil Houdek, trefil však jen zadní mantinel.

33:47
    Tahle přesilová hra Kohoutům příliš nevychází, hostující tým je dlouho drží dál od své branky.

33:08
    Energetici ve vlastním oslabení opakovaně vyváží puk před Konráda, ke střele se ale nemůžou dostat.

32:34
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Na trestnou lavici je na dvě minuty za podražení odeslán Tomáš Harkabus (KVA).

32:34
    Kombinaci Energetiků v útočném pásmu ale přerušila komerční přestávka.

32:04
    Vhazování před Závorkou se povedlo Energii, která rychle spěchá do útočného pásma.

31:35
    Kohouti se snaží znovu najít Závorkovu slabinu, Energetici se ale rychle zbavují puku ve vlastním pásmu.
    31:08 Miroslav HOLEC - 2:0

31:08
    Hanáci velmi rychle zvyšují svůj náskok, když se z velkého úhlu, už v klasické přesilovce, trefil přesně pod břevno branky hostů MIROSLAV HOLEC. Asistence: Jan Eberle, Tomáš Houdek.

30:53
    Hanáci se dál drží v útočném pásmu a kombinují.
    30:22 Juraj MIKÚŠ - 1:0

30:22
    Kohouti využívají dvojnásobnou přesilovou hru, když se z mezikruží přesně do pravé šibenice trefil JURAJ MIKÚŠ. Asistence: Marek Laš.

29:59
    Vladimír Sičák (KVA) míří potřetí na trestnou lavici. Hostující obránce se provinil zdržováním hry.

29:59
    Holce, který se protahoval po levé straně, ale včas zastavili vracející se hosté.

29:42
    Karlovy Vary opakovaně vyhazují puk z vlastního pásma, Kohouti se ale velmi rychle vracejí zpátky.

29:10
    Olomouc se drží před Závorkou, ohrozit střelou jej však zatím nedokázala.

28:48
    Tentokrát si přesilovou hru zahrají domácí. Na trestnou lavici míří David Gríger (KVA), který se provinil podražením.

28:48
    Jaroměřský to zkusil znovu od modré, ani tentokrát ale nebyla jeho střela přesnější.

27:37
    Oba týmy teď pálí jednu větší šanci za druhou a hra se rychle přesouvá ze strany na stranu.

27:37
    Na druhé straně zahrozil Harkabus, který orazítkoval tyčku Konrádovy branky!

27:10
    Jaroměřský zkusil své štěstí téměř od modré, jeho střela mířila ale jen kousek nad branku.

26:31
    Po menší strkanici před karlovarskou brankou se znovu vylučuje. Na trestnou lavici míří současně Vladimír Sičák (KVA), a to na dvě minuty za hrubost a Jan Knotek (OLO) také na dvě minuty za sekání.

25:54
    Zdá se, že je Tomáš Rachůnek v pořádku. Hostující útočník totiž po chvíli míří za hákování na trestnou lavici.

25:54
    Mezi několika hráči se až ze středního pásma protáhl Skladaný. Slovenský útočník nahodil puk na Závorku, kotouč ale nakonec jen orazítkoval zadní mantinel.

25:39
    Teď už jsou to ale hosté, kteří se přesunuli před Konráda a hledají prostor k zakončení.

25:04
    Olomoučtí přidali na aktivitě a drží Energii v jejím pásmu.

24:02
    Puk se pak odrazil k Lašovi. Ani ten ale z levé strany Závorku překvapit nedokázal.

23:41
    Další velká šance Kohoutů! Od modré nejprve nahazoval puk Strapáč a jeho střelu se před brankou pokoušel tečovat Knotek, mířil ale trochu mimo.

23:02
    Hra se na chvíli přesunula do středního pásma. Je vidět, že ani jeden z týmů nechce ve hře dozadu chybovat, a tak drží soupeře dál od své branky.

22:51
    Před olomouckou brankou na chvíli zůstal ležet Tomáš Rachůnek, který pak ale za pomoci spoluhráčů zamířil na střídačku.

22:50
    Energetici se opakovaně osvobozují a snaží se překvapit olomouckého brankáře.

22:01
    Poměr sil na ledě se na chvíli srovná. Za sekání je dvěma minutami potrestán Vladimír Sičák (KVA).

21:50
    Po střele jednoho z hostujících hráčů Konrád puk vyrazil jen před sebe. Ke kotouči se dostal Eberle, který prosprintoval přes celé kluziště a zkusil překvapit Závorku. Hostující brankář ale jeho střelu vyrazil.

21:34
    Energie se znovu drží v útočném pásmu, Kohouti ale obětavě brání.

20:54
    Kohouti se musí znovu bránit. Olomoucký kapitán Martin Vyrůbalík je potrestán dvěma minutami a osobním trestem za naražení zezadu. Menší trest odpyká Tomáš Fořt.

20:46
    Mikulík se protáhl po pravé straně až před Konráda, mířil ale mimo tři tyče olomoucké branky.

20:15
    Energie se snaží znovu dostat před Konráda, s přechodem přes střední pásmo a dobře bránící Olomoucí má ale poměrně problémy.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:49.

V první třetině se fanoušci na olomouckém zimním stadionu gólu nedočkali. Především v první polovině úvodní dvacetiminutovky ale nebylo o velké šance nouze. Olomoucké ale trápí koncovka, o moc lépe na tom nejsou ani Karlovy Vary.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:56
    V posledních vteřinách první třetiny prokličkoval do útočného pásma Juraj Mikúš, který ještě posílal puk zadovkou Rácovi, ten už ale nestihl zakončit.

19:16
    Kindl vybojoval puk ve středním pásmu, zavezl jej ale raději zpět do své třetiny.

18:40
    Eberle si stáhl puk trochu níž, až k dolní hranici pravého kruhu a střílel. Trefil však jen břevno Závorkovy branky.

18:19
    Olomoučtí se znovu dostali až před Závorku, ke střele ale zatím ne.

17:59
    Flek zkusil znovu překvapit Konráda v olomoucké brance, jeho střela ale mířila přesně do připraveného brankáře.

17:29
    Rozehrávku hostů aktivně napadal Burian, který tak alespoň ušetřil trochu času do konce trestu Strapáče.

17:09
    Hanáci vyvezli puk do útočného pásma, kotouč však rychle získali pod kontrolu hosté.

16:47
    Dvořák na pravém kruhu napřáhl a pálil, jeho střela byla natolik silná, že proletěla skulinkou v ochranné síti až mimo hřiště.

16:10
    Západočeši nahodili puk a do útočného pásma, u kotouče byli ale za brankou domácích Kohouti.

15:37
    Po jedné z přihrávek u modré čáry ale Energetikům utekl puk a vracet se pro něj museli až do vlastního pásma.

15:33
    Hosté se znovu drží před Konrádem a kombinují.

15:27
    Energie si zahraje další přesilovku. Petr Strapáč (OLO) si odpyká menší trest za vražení na hrazení.

14:48
    Davídek z otočky nahodil puk do olomouckého brankoviště a jeho střelu ještě dorážel Skuhravý, olomoucký brankář ale včas srazil betony k sobě.

14:04
    Po buly ve středním pásmu vrátil Fořt dlouhým nahozením hru zpět do vlastní třetiny, tam ale na jeho přihrávku nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.

13:37
    Kohouti se znovu tlačí před karlovarskou branku, ke střelám se ale dostávají jen stěží.

13:04
    Staněk se pokusil překvapit Závorku střelou od modré a jeho střelu ještě dorážel Ostřížek, hostující brankář si ale dokázal poradit.

12:10
    Mullane vyvezl puk až před Konráda, mířil ale dost mimo tři tyče olomoucké branky.

11:45
    Hanákům se podařilo po delší době vyhodit puk z vlastního pásma a spěchají střídat.

11:17
    Hra se poměrně uklidnila, Karlovy Vary se ale dál drží v útočném pásmu.

10:45
    Mullane se protáhl až na hranici levého kruhu a střílel, Konrád ale proti jeho střele včas nastavil betony.

09:48
    Energetici uzamkli Kohouty v pásmu a hledají způsob, jak ohrozit Konráda.

09:18
    Na střelu z pravé strany Konrád dobře viděl a včas k tyčce nastavil betony.

08:40
    Tentokrát mají početní výhodu k dispozici hosté. Robin Staněk (OLO) míří na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.

08:30
    Kohouti vyvezli puk až před branku hostů, ani jim se ale nepodařilo ohrozit Závorku.

07:50
    Energie se usadila v útočné třetině, Olomouc ale dobře brání, a tak Konrád nemá moc práce.

07:46
    Těsně po návratu Sičáka z trestné lavice musel být v pozoru Konrád. Střela jednoho z hostů ale jen orazítkovala mantinel.

07:18
    Hanáci se znovu drží před brankou hostů, ke střele se teď ale dostávají jen stěží.

06:43
    Energie vyhazuje puk ze svého pásma a šetří čas, který ještě musí strávit v oslabení.

06:16
    Knotek se těsně před Závorkovou brankou dostal k puku a zkoušel z otočky dostrkat kotouč za hostujícího brankáře, Závorka ale včas scvakl betony.

05:48
    Kohouti se drží v útočném pásmu a zkouší to ze všech stran, hostující tým ale drží svými zákroky Závorka.

05:25
    První přesilovku si zahrají domácí. Vladimír Sičák (KVA) byl potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

05:25
    Do útoku se zapojil i navrátilec do sestavy Olomouce, Rašner, který v útočném pásmu ještě aktivně napadal rozehrávku Energie, k puku se ale nedostal.

04:30
    Ondrušek dokázal vybojovat puk mezi kruhy mezi několika hráči a střílel. Závorka ale jeho střelu vyrazil. Puk se pak ocitl před Skladaným, který ale z levé strany mířil mimo.

03:50
    Velmi důrazný byl před brankou hostů Holec, ani po několika dorážkách ale puk do svatyně Energetiků dostat nedokázal.

03:20
    Olomouc znovu míří do útoku, Karlovy Vary ale velmi dobře brání.

03:10
    Aktivní Energie je ale brzy zpátky a hledá Konrádovu slabinu.

02:30
    I tentokrát se buly před Konrádem povedlo lépe domácím, kteří puk rychle odklízeli pryč z pásma.

02:16
    Za tvrdou střelou z mezikruží se hostující brankář stihl jen ohlédnout. Naštěstí pro něj ale mířila mimo tři tyče.

01:58
    Kohoutům teď dělá přechod přes střední pásmo trochu problémy.

01:09
    Benák s Flekem se dostali až před olomouckou branku. Benák v mezikruží vrátil puk Flekovi, který napřáhl a střílel, mířil ale dost mimo.

00:57
    O něco úspěšnější byli na vhazování před Konrádem domácí. Holec se protáhl až před Závorku, z pravé strany ale dost prostoru u tyčky nenašel.

00:44
    Energie opakovaně vyhazuje puk z vlastního pásma a žene se před Konráda.

00:10
    Po úvodním buly se puk dostal k Rašnerovi, který dlouhou přihrávkou našel u pravého mantinelu Knotka. Toho ale Karlovy Vary nenechaly zakončit.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík (C), Rašner, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Staněk, Matai – Laš, J. Knotek, Strapáč – Holec, Ostřížek, Eberle – Skladaný, J. Mikúš, Rác – Burian, Fořt.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Rýgl, Benák – T. Rachůnek, Kindl, Mikulík – Davídek, Skuhravý (C), V. Tomeček – Harkabus, Gríger, Flek – Mullane, Stloukal, Gorčík..

Poslední vzájemný zápas

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 3:1
    Karlovy Vary se dostaly velmi rychle už do dvoubrankového náskoku, když se v osmé minutě trefil Jakub Flek a o čtyři minuty později Vladimír Sičák. Dvě inkasované branky Kohouty zaskočili a odpověď našli až ve 24. minutě, když mířil přesně Tomáš Fořt. Pět minut před koncem prostřední části ale vrátil domácím dvoubrankový náskok Václav Skuhravý. I přes to, že se Hanáci snažili ještě najít skulinku ve výstroji karlovarského brankáře, srovnat krok už nedokázali.

Olomouc se svými výkony ani postavením v tabulce v posledních kolech rozhodně spokojená není. Na svém kontě má 21 bodů, což ji řadí na desátou příčku. Karlovy Vary získaly zatím jen deset bodů a krčí se na posledním, tedy čtrnáctém, místě.

Nejproduktivnější hráč: Pat Mullane (3+6)
    Nejlepší střelec: Vojtěch Tomeček (5 gólů)
    Nejlepší asistent: Pat Mullane, Vladimír Sičák (oba 6 asistencí)
    Nejproduktivnější obránce: Vladimír Sičák (2+6)
    Nejlepší +/-: Milan Mikulík, Martin Rýgl, Michal Vachovec, Milan Davídek, Martin Weinhold (všichni 0)
    Nejtrestanější hráč: Václav Skuhravý (18 TM)
    Nejvytíženější brankář: Tomáš Závorka (12 zápasů; 88,04 %)

Karlovy Vary jsou na tom ale ještě hůř než Kohouti. Energetikům se od začátku sezóny lepí smůla na paty. Během šestnácti dosud odehraných kol slavili Karlovarští výhru jen třikrát, z toho jednou v prodloužení, když přetlačili favorizovaný Chomutov 4:3. Po sedmizápasové šňůře proher to vypadá, že Energetikům možná svítá na lepší časy. V posledních pěti kolech totiž nejprve zvládli gólovou přestřelku se Zlínem (7:4), poté zaváhali se Spartou (1:3), pak ale velmi mladý tým Energie v už zmíněném utkání s Chomutovem obral Piráty o dva body. V posledních dvou kolech ale vyšli střelci Karlových Varů znovu naprázdno, a tak Energie podlehla Liberci i Hradci Králové shodně 0:2.

Nejproduktivnější hráč: Jan Knotek (8+1), Juraj Mikúš (6+3), Marek Laš (2+7), David Ostřížek (1+8)
    Nejlepší střelec: Jan Knotek (8 gólů)
    Nejlepší asistent: David Ostřížek (8 asistencí)
    Nejproduktivnější obránce: Martin Vyrůbalík (1+6)
    Nejlepší +/-: Miroslav Holec (+7)
    Nejtrestanější hráč: Petr Strapáč (39 TM)
    Nejvytíženější brankář: Branislav Konrád (16 zápasů; 91,63 %)

Olomouc od desátého kola zatím hledá formu, kterou měla na začátku letošního ročníku. Kohouty trápí koncovka a i to přispělo k pětizápasové šňůře proher, během níž brali Hanáci jen dva body za prohru po prodloužení s Hradcem Králové a po samostatných nájezdech s Litvínovem. Po utkání s Mladou Boleslaví to vypadalo, že se Olomoučtí znovu nadechli, Bruslaře totiž porazili 2:1, o kolo později se ale Kohouti vrátili z ledu Pardubic bez bodu a pouze s jedním vstřeleným gólem.

V neděli večer je na programu už 17. kolo nejvyšší české hokejové soutěže a zároveň poslední kolo před reprezentační přestávkou. V něm přivítá Olomouc na domácím ledě Karlovy Vary. Kohouti se tak představí před vlastními fanoušky už podeváté.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 31. J. Mikúš (Laš), 32. Holec (Eberle, Houdek), 39. Rác (Skladaný)

Rozhodčí: Mrkva, Svoboda – Komárek, Ondráček