Olomouc – Jihlava 1:5 (kon.)
HC Olomouc
1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 03.11.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • 1. kolo

Pro dnešek je to ze zimního stadionu v Olomouci vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:04:53)

Jihlava si ve třetí třetině pojistila své vítězství dalšími dvěma trefami, když Pospíšila překonal nejprve Jakub Kraučuk a o sedm minut později Vojtěch Maštera.

59:08
    Jihlava vyváží puk až před Pospíšila a šetří čas.

58:06
    Šťasného lajna se dostala až před Brože, vystřelit na jihlavského brankáře nedokázala.

57:06
    Olomouc znovu ohrožovala jihlavskou branku, Brož ale puk za svá záda nepustil.

56:37
    Před branku se dostal Podlaha, ten ale trefil jen zadní mantinel.

56:02
    Olomoučtí dál kombinují v útočném pásmu, jihlavská obrana jim ale dělá velké problémy.

55:07
    Kohouti se drží v útočném pásmu a kombinují. Jejich střely ale nejsou vůbec přesné.

54:05
    Marek našel přihrávkou z pravého kruhu v mezikruží Jelínka, ten ale mířil mimo.

53:37
    Současně byli za podražení dvěma minutami potrestáni hned dva hráči, a to Slavomír Kadleček a Jakub Kraučuk.

52:27
    Olomoučtí několikrát doráželi před Brožem, Spurný od modré ani Marek z těsné blízkosti ale na jihlavského brankáře nevyzráli.

51:37
    Olomoučtí se zatím marně snaží najít cestu až před Brože. Jihlava velmi dobře brání.

51:05
    Po dohrání u Kraučuka zůstal u levého mantinelu ležet Říčka, ten se však po chvíli zvedl a sám dojel na střídačku.

50:17
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hosté uskakují Kohoutům už na rozdíl čtyř branek. VOJTĚCH MAŠTERA se dostal nikým nehlídán až na dolní hranici pravého kruhu, odkud i přes klekajícího Hudečka našel skulinku u pravé tyčky. Bez asistence.

49:05
    Jihlava už nikam nespěchá, Kohoutům ale při přechodu do útočného pásma přidělává pořádné starosti.

48:10
    Olomoučtí se v přesilové hře drží v útočném pásmu, ohrozit dobře chytajícího Brože se jim ale nedaří.

47:32
    Jelínek několikrát dorážel před prázdnou brankou, olomoucký útočník ale pokaždé trefil přesouvajícího se Brože.

47:18
    Další přesilovka pro Kohouty. Na trestnou lavici míří na dvě minuty za sekání Jiří Ondráček (JIH).

44:50
    Jelínek ze střídačky prosprintoval před Brože, stáhl si puk na pravé stranu a střílel k pravé tyči, hostující brankář ale včas natáhl beton. Ani z další dorážky Jelínek Brože nepřekonal.

44:15
    Hra se trochu uklidnila a přesunula se převážně do středního pásma.

43:41
    Jihlava těží z rychlého protiútoku a po střele JAKUBA KRAUČUKA přidává čtvrtý gól. Asistence: David Čermák, Slavomír Kadleček.

43:08
    Olomoučtí doráželi před jihlavskou brankou, kolem pravé tyčky ale puk do branky dostrkat nedokázali. Menší strkanici pak museli uklidňovat rozhodčí.

42:35
    Jihlava vyvezla puk až před olomouckou branku, Kohouti ale Duklu nenechali vystřelit.

41:15
    Olomouc se drží před jihlavskou brankou, se střelami na Brože ale šetří.

40:17
    Tomaník se zkusil mezi třemi hráči protáhnout do útoku, vystřelit na branku se mu ale přes bránící Jihlavské nepovedlo.

40:01

Druhá třetina začne přibližně v 19:33.

Ve druhé třetině se velmi dlouho čekalo na další góly. Další dva nakonec ale po střelách Slavomíra Kadlečka a Davida Čermáka skončily za zády Pospíšila.

40:00

39:37
    Druhá třetina se dohrává před svatyní Pospíšila.

38:55
    Jihlava rychle zvyšuje svůj náskok na dvougólový, když se po závaru před brankou trefil dnes velmi aktivní DAVID ČERMÁK. Asistence: Jiří Ondráček, Matěj Vála.

38:36
    Peschout se po levé straně protáhl před Pospíšila a střílel. Z levého kruhu ale trefil jen olomouckého brankáře. Od toho se puk odrazil, Pospíšil ale kotouč přikryl na hranici brankoviště.

38:00
    Nakonec se to povedlo Říčkovi s Podlahou, kteří prosprintovali před Brože, Říčka ale neměl čas dostatečně zpracovat puk.

37:42
    Dukla teď Kohoutům přidělává pořádné starosti a Hanáci marně hledají cestu z vlastního pásma.

37:09
    Jihlavě se aktivita vyplácí, když SLAVOMÍR KADLEČEK doklepl z pravé strany puk až za Pospíšila. Asistence: Matěj Váňa, Aleš Krtek.

36:57
    Čermák zůstává velmi aktivní a snaží se najít skulinku v Pospíšilově výstroji.

35:39
    Jihlava zůstává aktivní, Kohouti ale dobře brání a drží Duklu v rozích kluziště.

35:11
    Tomaník s Beierem vyrazili ve dvou před Brože, olomoucká jednadvacítka se ale k přihrávce na Beiera kvůli stíhajícím hráčům nedostala.

34:38
    Paradoxně obránce, Lukáš Spurný, se vydal do útoku. U levého kruhu ještě hledal zadovkou někoho ze spoluhráčů, k puku se ale dostala Jihlava.

34:09
    Pěcha se Spurným několikrát doráželi před jihlavskou brankou, pokaždé ale narazili na betony připraveného brankáře.

33:47
    Janečko to zkoušel z těsné blízkosti, puk ale za jihlavského brankáře nedostrkal.

33:08
    Peschout zachytil rozehrávku Kohoutů v útočném pásmu a vyrazil do útoku, zakončit ale z rohu kluziště nedokázal.

32:21
    Současně vyloučeni: Vojtěch Maštera (JIH) na dvě minuty za podražení, Miroslav Kuba (OLO) na deset minut za nesportovní chování.

31:40
    Dukla se znovu snaží dostat před brankáře a vzít si svůj náskok zpět, bude to mít ale těžké, rozhodčí signalizují výhodu pro Kohouty a nechávají jim výhodu.

31:07
    Aktivní Hajšman mohl dorážet kolem pravé tyčky, Brož se ale stihl včas přesunout.

30:48
    Geier několikrát dorážel před olomouckou brankou, což se Olomouckým nelíbilo. Hostujícího útočníka tak odtáhl od brankáře Beier.

29:50
    Jihlava uzamkla Kohouty v pásmu, ke střele na branku se ale zatím nedostala.

29:23
    Čermák se za pravým kruhem natahoval po puku, Olomoučtí ale včas kotouč odehráli pryč ze své třetiny.

28:27
    Teď jsou to Kohouti, kteří se drží v útočném pásmu a kombinují.

27:25
    Jihlava se snaží znovu vyzrát na Pospíšila, olomoucký brankář ale drží svůj tým ve hře.

26:32
    Hanáci vyhazují puk a spěchají střídat.

26:20
    Kuba se snažil po buly v útočném pásmu prokličkovat blíž před Brože, přes dva hráče ale neprošel.

25:17
    První přesilovku si zahraje i Jihlava. Dominik Marek (OLO) je potrestán dvěma minutami za vysokou hůl.

25:05
    Hajšman s Markem znovu vyrazili do útoku, Hajšman mohl ještě přihrát najíždějícímu Markovi, vzal to ale na sebe a chtěl střílet. Ztratil však puk.

24:29
    Jihlava je teď trochu aktivnějším týmem, a tak musí být olomoucký brankář na pozoru.

23:40
    Rezek si sjel až do těsné blízkosti Pospíšila, jeho střelu z pravé strany ale olomoucký brankář vyrazil holí do rohu kluziště.

23:21
    Krtek zkusil překvapit Pospíšila střelou od pravého mantinelu, domácí strážce svatyně ale včas nastavil lapačku a přerušil hru.

22:16
    Jihlava se znovu dostala až před Pospíšila, olomoucký brankář ale díky dobře bránícím spoluhráčům nemusel zasahovat.

21:26
    Tahle přesilová hra Hanákům příliš nevyšla, Jihlava se několikrát dokázala osvobodit a Kohouti tak strávili většinu času ve svém pásmu.

20:47
    Jihlavská střela z mezikruží mířila hodně vysoko nad horní tyč Pospíšilovy branky.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 18:47.

Už v první minutě se radovali z gólu hosté, když Pospíšila prostřelil kapitán Jihlavy Richard Peschout. Kohouti ale dokázali velmi brzy odpovědět, když puk za Brože poslal nejmladší z olomouckých juniorů, a to Josef Podlaha.

20:00

19:16
    Kohouti si zahrají další přesilovku! Na dvě minuty míří za zdržování hry na trestnou lavici René Geier.

19:02
    Čermák několikrát dorážel u levé tyčky, Pospíšil se ale včas přesunul a utěsnil skulinku u tyčky.

18:16
    Ondráček se zkusil protáhnout mezi dvěma hráči před Pospíšila, Kohouti jej ale z pravého kruhu zakončit nenechali.

17:37
    Jelínkovi se podařilo vyhodit puk z vlastního pásma, až před Brože se ale nedostal.

17:05
    Jihlava se po chvíli dokázala osvobodit, Pospíšila ale střelou ohrozit nedokázala.

16:47
    Kohouti se snaží přidat druhou branku, Jihlavu ale drží velmi dobrými zákroky Brož.

16:38
    Pražák ještě dobrusloval Tomaníka, v rohu kluziště mu ale podjely brusle a narazil do mantinelu. Po chvíli však sám dojel na střídačku.

15:38
    Nahození Šťastného z vrcholu levého kruhu Brož vyrazil holí do rohu kluziště.

14:54
    Jihlava se teď drží v útočném pásmu, Kohouti ji ale až před brankáře nepouští.

14:27
    Do útoku se dostali Marek s Hajšmanem, dvakrát si prohodili puk, Hajšman ale z pravého kruhu trefil jen připraveného brankáře.

12:53
    Jihlava ustála první oslabení a sama se usadila v útočném pásmu. Ohrozit brankáře se jí ale zatím nepovedlo.

12:02
    Olomoučtí znovu hledali skulinku ve výstroji Brože, Dukla ale velmi dobře brání, a tak hostující brankář zatím nemusel zasahovat.

11:13
    Kohouti si zahrají první přesilovku! Slavomír Kadleček (JIH) je potrestán dvěma minutami za držení protihráče.

10:31
    Tomaník se protáhl po pravé straně až k tyčce Brožovy branky a zkusil přes bránícího hráče vystřelit, hostující brankář ale včas nastavil beton.

09:54
    Po vhazování před Brožem se Kohouti usadili v útočném pásmu, zatím ale jen motají Jihlavě hlavy v rohu kluziště.

09:35
    Ti teď drží Jihlavu v rohu kluziště, Dukla se tak těžko dostává k ohrožení branky.

09:08
    Geier se snažil vybojovat puk za olomouckou brankou, úspěšnější však byli domácí.

08:45
    Už jednou úspěšná lajna Podlaha, Říčka a Šťastný znovu ohrožovala jihlavskou branku, puk se jim ale i přes několik dorážek doklepnout za Brože nepodařilo.

08:08
    Jihlava se snaží znovu najít cestu před Pospíšila, Olomouc ale dobře brání.

07:22
    Mejzlík se dostal sám až před domácího strážce svatyně, mířil ale jen do připravené lapačky.

06:54
    Kohoutům se nepovedla přihrávka v útočném pásmu, a tak spěchají za vyhozeným pukem až za vlastní branku.

06:37
    Před olomouckým brankářem čekal na přihrávku Jindra, puk se k němu ale nedostal.

06:00
    Hosté se drží v útočném pásmu, Kohouti se ale snaží nepouštět Duklu až před Pospíšila.

05:40
    Teď už se drží v útočném pásmu Jihlava, střelou z dolní hranice levého kruhu ale hosté mířili jen do betonu Pospíšila.

05:16
    Po levé straně se protáhl až před Pospíšila Peschout, střelu hostujícího kapitána ale Pospíšil dobře viděl a proti střele z hranice kruhu nastavil beton.

04:48
    Kohouti drží Jihlavu pod tlakem, Dukla jen marně hledá cestu z vlastního pásma.

04:40
    Hajšman se dostal po pravé straně s pukem až za jihlavskou branku, navrátilec do olomoucké sestavy, pak ale mohl jen poslat puk najíždějícímu Kubovi.

03:16
    Až před Brože vyvezl puk Beier, úmysly olomoucké šestnáctky ale jihlavský brankář dobře přečetl a utěsnil skulinku u pravé tyčky.

03:05
    Jelínek před vlastní brankou zachytil puk a rychle otočil hru. Útočník, který v minulých kolech zaskakoval v obraně, se ale dotal jen na kruh.

02:10
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z brankářů teď ale moc práce nemá.

01:50
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí poměrně rychle odpovídají, když se až před jihlavskou branku dostal nejmladší z olomouckých juniorů, a to Josef Podlaha a mířil přesně za záda Brože. Asistence: Patrik Říčka.

00:16
    Jihlava velmi rychle otevírá skóre zápasu, když se z pravé strany trefil až za Pospíšila RICHARD PESCHOUT. Asistence: Tomáš Mejzlík.

00:04
    Kohoutům se nepodařilo vyhrát buly a Jihlava se přesouvá do útoku.

00:01

HC Olomouc: Pospíšil (Sonnek) – Hudeček, Spurný, Spálovský, Holiš, Beutl, Škoda – Pěcha, Husták, Říčka, Hajšman, Podlaha, Beier, Marek (C), Tomaník, Jelínek, Janečko, Šťastný, Kuba.

HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Vála, Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Kadlec, Krtek – Maštera, Kadleček, Jindra, Ondráček, Mejzlík, Peschout (C), Geier, Čermák, Kraučuk, Rezek.

Rozhodčí: Kika – Bryška, Lukš.

Olomouci patří s deseti body sedmnácté místo, Jihlava má na svém kontě o dvanáct bodů víc, tedy 22 a je na třinácté příčce.

Nejproduktivnější hráč: Aleš Heinrich (6+14)
    Nejlepší střelec: David Čermák (12 gólů)
    Nejčastější asistent: Aleš Heinrich (14 asistencí)
    Nejproduktivnější obránce: Ladislav Pospíchal (6+6)
    Nejlepší +/-: Aleš Heinrich, Ladislav Pospíchal (+9)
    Nejtrestanější hráč: David Váňa (42 TM¨)
    Nejvytíženější brankář: Jan Brož (12 zápasů; 90,21 %)

Jihlava může být mnohem spokojenější. Během patnácti zápasů slavila osmkrát výhru, z toho jednou po samostatných nájezdech a jednou v prodloužení. V posledních třech utkáních nejprve Dukla na prvním letošním tripu podlehla druhému ze svých soupeřů, a to Litvínovu 3:6. Chuť si pak ale spravila v zápase se Spartou, kterou v gólové přestřelce porazila 5:4. V dosud posledním utkání Jihlavští přetlačili České Budějovice 3:2 v prodloužení.

Nejproduktivnější hráč: Pavel Tomaník (5+4)
    Nejlepší střelec: Pavel Tomaník (5 gólů)
    Nejčastější asistent: Rok Macuh, Adam Spálovský (5 asistencí)
    Nejproduktivnější obránce: Adam Spálovský (1+5)
    Nejlepší +/-: Pavel Tomaník (+6)
    Nejtrestanější hráč: Pavel Tomaník (36 TM)
    Nejvytíženější brankář: Tomáš Pospíšil (10 zápasů; 89,97 %)

Olomouci se v letošní sezóně příliš nedaří. Během dosud odehraných patnácti kol se radovali z výhry pouze třikrát. V posledních třech utkáních se však zdá, že se forma Kohoutů znovu zvedá. Ve druhém zápase na letošním premiérovém tripu potrápili Hanáci České Budějovice, kterým ale nakonec podlehli těsně 1:2. V domácím utkání pak změřili síly s ambiciózním Hradcem Králové. Kohouti dvakrát dotáhli gólové manko, v prodloužení se po prohře však museli smířit s prohrou 2:3. V posledním odehraném duelu vyzvali před vlastními fanoušky Pardubice a slavili jasnou výhru 4:1.

Olomoučtí junioři mají během reprezentační přestávky na programu dohrávku prvního kola nejvyšší juniorské soutěže. Na svém ledě přivítají Jihlavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 2. Podlaha (Říčka) – 1. Peschout (Mejzlík), 38. Kadleček (Váňa, Krtek), 39. Čermák (Ondráček, Vála), 44. Kraučuk (Čermák, Kadleček), 51. Maštera

Rozhodčí: Kika – Bryška, Lukš