po s.n. (0:1)
Česko
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Finsko
Pátek 04.11.2016, 23:00 • John Rhodes Community Centre, Sault Ste. Marie • World U17 Hockey Challenge • O 7. - 8. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Krásný páteční den u dalšího zápasu českých hokejistů do 17 let na turnaji World Hockey Challenge, který pořádá kanadské přístavní město Sault Ste. Marie, ležící v provincii Ontario. Český výběr mladíků do 17 let dnes poměří síly se stejně starou reprezentací výběru Suomi v zápase o celkové sedmé místo. Reprezentaci Finska máme co vracet, jelikož náš výběr porazila v přípravě jednoznačným poměrem 3:0. Doufejme že český tým naváže na skvělé výkony ve skupině, kde hrál vyrovnané zápasy s oběma výběry domácí Kanady a včerejší čtvrtfinálovou porážku s Ruskem zcela hodí za hlavu a odveze si ze zámoří celkové sedmé místo.

Česko: Dostál (Vlk) – Dajčar, Zábranský, Kowalczyk, Malík, Bernath, Klejna, Dlouhoš – Šik, Lauko, Gajarský – Plášek, Střondala, Blumel – Koblížek, Pavel, Pekař – Kropáček, Řehák, Arnošt – Kvasnica. Trenér: Petr Haken.

Finsko: Nurmi (Annunen) – Honka, Rannisto, Akerman, Kukkonen, Rasanen, Seppala, Kokkonen, Salmela – Kapanen, Killinen, Nevasaari, Aaltonen, Tanus, Salonen, Moilanen, Matikainen, Maki, Nordgren, Hirvonen – Kupari.

Na led vyjíždějí vlajkonoši obou týmu, zápas bude začínat o chvíli déle.

Nyní na ledovou plochu vyjíždějí hráči obou celků.

Jěště si vyslechneme státní hymny obou týmů.

00:01

0:30
    Vhazování vyhrál tým Finska a vzápětí vyslal první střelu na brankáře Dostála.

1:00
    Tým Suomi rozjel útok a posílá další střelu na českou branku.

1:30
    Finský tým je na úvod aktivnějším celkem a snaží se diktovat tempo hry.

2:05
    Český tým se snaží dobře forčekovat a narušit finskou rozehrávku.

2:30
    Tým ze Skandinávie je zatím střelecky aktivnější, avšak potýká se z velkou nepřesností střelby.

3:03
    Jistý zákrok brankáře Dostála po střele finského obránce.

4:00
    Český tým si zahraje první přesilovou hru zápasu.

5:00
    Česku se nedaří usadit v utočném pásmu a vypracovat si dobrou střeleckou příležitost.

6:00
    Tým Finska v plném počtu.

7:00
    Zatím se z obou stran hraje velice opatrný zápas ,žádný tým nechce udělat první chybu.

8:00
    Bude se vhazovat ve středním pásmu.

8:30
    Nyní se pokusil ohrozit Finskou klec první český útok vedený Laukou, avšak finský brankář chytá.

9:00
    Píská se zakázané uvolnění českého výběru.

10:00
    Tomáš Koblížek zakládá útok a český tým se snaží vypracovat dobrou střeleckou pozici.

10:30
    Nyní finská jedovatá střela, kterou kryje Dostál.

11:00
    Opět skvělý český první útok výborně narušuje finskou rozehrávku.

12:00
    Druhý český útok vedený Srondalou, dělá soupeři velké problémy a získává utočné pásmo.

13:00
    Český tým si zahraje druhou přesilovou hru, finský hráč se provinil a odsedí si 2 minuty za hrubost.

14:00
    Česká přesilovková pětice se snaží vytvořit si tlak a dobrou střeleckou pozici, ale tým Suomi se osvobozuje.
    14:00 Vojtěch Kropáček pálil po pěkném průniku těsně mimo!

15:00
    Finsko v plném počtu.

16:00
    Český tým se soupeři vyrovnává v bojovnosti, avšak Finsko je na tom lépe bruslařsky.

17:30
    Oba týmy hrají rychlý svižný hokej, bez vyložených šancí.

18:50
    Vypadá to, že se třetina dohraje bez branek.

20:00

Sledujeme velice kvalitní a bojovný mládežnický hokej, bez větších vyložených šancí. Český tým hrál na rozdíl od soupeře z Finska dvě přesilové hry, avšak je nevyužil. Uvidíme jestli nám změnu, stavu přinese druhá třetina.

Oba týmy nastupují na ledovou plochu druhá třetina může začít.

20:01

20:05
    Druhou třetinu zahajuje, třetí česká formace vedená Ondřejem Pavlem.

20:45
    Český tým se osvobuzuje a odchází střídat.

21:00
    Posunutá branka českého brankáře Dostála po důrazném tlaku finského hráče.

21:30
    Bude se vhazovat v útočném pásmu Suomi.

22:00
    Kowalczyk neudržel útočné pásmo a český tým se znovu pokouší dostat před brankáře Nurmiho.

23:00
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Po dobré kombinaci před brankářem Dostálem, vsítilo Finsko branku. Střelcem se stává LENNI KILLINEN. Asistence: Karri Kapanen a Niklas Nordgren.
    23:00 Lenni KILLINEN - 0:1

24:00
    Česko právě vstřelilo branku!
    Skvělá odpověď českého týmu na inkasovanou branku, Český tým srovnává stav zápasu. Střelcem branky se stává ONDŘEJ PAVEL. Asistence: Libor Zábranský a Tomáš Dajčar.
    24:00 Ondřej PAVEL - 1:1

25:00
    Český tým po vstřeleném gólu, zlepšil své bruslení a je všude první.

26:00
    Finský tým je ve velkém tlaku, avšak český výběr odolává.

27:00
    První česká formace vedené Laukem se snaží o utočnou okombinaci.

27:50
    Velká šance českého útočníka, ujížděl sám na brankáře Nurmiho, kterého nechal vyniknout skvělým zákrokem.

29:20
    Český tým skvěle brání a nepouští finy do větší gólové šance.

31:00
    Finský tým se snaží prolomit českou obrannou hráz a vytvořit si dobrou palebnou pozici.

33:00
    Skvělý zákrok českého brankáře po finské střele.

35:00
    Česká hra se oproti první třetině zlepšila, češi jsou lepší v pohybu a v určitých částech hry přehrávají stejně staré seveřany.

36:20
    Ofsajd českého týmu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

37:30
    První Laukova formace se snaží zavřít finy v jejjich útočném pásmu. Finové ztěží odolávají českému tlaku.

39:00
    Český tým bude hrát oslabení, bude se muset ubránit týmu Finska.

39:30
    Český tým se skvěle brání a osvobozuje se výhozem přes všechny čáry.

39:55
    Český tým se už ubrání a druhá třetina s největší pravděpodobností skončí remízovým stavem.

40:00

Druhá třetina přinesla, již atraktivnější hokej, něž třetina první. Nejdříve skóroval výběr Suomi a to útočník KILLINEN, ovšem český tým našel rychlou odpověť gólem PAVLA. Třetí třetina bude určitě velice zajímavá a přinese jistě velice dramatickou koncovku tohoto zápasu.

40:01

40:15
    Opět skvělá česká první formace vedená Laukem dělala finům velký problém, svým dobrým napadáním, ovšem český tým se v zápětí provinil postavením mimo hru.

41:15
    Fini se vzpamatovali z dobrého úvodního tlaku Česka a srovnali hru.

41:50
    Dobrá střela Pláška, velká škoda že šla vedle levé tyče.

42:30
    Český tým radši vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění, aby uklidnil hru a srovnal řady.

43:00
    Dobrá střela od modré čáry od Kukkonena, ovšem Dostál si našel místo ve výhledu a lapačkou jistě chytá.

44:10
    Velká šance českého utočníka Koblížka, ocitl se sám před Nurmim ,ale kotouč mu odklouzal z čepele za branku.

46:00
    Český tým se od první třetiny jenom lepší a ve třetí periodě je zatím jasně lepším celkem ,snaží se zavřit seveřany v jejich obranném pásmu a vytvořit si golovou šanci.

48:00
    Druhá česká formace okolo Pláška zavřela finy v českém útočném pásmu.

49:20
    Nepřesná střela finského útočníka, zblokovaná českou obranou bude se vhazovat před Dostálem.

50:30
    Nahození od modré čáry českým obráncem, bez problému kryje Nurmi.

52:00
    Oba týmy hrají opatrně a těžko se jim přechází střední pásmo ,česko se provinilo icingem, vhazuje se před Dostálem.

53:00
    Skvělý český forčekink v podání Kropáčka ,finové nemohou rozjet útočnou kombinaci.

54:45
    Skvělá útočná kombinace Finského výběru s jedovatou střelou z kruhů, ovšem Dostál předvedl krásný semafor svojí lapačkou.

56:00
    Ofsajd českého týmu.

56:30
    Oba týmy se ještě snaží převrátit skóre na svou stranu,ale obrany fungují výborně.

57:00
    Český útočník Kvasnica výborně narušuje rozehrávku Suomi.

57:30
    Jedovatá finská střela od pravého mantinelu, Dostál puk schoval ve své výzbroji.

58:30
    Ke konci zápasu můžeme sledovat velice opatrný hokej ani jeden tým ,nechce udělat chybu, vše nasvědčuje, že se dočkáme prodloužení.

59:50
    Týmy dohrávají na jistotu a vyčkávají na prodloužení.

60:00

Třetí třetina se nesla ve velice opatrném stylu, zakládajícím se na výborných obranách obou celků, o vítězi tohoto zápasu bude muset po krátké přestávce rozhodnout prodloužení.

60:01

60:30
    Dobrá střela Kukkonena od modré, kterou kryje Dostál.

60:55
    český tým také poprvé v prodloužení prověřil Nurmiho, ovšem Nurmi chytá.

61:40
    Oba týmy hrají velice opatrný hokej, je vidět, že na dnešním výsledku jim hodně záleží.

62:10
    Další střela finů, kterou kryje Dostál.

63:00
    Teď to vypadalo, že finský hráč zasáhl Tomáše Koblížka do hlavy, ale rozhodčí to nechává bez povšimnutí a hraje se dál.

64:00
    Finský tým zavezl pásmo a snaží se v útočném pásmu něco vymyslet.

64:35
    Český tým je v útočném pásmu a snaží se dohrát prodloužení mimo své obrané pásmo.

65:10
    Česká formace zavezla kotouč do útočného pásma a snaží se vykombinovat dobrou šanci.

66:30
    Finský tým je vyloučen za hrubost a to je veliká šance pro české družstvo rozhodnout zápas na svou stranu.

67:40
    Dobrá střela českého útočníka z vrcholků kruhů, ale finský brankař ránu kryje.

68:30

69:20
    Oba týmy hrají velice opatrně a vše spěje k samostatným nájezdům.

70:00
    Prodloužení skončilo.

Po krátké přestávce a úpravě ledové plochy rolbou, mohou samostatné nájezdy začít.