Mountfield HK – Havlíčkův Brod 6:0 (kon.) | Zlín – Olomouc 7:2 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 6:7 (po pr.)
Havířov – Vsetín 6:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Písek – Kolín 2:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 1:4 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 6:3 (kon.)
Berani Zlín
7:2 (2:1, 2:0, 3:1)
HC Olomouc
Sobota 05.11.2016, 12:30Extraliga staršího dorostu • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Dobré poledne u 20. kola NOEN extraligy staršího dorostu. V dnešním utkání poměří své síly Zlín s Olomoucí.

PSG Zlín

PSG je zatím přesně ve středu tabulk skupiny Východ. Připsali si zatím deset výher, jednu remízu a sedm proher při skóre 51:41.

Zlín začal sezonu parádně, ale z posledních osmi zápasů hned sedmkrát prohrál. Starší dorostenci naposledy podlehli Havířovu a pak i Brnu. Dnes tedy budou chtít využít domácího prostředí a konečně bodovat. S Olomoucí hráli 14. listopadu, kdy prohráli 0:1.

HC Olomouc

Olomouc je až na sedmém místě, hůře je na tom pouze Vsetín. Hosté vyhráli pouze čtyři zápasy a hned třináct jich prohráli při skóre 34:73. Se ziskem třinácti bodů se tak krčí na předposlední místě.

Olomouc z posledních zápasů vyhrála o jeden více než Zlín. Kromě výhry právě na rivalem dokázala porazit i Jihlavu. Jinak jsou však výsledky Hanáků hodně tristní. Dnes to bude rozhodně velký boj.

PSG Zlín: Šimonů (Kubík) – Janošek, Dřímal, Hamrlík, Jenáček, Marek – Dvořáček, Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Václavek, Lekeš, Hefka, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Leška

HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Bahounek, Kažimír, Klesla, Holiš, Pírek, Palinek, Krátký, Podlaha, Spatharis, Paťava, Pěcha, Skopal, Karpíšek, Kalač, Janečko, Štefka

Rozhodčí: Škrobák – Kurtin, Hubáček.

00:01

00:33
    Úvodní buly vyhráli hosté a rozvážnou kombinací začali utkání. Domácí získali kotouč ve středním pásmu, ale v jejich snažení je zastavil ofsajd.

01:27
    Zlínští kombinují v útočné třetině, ale ke střele se nedostali. Olomouc vyhodila kotouč do středního pásma.

02:01
    Zakázané uvolnění hostí. Příliš dlouhý pas na najíždějícího útočníka Olomouce.

02:45
    PSG opět drží kotouč v útočném pásmu. Hosté byli už pod velkým tlakem, tak vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

03:18
    Zlínští se tlačí do brány, ale teď to jeden z útočníků přehnal a je pískáno. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:38
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlín se okamžitě po buly dostal přes modrou čáru a střílí branku ! MATĚJ PRÖSCHL dostal pěknou nahrávku od spoluhráče a z mezikruží propálil Schejbala. Asistence: Jan Václavek, Vlastimil Hefka

05:13
    Dobrá šance pro Olomouc. Hosté se dostali do úniku dva na jednoho, dokázali i vystřelit, ale Šimonů si ránu pohlídal a vyrazil ji mimo.

06:07
    Olomoucké snažení přerušuje ofsajd. Zatím hostům moc nevychází přechod přes modrou čáru.

06:46
    Václavek pěkně zrychlil ve středním pásmu, podařilo se mu i prokličkovat mezi třemi hráči, ale jeho střela byla nakonec sražená mimo.

07:40
    Hostům se zatím vůbec nedaří kombinace v útočné třetině, ve slibné pozici dva útočníci Olomouce uklouzli a ztratili puk. Opět hrají domácí.

08:38
    Gólman Olomouce nestihl už rozehrát a tak se bude vhazovat po jeho pravici.

08:57
    Krátký se ocitl ve velké příležitosti ! Sám byl před brankářem a už to vypadalo, že mu klička vyjde, ale nakonec Šimonů předvedl krásný zákrok.

09:09
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Střelou z mezikruží se prezentoval MIROSLAV SKOPAL a nakonec jeho střela prošla až za brankovou čáru ! Střela propadla brankáři domácích mezi betony a došourala se až do sítě. Asistence: Josef Podlaha

10:28
    Hraje se teď svižný hokej z jednoho pásma do druhého, daleko více se i zvýšil počet střel oproti prvním minutám zápasu.

10:56
    Střelu od modré si pokryl Schejbal, vhazování proběhne po jeho levici.

12:08
    Další šance Olomouce, k bekhendové dorážce se dostal jeden z útočníků, tentokrát Šimonů nenechal kotouč projít mezi jeho betony.

13:03
    Útok Zlínu přerušuje ofsajd. Kočka nakonec nezadržel kotouč ještě před tím než přešel modrou čáru.

13:39
    Střelu z mezikruží si Schejbal pohlídal a bez problémů skryl ve své náručí. Následuje buly v útočném pásmu hostí.

14:30
    Pěknou kombinací se prezentovali domácí, ale už nestihli vystřelit. Olomoucká obrana byla pozorná a včas se vrátila do svého pásma.

15:40
    Pěcha zrychlil ve středním pásmu a snažil se vypálit, domácí obránce jeho pokus zablokoval vysoko nad.

16:01
    Zakázané uvolnění hostí. Nepřesná rozehrávka způsobila, že se bude znovu vhazovat před Schejbalem.

16:47
    Zlín se zatím snadněji dostává do útočné třetiny, ale většina jeho akcí nevede k nějaké lepší pozici pro zakončení. Olomouc je v tomto ohledu malinko efektivnější.

17:33
    Oba týmy nechtějí už do konce třetiny dostat gól a tak pozorně brání přechod přes svou modrou čáru. Tím vzniká v rozehrávkách obou týmů hodně nepřesností.

18:21
    Olomoucký Pěcha zůstává ležet na hrací ploše po zákroku jednoho z domácích.

18:21
    Pěcha nakonec odjel na střídačku, není však jasné, zda bude moci pokračovat.

18:46
    Střela z většího úhlu propadla Schejbalovi někde v jeho výstroji a Zlín se dostává do vedení těsně před koncem třetiny. LUKÁŠ SVĚTLÍK vypálil švihem a jeho střela propadla do sítě ! Asistence: Kryštof Dvořáček, Jan Marek

20:00

Viděli jsme opatrný začátek od obou týmů. Hra se zrychlila až za remízového stavu, kdy se hrálo prakticky nahoru dolů a nakonec Zlínští jsou ti šťastnější, protože se jim podařilo vstřelit pro zatím vedoucí branku. Tento náskok do druhé třetiny jim určitě pomůže, uvidíme, jak na to odpoví Olomouc.

20:01

20:56
    Po úvodním buly jsou aktivnější domácí, kterým se podařilo i prověřit Schejbala hned z kraje druhé třetiny.

22:07
    Zlínu se zatím daří lépe bránit a rozehrát rychlou akci. Ta skončila i zakončením jednoho z domácích, ale Schejbal nechce domácí pustit do dvougólového náskoku.

22:27
    A další zákrok hostujícího gólmana. Ten se zatím má co ohánět ve druhé třetině.

22:40
    Olomoucký útok zastavuje ofsajd.

23:32
    Olomouc poprvé v této třetině se drží v útočném pásmu, ale zatím se nedostala k zakončení.

26:07
    Rozehrávka se nyní nedaří ani jedné straně, týmy bez kotouče dobře brání a daří se jim nepouštět soupeře do šance.

26:59
    Domácím se podařilo dostat do slibné pozice, ale střela letěla mimo bránu.

27:08
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Leška – 2 min.). Podražení.

27:25
    Tvrdou ránu od modré schytal jeden ze zlínských obránců, hraje přerušena.

28:01
    Domácí se poprvé osvobodili, ale hosté už jsou znovu v pásmu a hledají skulinku ve zlínské obraně.

28:27
    Zatím dobře odehrané oslabení PSG, po druhé v rychlém sledu se jim povedlo vyhodit.

29:08

29:55
    Domácí nepustili Olomouc v přesilovce do šance a už se sami tlačí do nějakého zakončení.

31:48
    Olomouc se snaží vyrovnat, žene se dopředu, ale zatím jí dělá velký problém přejít kombinací do útočné třetiny.

32:15
    /tok Zlína zastavuje hvizd rozhodčího – ofsajd.

32:41
    Tentokrát se píská ofsajd na druhé straně, jeden z olomouckých útočníků přejel modrou čáru příliš rychle.

34:10
    Schejbal raději podržel kotouč pod lapačkou před dvěma najíždějícími hráči domácích. Bude se vhazovat vlevo před Schejbalem.

34:47
    MATĚJ KOČICA krásnou ránou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Střela zapadla do horního růžku Schejbalovi brány. Asistence: Matěj Pröschl

35:35
    Velké věci se teď děly před Schejbalem ! Dobiáš nejprve nastřelil tyčku, poté dva jeho spoluhráči několikrát doráželi, ale nepodařilo se jim dotlačit puk do brány. Schejbal drží naděje svého týmu.

36:29
    MATĚJ PRÖSCHL z velkého úhlu našel skulinku mezi Schejbalem a tyčí. Tento gól jde na vrub gólmanovi hostí, kdy si vůbec nepohlídal bližší tyčku. Zlín se dostává do vedení o tři branky. Asistence: Jan Marek, Matyáš Hamrlík

37:07
    Domácí obránce střílel od modré, trefil pouze svého spoluhráče před bránou. Naštěstí košíček ochránil hráče před zraněním.

38:45
    Šimonů teď netušil, kudy střela proletěla kolem něj a nebezpečně se odrazila přímo k jednomu z hostí. Domácí obránce stihl včas zakročit a zamezil dorážce do odkryté klece.

39:28
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Janošek – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Podlaha – 2 min., hrubost).

40:00

Ve druhé třetině padly dvě branky a obě do sítě Olomouce. Domácí byli i poté výrazně aktivnější a díky pozorné obraně nepouštěli hosty do šancí. Olomouc by se musela v poslední třetině hodně zlepšit, pokud chce s výsledkem utkání ještě něco udělat.

40:01

40:42
    Začala třetí třetina a hra pokračuje ve 4 hráčích na obou stranách. Domácí začali aktivněji a už stihli i prověřit Schejbala.

41:15
    Hosté se dostali do šance, ale Šimonů nepřipustil žádné komplikaci a raději schoval puk v lapačce.

41:32

41:32

42:25
    Zlín se usadil v útočné třetině a hosté se vysvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

42:52
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Fajkus – 2 min., podražení).

43:49
    Domácím se brzo po buly podařilo vyhodit a i když se hosté hned dostali do útočné třetiny, přišli rychle o kotouč a musí svou akci zakládat znovu.

44:35
    Zlín hraje toto oslabení zatím velice dobře. Až po minutě a půl dokázali hosté poprvé vystřelit na Šimonů, ale domácí se znovu osvobozují a můžou vystřídat unavenou čtveřici.

44:52

45:07
    Hra je přerušena, protože jeden z domácích hráčů zůstává ležet na ledě.

46:01
    Hra už pokračuje, domácí hráč je ošetřován na střídačce. Hosté začínají vysoko napadat a nenechávají domácím ani kousek místa pro rozehrávku.

47:17
    Slibnou akci Olomouce zastavila píšťalka rozhodčího pro ofsajd.

47:42
    Pohotový zákrok betonem vytasil Šimonů proti střele od modré čáry.

48:49
    Olomouc se minutu držela v obranném pásmu domácích, ti se ale ubránili a zakládají další akci.

49:00
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Podlaha – 2 min., napadení).

49:23
    Domácí se snaží hodně střílet, ale zatím žádná jejich střela nebyla přesná. Hosté se osvobozují.

50:15
    Zlín přidává pátou branku v přesilové hře, po střele od modré se puk odrazil k DAVIDOVI LEKEŠOVI, který neměl problém ho dorazit do odkryté klece. Asistence: Jan Václavek, Vlastimil Hefka

50:45
    A domácí přidávají další gól! Po buly se do úniku dostal KRYŠTOF DVOŘÁČEK a překonal bezmocného Schejbala. Tohle byla asi pro hosty poslední rána. Asistence: Lukáš SVětlík

52:30
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Jenáček – 2 min., nedovolené bránění).

52:47
    Marek nejprve zablokoval střelu ze slibné pozice a hned poté krásně kolem celého mantinelu vyhodil puk ze třetiny. Hosté musí začít znovu od své brány.

53:38
    Když už se Olomouc dostane do pásma Zlína, ale ten okamžitě sbírá puky a střílí je daleko od své svatyně. Dnes Olomouci přesilovky absolutně nevychází.

54:30

55:11
    Střelu od modré skryl Schejbal v náručí. Domácí jsou hladový po dalších gólech a aktivně se tlačí do zakončení.

55:58
    Střelu z velké dálky chtěl Šimonů ještě vyklepat z výstroje a rozehrát, hostující útočníci se nebezpečně blížili, tak raději puk skryl do lapačky.

56:39
    Na střelu z úhlu si Schejbal počkal a i když mu ještě vypadla, tak stihl puk skrýt před domácími hráči.

57:03
    Pěkná střela Chalupy okamžitě po buly, Schejbal byl připravený a vyrazil kotouč do rohu kluziště.

57:57
    JOSEF PODLAHA ještě koriguje skóre, kdy po krásné přihrávce se dostal do ideální pozice a nemýlil se.Asistence: Jiří Krátký

58:36
    Zlín ještě zvyšuje své vedení ! do úniku po buly se dostal JAN VÁCLAVEK a tváří v tvář Schejbalovi nedal šanci. Asistence: Jonáš Kočica

Viděli ji jsme divokou třetí třetinu, kdy padly hned čtyři góly. O tři se postarali domácí PSG Zlín, kteří nejprve zvýšili své vedení o pět branek. hosté dokázali ještě snížit, ale hned z další akce Jan Václavek přidal sedmý gól Zlínu. Zlín tak vyhrává vysoko 7:2.

Přeji příjemné odpoledne, uvidíme se u dalšího přenosu. Na shledanou. (14:34:36)

Libor Smoček

Branky a nahrávky: 4. Pröschl (Václavek, Hefka), 19. Světlík (Dvořáček, Marek), 35. Kočica (Pröschl), 37. Pröschl (Marek, Hamrlík), 51. Lekeš (Václavek, Hefka), 51. Dvořáček (Světlík), 59. Václavek (Kočica) – 10. Skopal (Podlaha), 58. Podlaha (Krátký)

Berani Zlín: Šimonů (Kubík) – Janošek, Dřímal, Hamrlík, Jenáček, Marek – Dvořáček, Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Václavek, Lekeš, Hefka, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Leška

Rozhodčí: Škrobák – Kurtin, Hubáček