Boston – NY Rangers 2:5 (kon.) | Montreal – Philadelphia 5:4 (kon.) | Ottawa – Buffalo 1:2 (kon.)
Tampa – New Jersey 4:1 (kon.) | Washington – Florida 4:2 (kon.) | Toronto – Vancouver 6:3 (kon.)
NY Islanders – Edmonton 3:4 (0:1 po s.n.) | St. Louis – Columbus 2:1 (po pr.) | Nashville – Carolina 2:3 (0:1 po s.n.)
Dallas – Chicago 2:3 (kon.) | Los Angeles – Calgary 5:0 (kon.) | San Jose – Pittsburgh 0:5 (kon.)
Detroit – Edmonton 1:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 5:1 (kon.)
Montreal Canadiens
5:4 (2:2, 1:0, 2:2)
Philadelphia Flyers
Neděle 06.11.2016, 00:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Ode mě je to pro dnešek již vše. Přeji Vám dobrou noc a opět se někdy těším na počtenou. (03:00:43)

Radko Gudas (PHI) 0+0, 1 střela, TOI 17:50

Je po zápase. Domácí Canadiens nakonec uhájili těsně vítězství a připisují si do tabulky další dva body. Rozhodující branku zápasu má na svědomí Tomáš Plekanec, který se trefil poprvé v sezóně a hned v oslabení a vítězně.

59:50
    Domácí vyhrávají buly a vyhazují do pásma Flyers. Tohle už Habs zvládnou.

59:45

Time out Montrealu.

59:44
    Zakázané uvolnění Montrealu. Hosté budou hrát bez brankáře a za vteřinu se vrátí také vyloučený Del Zotto.

59:34
    Ke střele se dostal Bellemare, ale Price vyhazuje.

59:09
    Domácí drží puk v útočném pásmu a tahají čas.

58:39
    Ofsajd Flyers.

58:10
    Philadelphia sice vyhazuje, ale domácí to nemusí příliš trápit.

57:45
    Výrazná komplikace pro hosty. Del Zotto (PHI) podrazil Radulova a jde na trestnou.

57:39
    Obrovská šance Couturiera, který byl po přihrávce Voráčka zcela sám před Pricem, kterého však mezi betony neprostřelil.

57:02
    Domácí jeli dva na jednoho. Pacioretty vzal odpovědnost na sebe, ale jeho střela těsně minula vzdálenější šibenici.
    56:16 Travis KONECNY - 5:4

56:16
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Čeká nás dramatický závěr třetiny. Do střely Provorova vložil hokejku TRAVIS KONECNY a snižuje na rozdíl jediného gólu. Asistence: Ivan Provorov, Sean Couturier.

55:39
    Shaw srazil střelu Gostisbehera do ochranné sítě.

55:03
    Na konci dlouhé kombinace byl Voráček, ale jeho střelu zablokoval padající obránce Habs.

54:34
    Philadelphia má možná poslední šanci na zdramatizování výsledku. Dvě minuty za držení si jede odsedět Mitchell (MTL).

54:07
    Na druhé straně předvedl pohotový zákrok lapačkou Price proti střele Del Zotta.

53:38
    V obrovské šanci se ocitl na brankovišti Gallagher, ale Neuvirth se výborně roztáhl po celé brankové čáře.

53:19
    Weberův pokus rovněž sražen do rohu.

52:23
    Radulov si udělal stahovačku do středu hřiště, ale tvrdě se potkal s ramenem Gudase.

51:51
    Gostisbehere to zkoušel od modré, ale jeho tvrdá rána byla po cestě sražena mimo.

51:10
    50:57 Tomáš PLEKANEC - 5:3

50:57
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí opět odskakují brankou v oslabení. Dlouhé vyhození dojel jako první TOMÁŠ PLEKANEC a tvrdou ranou dává svou první branku v sezóně. Asistence: Max Pacioretty.
    49:16 Claude GIROUX - 4:3

49:16
    Letci se vracejí do zápasu. Jakub Voráček poslal přesnou přihrávku na CLAUDEA GIROUXE, který vypálil a Price neměl šanci střelu vidět přes dva clonící hráče Philadelphie. Asistence: Jakub Voráček, Shayne Gostisbehere.

48:48
    Price drží kotouč v náručí.

48:31
    Andrew Shaw (MTL) způsobil svou holí krvavé zranění v obličeji Gostisbehera a odsedí 2+2 minuty.

48:13
    Hraje se při signalizovaném vyloučení Habs.

47:53
    Nyní již byl v akci beton hostujícího brankáře.

47:39
    Tečovaná střela od modré jen těsně minula Neuvirthovu bránu.

47:17
    Jemelin jen nahazuje do pásma a domácí jdou střídat.

46:46
    Streit poslal tvrdou střelu od modré, kterou však Price vyrazil betonem do rohu.

46:32
    Voráček posílá z kruhu kotouč přímo do lapačky Price.

46:24

46:08
    Kotouč ve středním pásmu.

46:03
    Po nahození na bránu se strhla menší mela přímo v brankovišti Neuvirtha.

45:16
    Letci se zatím brání naprosto v pohodě.

44:50
    Gudas vyhazuje přes všechny čáry.

44:23
    Dvě minuty za podražení dostává Jakub Voráček (PHI).
    43:52 Phillip DANAULT - 4:2

43:52
    Obrovská chyba Neuvirtha. Český brankář chtěl vyhodit puk po mantinelu. Ten však zachytil Mitchell, okamžitě přihrál na PHILLIPA DANAULTA, který stihl puk zasunout do brány dříve, než se Neuvirth stačil vrátit. Asistence: Torrey Mitchell.

43:24
    Raffl se tlačil do pásma, ale vystřelit poté již nedokázal.

42:06
    Byron napídl puk před bránu, kde se ovšem nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.

41:22
    Radulov našel křižnou přihrávkou přes celé pásmu Beaulieua, který ale prudkou přihrávku nezpracoval a bylo po šanci.

40:12
    Shaw zahrál vysokou holí, a Pacioretty tak nemohl pokračovat ve hře.

40:01

Střely v druhé třetině 3:15
    Střely celkem 11:24

Vzhledem k vývoji je to hodně nespravedlivé, ale druhou třetinu vyhráli domácí v poměru 1:0. Jejich výkon v prostřední části bychom mohli jen sotva nazvat alespoň dostatečným, ale v bráně Habs se velmi činil brankář Price, který výbornými zákroky dlouho držel nerozhodný stav. A nakonec to byl Neuvirth, který ani ne dvě minuty před koncem třetiny kapituloval z hole Galchenyuka. Třetí třetina začne přibližně v 02:05.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:31
    Neuvirth předvedl dobrý zákrok proti střele z vrcholku kruhu.
    38:38 Alex GALCHENYUK - 3:2

38:38
    Montreal se dostává do vedení. Radulov projel útočným pásmem jako nůž máslem, našel zcela volného ALEXE GALCHENYUKA, proti jehož střele se již Neuvirth nestihl přesunout. Asistence: Alexander Radulov, Andrej Markov.

38:00
    Price neudržel střelu Schenna, ale jako první se k odraženému puku dostali obránci Habs.

37:08
    Raffl z kruhu nenašel mezírku mezi betony Price.

36:25
    Domácí byli chyceni v ofsajdu.

35:28
    Voráček v dobré střeleckého pozici ještě možná trochu zbytečně šperkoval akci na Konecnyho, ke kterému se již puk nedostal.

34:58
    Ani Galchenyuk a následně ani Radulov se ke střele nedostali.

34:20
    Neuvirth si pohlídal prostor u své levé tyče.

33:58
    Gudas vyráží s pukem vpřed a dává spoluhráčům čas a střídání.

33:50

33:25
    Stále čekáme nejen na první střelu Habs v přesilovce, ale také v celé druhé třetině!

33:07
    Markov neudržel na modré puk a ten opět míří do středního pásma.

32:34
    A tentokrát letí puk z hole Provorova přes celé kluziště.

32:01
    Bellemare rybičkou vypíchl puk do středního pásma.

31:49
    Gudas (PHI) si přidržel Gallaghera, za což ho čekají dvě minuty na trestné lavici.

30:58
    A další zákrok Price proti pokusu Del Zotta.

30:40
    Nyní zasahuje betonem proti střele od modré.

30:19
    Ihned po buly pálil Ljubimov, ale Price byl opět připraven a ve druhé třetině zatím drží nerozhodný stav.

30:14
    Price ukryl v náručí bekhendový pokus Reada.

29:05
    Jemelinovi ujel v dobré pozici kotouč a nakonec mohl být rád, že z toho nebyl brejk pro Letce.

28:36
    Voráček si vyjel s pukem mezi kruhy, pohotově výpálil, ale jeho střelu mířící do šibenice parádně chytil do lapačky Price.

27:59
    Před bránu dostal puk Couturier, ale z velké blízkosti nedokázal Price překonat.

27:25
    Pacioretty jel jeden na jednoho, přes clonícího obránce se rozhodl vystřelit, ale ten jeho pokus srazil jen do ochranné sítě.

26:34
    Petry se ocitl v dobré střelecké pozici, ale prováhal ideální moment ke střele a poté jeho pokus již zablokoval obránce.

25:58
    Domácí přežili i druhé oslabení a jsou v plném počtu.

25:41
    Gostisbehere pálí od modré mimo bránu.

25:19
    Voráček chtěl vystřelit od mantinelu, ale kotouč neprošel k Priceovi.

24:49
    Touš je znovu za bránou Flyers.

24:40
    Po další střele dorážel před bránou opět Konecny. Jeho počínaní se však vůbec nelíbilo obrancí Markovovi, který se s ním pustil do menší výměny názorů.

24:32
    Konecny u úhlu Price nepřekvapil.

24:09
    Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

23:57
    Domácí budou potrestání za příliš mnoho hráčů a trest odsedí Radulov (MTL).

23:40
    Stejně jako na druhé straně Giroux.

23:19
    Od modré to zkoušel Weber, ale nemířil přesně.

22:30
    V úvodu druhé části sledujeme mnoho nepřesností na obou stranách.

22:13
    Z nepřesné rozehrávky Habs je icing a bude se vhazovat před Pricem.

21:20
    Konecny pálil do mantinelu, ale jeho střela byla sražena do rohu kluziště.

20:50
    Simmonds mohl vyslat do šance Voráčka, ale dal mu příliš dlouhou přihrávku.

20:01

Střely v první třetině 8:9

První třetina je za námi a můžeme říci, že jsme se rozhodně nenudili, minimálně v její první polovině. V úvodních deseti minutách napadaly čtyři branky, po dvou do každé brány. Nejprve otevřel skóre Desharnais, ale Letci následně otočili skóre zápasu zásluhou VandeVelda a Gostisbehera. Ae již po dalších 39 vteřinách bylo pět vyrovnáno díky brance Pateryna. Druhá třetina začne přibližně v 01:15.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    Těsně před sirénou ještě pálí Weber, ale Neuvirth jeho pokus likviduje betonem.

18:39
    V obrovské šanci se ocitl Galchenyuk, kterého našel před prázdnou bránou Radulov, ale domácí útočník netrefil kotouč, jenž lehce tečoval špičkou brusle Neuvirth,

17:45
    Plekanec pálí od mantinelu těsně mimo.

17:04
    Mitchell vybruslil s puk zpoza brány, ale obránci hostů včas zablokovali jeho hůl a nedovolili mu vystřelit.

16:30
    Price raději přikryl nahození Konecnyho od mantinelu.

15:26
    Plekancova pobídka před bránu zůstala nevyužita.

15:00
    Nyní sledujeme nepřesné rozehrávky na obou stranách.

14:35
    Mitchell se proháčkoval až do pásma, kde ale neměl nikoho, kdo by mu v jeho akci pomohl.

13:53
    Ani jedna ze dvou střel Petryho se nedostala až k Neuvirthovi.

13:21
    Beaulieu od modré houštinu těl před bránou nepropálil.

12:39
    Plekanec v úniku hledal Paciorettyho, ten byl však před bránou pokrytý. Domácí jsou v plném počtu.

12:13
    Hůl při střele ale zlomil rovněž Voráček.

11:36
    Dělovka Gostisbehera zlomila hůl jednoho z bránících hráčů.

11:05
    Ani napodruhé se Letcům nepodařilo usadit se v útočném pásmu.

10:50
    Domácí se okamžitě osvobozují.

10:38
    Uvidíme první přesilovku a zahrají si ji Flyers. Dvě minuty za držení odsedí Lehkonen (MTL)

09:45
    Z vrcholu kruhu vypálil Gudas, ale bránu těsně přestřelil.
    09:09 Greg PATERYN - 2:2

09:09
    Gólové hody pokračují. Ve změti mezi kruhy se nejlépe zorientoval Shaw, který přiťukl kotouč pod sebe na GREGA PATERYN, jenž následně prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asitence: Andrew Shaw, Paul Byron.
    08:30 Shayne GOSTISBEHERE - 1:2

08:30
    Velký tlak Flyers nakonec končí brankou. Konecny nejprve ve svém samostatném úniku neuspěl, ale hosté se udrželi v pásmu. Po vyražené střele se puk dostal k Voráčkovi, který parádní zadovkou našel SHAYNA GOSTISBEHERA, pro kterého již nebyl problém vstřelit branku. Asistence: Jakub Voráček, Michael Del Zotto.

07:57
    Hosté rozehrávají nepřesně jen na zakázané uvolnění.

07:47
    Plekanec u mantinelu kotouč nevyšťoural.

07:18
    Gudas v následné potyčce brání svého brankáře a krajana.

07:13
    Pateryn již z kruhu pálil mnohem nebezpečněji, ale jeho pokus se nakonec mezi tři tyče nevešel a Neuvirth si mohl oddychnout.

06:48
    Weber dostal nalito na modrou, ale jeho střela byla sražena do rohu kluziště.

06:29
    Weise se protáhl podél mantinelu do útočného pásma, ale jeho následná střela byla pro Price jen na rozchytání. Následuje komerční přestávka.

06:05
    Flyers jsou v ofsajdu a nemohou pokračovat ve svém útoku.

05:12
    Galchenyuk je mezi kruhy dostal ke sražené střele, ale ani jeho pokus přes clonícího Gudase neprošel.

04:44
    Neuvirth neměl se střelou od modré sebemenší problémy.
    04:32 Chris VANDEVELDE - 1:1

04:32
    Hosté velmi rychle vyrovnávají. Vyhrané vhazování se dostalo na čárky přímo na hůl CHRIS VADEVELDA, který bez zaváhání poslal kotouč přímo k tyči Priceovy brány. Bez asistence.

03:40
    Weise pálí mezi kruhy těsně mimo bránu.

03:07
    Hosté jeli dva na jednoho, ale Konecny nevyřešil situaci dobře a Flyers ani nevystřelili.

02:48
    U střídaček se strhla menší výměna názorů mezi Galchenyukem a Del Zottem. Vylučovat se nebude.

02:41
    Sledujeme další zakázané uvolnění Canadiens.

02:24
    Střela od modré těsně prolétla kolem Priceovy klece.

02:17
    Na druhé straně se ani Habs nepodařilo zahájit útok a po icingu se hra stěhuje před Price.

01:57
    Gudas nahodil kotouč do útočného pásma, ale ten nedojel včas nikdo z hostů.

Rozhodčí ještě kontrolovali, zda-li Desharnais netečoval kotouč vysokou holí, ale ten ho trefil nejspíše do lokte a branka platí.
    01:06 David DESHARNAIS - 1:0

01:06
    Tak tohle netrvalo dlouho. Hosté zachybovali při vyhazování puku, kterého se zmocnil na modré ANDREJ MARKOV. Ruský obránce vypálil a jeho střelu nešťastně tečoval jeden z obránců za bezmocného Neuvirtha. Bez asistence.

00:51
    Galchenyuk se prodral do pásma a z kruhu vystřelil, ale Neuvirth parádně máchl lapačkou a jeho pokus skryl v rukavici.

00:38
    Další nahození Letců je nepřesné.

00:26
    Price pokryl nahození ze střední třetiny.

00:20
    Hosté se jako první dostávají do útočného pásma, nikoliv však už ke střele.

00:01

Ještě nás čekají národní hymny a poté již jdeme na věc.

Úvodní buly se jako již tradičně o pár minut posouvá.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Jemelin, Petry, Markov, Pateryn, Beaulieu – Gallagher, Galchenyuk, Radulov – Shaw, Desharnais, Pacioretty (C) – Byron, Plekanec, Lehkonen – Flynn, T. Mitchell, Danault.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Gostisbehere, Del Zotto, Streit, Provorov, Gudas, Manning – Simmonds, Giroux (C), Raffl – Voráček, Couturier, Konecny – Cousins, B. Schenn, VandeVelde – Ljubimov, Bellemare, Read.

Rozhodčí: Kozari, Furlatt – Gawryletz, Cherrey.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ
    Tomáš Plekanec (MTL) 10 záp., 3 body (0+3)
    Miacheal Neuvirth (PHI) 7 záp., prům. 3,29, %ú 87,58
    Jakub Voráček (PHI) 12 záp., 11 bodů (6+5)
    Radko Gudas (PHI) 6 záp., 4 body (1+3)

PHILADELPHIA FLYERS

Výsledky Letců jsou v úvodu soutěže jako na houpačce. Na svém kontě mají zatím po dvanácti zápasech třináct bodů při výsledcích 3 – 3 – 1 – 5, de facto tedy šest výher a šest porážek. Pokud však vezmeme poslední zápasy, tak již tři kola nenašli Flyers přemožitele. Naposledy si poradili s Islanders na jeho ledě 3:2 po samostatných nájezdech, které rozhodl jediný úspěšný střelec Giroux. Velmi dobrý vstup do sezóny prožívá také Jakub Voráček, který má na svém kontě již 11 bodů za 6 branek a 5 asistencí.

MONTREAL CANADIENS

Montreal po loňském zklamání a nepostupu do vyřazovací části vlétl do nové sezóny ve velkém stylu. V dosavadních jedenácti zápasech si Canadiens připsali devět výher a ještě bod za porážku po základní hrací době. Díky tomu mají v tabulce Východní konference už devatenáct bodů a jsou suverénně nejlepší z celé NHL. I proto byl obrovským šokem výsledek v posledním zápase. To, že přišla první porážka, by se dalo pochopit. Ale debakl 0:10 na ledě Columbusu čekal asi málo kdo, a Habs tak mají v zápase s Flyers hodně co napravovat.

Vítejte u dalšího kola zámořské NHL. Dnes budeme sledovat duel Montrealu a Philadelphie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Michal Borovan

Branky a nahrávky: 2. Markov, 10. Pateryn (Shaw, Pateryn), 39. Galchenyuk (Radulov, Markov), 44. Danault (T. Mitchell), 51. Plekanec (Pacioretty) – 5. VandeVelde, 9. Gostisbehere (Voráček, Del Zotto), 50. Giroux (Voráček, Gostisbehere), 57. Konecny (Provorov, Couturier)

Montreal Canadiens: Price – S. Weber, Jemelin, Petry, Markov, Pateryn, Beaulieu – Gallagher, Galchenyuk, Radulov – Shaw, Desharnais, Pacioretty (C) – Byron, Plekanec, Lehkonen – Flynn, T. Mitchell, Danault.
    Philadelphia Flyers: Neuvirth – Gostisbehere, Del Zotto, Streit, Provorov, Gudas, Manning – Simmonds, Giroux (C), Raffl – Voráček, Couturier, Konecny – Cousins, B. Schenn, VandeVelde – Ljubimov, Bellemare, Read.

Rozhodčí: Kozari, Furlatt – Gawryletz, Cherrey