Boston – NY Rangers 2:5 (kon.) | Montreal – Philadelphia 5:4 (kon.) | Ottawa – Buffalo 1:2 (kon.)
Tampa – New Jersey 4:1 (kon.) | Washington – Florida 4:2 (kon.) | Toronto – Vancouver 6:3 (kon.)
NY Islanders – Edmonton 3:4 (0:1 po s.n.) | St. Louis – Columbus 2:1 (po pr.) | Nashville – Carolina 2:3 (0:1 po s.n.)
Dallas – Chicago 2:3 (kon.) | Los Angeles – Calgary 5:0 (kon.) | San Jose – Pittsburgh 0:5 (kon.)
Detroit – Edmonton 1:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 5:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
Nashville Predators
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Carolina Hurricanes
Neděle 06.11.2016, 01:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fandy zámořské hokejové NHL. V noci ze soboty na neděly se do hry zapojí hned 24 týmů na dvanácti stadionech. By zde budeme u toho, když bude úvodní buly vhozeno v Nashvillu a budeme sledovat, jak místní Nashville Predators zvládnou souboj s Carolinou Hurricanes. Utkáním Vás provede Petr Sumbal, zápas začne krátce po jedné hodině ranní.

Nashvillu se vstup do sezony nepovedl. Jedná se o tým, pro který by měl být postup do play-off povinností, jenomže zatím to docela drhne. Vypadalo to, že se Nashville vrací do formy, když po třech prohrách vřadě porazil Colorado hladce 5:1, ale pak zase přišla porážka s průměrnou Arizonou. Ve výsledku jsou tak Predators na poslední 7. příčce Centrální divize a mají jen 8 bodů.

V příštích zápasech bude mít Nashville ideální příležitost nasbírat nějaké body do tabulky. Končí mu totiž pětizápasový venkovní trip (pouze jedna výhra) a naopak jej čeká série čtyř zápasů hraných doma. Před vlastními fanoušky má zatím Nashville bilanci 2-0-0-1.

Poslední zápas: Arizona 3:2 Nashville (po nájezdech)
    Poslední domácí zápas: Nashville 5:1 Pittsburgh

Carolina je na tom dokonce ještě o fous hůř než její dnešní soupeř. Nasbírala zatím pouze 7 bodů z devíti zápasů a krčí se na posledním 8. místě Metropolitní divize. Na rozdíl od Nashvillu se ale o Hurricanes nedá říci, že by měli nějaké větší ambice na postup do pla-off. Většinu, dokonce

Nedá se říci, že by měla Carolina začátek sezony jednoduchý. Nejprve jí čekalo šest venkovních zápasů, pak dva doma a teď hraje zase dvakrát venku. celkem tak Carolina odehrála mimo svůj stadion už sedm zápasů a má bilanci 1-0-3-3. Momentálně má před cizími fanoušky sérii tří proher v řadě.

Poslední zápas: Ottawa 2:1 Carolina (po prodloužení)

Vzájemné zápasy

Nashville a Carolina jsou týmy z opačných konferencí, a tak se mockrát za sezonu neutkávají. Tu minulou si spolu zahrály dvakrát a v obou případech se radoval z výhry Nashville. Preds mají s Carolinou sérii tří výher v řadě a na svém ledě vyhráli pět ze šesti posledních zápasů.

Poslední vzájemný zápas: 3. 1. 2016, Carolina 1:2 Nashville (po prodloužení)
    Poslední vzájemný zápas na hřišti Nashvillu: 9. 10. 2015, Nashville 2:1 Carolina

Žádná absence

Nashville Predators: Rinne (Mazanec) – Ekholm, P. K. Subban, Josi, Ellis, Irwin, Y. Weber – Neal, Johansen, Arvidsson – C. Smith, Ribeiro, C. Wilson – Fiala, Järnkrok, Forsberg – Watson, Sissons, Bass.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Faulk, Hainsey, Pesce, Slavin, R. Murphy, Hanifin – Stempniak, V. Rask, Skinner – Nestrašil, J. Staal, Nordström – Teräväinen, E. Lindholm, Aho – Di Giuseppe, McClement, Stålberg.

Rozhodčí: Marc Joannette, Garrett Rank – Greg Devorski, Shane Heyer.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Statistiky zahajujících brankářů
    Pekka Rinne (NSH): 8 zápasů, průměr 2,74, úspěšnost 91,5 %, 0 čistých kont
    Cam Ward (CAR): 6 zápasů, průměr 3,33, úspěšnost 88,2 %, 0 čistých kont

00:01

00:01
    Nashville se představí ve žlutých dresech, Carolina v bílo-červených.

01:34
    Utkání je poprvé přerušeno. Zatím jsme viděli střelu Norströma.

01:46
    Za podražení Terevainena půjde na trestnou lavici Webber. Máme tu první přesilovou hru zápasu.

02:37
    Viděli jsme první střelu v přesilové hře. Hra byla přerušena a vhazovat se bude po levici Rinneho.

03:05
    Hanifin chtěl střílet od modré, ale puk zastavil hned první bránící hráč a Nashville se díky tomu osvobodil.

03:46

04:22
    Smith kombinoval v útočném pásmu s Wilsonem, žádná šance z toho ale nakonec nebyla.

05:19
    Arvidsson zablokoval ránu hostů.

05:35
    A švédský mladík ihned poté zahrozil na druhé straně.

06:03
    Ellis vypustil tvrdou střelu od modré, ale minul.

06:37
    Při přechodu přes modrou čáru zastavil Hurricanes ofsajd. Máme tu první komerční pauzu zápasu.

06:41
    Arvidsson střílel z osy hřiště, bylo to ale mimo.

06:55
    Ve velké šanci se zničeho nic po chybě hostů Neal. Tváří v tvář Wardovi ale neuspěl.

07:01
    Craig Smith se provinil podražením Hainseyemu.

07:50
    Hurricanes se zatím natrvalo neusadili v pásmu.

08:07
    A Nashville se díky Sissonsovi znovu osvobouzují.

08:30
    A Preds dokonce na nějakou dobu drželi hru v rohu svého útočného pásma.

08:50
    Za bránou rozehrává Rinne.

09:01

09:14
    A Nashville hned převzali aktivitu a zasypávají Warda sprškou střel.

09:44
    Nashville právě vstřelil branku!
    Napodruhé už se dnes JAMES NEAL nemýlil. Neal jel sám na Warda, naznačil kličku do forhendu, pak ale šel na opačnou stranu a mohl puk zasunout do prázdné brány. Asistence: Colin Wilson, Matt Irwin.
    09:44 James NEAL - 1:0

09:54
    Puk skončil na střídačce, máme tu přerušení a další komerční pauzu.

10:29
    Rinne vyhazuje zpoza brány puk z pásma.

10:44
    Ostrý hit inkasoval u mantinelu P. K. Subban.

11:09
    Justin Faulk se dostal ke střele z levého kruhu a stadionem se rozezněla tyčka.

11:34
    Na druhé straně se angažoval před Wardem Smith, který se snažil dorážet střelu Jarnkroka.

11:55
    Slavin nahazoval na bránu od modré čáry.

12:26
    Josi vybojoval puk za vlastní bránou a Predators můžou rozehrát.

13:28
    Na modré čáře upadl McClement a Webber jel úplně sám na Warda, ten ale předvedl skvělý zákrok.

14:39
    Forsbergova střela z pravé strany byla zablokovaná, ale puk se ještě dostal k Josimu, toho střelu Cam Ward chytil.

15:07
    Výborná přihrávka Smitha na Wilsona, Ward se ale stihl přesunout a předvedl další skvělý zákrok.

16:32
    Carrolina by si opravdu měla udělat v obraně pořádek. Tentokrát chyboval Hanifin a sám na Warda se řítil Johansen. Ten ale minul.

17:38
    Preds dobře napadají rozehrávku Hurricanes.

18:19
    Slavin střílel z první od modré po přihrávce Aha, jeho pokus byl ovšem zablokován.

18:54
    Neal střílel po pěkné souhře s Wilsonem, ale minul Wardovu svatyni.

19:41
    Nashville nahazuje do útočného pásma, puk ale nezískal.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou první třetinu. Carolina dostala hned na začátku dvě přesilové hry, ale šanci dobře odstartovat zápas nevyužila. Naopak to byl Nashville, kdo byl poté aktivnější. Hodně mu pomáhaly děsivé chyby obránců Hurricanes, po kterých několikrát ujížděli samostatně na Warda. Ale prosadil se pouze James Neal, a tak může Preds mrzet, že vedou jen o jeden gól. Na straně hostů stojí za zmínku jen tyč trefená Justinem Faulkem.

Další třetina začne přibližně v 1:57.

Počet střel v první třetině: 8:8

20:01

20:21
    Málem se do velké šance dostal Smith, Ward odehrál kotouč hokejkou.

20:45
    Ellis střílel mimo.

21:33
    Slavinova střela nebo nahození od modré čáry až k Rinnemu neprošlo.

22:00
    Lindholm nahrával Terevainenovi, ten se ovšem k zakončení nedostal.

22:22
    Tentokrát už puk z hokejky Terevainena Rinneho ohrozil, finský brankář ale zachoval klid a jeho střelu lapil.

23:15
    Carolina je v útočném pásmu, hráči Nashvillu ji ale nechtějí pustit od mantinelu.

24:03
    Wilson a Smith znovu ukázali, že si skvěle rozumí a druhý jmenovaný nebezpečně pálil z levého kruhu.

24:33
    Rinne pomohl rozehrát puk za bránou.

24:44
    A teď Rinne předvedl snadný zákrok lapačkou. A protože si kotouč ponechal, vhazovat se bude před ním.

25:09
    Preds teď nezvládli ideálně přechod do útočného pásma, zastavil je ofsajd.

25:09
    Tak nakonec je to jinak, kotouč vypadl ze hry. Vhazovalo se ve středovém kruhu.

25:37
    Di Giuseppe ohrozil Rinneho z levé strany. Fin střelu vyrazil.

26:06
    Rask vysekl hůl z ruky Smithovi a půjde si odpykat trest na trestnou lavici.

26:45
    Do dobré příležitosti se dostal Filip Forsberg, jeho jedovku však Ward dokázal zneškodnit.

27:27
    Johansenova střela byla sražena za bránu. Ryan Johansen to poté zkoušel ještě jednou, ani tentokrát neuspěl.

27:40
    Hosté se osvobozují.

28:15
    Ellis našel přihrávkou Ribeira a ten nebezpečně pálil.

28:35
    A Ribeiro se znovu dostal do šance. Ward proti němu musel zasahovat.

29:00
    A Stempniak hned ohrozil střelou z pravé strany Rinneho.

29:29
    Po ztrátě puku Preds se dostal na kotouč Aho a vůbec se nerozpakoval a ihned vystřelil na Rinneho.

30:05
    Po další Ahově střele ještě pálil z úhlu Lindhol,.

30:26
    Tentokrát Rinneho prověřil zprava Terevainen.

30:48
    Carolina je teď daleko aktivnější a zaměstnává Pred už docela dlouho v jejich obraném pásmu.

31:23
    Hainsey střílel z první od modré ale byl zablokován.

31:55
    Ve vzduchu už visel gól. Nakonec se přeci jen Nashville ubránil díky Watsona. Píská se zakázané uvolnění.

32:05
    Oddechový čas pro domácí.

32:18
    Domácí už se dočkají a díky přerušení hry budou moc vystřídat. Je tu další reklamní přestávka.

32:49
    Predators jsou napadáni aktivní Carolinou.

32:55
    Nakonec ale Arvidsson zablokoval střelu Pesceho a hned sprintoval dopředu a nebezpečně pálil.

33:25
    Carolina právě vstřelila branku!
    A máme tu vyrovnáno. JEFF SKINNER ukázal, že je pravý lídr a zužitkoval konečně tlak, který Carolina v posledních minutách měla. Skinner se dokázal umě obtočit kolem svého strážce a prudkou ranou z mezikruží překonal Rinneho. Bez Asistence.
    33:25 Jeff SKINNER - 1:1

34:47
    V těsné blízkosti před Wardem se objevil úplně sám Johansen, ale nezakončil ideálně. Ward předvedl další výborný zákrok.

35:20
    Kotouč byl sražen na střídačky.

35:55
    Subban ukořistil puk v obranném pásmu a domácí mohou založit další akci.

36:43
    Maskou zastavil pokus z levé strany maskou.

37:05
    MATT IRWIN opět posílá Nashville do vedení. Obránce Nashvillu vystřelil od modré v době, kdy před Wardem bylo pět hráčů a ten tak neměl šanci kotouč vidět. Asistence: SIssons.
    37:05 Matt IRWIN - 2:1

37:36
    Za faul loktem si půjde sednout na trestnou lavici Johansen. Ránu od něj schytal Lee Stempniak.

37:48
    Rinne hned musel zasahovat proti nebezpečné ráně Aha z pravé strany.

38:43
    Nashville se dostává alespoň do středního pásma.

38:59
    Hannafin střílel, ale Subban střelu srazil mimo.

39:16
    Další střela Hurricanes, tentokrát byl tím, kdo ji zablokoval Ellis.

39:35
    A P. K. Subban poté svůj tým osvobozuje vyhozením.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina končí, stejně jako ta první, jednogólovým náskokem Nashvillu. Carolina byla hned od úvodu druhé části lepším týmem. Nashville dlouho odolával jejímu tlaku, pak ale RInneho překonal povedenou střelou Skinner. Jenže vyrovnaný stav nerval moc dlouho. Za necelé čtyři minuty poté totiž Matt Irwin trefil už ve třetím zápase v řadě a vrátil svému týmu vedení.

Počet střel ve druhé třetině: 5:8

Další třetina začne přibližně ve 2:55.

40:01

40:23
    První střela třetí třetiny patří Skinnerovi, jeho pokus ovšem srazil vedle hokejkou Josi.

41:48
    Hraje přerušena pro ofsajd.

42:11
    Carolina nahazuje puk do pásma.

42:22
    Lindholm pálil, ale netrefil branku Pekky Rinneho.

43:09
    Tyčku teď trefil Roman Josi po střele z levé strany.

44:02
    Vynikajícím zákrokem se teď prezentoval Ward proti střele Arvidssona.

44:43
    Ekholm se celkem nerušeně dostal až před Warda, bekhendem ho ale nepřekonal.

45:33
    Aho se do zakončení nedostal. A puk poté opustil hru.

45:57
    Pohodlný zákrok si připal po střele zápěstím Lindholma Pekka Rinne.

46:19
    Forsberg vystřelil mimo a Nashville poté ztratil pásmo.

46:40
    Rask střílel z dobré pozice z pravého kruhu, ovšem trestuhodně minul bránu.

47:07
    Neal se dostával do zakončení a přitom byl faulován. Provinil se Justin Faulk.

48:02
    Preds mají skvělou přesilovku. Alespoň jednu proměnili v osmi z posledních devíti zápasů.

48:22
    RON HAINSEY prostřelil Rinneho mezi betony a je znovu vyrovnáno. Carolina se trefila ve vlastním oslabení. Asistence Elias Lindohlm.
    48:22 Ron HAINSEY - 2:2

50:21
    Oddechový čas pro hosty.

50:47
    Lindholm se pustil mezi čtyři hráče a málem se dostal až k zakončení.

51:22
    Opět se připomněla dvojice Wilson-Smith. Craig Smith prověřil pozornost Warda střelou z pravého kruhu.

51:52
    Hannafin střílel od modré, Ribeiro puk ale ztečoval mimo.

52:19
    Wilson zakončoval u pravé tyče Wardovy brány a dostal se i k dorážce. Byl už ale příliš blízko a Cama Waarda nepřekonal.

52:31
    Další Lindholmovu střelu srazil Ellis tak, že puk vypadl do ochranné sítě.

53:15
    Neal se dostal mezi kruhy ke střele, ta byla ale zablokována.

53:29
    Arvidsson se pěkně uvolnil a prověřil Warda z pravé strany ránou na bližší tyč. Ward je zatím dnes velmi spolehlivý.

54:01
    Domácí odehráli kotouč tak, že přešel všechny čáry a jedná se tak o icing.

54:09
    A o pár sekund později se situace opakuje a Nashville stále nemůže vystřídat.

54:20
    Ekholm se dostal do útočného pásma, ale k zakončení se nedostal.

55:23
    Arvidsson hledal před bránou Neala, ten se k puku ale nedostal.

55:44
    Musel si pár sekund počkat. Po chvíli prověřil Warda z pravé strany.

56:22
    Preds svírají Hurricanes v jejich pásmu.

56:35
    Až nyní se Carolina dostala z pásma a může vystřídat.

57:07
    Další střelu musel likvidovat Cam Ward, tentokrát to žádná těžká práce nebyla.

57:32
    Terevainenovu střelu zablokoval Ekholm.

58:00
    Stalerg se probíjel do zakončení, to mu ale neumožnil Josi a o kotouč ho obral.

58:35
    A teď to byl Josiho parťák z obranné dvojice Ellis kdo zabránil Huricanes ohrozit Rinneho.

59:16
    Predators jsou za vlastní bránou a chystají se na jednu z posledních útočných akcí.

59:45
    Ward si ponechal puk pod rukavicí, a tak ještě uvidíme jedno vhazování po jeho pravici.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po odpískání se odehrála ještě malá strkanice. Rozhodčí ji ale brzy rozpustili.

Třetí třetina patřila domácím, kteří byli mnohem aktivnější a vypracovali si více šancí, ale paradoxně to byli Hurricanes, kdo se prosadil. Ve vlastní přesilovce nachytal Nashville na hruškách Hainsey. Uvidíme prodloužení 3 na 3.

Počet střel ve třetí třetině: 11:7

60:01

60:18
    První zákrok si připisuje Ward.

60:30
    Skinner na druhé straně z pravé strany střílel mimo.

60:50
    Arvidsson jel s Josim dva na jednoho. Zakončil sám, ale Warda nepřekonal.

61:56
    Subban přišel na modré o puk, ale ještě se stihl vrátit tak, aby jel sebral před Lidholmem.

62:30
    Neal se k zakončení neprobil.

63:09
    Teď je v útočném pásmu Carolina, ale zatím Rinneho neohrozila.

63:51
    Forsberg se natlačil před Warda, ten se musel činit, aby jeho pokus bekhendem nepustil za sebe.

64:43
    Ribeiro hledal pasem Arvidssona, ale jeho hůl nenašel.

64:58
    Hainsey ještě pálil na Rinneho. Asi největší šance Caroliny v prodloužení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

I v prodloužení byl aktivnější Nashville, ke gólu to ale nevedlo. Za chvíli uvidíme samostatné nájezdy.

Střely na bránu v prodloužení: 0:2

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Smith Warda nerozhýbal a ani nepřekonal.

1. série
    0:0
    Skinner nedokázal přehodil beton Rinneho.

2. série
    0:0
    Johansen se dostal blízko k Wardovi, který se ani nepohnul. A puk pak našel v lapačce.

2. série
    0:0
    Ani terevainen Rinneho nepřekonal.

3. série
    0:0
    Filip Forsberg střílel Wardovi na lapačku a trefil jen tyč.

3. série
    0:1
    JACCOB SLAVIN naznačil rameny střelu a poté dokázal přehodit beton Rinneho. Je rozhodnuto, Carolina vítězí.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.
    Autorem vítězné branky je JACCOB SLAVIN.
    Jaccob SLAVIN - 2:3

Byli jsme svědky dramatického zápasu, který musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Začněme ale od začátku. V první třetině se jako první prosadil Nashvill díky Neala, ovšem mohl žehrat na to, že neproměnil více nájezdů na Warda, které mu Carolina poskytla několik.

Ve druhé části Carolina vylepšila svou hru, Nashville přestřílela, a dokázala i vyrovnat gólem Skinnera. Domácím ovšem vrátil záhy vedení Irwin střelou od modré.

Ve třetí třetině opět převzal otěže zápasu Nashville, ale byla to Carolina, kdo se gólově prosadil. V oslabení překonal Rinneho Hainsey.

A protože v prodloužení jsme i přes šance Predators gól neviděli, musely rozhodnout nájezdy. V těch se prosadil jediný střelec. A byl to Slavin, který překonal Rinneho ve třetí sérii. Carolina tedy zvítězila v zápase, ve kterém lepší nebyla a musí hodně děkovat Wardovi, který ji hodně podržel.

Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:01

Já se s vámi tedy pro dnešní noc loučím, přeji příjemný zbytek noci či pěkné ráno. Na setkání u dalších onlajnů se těší Petr Sumbal. (04:04:48)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 10. Neal (C. Wilson, Irwin), 38. Irwin (Sissons) – 34. Skinner, 49. Hainsey (E. Lindholm), rozh. náj. Slavin