Boston – NY Rangers 2:5 (kon.) | Montreal – Philadelphia 5:4 (kon.) | Ottawa – Buffalo 1:2 (kon.)
Tampa – New Jersey 4:1 (kon.) | Washington – Florida 4:2 (kon.) | Toronto – Vancouver 6:3 (kon.)
NY Islanders – Edmonton 3:4 (0:1 po s.n.) | St. Louis – Columbus 2:1 (po pr.) | Nashville – Carolina 2:3 (0:1 po s.n.)
Dallas – Chicago 2:3 (kon.) | Los Angeles – Calgary 5:0 (kon.) | San Jose – Pittsburgh 0:5 (kon.)
Detroit – Edmonton 1:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 5:1 (kon.)
St. Louis Blues
5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Colorado Avalanche
Neděle 06.11.2016, 23:10 • Scottrade Center, St. Louis (kapacita 19150 míst) • NHL
    Robby Fabbri otevřel skóre duelu už ve druhé minutě.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového týdne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (01:57:10)

Československá stopa v dnešním zápase:

Dmitrij JAŠKIN (STL) – 0+1, 1 střela, účast na ledě +1, čas na ledě 12:09, 2 trestné minuty

1. Jake ALLEN (STL) – 22 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 95,7%

Největší čas na ledě: Alex Pietrangelo 28:43 – Tyson Barrie 24:22

Branky a nahrávky: 2. Fabbri (Jaškin, Shattenkirk), 4. Lehterä (Gunnarsson, Tarasenko), 35. Schwartz (Steen, Shattenkirk), 38. Upshall (Reaves, Brodziak), 40. Perron (Parayko, Shattenkirk) – 27. Duchene (Beauchemin, Ťutin). Diváci: 17220. Rozhodčí: Meier, Rehman – Gibbs, Rody.

St. Louis dnes jasně dominovali zápasu a zaslouženě si odnáší dva body. Blues vletěli do utkání hodně aktivně a už ve 2. minutě se po Jaškinově přihrávce radoval Robby Fabbri. O chvilku později se navíc prosadil Jori Lehterä.

Colorado na startu druhého dějství sice na chvíli vyrovnalo hru a Matt Duchene dokonce snížil na rozdíl jedné branky, závěr prostřední části hry ale patřil domácím hokejistům. V 35. minutě využil přesilovou hru povedenou tečí Jaden Schwartz.

Ještě do sirény ukončující druhou třetinu se trefili Scottie Upshall a David Perron. Třetí perioda se už dohrávala spíše z povinnosti, v závěru se diváci pobavili alespoň dvěma bitkami.

St. Louis tak na domácím ledě zničilo Colorado jednoznačně 5:1.

59:41
    Hostům se podařilo dvakrát vyhodit, což ovšem domácí hokejisty nemusí vůbec mrzet.

59:10
    Blues v klidu kombinují v útočné třetině a užívají si poslední vteřiny vítězného utkání s kotoučem na hokejkách.

58:33
    Do další bitky se v závěru zápasu ještě pustili Kyle Brodziak a Rene Bourque. Oba inkasují pětiminutové tresty za bitku a rovnou už míří do kabin. Hostující útočník inkasuje navíc ještě menší trest za krosček, Blues si tak zahrají přesilovku.

57:58
    Jake Allen v naprostém klidu schoval puk po střele Johna Mitchella z ostrého úhlu do své lapačky.

57:18
    Mikko Rantanen zavezl puk do útočného pásma a elitní formace Colorada se dostává do tlaku.

56:49
    Patrik Beglund mohl postupovat do útoku, ještě se ale s kotoučem otočil a raději tahá čas.

56:16
    Neprosadili se ani na druhé straně Avalanche, oba týmy už čekají na závěrečnou sirénu.

55:41
    V závěru utkání už na domácí straně dostávají více prostoru hráči ze třetí a čtvrté řady, Reaves s Brodziakem se do zakončení nedostali.

55:06
    Ryan Reaves dokázal tečovat ránu Kevina Shattenkirka od modré čáry a nadělal tak obrovské problémy zasahujícímu Pickardovi, který zastavil puk betonem.

54:45
    Pokračuje se v pěti na obou stranách, v útočném pásmu se opět drží s kotoučem domácí hokejisté.

54:07
    Po tvrdém hitu na Davida Perrona se strhla bitka mezi Alexanderem Steenem a Andreasem Martinsenem, ve které měl díky svým parametrům výrazně navrch hostující útočník. Oba rváči si míří odsedět pětiminutové tresty za bitku. Martinsen inkasuje navíc trest za vražení na hrazení, Steen zase za vyprovokování bitky.

53:46
    Colton Parayko se pokusil vydat na svůj tradiční individuální útok, tentokrát byl mladý obránce zastaven ještě před modrou čárou.

Adam Lacek

St. Louis Blues: Allen – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Gunnarsson, Shattenkirk, Edmundson, Parayko – Steen, Berglund, Perron – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Fabbri, Stastny, Jaškin – Upshall, Brodziak, Reaves.
    Colorado Avalanche: Varlamov (41. Pickard) – Zadorov, E. Johnson, Beauchemin, Barrie, Wiercioch, Ťutin – Rantanen, MacKinnon, Duchene – Landeskog (C), Söderberg, Iginla – R. Bourque, Grigorenko, McLeod – Martinsen, J. Mitchell, Colborne.

Rozhodčí: Meier, Rehman – Gibbs, Rody

Diváci: 17220