Česko – Rusko 0:3 (kon.) | Finsko – Švédsko 4:1 (kon.)
konec
Česko
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Rusko
Neděle 06.11.2016, 12:30 • Hartwall Arena, Helsinky • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 3.0 4.6 2.05
Partner:
   
  59:37
  Jakub Jeřábek v levém rohu obranného pásma "přátelsky" objal jednoho z Rusů a dostal vyšší trest, dvě minuty plus deset minut zásah do oblasti hlavy. Český obránce nebyl ve 25 zápasech vyloučen, ve 26. už ale ano. Na obránce neskutečná bilance.
   
  57:29
  Valerij Ničuškin nahodil puk před bránu a po zákroku Dominika Furcha se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci Andrej Světlakov, z blízkosti ale trefil pouze pravý beton českého brankáře! Neskutečný reflexivní zákrok.
   
  56:06
  Rušan Rafikov z levého kruhu pro vhazování tvrdou střelou s příklepem mířil mezi betony Dominika Furcha, bývalý brankář Slavie je ale dokázal včas sklapnout a puk vyrazit!
  49:03 Alexej BEREGLAZOV - 0:3
   
  49:03
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Nikita Gusev ve středním pásmu roztáhl hru na ALEXEJE BEREGLAZOVA, který využil hromadu volného prostoru ke tvrdé střele s příklepem, která nad lapačkou Dominika Fucha z levého kruhu pro vhazování zamířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Asistence: Nikita Gusev.
   
  46:12
  Marek Kvapil skvěle clonil před bránou a Ilja Sorokin po střele českého týmu z levého křídla vůbec nic neviděl, puk ale nakonec zamířil vedle vzdálenější pravé tyče!
   
  42:15
  A konečně také první česká šance ve třetí třetině! Robin Hanzl si krásně sjel mezi kruhy pro vhazování, kam dostal přihrávku, a tvrdou střelou s příklepem mířil těsně nad ledem k levé tyči. Ijla Sorokin byl ovšem připraven a dobře zasáhl pravým betonem.
   
  41:44
  Nápor Rusů pokračuje! Vjačeslav Leščenko si z levého rohu útočného pásma vybruslil před bránu, kde se nadvakrát nikým neatakovaný snažil překonat Dominika Furcha mezi betony, ani v jednom případě ale neuspěl.
   
  40:33
  Andrej Světlakov se zrodil před bránou v obrovské šanci, Dominik Furch ale proti němu skvěle vyjel ze své brány a následnou střelu zneškodnil! Nyní to zavánělo třetím gólem.
   
  40:20
  Ve Finsku se nahraje, protože se nespustila časomíra. Rozhodčí se celou situaci snaží vyřešit, několik sekund se totiž hrálo, aniž by běžel čas.
  37:03 Nikita GUSEV - 0:2
   
  37:03
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Nikolaj Prochorkin nádhernou přihrávkou přes šířku útočného pásma našel v levém kruhu pro vhazování NIKITU GUSEVA, který střelou zápěstím zamířil nad přesouvajícím se Dominikem Furchem z úhlu do odkryté části brány. Rusko využilo přesilovou hru a ujalo se vedení 2:0. Asistence: Nikolaj Prochorkin a Viktor Antipin.
   
  36:43
  Nikolaj Prochorkin tvrdě vypálil z pravého kruhu pro vhazování a po ledě mířil k pravé tyči, kde byl připravený Dominik Furch a levým betonem jeho pokus výtečně vyrazil!
   
  35:59
  Radim Šimek nechal před bránou Dominika Furcha na chvíli hůl ve vzduchu a za vysokou hůl dostal dvě minuty.
   
  31:30
  Sergej Šumakov chtěl zahrát ve středovém kruhu vysoký puk a holí udeřil do obličeje Stanislava Dietze, v jehož puse se objevila krev a je z toho trest na čtyři minuty za vysokou hůl.
   
  28:42
  Andrej Mironov v blízkosti levé tyče své vlastní brány srovnal po přerušení hry Tomáše Filippiho, který neustále dorážel a vzápětí se ocitl pod ruským hráčem na ledě. Oba dva hráči dostali menší trest za hrubost.
   
  26:07
  Ranan Lenc se pokusil rychle odpovědět střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, která mířila po ledě k bližší levé tyči, jenže Ilja Sorokin skvěle zakročil pravým betonem!
  25:51 Vladimir TKAČJOV - 0:1
   
  25:51
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Rusové vyrazili při vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho, který v blízkosti levé tyče zakončil po přihrávce Stěpana Sannikova ze druhé vlny najíždějící VLADIMIR TKAČJOV střelou do horní poloviny odkryté brány. Asistence: Stěpan Sannikov.
   
  24:07
  Alexej Bereglazov dostal menší trest za hákování poté, co v obranném pásmu zahákoval Petra Holíka.
   
  23:43
  Alexandr Barabanov, jedna z největších hrozeb Ruska, si zpracoval kotouč na útočné modré čáře zády k bráně krásně do jízdy a dostal se do samostatného úniku, který chtěl v blízkosti pravé tyče zakončit bekhendovým blafákem, jenže trefil pouze výstroj Dominika Furcha, který situaci dobře ustál!
   
  22:24
  Michal Bulíř našel v levém kruhu pro vhazování Lukáše Radila, který se pokusil vstřelit úvodní gól, jeho následná střela ale zamířila vedle vzdálenější pravé tyče!
   
  16:38
  Vjačeslav Leščenko se dostal po propadnutí českých hráčů na obranné modré čáře podruhé v zápase do samostatného úniku, v blízkosti brány Dominika Furcha ale pálil po zamíchání s pukem těsně vedle levého horního rohu brány!
   
  12:07
  Vzápětí to zkoušel na levém křídle Marek Kvapil, který nabral rychlost a z blízkosti se snažil střelou zápěstím zamířit do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže ji minul.
   
  09:25
  Vjačeslav Leščenko po nevyužité přesilové hře Ruska mohl udeřit ve hře pět na pět, když si z levého křídla krásně sjel obloukem před bránu a na vzdálenější pravé tyči se snažil puk zasunout do brány, Dominik Furch se ale roztáhl na brankové čáře a levým betonem jeho pokus vyrazil!
   
  08:27
  Nikita Gusev se ocitl z ničeho nic po kolmé přihrávce do jízdy za obranou Česka a z blízkosti mířil k levé tyči, jenže ji minul! Dominik Furch naštěstí zasahovat nemusel.
   
  07:06
  Lukáš Radil se ve středním pásmu střetl s jedním z ruských hráčů a za nedovolené bránění usedl na trestnou lavici.
  05:25 Nádherná akce českých útočníků, která volala po gólu.
   
  05:25
  Tomáš Hyka využil na pravém křídle dálnice ke zpětné přihrávce na Michala Bulíře, tomu ale sjel puk po holi, od které se kotouč odrazil do rohu ledové plochy a z nadějné šance nebylo nic!
   
  03:53
  Andrej Světlakov se po zpětné přihrávce svého spoluhráče zpoza brány ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže následnou střelou zápěstím trefil pouze hruď Dominika Furcha, který puk výtečně vyrazil do rohu ledové plochy!
   
  02:46
  Richard Jarůšek z pravého křídla krásně nahodil puk před bránu, kde se snažil dostat ke střele Lukáš Radil a Roman Horák, ani jeden z dvojice českých útočníků ale nedokázal pozorného Ilju Sorokina v blízkosti pravé tyče překonat!
   
  00:34
  Igor Ožiganov využil úvodního náporu Ruska a z pravého kruhu pro vhazování tvrdě vypálil, Dominik Furch byl ale u své levé tyče připraven a po zákroku hrudí si připsal první ostrý zákrok!

  Tomáš Reiner

  Branky a nahrávky: 26. Tkačjov (Sannikov), 38. N. Gusev (Prochorkin, Antipin), 50. Bereglazov (N. Gusev)


  Česko: Furch – Polášek, Jeřábek (C), T. Pavelka, R. Šimek, Dietz, Rutta, M. Doudera – D. Kubalík, Horák, Radil – M. Kvapil, Filippi, Kämpf – T. Zohorna, R. Hanzl, P. Holík – Lenc, Bulíř, Hyka – Jarůšek.
  Rusko: I. Sorokin – Antipin, Ožiganov, Bereglazov, Mironov, Zub, Rafikov, Ljubuškin – N. Gusev, Prochorkin, Barabanov – Golyšev, Světlakov, Ničuškin – Šumakov, Tkačjov, Sannikov – Leščenko, Kraskovskij, Korškov.

  Rozhodčí: Anssi Salonen, Mikko Kaukokari. Čároví: Pasi Nieminen, Timo Heinonen

  Diváci: 2 656