Vítkovice – Liberec 3:1 (po pr.) | IFK Helsinky – Linköping 0:1 (kon.) | JYP – Bern 3:3 (kon.)
Växjö – SaiPa 4:2 (po pr.) | HV71 – Sparta 0:5 (kon.) | Fribourg – Kuopio 3:2 (po pr.)
Frölunda – Eisbären 4:1 (kon.)
Fribourg-Gottéron
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
KalPa Kuopio
Úterý 08.11.2016, 19:45 • BCF Arena, Fribourg • Hokejová Liga mistrů • 1/16 finále
    Po vypadnutí KalPy už v LM nezbyl jediný finský tým.

Nejlepší hráči zápasu: Yannick Rathgeb – Matias Myttynen

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera! (22:24:38)

Prodloužení nabralo rychlý konec, když po jeho 80 sekundách rozhodl o postupu Fribourgu obránce Yannick Rathgeb. Tým, za který nastupují i Roman Červenka a Michal Birner, se tak může těšit na čtvrtfinále Ligy mistrů.

Střely na branku – 28:34 ((7:12, 9:11, 11:11 – 1:0)

61:20 Yannick RATHGEB - 3:2

61:20
    Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku!
    Prodloužení 3 na 3 přineslo štěstí domácím! Trojice Roman Červenka, Julien Sprunger a YANNICK RATHGEB soupeře uzavřela v obranné třetině a byl to právě posledně jmenovaný obránce Rathgeb, který se před brankou dostal ke kotouči a bekhendem ho zametl za Godlova záda. Domácí postupují do osmifinále Ligy mistrů! Asistence: Julien Sprunger a Roman Červenka.

60:32
    Keränen se šikovně vytočil do zakončení. Conz měl co dělat, aby puk nepropustil do sítě!

60:01

Utkání končí po 60 minutách remízou 2:2 a jelikož první zápas skončil také nerozhodně – 1:1, určí postupujícího až prodloužení.

Střely na branku po 3. třetině – 27:34 (7:12, 9:11, 11:11)

60:00

59:36
    Hosté v závěru uzavřeli soupeře v jeho obranném pásmu, Švýcaři se zatím nemohou vymanit.

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny, vypadá to na prodloužení.

58:22
    Chavaillaz se nadechl k odvážnému průniku. Ten zastavil až Lukka.

57:48
    Domácí se dostali pod tlak a raději to řeší vyhozením na icing.

57:09
    Conz raději podržel puk. Vhazuje se po jeho levici.

56:07
    Hosté se ubránili, už jsem kompletní.

55:44
    Mottetova bomba jen prosvištěla kolem tyčky. Puk který se odrazil od zadního mantinelu, se snažil vrátit za brankovou čáru Bykov, ale ani on neuspěl!

55:12
    Birner trefil jen Jokinena. Puk se odráží do středního pásma.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. Mauldin (Mottet, Rathgeb), 25. Birner (Sprunger), 62. Rathgeb (Sprunger, Červenka) – 8. Myttynen (Lukka), 35. Jokinen (Sebok)

Fribourg-Gottéron: Conz (Saikkönen) – Rathgeb, Picard, Abplanalp, Maret, Leeger, Stalder, Chavaillaz – Schmutz, Gustafsson, Marchon – Mauldin, Bykov, Mottet – Sprunger (C), Červenka, Birner – Rivera, Neuenschwander, Neukom – Chiquet.
    KalPa Kuopio: Godla (Kinnunen) – Leskinen, Timonen (C), Lukka, Mikkola, Sopanen, Riikola – Rissanen, Ruuttu, Keränen – Mankinen, Sebok, Jokinen – Myttynen, Mutanen, Junnila – Pipponen, Nuutinen, Pitkänen.

Rozhodčí: Brüggemann (GER), Kubus (SVK) – Kovacs, Progin (oba SUI)