NY Rangers – Vancouver 3:5 (kon.) | Philadelphia – Detroit 2:3 (0:1 po s.n.) | Washington – San Jose 0:3 (kon.)
New Jersey – Carolina 3:2 (2:0 po s.n.) | Pittsburgh – Edmonton 4:3 (kon.) | Toronto – Los Angeles 0:7 (kon.)
Montreal – Boston 3:2 (kon.) | Nashville – Ottawa 3:1 (kon.) | Winnipeg – Dallas 8:2 (kon.)
Colorado – Arizona 2:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Edmonton Oilers
Středa 09.11.2016, 01:10 • PPG Paints Arena, Pittsburgh (kapacita 18387 míst) • NHL
    McDavid nasbíral tři body, zatímco Crosby nebodoval. Výhru však brali Pens.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (03:54:58)

Československá stopa v dnešním zápase:

Andrej SEKERA (EDM) – 0+0, 3 střely, účast na ledě +1, čas na ledě 18:25

1. Conor SHEARY (PIT) – 2+0, 3 střely, účast na ledě +2, čas na ledě 12:41, vítězný gól

Největší čas na ledě: Kris Letang 26:25 – Oscar Klefbom 23:32

Branky a nahrávky: 2. Sheary (Rust), 33. Hagelin (Hörnqvist, Daley), 46. Malkin (Kessel, Kunitz), 59. Sheary – 15. Eberle (McDavid, Maroon), 18. Maroon (McDavid, Eberle), 24. Eberle (McDavid). Diváci: 18576. Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Amell, Barton.

Vynikající hokejový zážitek přineslo dnešní utkání. Vůbec poprvé v historii se proti sobě utkali Sidney Crosby a Connor McDavid. Týmově vyšel zápas lépe pro kapitána Pittsburghu, individuálně se zase blýskl jeho mladý protějšek.

Skóre duelu otevřel už v 2. minutě Conor Sheary. Edmontonu se ještě do první sirény podařilo otočit, když se po dvou fantastických přihrávkách prosadili členové prvního útoku Oilers – Jordan Eberle a Patrick Maroon.

Dech beroucí zážitky přinesl začátek prostředního dějství. Pittsburgh nejdříve nevyužil přečíslení čtyř na jednoho a z následného brejku se podruhé v zápase prosadil Jordan Eberle, opět za McDavidovy asistence.

V 33. minutě dokázal snížit Carl Hagelin. Penguins byli ve třetí třetině dominantnějším týmem a nakonec se jim zaslouženě podařilo vyrovnat, když se prosadil Jevgenij Malkin.

Už to vypadalo, že se půjde do prodloužení. Rozhodující moment ale přišel ještě před uplynutím základní hrací doby. 102 vteřin před závěrečnou sirénou rozhodl svým druhým gólem v zápase Conor Sheary.

Pittsburgh tak zvítězil nad Edmontonem ve vynikajícím utkání těsně 4:3.

59:52
    Jordan Eberle mohl zkompletovat hattrick, když se dostal k puku v předbrankovém prostoru. Ve velké šanci ale trefil jen boční síť!

59:41
    Další icing na straně Pittsburghu, znovu se bude vhazovat v obranném pásmu Penguins.

59:35
    Penguins poslali kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Murraym. Trenér hostů Tod McLellan si bere oddechový čas.

59:07
    Sekerovu střelu dokázal zblokovat Nick Bonino, tlak Edmontonu nicméně nadále pokračuje.

58:46
    Cam Talbot míří na střídačku, Edmonton hraje v šesti hráčích v poli!
    58:18 Conor SHEARY - 4:3

58:18
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí se radují ze šťastné branky a jsou velmi blízko výhře v dnešním utkání! CONOR SHEARY se dostal ke kotouči u levé tyče Talbotovy branky a na dvakrát a s pomocí Pouliota dokázal dostat kotouč do branky! Bez asistence.

57:48
    Krátce poté, co Conor Sheary naskočil z trestné lavice zpátky do hry, zastavil Matt Murray nepříjemnou ránu Oscara Klefboma od modré čáry.

57:26
    Oilers se stále nedaří usadit s kotoučem v útočném pásmu.

56:53
    Vynikající práci při vlastním oslabení odvedl Matt Cullen, který dokázal ušetřit několik cenných vteřin s kotoučem u Talbotovy branky.