K. Vary – Třinec 0:3 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Plzeň – Zlín 1:3 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 3:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Berani Zlín
Středa 09.11.2016, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 18. kolo

První třetina přinesla velmi vyrovnaný hokej. Jakub Lev trefil ve skvělé pozici tyčku, krátce po něm v podobně výhodné situaci napálil jen Kašíkův beton Dominik Kubalík. V devatenácté minutě se přesnou a rychlou střelou prosadil Roman Vlach, jenž poslal hosty do vedení. Vyrovnat mohl v poslední minutě úvodní části domácí Peter Frühauf, ale během trestného střílení mířil příliš vysoko.

Ševci ve druhé periodě zvýšili svůj náskok a po čtyřiceti minutách vedli v Plzni 3:1. Přečíslení dva na jednoho skvěle vyřešil Petr Holík a podruhé překonal Machovského. Na 3:0 o chvíli později zvyšoval Roberts Bukarts, s Plzní to nevypadalo vůbec dobře. Ve třicáté osmé minutě se parádně prosadil Dominik Kubalík a do kabin se po dvou třetinách šlo za stavu 3:1 pro Zlín.

Indiáni si pořádný tlak vytvořili až na konci utkání, hráli dokonce v šesti hráčích, ale na body to nakonec nestačilo. Zlín si tedy ze západu Čech odváží všechny tři body.

Nejlepší hráči:

Dominik Kubalík (Plzeň) a Petr Holík (Zlín).

Střely celkem:

Plzeň – 37

Zlín – 31

Z Plzně je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek středy. U dalšího přenosu se bude znovu těšit Jan Picka. (19:51:34)

59:06
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Jiří Marušák – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Tomáš Vondráček – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Lev – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Antonín Honejsek – 2 min., hrubost).

59:06
    Hra je stále přerušená a rozhodčí se nyní rozhodují, jaké tresty nakonec udělí.

59:06
    Marušák úplně zbytečně sestřelil Ondřeje Kratěnu, kterého šel statečně bránit mladík Petr Kodýtek. Tomu přispěchal na pomoc i Tomáš Vondráček a na ledě se strhla celkem slušná potyčka.

58:34
    Obrovský závar před Kašíkem nedokázal v gól proměnit Kubalík, Koreis ani Kratěna. Hosté vyhazují.

58:06
    Matěj Machovský je na střídačce a domácí to zkouší v šesti!

57:24
    Taktika Zlína je v posledních minutách naprosto antihokejová. Ševci se zastaví na červené čáře a pouze odpálí kotouč k Machovskému.

56:50
    Po další akci se po puku vrhl Jakub Lev a dokázal zakončit. Kašík se včas přesunul a drží touš mezi svými betony.

56:37
    Plzeňáci už pálí ze všech pozic. Kadlec nabil Čerešňákovi, ale jeho ránu zblokovali Zlínští do ochranné sítě.

56:33
    Po pěkné akci Indráka vypálil od modré čáry Peter Frühauf. Jeho bombu nadvakrát lapil Libor Kašík.

56:08
    Lev hledal před brankou Petra Kodýtka, ale ten byl dobře pokrytý... Další zakázané uvolnění hostí.

55:38
    A ještě jeden icing. Zlín už prakticky vůbec nehraje, pouze odpaluje puky přes všechny čáry.

55:14
    Po dobrém ataku Miroslava Preisingera poslali beci Zlína touš jen na zakázané uvolnění, buly před Liborem Kašíkem.

54:30
    Škodovka aktivně napadá, ale ševci rychle odehrávají puky a nedělají žádné chyby v defenzivě.

53:57
    A k vidění jsou další nepřesnosti při domácí rozehrávce, indiáni se skoro nemohou dostat ani z vlastního pásma.

Dnešní utkání sleduje 4108 diváků.

53:20
    Na programu je poslední komerční přestávka dnešního utkání.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 38. D. Kubalík – 19. R. Vlach (Honejsek), 25. P. Holík (Bukarts), 27. Bukarts

HC Škoda Plzeň: Machovský – Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec, Pulpán, Frühauf, Němeček – D. Kubalík, Kracík, Kratěna (C) – Lev, Kodýtek, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, Johnson – Vondráček, Koreis, Hrnka – Vracovský.
    Berani Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Horák – Říčka, P. Holík, Bukarts – Kubiš, R. Vlach, Honejsek – O. Veselý (C), Podešva, J. Ondráček – Gago, Karafiát.

Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Flegl, Polonyi