K. Vary – Třinec 0:3 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Plzeň – Zlín 1:3 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 3:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Berani Zlín
Středa 09.11.2016, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 18. kolo

První třetina přinesla velmi vyrovnaný hokej. Jakub Lev trefil ve skvělé pozici tyčku, krátce po něm v podobně výhodné situaci napálil jen Kašíkův beton Dominik Kubalík. V devatenácté minutě se přesnou a rychlou střelou prosadil Roman Vlach, jenž poslal hosty do vedení. Vyrovnat mohl v poslední minutě úvodní části domácí Peter Frühauf, ale během trestného střílení mířil příliš vysoko.

Ševci ve druhé periodě zvýšili svůj náskok a po čtyřiceti minutách vedli v Plzni 3:1. Přečíslení dva na jednoho skvěle vyřešil Petr Holík a podruhé překonal Machovského. Na 3:0 o chvíli později zvyšoval Roberts Bukarts, s Plzní to nevypadalo vůbec dobře. Ve třicáté osmé minutě se parádně prosadil Dominik Kubalík a do kabin se po dvou třetinách šlo za stavu 3:1 pro Zlín.

Indiáni si pořádný tlak vytvořili až na konci utkání, hráli dokonce v šesti hráčích, ale na body to nakonec nestačilo. Zlín si tedy ze západu Čech odváží všechny tři body.

Nejlepší hráči:

Dominik Kubalík (Plzeň) a Petr Holík (Zlín).

Střely celkem:

Plzeň – 37

Zlín – 31

Z Plzně je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek středy. U dalšího přenosu se bude znovu těšit Jan Picka. (19:51:34)

59:06
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Jiří Marušák – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Tomáš Vondráček – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Lev – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Antonín Honejsek – 2 min., hrubost).

59:06
    Hra je stále přerušená a rozhodčí se nyní rozhodují, jaké tresty nakonec udělí.

59:06
    Marušák úplně zbytečně sestřelil Ondřeje Kratěnu, kterého šel statečně bránit mladík Petr Kodýtek. Tomu přispěchal na pomoc i Tomáš Vondráček a na ledě se strhla celkem slušná potyčka.

58:34
    Obrovský závar před Kašíkem nedokázal v gól proměnit Kubalík, Koreis ani Kratěna. Hosté vyhazují.

58:06
    Matěj Machovský je na střídačce a domácí to zkouší v šesti!

57:24
    Taktika Zlína je v posledních minutách naprosto antihokejová. Ševci se zastaví na červené čáře a pouze odpálí kotouč k Machovskému.

56:50
    Po další akci se po puku vrhl Jakub Lev a dokázal zakončit. Kašík se včas přesunul a drží touš mezi svými betony.

56:37
    Plzeňáci už pálí ze všech pozic. Kadlec nabil Čerešňákovi, ale jeho ránu zblokovali Zlínští do ochranné sítě.

56:33
    Po pěkné akci Indráka vypálil od modré čáry Peter Frühauf. Jeho bombu nadvakrát lapil Libor Kašík.

56:08
    Lev hledal před brankou Petra Kodýtka, ale ten byl dobře pokrytý... Další zakázané uvolnění hostí.

55:38
    A ještě jeden icing. Zlín už prakticky vůbec nehraje, pouze odpaluje puky přes všechny čáry.

55:14
    Po dobrém ataku Miroslava Preisingera poslali beci Zlína touš jen na zakázané uvolnění, buly před Liborem Kašíkem.

54:30
    Škodovka aktivně napadá, ale ševci rychle odehrávají puky a nedělají žádné chyby v defenzivě.

53:57
    A k vidění jsou další nepřesnosti při domácí rozehrávce, indiáni se skoro nemohou dostat ani z vlastního pásma.

Dnešní utkání sleduje 4108 diváků.

53:20
    Na programu je poslední komerční přestávka dnešního utkání.

53:16
    Tomáš Vondráček nyní umotal sám sebe, až se dostal ven z útočného pásma. Následně se píská ofsajd Plzně.

52:35
    Indiánům se opravdu směrem dopředu nedaří, zatím to na závěrečný nápor moc nevypadá.

51:58
    Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry, ale sudí icing nepískají. Domácí tedy musí začít novou akci od své klece.

51:29
    Po výborném pasu Kracíka mohl pálit Ondřej Kratěna, nicméně beci ho včas dostoupili a z akci nic není.

51:11
    Další rychlý výpad ševců chystal Antonín Honejsek, jenže ho zastavil ofsajd. Přihrávka šla od Kašíka, takže se vhazuje před ním.

50:54
    Ihned po vyhraném buly to zkoušel Pavel Kubiš, ale na domácího gólmana si tentokrát nepřišel. Další vhazování v útočném pásmu Zlína.

50:48
    Nahození z veliké dálky kryje Matěj Machovský a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

50:32
    Petr Kadlec hledal někoho před brankou, tam ale nepochopitelně nikdo z domácích není. Hosté tedy mohou zase zaútočit.

50:02
    Po dalším závaru u Kašíka raději hostující gólman podržel kotouč v lapačce.

49:45
    Na druhé straně se do podobně šance hnala Dominik Kubalík, ale velice zkušeně ho odzbrojil Miroslav Blaťák.

49:25
    Po obrovské hrubce v domácí obraně jel sám na Machovského Roman Vlach, ale jeho bekhendový pokus nebyl úspěšný!

49:11
    Po delší době vypálili domácí hráči, konkrétně to byl Tomáš Vondráček, jeho ránu vyrazil Libor Kašík betonem do ochranné sítě.

48:30
    Zlín hraje opravdu jen na údržbu a nepouští domácí hráče prakticky do ničeho.

48:04
    Nakonec z akce zase nic nebylo, protože puk vypadl mimo hřiště, vhazuje se znovu v neutrálním pásmu.

47:57
    Modrobílí si několikrát přihráli za vlastní klecí a stál hledají, kudy by mohli rozehrát.

47:25
    Navíc se při útočném snažení Plzně dostal kotouč na chvíli do ochranné sítě, hra je tedy vykázána do středního pásma. Tam se bude vhazovat po komerční přestávce.

46:49
    Indiáni už přeházeli své útočné řady, ale zatím to nenese žádné ovoce. Domácí už notnou chvíli nevystřelili

46:16
    Frühauf přišel o kotouč, takže se ke střele znovu dostal Vlach. Jeho pokus však byl hodně nepřesný.

45:51
    Sklenička a Kratěna společně bojovali u mantinelu, ale obránci Zlína je odzbrojili. Nakonec Plzeňští nahazují touš na Kašíka, který ho podržel.

45:00
    Indiáni se opět nemohou probít skrz střední pásmo, dnes už to budou mít asi hodně těžké. Ševci brání moc dobře.

44:47
    V útočném pásmu po dobré práci Kubiše mohl střílet Roman Vlach, jeho pokus však zblokovali domácí obránci. Machovský drží puk v lapačce.

44:15
    Tomáš Vondráček jen nahodil kotouč do útočného pásma, tam se ho ujali zlínští beci, kteří ho odpálil na vlastní střídačku.

43:42
    Po pěkné akci Nicholase Johnsona skončil touš v ochranné síti, vhazovat se bude po levici brankáře Kašíka.

43:37

42:53
    Jaroslav Kracík v souboji neuspěl, Zlín se tedy znovu v klidu osvobozuje.

42:33
    Indiáni se ještě v přesilovce nedostali do útočného pásma, nyní jim byl odpískán ofsajd.

41:54
    Avšak nyní Machovský už tolik přesvědčivý nebyl, když nabídl Kubišovi dorážku své střely. Hostující útočník ale neuspěl.

41:42
    Kratěna uklouzl na modré čáře a Veselý se díky tomu mohl dostat do šance. Proti němu však velmi dobře zasahuje Machovský.

41:36
    Šance pro domácí hráče. Robert Říčka (ZLN) inkasuje menší trest za podražení.

41:23
    Indiáni opět bojují, ale stále tomu něco chybí, hlavně přesnost, Zlín se v pohodě osvobozuje.

40:40
    Na druhé straně pálil Kubalík, ale Kašík jeho ránu v pohodě vyráží betonem do bezepečí.

40:08
    Jak to mohlo být tak rychlé? Petr Holík se hned po buly dostal do samostatného úniku, ale Machovský jeho rýnu lapil!

40:01

Střely ve druhé třetině:

Plzeň – 7

Zlín – 12

Ševci ve druhé periodě zvýšili svůj náskok a po čtyřiceti minutách vedou v Plzni 3:1. Přečíslení dva na jednoho skvěle vyřešil Petr Holík a podruhé překonal Machovského. Na 3:0 o chvíli později zvyšoval Roberts Bukarts, s Plzní to nevypadalo vůbec dobře. Ve třicáté osmé minutě se parádně prosadil Dominik Kubalík a do kabin se po dvou třetinách šlo za stavu 3:1 pro Zlín.

Další třetina začne přibližně v 19:11.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:10
    Ještě před koncem prostřední periody se domácí hrnou do útoku, ale zatím to nevypadá, že zlínská obrana nechá znovu přelstít.

38:37
    Indiáni jsou po vstřelené brance opravdu aktivním týmem a krouží kolem branky Kašíka.
    37:33 Dominik KUBALÍK - 1:3
    Zdroj: Hokejka TV

37:33
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Konečně se domácím hokejistům podařilo protrhnout střeleckou mizérii. A trefil se ten nejpovolanější – DOMINIK KUBALÍK (10+4). Ten se v útočném pásmu dobře dostal ke kotouči a parádní střelou do šibenice snižuje stav na 1:3. Pro Kubalíka je to jubilejní desátá trefa. Bez asistence.

36:56
    Indiáni se v útoku opravdu trápí, Lev s Preisingerem znovu lehce ztratili kotouč a Zlín je i nadále v klidu.

36:26
    Petr Holík má dnes energie na rozdávání. Znovu postrčil kotouč k Machovskému, který měl předvést lehký zákrok, ale puk mu odskočil, takže ho domácí brankář chytá až na třetí pokus.

35:34
    A ještě pokus Vlacha, nyní Machovský podržel svůj celek, když se rychle přesunul a znovu zasahuje betonem.

35:12
    Po bleskové akci se do zakončení dostal Antonín Honejsek, jenž pálil po ledě a domácí gólman zasahuje betonem.

35:06
    Po další střele Zlína, která byla ztečována do ochranné sítě, se přerušuje. Po komerční přestávce uvidíme vhazování před Machovským.

34:55
    Tvrdou ránu Petra Holíka se štěstím vyráží Matěj Machovský, který po zranění dnes nepůsobí úplně dvakrát jistým dojmem.

34:24
    Momentálně se na ledě toho moc neděje, opět Zlínští krouží v útočném pásmu a přihrávají si daleko od vlastní klece.

33:36
    Kracík udržel touš v pásmu a poslal ho na Kubalíka. Ten ho však ztratil a znovu tedy může zaútočit hostující tým.

33:01
    Ševci se nyní drží v útočném pásmu a hrají opravdu v klidu, zkušeně. Nikam nespěchají a drží kotouč.

32:32
    Jakub Koreis centroval před branku, kde byl Vracovský, ten však na prudkou přihrávku nemohl dosáhnout.

31:55
    Ani Jakub Lev za brankou Zlína nic nevymyslel, poslední minuty sledujeme urputné dobývání Plzně, která se však vůbec nemůže dostat do zakončení.

31:10
    Akci Petra Holíka Plzeňští rychle zastavili a opět míří na zteč. První lajna se však v útočném pásmu moc neohřála.

30:37
    A opět – Zlín se v klidu brání a prošťouchává kotouč do středního pásma. Plzeňské dobývání začíná nanovo.

30:14
    Indiáni si sice vytvořili dobrý tlak, ale jak už bylo řečeno, žádné šance z toho nejsou. Po icingu se bude vhazovat u Kašíka.

29:44
    Nyní brankář Kašík dosti zazmatkoval za svou klecí, ale opět z toho není větší příležitost pro domácí celek.

29:10
    Z velkého úhlu to zkusil Dominik Kubalík, před brankou clonili jeho parťáci z útoku, ale šance z toho nakonec nebyla.

28:27
    Machovský si nakonec kotouč našel, přitáhl a znovu přerušuje hru. Buly po jeho pravici.

28:13
    Ta však vše zvládla s přehledem a rozehrává další akci. První útok Zlína krouží kolem branky Plzně.

27:45
    Do hry se dostává i třináctý útočník Plzně Tomáš Vracovský, jenž nyní zatápí zlínské obraně.

27:19
    Matěj Machovský raději ukrývá nahození z veliké dálky do lapačky a drží ho. Po komerční přestávce se bude vhazovat u jeho klece.

27:04
    Indiáni se nyní hledají a nemohou pořádně rozehrát. Zápas se pro ně nevyvíjí opravdu vůbec dobře...
    26:20 Roberts BUKARTS - 0:3

26:20
    Zlín právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba Plzně ve středním pásmu a je tu třetí branka Zlína! Vondráček namazal puk na ROBERTSE BUKARTSE (8+8), který se bleskově dostal do útočného pásma a přesnou ranou na vzdálenější tyč nedal Machovskému žádnou šanci zasáhnout. Bez asistence.

25:59
    Ševci se s tím nyní nepárali a poslali kotouč přes všechny čáry. Je tu icing a buly u Kašíka.

25:37
    Indiáni se opět drží v útočném pásmu, ale zatím je to bez lepší střelby. Kombinace kolem mantinelů zatím nefungují.

24:49
    Miroslav Indrák chtěl zakončovat do prázdné klece, ale byl při zakončení lehce potažen. Sudí však vylučovat nebudou.
    24:04 Petr HOLÍK - 0:2

24:04
    Indiáni lehce ztratili kotouč v útočném pásmu a ševci se hned vydali do rychlého brejku. PETR HOLÍK (8+7) vyřešil přečíslení dva na jednoho skvěle, Machovský mu vše zbaštil i s navijákem, hostující forvard to vzal na sebe a podruhé překonal domácí gólmana bekhendovým blafákem. Asistence: Roberts Bukarts (7+8).

23:28
    V rohu obranného pásma Zlína se také tak dlouho o touš bojovalo, až nakonec sudí hru přerušil.

23:09
    Jakub Lev se vrátil z trestné lavice a hned vypálil na Kašíka. Ten jeho pokus po ledě vyráží do rohu hřiště.

22:48

22:38
    Ševci se aktuálně celkem trápí při zakládání svých útoků, sudí jim navíc odpískali postavení mimo hru.

22:12
    A skvěle nyní zapracoval i Petr Kodýtek, který svým napadáním ušetřil mnoho sekund.

21:50
    Domácí vyhráli buly a Lukáš Pulpán osvobozuje svůj celek.

21:39
    Indiáni už jsou ve čtyřech, ale Zlín je stále okolo branky Plzně. Nakonec zasahuje po pomalé střele Machovský a drží kotouč ve své moci.

21:27

21:14
    Ondřej Kratěna dokázal se štěstím vyhodit kotouč.

20:48
    Naprosto zbytečný zkrat od Jakuba Lva (PLZ), který je nyní vyloučen za sekání. Zlín má přesilovku čtyři na tři.

20:22
    Roberts Bukarts se při hře čtyři na čtyři pokusil o individuální akci, ale jeho střelu zblokovali domácí beci jen do ochranné sítě.

20:01

Střely na branku v první třetině:

Plzeň – 16

Zlín – 11

První třetina je zdárně za námi, zatím sledujeme velmi vyrovnaný hokej. Jakub Lev trefil ve skvělé pozici tyčku, krátce po něm v podobně výhodné situaci trefil jen Kašíkův beton Dominik Kubalík. V devatenácté minutě se přesnou a rychlou střelou prosadil Roman Vlach, jenž poslal hosty do vedení. Vyrovnat mohl v poslední minutě domácí Peter Frühauf, ale během trestného střílení mířil příliš vysoko.

Další třetina začne přibližně v 18:21.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:54
    Obránce Plzně Peter Frühauf vypálil, ale svým pokusem branku Kašíka vůbec netrefil.

19:53
    A uvidíme trestné střílení. Po podražení Miroslava Blaťáka (ZLN) na Petera Frühaufa sudí neměl jinou možnost.

19:39
    Ale početní výhoda Plzně hned končí, protože za nedovolené bránění je celkem přísně vyloučen domácí útočník Tomáš Svoboda (PLZ).

19:25
    Ještě tu máme na konci třetiny jedno vyloučení. Za hákování bude pykat Oldrich Kotvan (ZLN).
    18:35 Roman VLACH - 0:1

18:35
    Ale nyní už se však hostující mužstvo zničehonic prosazuje! Antonín Honejsek udržel puk v rohu hřiště, poslal na střed hřiště k modré čáře, kde číhal ROMAN VLACH (4+5), který ihned vypálil. Jeho pohotová rána skončila až za překvapeným Matějem Machovským. Asistence: Antonín Honejsek (5+6).

18:17
    Z pravé strany střílel jen do betonu Matěje Machovského Petr Holík, domácí se ubránili.

17:46
    První lajna Škody srdnatě bojovala v rohu, ale nakonec z toho žádní šance není.Zlín míří dopředu.

17:08
    Ševci se nyní pouze brání a čekají na to, co domácí vymyslí ve středním pásmu. Indiáni se však do útočné třetiny moc nedostávají.

16:42
    Koreis a Vondráček bojovali v rohu hřiště, leč proti přesile neuspěli. Hostující tým však vyhazuje jen na icing.

16:04
    Na druhé straně se do velice slibné šance dostal Jakub Lev, ale jeho prudká rána švihem skončila jen těsně nad brankou Kašíka.

15:35
    Po bleskové akci se mezi kruhy dostal do zakončení Roman Vlach, jenž pálil z voleje. Machovský toho moc neviděl, ale chytá.

15:02
    Indiáni se po nepříliš agresivním startu do utkání zvedli a nyní jsou lepším týmem. Ale Zlín moc dobře brání střední pásmo.

14:28
    Kubalík hledal najetého Lukáše Pulpána, který podpořil útoku, ale obrana Zlína ho zpacifikovala. Hosté znovu vyrážejí na zteč.

13:58
    Ševci ale kombinace ubránili a rychle se vydali dopředu. Po levé straně ujel Roman Vlach a nemastnou střelou trefil jen lapačku Matěje Machovského. Po komerční přestávce se bude vhazovat u plzeňské svatyně.

13:45
    Indiáni se i nadále drží v útočném pásmu a hledají cestu ke zlínské brance.

13:10
    Ještě před koncem trestu pálil z první Dominik Kubalík, ale Kašík proti němu fantasticky zasahuje betonem!

13:07

12:38
    A další kombinaci zakončoval aktivní Ondřej Kratěna, proti němu si však Kašík hodně vyjel a ukrývá kotouč do své výstroje.

12:02
    Jakub Lev měl na holi první gól! Dorážel Svobodovu ránu a nejspíš držadlem hole trefil tyčku!

11:30
    Další pokus domácího kapitána tečoval Kodýtek, ale i nyní si hostující gólman poradil. Hosté vyhazují.

11:16
    Rychlou kombinace Plzně zakončoval Ondřej Kratěna, ale byl moc z úhlu a Kašík se rychle dokázal přesunout.

11:07
    Je tu první faul dnešního utkání. Za sekání Pulpána je vyloučen Antonín Bořuta (ZLN).

10:23
    Nakonec vystřelil David Sklenička, Kašík jeho pohotovou ránu na poslendí chvíli vyrazil.

09:54
    Indiáni přidali a poslední minuty se drží v útočném pásmu. Nyní se o tlak stará Kodýtek a Indrák.

09:18
    Po pasu Kubalíka měl pěknou možnost Kracík, ale trefil jen rameno Kašíka, Kratěna už se k dorážce nedokázal probojovat.

08:52
    Po dobrém pohybu kolem Kašíka se strhla menší potyčka, do které se hlavně zapojil domácí Tomáš Vondráček. Nic moc se ale neděje, vhazuje se u branky Zlína.

08:18
    Ani další útočná lajna Plzně se k brance nedostala, nyní se o příležitost pokoušejí jejich kolegové ze čtvrtého útoku.

07:49
    Hra se přerušuje, protože jeden z domácích hráčů zahrál vysokou holí. Buly u branky Plzně.

07:19
    Druhý útok Plzně chtěl něco vymyslet, ale nedostal se přes modrou čáru. Zlín je zatím všude o krok napřed.

06:58
    Je tu první komerční přestávka, kotouč vypadl mimo hrací plochu. Po pauze se bude vhazovat u branky Matěje Machovského.

06:41
    Robert Říčka vystřelil ze strany, jeho nepříliš prudký pokus vyráží Machovský ramenem do rohu.

06:15
    Jaroslav Kracík posílal puk před branku, ale tam z jeho spoluhráčů nikdo nebyl. Dopředu znovu pádí zlínští hráči.

05:42
    Plzeň se ale okolo branky Zlína moc neohřála, Sklenička chtěl rozehrát další útok, ale to se mu nepovedlo. Škoda je stále u puku.

05:22
    Indiáni vybojovali buly v útočném pásmu, když touš nahodil Peter Čerešňák a Kašík ukryl puk do lapačky.

05:00
    Přesně po pěti minutách se poprvé přerušuje. Bukarts přebruslil Kvasničku, z úhlu vypálil a Machovský drží touš ve výstroji.

04:27
    Modrobílí se však vepředu dlouho neudrželi, takže Zlín může být v klidu a vystřídat. Indrák neuspěl proti přesile, stále čekáme na větší šanci.

03:57
    Dnes je ještě nepřerušovalo a hra je zatím spíše opatrná, možná i nepřesná. Dopředu míří první lajna domácích.

03:20
    Hrnka zpoza brány hledal Vondráčka, ten však příhru netrefil a nic z této akce není.

02:55
    Zlín je i nadále aktivnější. ze strany si na domácí klec najížděl Vlach, ale jeho pokus bekhendem nebyl nebezpečný.

02:14
    A další jedovatou ránu si připsal zlínský bek, tentokrát to byl Marušák. Puk byl tečovaný, ale Machovský ho vyráží betonem.

01:43
    Plzeňská obrana nyní nebyla moc jistá, Sklenička tedy raději poslal touš do bezpečí.

01:10
    První střelu na branku si připsal zlínský Miroslav Blaťák, jeho pokus zastavil Machovský lapačkou a domácí jdou do brejku.

00:32
    Indiáni se dostali k puku a chtěli s ním vjet do útočného pásma, což jim ale hostující hráči zabránili. Zlín míří kupředu.

00:01
    Úvodní vhazování dnešního utkání vyhráli hostující hokejisté, kteří tedy mohou zahájit útočnou snahu.

00:01

Oba celky už nastoupily na ledovou plochu, utkání za malý moment začne!
    Před úvodním buly dostane symbolický dres Petr Kořínek, který nedávno oslavil padesáté narozeniny. Gratulujeme!

Do sestavy Škodovky se vrátili na všechny tři posty důležití hráči! V brance najdeme Matěje Machovského, obranu vyztuží zkušený Petr Kadlec. A na centru třetího útoku se představí slovenský forvard Miroslav Preisinger, pro něhož to bude první zápas v této sezoně.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec (A), Pulpán (A), Frühauf, Němeček – D. Kubalík, Kracík, Kratěna (C) – Lev, Kodýtek, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, Johnson – Vondráček, Koreis, Hrnka – Vracovský.
    Trenér: Ladislav Čihák.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák (A), Blaťák, Bořuta, Žižka (A), Matějíček, Horák – Říčka, P. Holík, Bukarts – Kubiš, R. Vlach, Honejsek – O. Veselý (C), Podešva, J. Ondráček – Gago, Karafiát.
    Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Flegl, Polonyi.

Postavení v tabulce: 12.
    Počet bodů: 17
    Počet vstřelených branek: 44
    Počet inkasovaných branek: 65

Nejproduktivnější hráč: Dominik Kubalík – 13 bodů (9+4)

Počet inkasovaných branek: 53

Nejproduktivnější hráči: Roberts Bukarts a Petr Holík – 14 bodů (7+7)

Reprezentanti z Plzně a Zlína

Čest svým klubům dělali na prvním reprezentačním turnaji dva borci, jeden z každého týmu – plzeňský Dominik Kubalík a Petr Holík ze Zlína. Prvně jmenovaný se prezentoval výbornými výkony, spolu s Lukášem Radilem se stal nejproduktivnějším hokejistou českého týmu i celého turnaje! Plzeňský bourák Dominik Kubalík vstřelil jeden gól a na další čtyři přihrál, stal se z něj tedy playmaker a nahrávač, což možná odkoukal od svého kolegy z plzeňského útoku Jaroslava Kracíka, jenž mu asistuje u většina branek. Ani Petr Holík se neztratil, připsal si jednu trefu, ta byla velice důležitá – zlínský šikula vyrovnal proti Finům, Češi poté skóre dokázali otočit a znovu vyhrát.
    Forvard Petr Holík se parádně prosadil v utkání proti Finsku.

Takhle skóroval Petr Holík proti Finsku!???????? #repost @narodnitym

Fotka zveřejněná uživatelem PSG Zlín (@hokejzlin),

Národní tým se představil v Plzni

Reprezentační pauza pro plzeňskou Home Monitoring Arénu neplatila, protože celý minulý týden se zde zabydlel český národní tým, jenž se na západě Čech v rámci Karjala Cupu utkal se Švédskem. Střetnutí mělo neskutečnou atmosféru a fanoušci dokázali, že si reprezentační střetnutí v Plzni naprosto zasloužili! Češi vyhráli nad Tre Kronor 6:3 a výraznou měrou k tomu přispěli bývalí a současní indiáni – Dominik Kubalík, Jan Kovář a Jakub Jeřábek.
    Důkaz, že se v Plzni stále na hokej chodit umí!

Poslední odehraná utkání

Domácí indiáni se naposledy představili na ledě posilněné Komety Brno a jednalo se zatím o jeden z nejlepších zápasů letošního ročníku Tipsport extraligy. Padlo v něm celkem třináct branek, skóre se přelévalo ze strany na stranu a diváci se během střetnutí nenudili snad ani jednu sekundu. Jak uvedl domácí asistent trenéra Martin Pešout, Západočeši předvedli na jižní Moravě nejsympatičtější výkon ze všech mužstev, což je rozhodně cenná pochvala. K přestřelce přispěl výraznou měrou kanonýr Plzně Dominik Kubalík, jenž se trefil hned čtyřikrát!

HC Kometa Brno 8:5 HC Škoda Plzeň
    5. Kováčik (J. Káňa, Haščák), 7. M. Erat (M. Kvapil, Nečas), 24. Štencel (Hruška, V. Němec), 45. J. Káňa (Malec, Vincour), 48. Čermák (J. Káňa, Vincour), 55. Zaťovič (Dočekal), 58. Dočekal (Malec, Vejmelka), 60. J. Káňa (Gulaši) – 6. D. Kubalík (Kratěna, Frühauf), 11. Kodýtek (T. Svoboda, Indrák), 20. D. Kubalík (Čerešňák), 48. D. Kubalík (Pulpán, Kracík), 58. D. Kubalík (T. Svoboda, Kracík)

Zlínu se nejbližší odehrané kolo vůbec nepovedlo, ševci prohráli na domácím ledě s Mladou Boleslaví vysoko 1:5. Moravané se drželi jen první dějství, poté se dostali do jakéhosi útlumu, díky kterému hostující mužstvo vstřelilo dvě branky a bylo vymalováno. Jedinou branku domácích zaznamenal Pavel Kubiš. Zlínští si tak připsali čtvrtou prohru z posledních pěti utkání.

PSG Zlín 1:5 BK Mladá Boleslav
    17. Kubiš (Roman Vlach, Honejsek) – 12. Urban (Hyka, Orsava), 29. M. Látal (Vampola), 33. Klepiš (Kučný, Vampola), 54. Lenc (Vampola), 58. Hyka (Trončinský)

První vzájemné střetnutí

Oba celky se proti sobě utkaly už jednou, konkrétně na Stadionu Luďka Čajky, jednalo se o páté kolo české nejvyšší soutěže. Indiáni se tenkrát dočkali prvního tříbodového vítězství během strašlivého začátku, který je potkal. Postarali se o to Colton Yellow Horn, který už však Plzni zamával a působí znovu v EBEL, a kapitán Ondřej Kratěna. Za domácí Zlín korigoval útočník Robert Říčka.

PSG Zlín 1:2 HC Škoda Plzeň
    39. Říčka – 15. Yellow Horn (Johnson, P. Kadlec), 44. Kratěna (Lev, P. Kadlec)
    Škodováci na ševce trénovali tak intenzivně, že se na ledě utvořily závěje.

Příjemný středeční podvečer, vážení příznivci ledního hokeje, vítejte u sledování psaného přenosu z osmnáctého kola Tipsport extraligy! V západočeské Home Monitoring Aréně se proti sobě střetnou celky HC Škoda Plzeň a PSG Zlín. Přeji příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 38. D. Kubalík – 19. R. Vlach (Honejsek), 25. P. Holík (Bukarts), 27. Bukarts

HC Škoda Plzeň: Machovský – Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec, Pulpán, Frühauf, Němeček – D. Kubalík, Kracík, Kratěna (C) – Lev, Kodýtek, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, Johnson – Vondráček, Koreis, Hrnka – Vracovský.
    Berani Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Horák – Říčka, P. Holík, Bukarts – Kubiš, R. Vlach, Honejsek – O. Veselý (C), Podešva, J. Ondráček – Gago, Karafiát.

Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Flegl, Polonyi