Opava – Šumperk 5:6 (po pr.) | Kopřivnice – Vsetín 1:4 (kon.) | Nový Jičín – Technika Brno 4:1 (kon.)
SHK Hodonín – Poruba 2011 2:3 (kon.) | Písek – David Servis 3:5 (kon.) | Mor. Budějovice – Pelhřimov 3:5 (kon.)
Žďár n/S – Jindř. Hradec 6:2 (kon.) | Nymburk – Kolín 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Tábor 8:0 (kon.)
Klášterec nO – Bílina 6:2 (kon.) | Řisuty – Sokolov 5:2 (kon.) | Trutnov – Děčín 5:2 (kon.)
Jablonec n/N – Vrchlabí 5:4 (kon.) | Kobra – Klatovy 3:2 (kon.)
HK Opava
5:6 (1:1, 2:0, 2:4 - 0:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 09.11.2016, 18:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 17. kolo

Konec zápasu. (20:28:15)

64:39
    Draci právě vstřelili branku!
    Po Cinkově nahrávce si vzal puk do své režie PAVEL SEDLÁČEK, který střelou pod horní tyč rozhodl dnešní utkání.
    Asistence: Vladimír Cink.

64:20
    Střelou z kruhu to na gomácího gólmana zkusil Cink.

63:38
    Opavští působí na ledě chvílemi dost oddaně. Šafránkovu pozornost teď otestoval svou dělovkou Hroch.

62:36
    Vyloučení v týmu HK Opava (Černý L. – 2 min., hákování).

61:50
    Šindelář utekl šumperské obraně a pokoušel se Svobodu v bráně rozpohybovat, ale kotouč mu za záda doklepnout nedokázal.

60:52
    Vítek si s pukem najel do útočné třetiny a bráněn šikovně poslal puk na Selingera, který kotouč nedokázal přes clonícího soupeře dostat do brány.

60:01

60:00

59:41
    Drtil nastřelil od modré tyč domácí kasy, po dopadu na led si pak kotouč přebral JAN MATĚJKA, který jej poslal k levé tyči.
    Asistence: Tomáš Drtil a Daniel Vachutka.

58:17
    Draci jdou do hry bez brankáře.

58:17
    Oddechový čas pro hosty.

57:52
    Drtil to na Šafránka chtěl zkusit střelou z kruhu, ale opavská obrana ho k ničemu nepustila.

57:09
    Opava právě vstřelila branku!
    PETR GRYGAR pláchl šumperské obraně a zakončil přesně pod víko.
    Asistence: Radim Štěpánek.

56:07
    Za opavskou bránu si zajel Cink, který chtěl následně přihrát někomu ze spoluhráčů přímo před Šafránka. Jeho nahrávku však nikdo nečekal.

55:37
    K Šafránkovi se probojoval Novosad, ale opavská obrana byla dostatečně pozorná.

54:59
    Hra se momentálně svižně dostává z jednoho konce hřiště na druhý, ani jeden tým se nedokáže déle udržet u kotouče.

53:05
    Úmyslný ofsajd Slezanu vrací hru před Šafránka.

51:34
    Z dnešního zápasu se začíná stávat pěkná přestřelka. DANIEL HROCH využil odkryté části brány a z kruhu do ní tvrdou střelou z kruhu.
    Asistence: Tomáš Drtil, René Svoboda

49:50
    Slezan si ale vzápětí bere své vedení zpátk,y LUKÁŠ ČERNÝ využil toho, že si Svoboda popojel z brány a poslal kotouč do sítě Draků.
    Asistence: Petr Grygar a Patrik Mosler.

49:05

48:16
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Tomáš Drtil – 2 min., nedovolené bránění).

47:05
    Vyloučení v týmu HK Opava (Petr Chalupa – 2 min., hákování).

46:25
    Drakům stačí trocha prostoru a je vyrovnáno! Poté, co se pro Šafránek natáhl pro kotouč před kasou si odražený puk převzal na hokejku ZDENĚK NOVOSAD a připravil tak svému týmu nový začátek.
    Bez asistence

45:54
    Tohle byla skutečně blesková akce ze strany Draků. DANIEL VACHUTKA se přiřítil k modrému půlkruhu přes opavskou svatyní a šikovnou střelou poslal kotouč za Šafránkova záda.
    Asistence: Jan Matějka a Tomáš Sedlák.

45:38
    Podobně na tom byl nyní Vymazal, jehož střela se zastavila o boční síť opavské kasy.

45:16
    Z kruhu pálil na Šafránka Vachutka, ale jeho dělovka se k domácímu gólmanovi přes obranu ani nedostala.

43:12
    Střela Lukáše Černého mířila vysoko nad šumperskou kasu.

41:35
    Janota se přiřítil k Šafránkovi a nastřelil levou tyč opavské brány!

40:38
    Draci se vrhli do útočného pásma, ale Šafránka zatím ničím neohrožovali.

40:01

Zásluhou Lukáše Černého a Tomáše Poloka se po druhé třetině domácí mužstvo dostává do vedení.

Poslední třetina začne přibližně v 19:39.

40:00

39:27
    Janotovu střelu zablokovala domácí obrana.

38:00

37:54
    Domácí se usadili v útočné třetině a zkoušejí kombinovat.

36:30
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Vladimír Cink – 2 min., podražení).

35:00
    TOMÁŠ POLOK si s pukem najel na hranici pravého kruhu, odkud kotouč směřoval k pravé tyči šumperské svatyně.
    Asistence: Petr Wolf a Vladimír Holík.

33:15
    Hru zastavuje ofsajd domácího mužstva.

32:18
    Tak tohle vypadalo hodně nebezpečně! Selinger si nabruslil do levého kruhu, ze kterého vyslal dělovku na Svobodu. Ten chvíli sám nevěděl kam kotouč přiletí.

31:10
    Janotovu střelu od modré si Šafránek pohlídal.

30:23
    Vyloučení v týmu HK Opava (Polok Tomáš – 2 min., držení protihráče).

28:24
    Icing Opavy, vhazovat se bude před Šafránkem.

26:52
    Tak tenhle gól se domácím skutečně povedl! LUKÁŠ ČERNÝ si nabruslil do mezikruží, odkud vypálil na šumperskou kasu, ve které mu Svoboda nechtěně odkryl levou část brány.
    Asistence: Zdeněk Pavelek a Jiří Šindelář.

25:33
    O kotouč se momentálně bojuje u hrazení za Šafránkem.

24:48
    Wolf se s kotoučem probojovat až před Svobodu, ale nedokázal kulatý nesmysl dostat za jeho záda.

23:58
    Svoboda schovává Vítkovu střelu z kruhu v lapačce.

22:47
    Polok svou dělovkou vyprášil Svobodovi betony.

21:34
    Vymazal poslal puk na boční síť opavské svatyně.

20:38
    Drtilova střela od modré prosvištěla kolem Šafránkovy brány.

20:01

První třetinu otevřelo vyloučení na opavské straně, čehož využil šumperský útočník Vachutka a poslal svůj tým do vedení. Po pár minutách ovšem dokázal faul hostujícího celku vytrestat domácí Vítek a na první přestávku tak týmy odcházejí za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina začne přibližně v 18:49.

20:00

19:59
    První dvacetiminutovku končí svou ránou Fischer, z jehož hokejky puk zamířil pár centimetrů od levé tyče opavské kasy.

19:21
    Vyloučení v týmu HK Opava (Jakub Vítek – 2 min., podražení).

17:52
    Slezan krouží kolem šumeprské svatyně, ale Svoboda je stále v pozoru.

16:54
    Cinkovi se povedlo prorvat s kotoučem do útočné třetiny a následně přihrát do výhodnější pozice Fischerovi, jehož dělovka míjí bránu Opavy.

15:49
    Draci jsou po inkasovaném gólu na ledě o něco živější, k vidění jsou momentálně ale většinou pouze boje u mantinelu.

14:20
    Také Slezan využívá hned první přesilovku, která se mu nabízí. JAKUB VÍTEK tečoval kotouč šikovně přímo pod vyrážečku Svobody a vyrovnává.
    Asistence: Zdeněk Pavelek a Pavel Selingr.

13:48
    Galvasova dělovka z mezikruží končí mimo bránu Draků.

13:23
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Vachutka Daniel – 2 min., hákování).

12:38
    Pro Vítkovu střelu Svoboda doslova vyskočil z brány.

12:23
    Zakázané uvolnění hostujícího celku stěhuje hru před Svobodu.

10:48
    Šindelář poslal z kruhu přihrávku před kasu hostí, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal střelu tečovat.

09:54
    Po Fischerově střele končí puk vedle levé tyče opavské svatyně.

09:21
    Sedláček se s kotoučem dostal do útočného pásma, domácí se ho pokoušeli o puk všemožně obrat, což se jim povedlo za cenu zakázaného uvolnění.

08:30
    Po střele jednoho z Draků končí puk na tribuně za opavskou kasou.

08:22
    Chalupovu střelu z kruhu schovává Svoboda do lapačky.

01:56
    Petr Grygar nabídl hostům krátce po začátku utkání první přesilovku, kterou využil Daniel VACHUTKA. Ten střelou z mezikruží dostal puk za záda Dušana Šafránka a posílá svůj tým do vedení.
    Asistence: Radek Fischer, Vladimír Cink

00:54
    Vyloučení v týmu HK Opava (Petr Grygar – 2 min.).

00:01

Omlouváme se, kvůli technickým problémům začne textový přenos s menším zpožděním.

Týmy na sebe narazily už v osmém kole ligových zápasů, ve kterém Šumperk doma vyhrál nad Opavu fotbalovým výsledkem 2:0. Draci tehdy za výhru vděčili z velké části svému gólmanovi Petru Zavadilovi, který za svá záda nepustil kotouč ani jednou. Střelecky se ovšem dokázali prosadit útočníci Radek Fischer, a gólem do prázdné brány potvrdil několik sekund před koncem hry Tomáš Drtil výhru domácího celku.

Příjemné odpoledne z Opavy, kde se dnes v 18.00 utkají tabulkoví soupeři HK Opava a Draci Šumperk. Obě mužstva od sebe dělí jediný bod.

Soňa Molatová

Branky a nahrávky: 15. Vítek (Pavelek, Selingr), 27. Černý L. (Pavelek, Šindelář), 35. Polok (Wolf, Holík), 50. Černý L. (Grygar, Mosler), 58. Grygar (Štěpánek) – 2. Vachutka (Fischer, Cink), 46. Vachutka (Matějka, Sedlák), 47. Novosád, 52. Hroch (Drtil, Svoboda), 60. Matějka (Drtil, Vachutka), 65. Sedláček (Cink)

HK Opava: Šafránek (Wanecki) – Štěpánek, Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Šindelář, Slavík, Tůma – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Pavelek, Černý L., Hartmann, Šindl, Fedor, Rousek
    DRACI PARS ŠUMPERK: Svoboda (Zavadil) – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč, Drtil, Navrátil – Matějka, Vymazal, Brida, Novosad, Sedláček, Vachutka, Vink, Hroch, Fischer, Langr, Ostřanský

Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler