Columbus – Anaheim 3:2 (po pr.) | Buffalo – Ottawa 1:2 (1:2 po s.n.) | St. Louis – Chicago 1:2 (po pr.)
St. Louis Blues
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 10.11.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL
    Chicago vyhrálo posedmé v řadě.

Z tohoto duelu je to vše, přeji Vám poklidný čtvrteční den. (05:08:41)

Československá stopa v utkání:
    Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:11
    Michal Kempný (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:36
    Marián Hossa (CHI) 1+0, 1 střela, čas na ledě 17:49
    Richard Pánik (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:33.

1. Corey Crawford (CHI) 27 zák., 1 gól, 96,4%
    2. Jake Allen (STL) 28 zák., 2 góly, 93,3%
    3. Artemij Panarin (CHI) 1+1.
    Artemij Panarin měl velice perný den - asistence, bitka, gól.

Vyhraná vhazování: 51% – 49%.
    Chicago porazilo St. Louis a prodloužilo svou skvělou sérii.

Dobojováno jest! Chicago v závěru třetí třetiny přišlo o svůj nejtěsnější možný náskok, avšak nakonec je přece jenom tím spokojenějším týmem, který bere ze zápasu bod navíc. V prodloužení o tom rozhodl ruský kanonýr Artemij Panarin, díky kterému se Blackhawks osamostatnilo na čele Západní Konference, na něm má dvoubodový náskok na druhý Edmonton a zároveň výhodu čtyř bodů oproti třetímu St. Louis.

60:25 Artemij PANARIN - 1:2

60:25
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Je konec!! Alex Pietrangelo ještě ani nestihl pořádně naskočit do hry a už musel překousnout pohled na radující se hráče Blackhawks, kteří si z dnešního dramatu odváží dva body. Na začátku rozhodujícího momentu stál Patrick Kane, který přihrál k modré čáře Seabrookovi. Ten nestřílel, nýbrž ještě pozval do akce ARTEMIJE PANARINA, který si povyjel z levého kruhu a z jeho vrcholku vystřelil zápěstím přes dvojici hráčů, kvůli kterým Allen téměř nic neviděl, a na bleskurychle letící kotouč prakticky nezareagoval. Asistence: Brent Seabrook, Patrick Kane.

60:24

60:11
    Prodloužení začíná dohrávanou přesilovkou Chicaga, které však nyní zakládá akci až z vlastní obranné třetiny.

60:01
    Ani třetí dnešní střetnutí NHL nerozhodlo šedesát minut.

Třetí třetina se odehrála ve strhujícím tempu, oba celky si vypracovaly několik ohromných gólových příležitostí, ze kterých pár minut před koncem vyplynulo domácí vyrovnání. O vítězi se tak rozhodne až v nastaveném čase, případně v samostatných nájezdech.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:41
    Veterán Campbell se vydal na útočný výlet a dostal se až ke krátkému mantinelu, odkud ale nepřihrál do střelecké pozice žádnému ze svých spoluhráčů.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 58. Pietrangelo (Schwartz, Tarasenko) – 22. Hossa (Forsling, Panarin), 61. Panarin (Seabrook, P. Kane)

St. Louis Blues: Allen – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko, Lindbohm – Tarasenko, Lehterä, Schwartz – Perron, Berglund, Steen – Jaškin, Stastny, Fabbri – Reaves, Brodziak, Upshall.
    Chicago Blackhawks: Crawford – B. Campbell, Keith, Seabrook, Kempný, Hjalmarsson, Forsling – P. Kane, Toews (C), Schmaltz – Hossa, Anisimov, Panarin – Pánik, Krüger, Hartman – Tootoo, Rasmussen, Desjardins.

Rozhodčí: Rank, Meier – Alphonso, Pancich

Diváci: 18 704