HC Litvínov – Kobra 10:1 (kon.) | Přerov – Vítkovice 2:5 (kon.) | Letňany – HC Plzeň 0:2 (kon.)
Vsetín – Zlín 2:6 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 6:2 (kon.) | PZ Kladno – Ústí n/L 3:8 (kon.)
Žďár n/S – Tábor 8:4 (kon.) | Havířov – Třinec 3:4 (1:2 po s.n.) | Sparta – Kladno 8:2 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 7:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:2 (kon.) | Slavia – Pardubice 2:5 (kon.)
Olomouc – Warriors Brno 5:6 (kon.) | Chomutov – K. Vary 4:5 (0:1 po s.n.)
HC Olomouc
5:6 (3:3, 2:2, 0:1)
HCM Warriors Brno
Čtvrtek 10.11.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 15. kolo

Děkuji Vám za sledování, u dalšího onlajnu na shledanou. (20:05:28)

Mohli jsme sledovat atraktivní zápas plný šancí na obou stranách. Štěstí se ve třetí třetině přiklonilo na stranu hostů, kteří vsítili vítězný gól v přesilové hře. Olomouc poté nedokázala najít recept na brněnskou obranu,

59:26
    Domácí se nemohou dostat do útočného pásma.

58:57
    Olomouc se dostala na puk, její útok zhatil ofsajd.

58:40
    Warriors si nejspíše výhru pohlídjaí v útočném pásmu.

58:00
    Brno drží puk a útočí.

57:45
    Brno si bere oddechový čas.

57:29
    Hosté hrají v plném počtu. Kohouti druhou část přesilovky promarnili.

56:40
    Skvělým obraným zákrokem zhatil Branžovský šanci Pospíšila.

56:21
    Olomouc se drží v pásmu ale nepálí přesně.

55:23
    Čtyři minuty před koncem obrovská příležitost pro domácí srovnat stav zápasu.

55:08
    Obrovská šance pro Dvořáka! Ten nedokázal před bránou zvednout puk nad Atanasiadisův beton.

54:34
    Prudkou střelu Kudrny Machatý ztlumil.

53:38
    Geidl teď našel u tyče volného Kršku a ten nedokázal přesně trefit puk.

52:40
    Hraje se v plném počtu. Olomouci chybí gól, ale zatím má problém se zachytáváním útoků Brna.

51:21
    Vašenka ve vyložené šanci přestřelil.

50:30
    Obrovské šance pro Brno. Nejprve se Kudrna mohl zeptat domácího gólmana kam to chce, ale ten jej výtečně vychytal a dorážku Kudrna namířil do boční sítě. Pak ležícího Machatého nepřekonal ani Krška.

50:00
    Warriors v úmyslném ofsajdu.

48:57
    Vzájemnou potyčku ocenili rozhodčí dvěmi minutami pro každého z aktérů. Hraje se ve čtyřech.

48:57
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Pospíšil – 2 min., hrubost).

48:09
    Kolem mantinelu se prosadil Kučera a dostal se až k zakončení, jež trefilo Machatého.

47:06
    Olomouc má problémy rozehrát, z čehož hosté těží. Po získání puku vystřelil Mrkvica.

46:27
    Malou domů teď překvapil brněnský obránce Atanasiadise. Jeho zaváhání ale domácí nevyužili.

46:01
    Brněnský tlak před bránou zastavili rozhodčí kvůli vznikající potyčce.

45:48
    Warrior Brno právě vstřelili branku!
    Brno využívá přesilovku! Střelu od modré srazil Machatý jen ke JANU BERNOVSKÉMU, který odkrytou bránu trefil. Asistence: Geidl, Floriš

45:25
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Pírek – 2 min., držení protihráče).

44:26
    Nekvapilova střela proletěla klubkem hráčů až do náruča gólmana.

44:01
    Střelu Kršky skryl Machatý do lapačky.

43:19
    Dělovka Pírka jen těsně minula roh Atanasiadisovi brány.

42:34
    Hraje se vyrovnaně, ani jednomu týmu se příliš nedaří kombinace.

41:35
    Střely Bernovského ani Klimeše se neujali, domácí jsou v plném počtu.

40:37
    Warriors v přesilvoce zamkli domácí.

40:01

Druhá třetina končí také smírně! Nyní vedla pokaždé Olomouc a Brno dokázalo srovnat. Geidl přidal další dva góly, za domácí se trefili Vašenka a Pírek.

40:00

39:50
    Machatý nyní podržel Olomouc! Výbroně se roztáhl a udržel beton na zemi. Brno nemělo kudy dorazit.

39:36
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Pernický – 2 min., krosček).

39:30
    Warriors nedokázali puk dostat přes ležícího Machatého.

38:54
    Teď jakoby oba týmy chtěly zvrátit vedení na svou stranu.

36:45
    Brnu ty akce na jeden dotek jdou! Trochu se štěstím dostal Floriš puk na Bernovského, který jej poslal z první k druhé tyči na NICA GEIDL, který už měl lehkou práci. Asistence: Bernovský, Floriš.

35:14
    Vašenka v úniku našel Roseckého, který ale netrefil bránu.

34:53
    Olomoučtí se ukličkovali, Warriors jim sebrali puk a po pěkné akci na jeden dotek puk nedokázal usměrnit za gólmanova záda Bernovský.

33:33
    Pěknou individuální akcí se ke střele dostal Mrkvica, Machatý ale vyrazil.

32:38
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Nenápadná střela LUKÁŠE PÍRKA od mantinelu proplachtila až do sítě. Bez asistence.

32:19
    Sám na gólmana pelášil Dvořák, který ale pouze vymetl jeho lapačku.

31:48
    Olomouc hraji i důrazně. Její hráči si teď několikrát vyšlápli na Geidla.

30:03
    Machatý teď podržel Olomouc! Nejprve vyrazil střelu útočníka a vykryl i následnou dorážku Sedláka.

29:46
    Olomouc měla dobrý útok, který zakončil střelou Pírek. Tu ale Atanasiadis vyrazil.

28:35
    A je opět srovnáno a Geidl má hattrick! Krška zpoza brány našel volného NICA GEIDLA, který zavěsil nad ramena Machatého. Asistence: Krška.

27:56
    Krška nedosáhl na puk a Geidl vystřelil vysoko nad. Ale Brno se naží dohnat ztátu.

26:59
    Olomouc si začala více věřit. Daří se jim zastavovat útoky a i déle podrží puk na holích,

25:22
    Těsně po návratu z trestných lavic Olomouc skóruje. Pospíšil se pěkně uvolnil a u druhé tyče našel JANA VAŠENKU, který zavěsil puk do prázdné brány. Asistence: Pospíšil.

24:45
    Hra se při vyloučení zklidnila, poprvé ve třetině mají puk více na holích domácí.

23:46
    Pokračuje se ve čtyřech, hráči za šarvátku schytali současné tresty.

23:14
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Bernovský – 2 min., hrubost).

23:14
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vašenka – 2 min., hrubost).

23:14
    Geidlovu střelu a dorážky Machatý se štěstím pokryl, ale vznikla z toho šarvátka na brankovišti.

22:56
    Bazala si našel prostor pro střelu a tvrdě švihem vystřelil, Machatý chytá.

21:52
    Opět Kudrna! Tentokrát se proháčkoval mezi olomouckými beky, ale jeho střela letěla kolem tyče.

20:39
    Brňáné vysoko presovali a jejich první útok získal puk. Hráči si ho krásně předali na jeden dotek, ale Kudrna, na něhož zívala odkrytá brána, jej nedokázal trefit do odkryté klece.

20:01

Viděli jsme třetinu plnou gólů! Warriors se dostali dvakrát do vedení, ale Olomouc vždy dokázala vyrovnat. Dva góly mají na svém kontě Rosecký a Geidl. Uvidíme, zda bude kanonáda pokračovat i v další třetině.

20:00

19:30
    Brňané dobrým presinkem získali puk ale nebezpěčně zakončit už nedokázali.

18:35
    Warriors si snaží vzít vedení zpátky, jejich útok Olomouc s problémy odvrátila.

17:01
    Pěkný hokejový kousek! Hladiš vypálil od modré, a těsně před gólmanem tečoval jeho střelu DAVID ROSECKÝ, tak že zapadla přesně do růžku branky. Asistence: Hladiš.

15:36
    Až od mantinelu se před bránu dostal MARTIN SNÁŠEL, který prakticky sám před Machatým neměl problém zavěsit puk k protilehlé tyči. Asistence: Bazala.

13:28
    Warriors mohli srovnat! Po hostující střele, kterou Machatý vyrazil, se puk dorazil k Bernovskému, který jej v rychlosti dorazil, ale tak neštastně, že proplu Machatému mezi betony, ale mimo bránu.

13:02
    Chybu udělal brněnský obránce, který dlouho zpracovával puk, který mu sebral JAN VAŠENKA. Ten přihrál Ondorovi Tichému, který trefil šibenice tak přesně, že se puk odrazil na brankovou čáru, kde ho dorazil za bezmocného gólmana rovně jmenovaný. Asistence: Tichý O.

12:09
    Geidl si našel pozici a vystřelil po ledě. Machatý jeho pokus betonem vyrazil.

11:14
    S Dvořákovým nahozením si Atanasiadis poradil, o puk se pak postarali jeho obránci.

09:48
    Ondřej Tichý si výborně nabruslil do pásma a naservíroval puk ke druhé volné tyči Vašenkovi, Ten před prázdnou bránou minul.

09:13
    Velký zmatek vytvořil Geidl svou přihrávkou zpoza brány! Ta se odrazila od několika bruslí a Machatý měl co dělat, aby dostal puk z předbrankového prostoru.

08:32
    Hra dostala tempo, hráči se výrazně rychleji dotávají do útočné třetiny.

07:33
    A domácí nalezli odpověď! Tlakem do brány si vytvořily skvělou příležitost, kterou svým důrazem zužitkoval DAVID ROSECKÝ, jež dorazil volný puk do brány. Asistence: Pírek, Pospíšil.

06:36
    Olomouc si vzala oddechový čas.

06:36
    A je tu dvoubrankové vedení. Ihned po buly se sám před brankáře dostal NICO GEIDL a krásným blafákem nedal gólmanovi šanci. Asistence: Krška, Klimeš.

06:15
    Rychlý protiútok hosté využívají! Bazala vystřelil, Machatý jeho střelu neudržel a NICO GEIDL důrazem zakončil. Asistence: Bazala, Krška.

05:58
    Teď útočí Olomouc, ale ani ta se nedostala k zakončení.

04:09
    Warrior se po trpělivé kombinaci dostal do pásma, ale tam akce rychle skončila.

02:31
    Slibně dorážel Pospíšil, gólman ramenem tat tka vyrazil. Následný únik hostů dva na jednoho výborně vykryl Pírek.

01:40
    Rosecký si najel do dobré pozice, jeho střela ale neprošla mezi těly obránců.

01:21
    První přerušení. Olomouc nahodila na gólmana a ten raději přikryl puk.

00:40
    První střelu na bránu vyslal Pírek, Atanasiadis zasahuje.

00:01

Warrior je na tom podobně. Během dosud odehraných kol si připsal pět výher, z toho dvě v prodloužení. Druhou dvobodovou výhru urval Warrior v prvním ze tří posledních kol, kdy v prodloužení přetlačil Přerov 5:4. V dalším utkání se ale brněnští hokejisté nedokázali prosadit proti Havířovu, kterému podlehli 0:4. V dosud posledním odehraném kole ale přetlačili Vsetín 3:2 a brali tři body.

Olomouci se od šestého kola, a to právě od utkání s Warriorem, lepila pořádná smůla na paty. Hanáci brněnskému celku podlehli 4:5 v prodloužení, a poté si připsali dalších sedm proher. V posledních třech kolech se nejprve postavili krajskému rivalovi. Proti Šumperku se ale nedokázali prosadit, a tak po prohře 0:4 odešli bez bodu. Proti Vsetínu už se sice Hanáci střelecky zvedli, tři góly ale na vítězství nestačili. Sami totiž inkasovali šestkrát. V dosud posledním odehraném utkání si ale Olomoučtí napravili reputaci duelem s Porubou, kterou porazili 2:0.

Základní část nejvyšší soutěže mladšího dorostu se pomalu blíží ke svému konci, a tak je ve čtvrtek večer na olomouckém zimním stadionu na programu předehrávka už patnáctého z osmnácti kol. Kohouti během ní před svými fanoušky vyzvou brněnský Warrior.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Pavlica

Branky a nahrávky: 8. Rosecký (Pírek, Pospíšil), 14. Vašenka (Tichý O.), 18. Rosecký (Hladiš), 26. Vašenka (Pospíšil), 33. Pírek – 7. Geidl (Bazala, Krška), 7. Geidl (Krška, Klimeš), 16. Snášel (Bazala), 29. Geidl (Krška), 37. Geidl (Bernovský, Floriš), 46. Bernovský (Geidl, Floriš)

HC Olomouc: Machatý (Kaplan) – Hladiš, Stratil, Nekvapil, Bajer, Vinter, Kocián, Pírek (C) – Tichý O., Handl, Zembol, Pospíšil, Tichý J., Pernický, Dvořák, Přecechtěl, Vašenka, Rosecký
    HCM Warriors Brno: Atanasiadis (Lambert) – Čiliak, Chlubna, Floriš, Mrkvica, Branžovský, Bazala, Klimeš, Bartoš – Muller, Koryčánek, Sedlák, Krška, Holotík, Kučera, Bernovský (C), Geidl, Kudrna, Snášel

Rozhodčí: Šudoma – Holibka, Skokánek