Jekatěrinburg – Záhřeb 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 2:1 (po pr.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 3:1 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 0:4 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Medveščak Záhřeb
Pátek 11.11.2016, 15:00 • Uralec • KHL

Dnešní utkání sledovalo 3500 diváků. S vámi, kteří jste přenos sledovali na onlajnech, se pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek večera. (17:40:00)

Konec zápasu. Avtomobilist se po třech porážkách dočkal vítězství nad většinu zápasu zcela neškodným Medveščakem Záhřeb. Dvě třetiny jsme sledovali vcelku nudný hokej, až v polovině zápasu padla první branka.
    V poslední třetině to hokejisté fanouškům vynahradili. Nejprve dvěma góly Garejeva odskočili domácí do trháku. Chorvatský tým, složený až na pár výjimek z Kanaďanů, se ovšem nevzdal a ze stavu 3:0 udělal ještě drama, když ve dvou přesilovkách trenér Dwyer odvolal brankáře a obě power-play dokázal využít McMillan. Víc už toho hosté nestihli a připisují si šestou porážku v řadě.

Do statistik zápasu se zapsali i čeští hokejisté, domácí Petr Koukal jednou a hostující Jakub Krejčík dvěma asistencemi.

Střely na bránu: 29:35 (8:9, 11:12, 10:14)

59:45
    Záhřeb bez brankáře hraje v poli pět na pět.

59:27
    Záhřeb vyhrál buly a Afrošvéd Hedberg se po levém křídle okamžitě rozjel přímo na bránu. Natlačil však do ní i Sochatského a dostává menší trest za nedovolené bránění. Hra se stěhuje na opačnou stranu.
    59:19 Brandon MCMILLAN - 3:2

59:19
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Tak z jasného zápasu je nečekané drama, 40 vteřin před koncem řádné hrací doby vyšla hostům krásná kombinace na jeden dotek, kterou zakončuje z mezikruží BRANDON McMILLAN. Asistence: Genoway, Krejčík.

58:55
    Genoway nabil na modrou čáru Krejčíkovi, jeho ránu chytá Sochatskij, vhazuje se po jeho pravici.

58:23
    Další příležitost pro hru 6 na 4 dostávají hosté, vyloučen byl Kivistö za hákování.

58:15
    Garnett je znovu na střídačce, hosté s šesti bruslaři na ledě.

58:00
    Zahlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté jsou v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

56:21
    Dočkáme se ještě dramatu? Zatím to tak nevypadá, po akci Jekatěrinburgu se bude vhazovat na druhé straně kluziště.
    55:57 Goran BEZINA - 3:1

55:57
    Hosté přece jen početní převahu využívají. Na modré čáře zamíchal s kotoučem Jakub Krejčík, přihrál napravo a střela po ledě jediného rodilého Chorvata v mužstvu Záhřebu Gorana Beziny, kterou ještě lehce tečoval BRANDON McMILLAN, ukončuje neprůstřelnost domácího brankáře. Asistence: Bezina, Krejčík.

55:44
    Genowayova bomba končí ve výstroji Vladimira Sochatského. Další vhazování před domácí bránou.

55:32
    Puk po závaru končí pod Sochatského tělem. Záhřebu zbýva něco přes minutu přesilové hry.

54:40
    Brána Medveščaku je prázdná, hosté hrají šest na čtyři.

54:40
    Oddechový čas pro domácí.

54:40
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jevgenij Česalin – 2 min., hákování).

53:54
    Sochatskij znovu raději podržel kotouč pod lapačkou.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 31. Golyšev (Simakov, Tičar), 47. A. Garejev (Koukal, Andersén), 50. A. Garejev (Alexej Vasilevskij, Michnov) – 56. McMillan (Bezina, J. Krejčík), 60. McMillan (Co. Genoway, J. Krejčík)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij – Kivistö, Ščitov, Andersén, Megalinskij, Alexej Vasilevskij, Timašov, Turbin – Golyšev, Tičar, Simakov – A. Garejev, Koukal, Michnov – Česalin, Torčeňuk, Monja – K. Volkov, A. Alexejev, Miťakin.
    Medveščak Záhřeb: Garnett – Morrisonn, Parlett, Bezina, J. Krejčík, D. Smith, T. Larkin, Sauve – Lessio, McMillan, Co. Genoway – Hedberg, Mertl, Paré – Katic, Bolduc, Butler – Arkalov, Glumac.

Rozhodčí: Bukin, Jeřábek – Misjur, Strelcov