Nitra – Poprad 2:5 (kon.) | Žilina – Banská Bystrica 2:6 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 3:4 (po pr.)
Trenčín – Nové Zámky 2:3 (po pr.) | Martin – Košice 3:4 (0:1 po s.n.)
HKM Zvolen
3:4 (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 11.11.2016, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

Najprv to vo Zvolene vyzeralo na jasné tri body pre domácich. To bola ale iba ôsma minúta zápasu. Keď McGregor dal v 52.minúte na 3:1, tiež sa zdalo rozhodnuté, ale Liptáci nezložili zbrane. Takmer hneď znížili na 3:2, v power play vyrovnali a hneď v úvode predĺženia aj celý duel rozhodli vo svoj prospech. Neuveriteľný záver hostí, ktorý si nakoniec vezú domov dva cenné body. (20:18:24)

60:40
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Po 40 sekundách predĺženia je rozhodnuté. Asi najlepší hráč hostí MATÚŠ SUKEĽ dostal prihrávku na modrú čiaru, potiahol si puk a príklepom tvrdo vystrelil. Najprv to vyzeralo, že Baroš jeho strelu chytil, ale tá pomaličky prešla pomedzi jeho betóny až do siete – 3:4.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:40
    Zvolen sa pokúša o tlak v útočnom pásme, ale Klhůfkovi hostia puk vypichli a tretia tretina končí.

58:55
    Tak a je to tu. Liptáci v šestici nakoniec predsalen dokázali vyrovnať. Strela JURAJA FAITHA trafila Baroša najprv do hrude, odtiaľ sa vymrštila do vzduchu a nakoniec pomaličky doplachtila až do siete.

Asistencie: Martin Kriška a Marek Uram.

58:44
    Liptáci hrajú power play v útočnom pásme. Držia puk a posúvajú si ho navzájom ale zatiaľ bez šancí.

58:15
    Karol Križan opúšťa bránku a hostia to skúsia šiesti !

58:15
    Oddychový čas hostí.

57:59
    Schyľuje sa nám tu k poriadnej dráme. Ako sa čas Liptákom kráti, tak tí hrajú čoraz lepšie a častejšie v útočnom pásme.

56:46
    Opäť mohlo byť vyrovnané. Róbert Huna však nepremenil svoju príležitosť tesne pred Barošom a k dorážke ho už domáca obrana nepustila.

56:14
    Zvolen aktívnejší, mal dve či dokonca tri príležitosti, ktorý Križan vyriešil a nakoniec hru ukončil hlavný rozhodca. Hra vysokou hokejkou Zvolena.

54:59
    Puliš teraz veľmi dobre forčekoval Liptákov a pripravil šancu najprv Petrovi Zuzinovi. Následne Radovan Puliš neuspel ani v dorážke.

53:32
    Opäť sa nám tu začalo viac bojovať ako hrať. Obrany oboch tímov teraz útočníkov nepripustili k žiadnej strele. Záver vo Zvolene ale rozhodne bude zaujímavý.

52:29
    Hostia z Mikuláša opäť ožili a útočí sa im opäť akosi ľahšie. Tretia tretina je podobne ako druhá absolútne vyrovnaná.

51:46
    Hostia okamžite znižujú na 3:2. MAREK URAM si nakorčuľoval spoza brány a nikým nekrytý prekvapil Baroša.

Asistencia: Jakub Makovský.

51:13
    Zvolen dal gól!
    Výborne chytajúci Križan teraz dostal ľahký gól. BRYAN McGREGOR si nakorčuľoval do pásma a vystrelil od ľavého mantinelu. Križan si vykorčuľoval, zmenšil strelecký uhol, ale kanadský útočník to trafil excelentne presne.

Asistencia: Pavel Klhůfek

50:52
    Na druhej strane výborná príležitosť HKM. Martin Ďaloga sa dostal k odrazenému puku po Juríkovej strele, ale tiesnený nedokázal puk zasunúť do siete.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 4. McGregor (B.Mráz), 8. Žilka (Ďaloga), 52. McGregor (Klhůfek) – 23. M.Sukeľ (Kriška, Uram), 52. Uram (Makovský), 59. Faith (Kriška, Uram), 61. M.Sukeľ

HKM Zvolen: Baroš – Hraško, Krejčí, Valenta, Andersons, Ivan, Plechanov, Hataš, Habšuda – Klhůfek, B.Mráz, McGregor – Majdan, P.Zuzin, Puliš – Martin Ďaloga, L.Jurík, Žilka – Petráš, Jakubík, Halama
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Mezovský, Šiška, Nádaždi, Makovský, Kadlubiak, Moravčík, Bobček, Oravec – Ru.Huna, Ro.Huna, Ri.Huna – Kriška, M.Sukeľ, Uram – Faith, Piatka, Laco – Števuliak, Stümpel, Kabáč

Rozhodčí: J.Konc – Junek, Kollár