Buffalo – New Jersey 1:2 (po pr.) | Toronto – Philadelphia 6:3 (kon.) | Ottawa – Los Angeles 2:1 (kon.)
Chicago – Washington 2:3 (po pr.) | Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Edmonton – Dallas 2:3 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:3 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Washington Capitals
Sobota 12.11.2016, 02:40 • United Center, Chicago • NHL
    Jay Beagle otevřel skóre gólem v oslabení.

Z dnešního textového přenosu z utkání NHL je to vše. Nezbývá než vám poděkovat za pozornost a popřát krásný víkend! Mějte se krásně! (05:27:53)

3. Jay Beagle (WSH) 2+0

Washington tedy bere z toho utkání dva body. Z utkání, které začala branka v oslabení, když Oshie a Beagle šli sami v oslabení na jednoho obránce domácíh a Beagle poslal puk do svatyně Blackhawks.

Chicago reagovalo prakticky okamžitě, protože využilo přesilovou hru, když až moc místa na levém kruhu dostal obránce Campbell. Beagle se připomenul do konce první třetiny ještě jednou v době, kdy se trošku nenápadně obtočil kolem levé tyče branky Coreyho Crawforda.

Už už to vypadalo, že po šedesáti minutách bude hotovo, ale Capitals inkasovali dvaadvacet sekund před třetí sirénou, když nechali volného Hossu před vlastní brankou.

V prodloužení se nejprve v dobré šanci po křídle neprosadil Ovečkin, ale posléze vyřešil spolupráci s Orlovem bombou z první Johansson!

62:20 Marcus JOHANSSON - 2:3

62:20
    Washington právě vstřelil branku!
    Washington přece jen vítězí v Chicagu. Na ledě bylo hodně prostoru, čehož využili ke spolupráci MARCUS JOHANSSON a Dmitrij Orlov. Střelec branky si vyměnil puk se spoluhráčem a posléze pálil z jedničky z mezikruží. Na tohle nemohl Corey Crawford adekvátně reagovat! Asistence: Dmitrij Orlov!

61:17
    Jak lehce prošel Ovečkin z vlastního pásma po křídle až před Crawforda? Teď vůbec nestíhali obránci Chicaga a klidně mohlo být rozhodnuto.

60:27
    Chicago se dostalo do pásma, kde hru tvořili Toews s Kanem, Holtby ale nemusel zasahovat.

60:01

Chicago to přece jen dokázalo. Ve třetí třetině bylo asi lepší, ale dlouho to trvalo, než přišla srovnávací trefa. Nakonec z posledních sil dostal Panarin puk do ohně, kde Hossa srovnal na 2:2. Následovat bude tedy prodloužení tři na tři.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:38 Marián HOSSA - 2:2

59:38
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Tohle už prostě Capitals nemohli vydržet, Blackhawks dostali soupeře pod obrovský tlak Washington šlapal vodu. Keith přihrál Panarinovi, ten to okamžitě z otočky zkusil na branku, asi naslepo, ale MARIÁN HOSSA zůstal volný a sám před prázdnou klecí hostů vyrovnal na 2:2. Asistence: Artěmij Panarin, Duncan Keith!

59:27
    Toews sice vyhrál buly nad Ellerem, ale Chicago se opět nedostalo ke střele a čas běží!

59:13
    Oddechový čas pro domácí.

59:13
    Panarin prošel pásmem Capitals, snažil se najít Hossu před brankou hostů. Následuje zakázané uvolnění Washingtonu.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 7. B. Campbell (Hossa, Forsling), 60. Hossa (Panarin, Keith) – 7. Beagle (Oshie, Niskanen), 15. Beagle (T. Wilson, Carlson), 63. Johansson (Orlov)

Chicago Blackhawks: Crawford (33. -35. Darling) – Keith, B. Campbell, Kempný, Seabrook, Forsling, Hjalmarsson – Schmaltz, Toews (C), P. Kane – Panarin, Krüger, Hossa – Hartman, Hinostroza, Tootoo – Desjardins, Rasmussen, Pánik.
    Washington Capitals: Holtby – Alzner, Niskanen, Orlov, Carlson, Orpik, Chorney – Ovečkin (C), Bäckström, Oshie – Johansson, Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Eller, Williams – Sanford, Beagle, Winnik.

Rozhodčí: Luxmore, Lee – Devorski, Daisy