Třinec – Olomouc 4:0 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Pardubice – Chomutov 4:1 (kon.)
K. Vary – Vítkovice 5:4 (kon.) | Liberec – Zlín 4:0 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:0 (kon.)
Litvínov – Kometa Brno 3:2 (po pr.)
HC Škoda Plzeň
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
BK Mladá Boleslav
Neděle 13.11.2016, 16:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 20. kolo

Ze západu Čech to bude všechno, děkuji za pozornost a někdy příště u přenosu na počtenou. Loučí se s Vámi Michal Belšán. (19:01:56)

V derby dvou Škodovek byla úspěšnější ta plzeňská, která zvítězila nejtěsnějším možným rozdílem!

První třetina byla velice vyrovnaná, moc šancí jsme neviděli. Blíže brance byla domácí Škoda Plzeň, ale jak Jan Lukáš, tak Matěj Machovský zatím odolávali pokusům soupeřů. Po úvodní třetině tedy v Home Monitoring Aréně panoval bezbrankový stav.

Ve druhé třetině už jsme se konečně dočkali i branky. Na počátku 34. minuty zápasu otevřel skóre zápasu Jakub Lev, díky kterému tak indiáni vedli 1:0. V závěru třetiny však přišli o svého kapitána Ondřeje Kratěnu, který byl u mantinelu zákeřně sražen Davidem Štichem. Mladoboleslavský obránce tak dostal trest na pět minut a do konce utkání.

Přesilovou hru však Plzeň nevyužila a dramatický souboj pokračoval i nadále. Napětí se dalo krájet... Mladá Boleslav hrála přes dvě a půl minuty bez brankáře, měla k dispozici i přesilovku šest na čtyři. Indiáni však své těsné vedení uhájili a za vítězství 1:0 získali tři body!

Nejlepší hráči: Matěj Machovský – Jan Lukáš

Střely: 31:28 (5:9, 14:6, 12:13)

59:35
    Touš skončil na střídačce a hra byla přerušena, což se domácím hodí, jelikož mohou vystřídat. Vhazovat se ale bude po pravici Machovského.

59:13
    A nyní Kubalík s Lvem odvádí parádní práci u mantinelu v útočném pásmu, kde se snaží držet kotouč co nejdéle.

58:58
    Pas Petra Vampoly dokázal zachytit Peter Čerešňák a domácí tým se tedy osvobodil.

58:44
    Mladá Boleslav se drží v pásmu a rozvážně kombinuje...

58:24
    Tak tohle je nepříjemné pro indiány. Tomáš Svoboda (PLZ) totiž dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění a Mladá Boleslav bude hrát přesilovku 6 na 4!

58:10
    Petr Vampola do velmi dobré pozice nahrál na Marka Trončinského, jehož tvrdou ránu nakonec domácí gólman dokázal udržet ve výstroji!

57:42
    Vhazování už se bude podruhé opakovat, vykázáni z něj totiž byli centři na obou stranách.

57:42
    Kadlec v souboji s Urbanem posunuli branku a hra tedy byla přerušena. Sudí se ještě radili, jestli v tom nebyl úmysl domácího obránce, ale nakonec posoudili, že se vylučovat nebude.

57:36
    Radan Lenc velmi nadějně operoval před brankou Machovského, ale nedokázal zakončit zcela dle představ!

57:22
    Jan Lukáš zůstává na střídačce a bruslaři se o vyrovnání pokusí se šesti hráči! Tlak měli kromě předchozího oslabení velký, budou v něm pokračovat?

57:22
    Hrací předmět nyní skončil v ochranné síti nad bránou Plzně a hosté si berou oddechový čas, aby se poradili před závěrečným tlakem.

57:13

56:57
    Znovu tato dvojice, nyní byly role vyměněné, ale Svobodovi v rozhodující moment přeskočil puk hokejku.

56:40
    Tomáš Svoboda přihrál na pravou stranu Kracíkovi, který poměrně překvapivě střílel. Trefil však jen boční stranu sítě.

55:59
    Domácí se sice drží v útočném pásmu, ale kombinace se jim vůbec nevede. Tomáš Urban se tak dostal k touši a poslal jej až k brance Plzně.