Zvolen – Nové Zámky 4:3 (kon.) | Žilina – Lipt. Mikuláš 7:3 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 1:4 (kon.)
Košice – Poprad 1:2 (kon.) | Trenčín – Martin 3:4 (kon.)
HC Košice
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
HK Poprad
sk Neděle 13.11.2016, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 19. kolo

Koniec zápasu. (19:12:01)

59:55
    V samom závere letela strela Košíc niekoľko centimetrov od ľavej žrde! Už sa zrejme nič podstatné neudeje.

59:40
    Miklík poslal prihrávku medzi kruhy, kde nastala poriadna trma-vrma. Poprad puk napokon vyhodil.

59:00
    Zrazenú strelu zachytil na zadnom mantineli Boltun, Košice ešte ostanú pri puku.

58:30
    Miroslav Kopřiva je na striedačke, Košičania to skúsia so šesticou korčuliarov!

58:29
    Oddychový čas domácich.

58:29
    Krásna strela od modrej v podaní Eduarda Šedivého – a ešte krajší zákrok Šúreka. Ten teraz síce padol na ľadovú plochu, jeho lapačka ale vystrelila v ideálny čas.

58:01
    Bežia posledné 2 minúty tretej tretiny. Svoj zrak budeme upierať na bránku domácich. Sme zvedaví, či to Košice skúsia bez gólmana Kopřivu.
    57:03 Peter LICHANEC - 1:2

57:03
    Poprad dal gól!
    Popradu sa podaril dokonalý obrat a necelé tri minúty pred koncom riadnej hracej doby vedie. Presadil sa PETER LICHANEC. Asistencie: Emil Bagin, Adam Lapšanský.

57:01
    Adam Lapšanský sa už medzičasom vrátil na ľadovú plochu. Pokračujeme za rovnovážneho stavu.

56:30
    Poprad sa počas vylúčenia Lapšanského dobre bráni, Košičania sa zatiaľ nedostali k lepšiemu streleckému pokusu.

56:01
    Dudáš využil svoje centimetre, respektíve kilogramy a s pukom sa pretlačil do útočnej tretiny, tam mu ale puk ušiel. Abramov už následne vedel, čo robiť.

55:10
    Poprad napokon puk vytlačil niekoľko centimetrov za útočnú modrú čiaru Košíc, odkiaľ už domáci hrať nemohli. Píska sa postavenie mimo hry.

55:00
    Košice sú usadené v pásme a roztáčajú presilovkový kolotoč.

54:37
    Lapšanský (POP) – 2 minúty – hákovanie.

54:30
    Košice si zahrajú presilovku, ešte sa ale pokúsia niečo vymyslieť so šesticou korčuliarov.

53:48
    Proti Košiciam sa pískalo postavenie mimo hry. Hra tak bola vykázaná do stredného pásma, kde si na svojich hokejkách puk posúvajú domáci hokejisti.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 13. Hruška (Varga) – 51. Lapšanský (Henderson, Brejčák), 58. Lichanec (Bagin, Lapšanský)

HC Košice: Kopřiva (Habal) – Deyl, Dudáš, Šmach, Šedivý, Matejka, Vašíček, Pavúk – Bartánus, Suja, Miklík – Bartoš, Klíma, Bicek – Milý, Boltun, Hričina – Varga, Hruška, Šoltés
    HK Poprad: Šúrek (Pajpach) – Krempaský, Fabian, Bagin, Brejčák, Suchý, Kurali – Kroták, Mlynarovič, Abramov – Müller, Lapšanský, Henderson – Rapáč, Troliga, Bondra – Semorád, Lichanec, Štrauch

Rozhodčí: Štefik – Bednár, Smrek