Olomouc – Třinec 3:5 (kon.)
HC Olomouc
3:5 (0:3, 2:1, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Pondělí 14.11.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 19. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:09:41)

Z, po první třetině velmi jasně vyvíjejícího se utkání, nakonec bylo velké drama. Kohouti od druhé třetiny zabrali a svému soupeři pořádně zamotali hlavu. Ještě v poslední minutě svítil na světelných tabulích rozdíl jediné branky, vítězství hostů ale nakonec pojistil gól do prázdné olomoucké svatyně.

59:56
    Třinec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Filip Rufer našel volného DOMINIKA MOLINA, který prosprintoval před prázdnou branku a pojistil třinecké vítězství. Asistence: Filip Rufer.

59:27
    Hanáci se snaží rychle dostat puk do útočného pásma, Třinečtí se však soustředí na precizní obranu.

59:19
    Olomouckého brankáře ale zastavuje icing domácích.

59:15
    Schejbal spěchá z branky, Olomouc bude hrát v šesti!

58:50
    Hanáci znovu kombinují před třineckou brankou, Oceláři ale velmi dobře brání, a tak Ochman moc práce nemá.

58:05
    Havránek s Peterkem se vydali ve dvou do útoku. Havránek těsně před Schejbalem poslal puk vpravo najíždějícímu Peterkovi, který hned střílel. Schejbal se ale velmi dobře přesunul a puk vyrazil ramenem.

57:06
    Třinečtí se znovu usadili v útočném pásmu a zkouší to ze všech stran.

56:31
    Havránek dostal dobrou přihrávku na levý kruh, odkud ale trefil jen bližší tyč Schejbalovy branky.

55:37
    Pěcha pláchl hostující obraně a ve vlastním oslabení zkusil překvapit Ochmana střelou z levého kruhu, trefil však jen jeho betony.

55:09
    Olomoučtí si komplikují šanci na srovnání! Za vražení na hrazení je dvěma minutami potrestán David Kalač (OLO).

54:50
    Molin to zkusil rychlou střelou z pravého kruhu, Schejbal ale puk vyrazil. Kotouč pak rychle poslal pryč z pásma Klesla.

54:14
    Oceláři se na chvíli osvobozují z tlaku domácích, a to ale za cenu icingu.

53:37
    Indrst se prohnal až na levý kruh, odkud spíš jen nahodil puk na olomouckou branku. Kotouč jen zaduněl o zadní mantinel.

52:27
    Hra se přesunula do středního pásma, přechod přes modrou čáru teď znovu dělá oběma týmům poměrně problém.

51:55
    Před třineckého brankáře se protáhl Pěcha, jehož střelu se pak ještě pokoušel dorážet Skopal. Hostující gólman ale včas sklapl betony.

50:15
    Oceláři znovu špatně střídali. Za příliš mnoho hráčů na ledě tak třinecká střídačka obdržela dvouminutový trest, který odpyká Kamil Klocek (TRI).

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 33. Dajčar (Pěcha, Skopal), 36. Holiš (Pěcha, Podlaha), 48. Podlaha (Pěcha) – 6. Raška (Molin, Przybyla), 11. Przybyla (Michálek), 17. Molin (Przybyla, Rufer), 26. Przybyla (Raška), 60. Molin (Rufer)

HC Olomouc: Galuška (od 10. Schejbal) – Dajčar, Pírek, Bahounek, Klesla, Holiš – Krátký, Podlaha, Spatharis, Aulehla, Pěcha (C), Skopal, Karpíšek, Kalač, Kořenek, Kret.
    HC Oceláři Třinec: Ochman (Štěpánek) – Radzienciak, Krzak (C), Rufer, Marguš, Adámek, Michálek – Havránek, Tománek, Klocek, Przybyla, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Molin.

Rozhodčí: Kašík – Vodák, Sedlák