Olomouc – Třinec 3:5 (kon.)
HC Olomouc
3:5 (0:3, 2:1, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Pondělí 14.11.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 19. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:09:41)

Z, po první třetině velmi jasně vyvíjejícího se utkání, nakonec bylo velké drama. Kohouti od druhé třetiny zabrali a svému soupeři pořádně zamotali hlavu. Ještě v poslední minutě svítil na světelných tabulích rozdíl jediné branky, vítězství hostů ale nakonec pojistil gól do prázdné olomoucké svatyně.

59:56
    Třinec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Filip Rufer našel volného DOMINIKA MOLINA, který prosprintoval před prázdnou branku a pojistil třinecké vítězství. Asistence: Filip Rufer.

59:27
    Hanáci se snaží rychle dostat puk do útočného pásma, Třinečtí se však soustředí na precizní obranu.

59:19
    Olomouckého brankáře ale zastavuje icing domácích.

59:15
    Schejbal spěchá z branky, Olomouc bude hrát v šesti!

58:50
    Hanáci znovu kombinují před třineckou brankou, Oceláři ale velmi dobře brání, a tak Ochman moc práce nemá.

58:05
    Havránek s Peterkem se vydali ve dvou do útoku. Havránek těsně před Schejbalem poslal puk vpravo najíždějícímu Peterkovi, který hned střílel. Schejbal se ale velmi dobře přesunul a puk vyrazil ramenem.

57:06
    Třinečtí se znovu usadili v útočném pásmu a zkouší to ze všech stran.

56:31
    Havránek dostal dobrou přihrávku na levý kruh, odkud ale trefil jen bližší tyč Schejbalovy branky.

55:37
    Pěcha pláchl hostující obraně a ve vlastním oslabení zkusil překvapit Ochmana střelou z levého kruhu, trefil však jen jeho betony.

55:09
    Olomoučtí si komplikují šanci na srovnání! Za vražení na hrazení je dvěma minutami potrestán David Kalač (OLO).

54:50
    Molin to zkusil rychlou střelou z pravého kruhu, Schejbal ale puk vyrazil. Kotouč pak rychle poslal pryč z pásma Klesla.

54:14
    Oceláři se na chvíli osvobozují z tlaku domácích, a to ale za cenu icingu.

53:37
    Indrst se prohnal až na levý kruh, odkud spíš jen nahodil puk na olomouckou branku. Kotouč jen zaduněl o zadní mantinel.

52:27
    Hra se přesunula do středního pásma, přechod přes modrou čáru teď znovu dělá oběma týmům poměrně problém.

51:55
    Před třineckého brankáře se protáhl Pěcha, jehož střelu se pak ještě pokoušel dorážet Skopal. Hostující gólman ale včas sklapl betony.

50:15
    Oceláři znovu špatně střídali. Za příliš mnoho hráčů na ledě tak třinecká střídačka obdržela dvouminutový trest, který odpyká Kamil Klocek (TRI).

49:45
    Před olomouckou brankou z těsné blízkosti dorážel Rufer, Schejbal se ale včas přesunul k levé tyči.

48:21
    Do útoku se prohnali dva z Ocelářů, Holiš ale zachytil přihrávku těsně před olomouckou brankou a puk odehrál do rohu.

47:46
    Hanáci se dál drží před třineckou brankou, mají teď ale trochu problémy dostat se ke střele.

47:04
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tomu se říká dobře vyhrané buly! Puk se po vhazování před Ochmanem dostal k JOSEFU PODLAHOVI, který neváhal a hned střílel. Mířil přesně za záda třineckého brankáře. Asistence: Martin Pěcha.

46:28
    Oceláři se teď jen těžko dostávají z vlastního pásma.

45:09
    Proti střele z dolní hranice levého kruhu natáhl Schejbal včas beton a puk vyrazil.

44:46
    Kohouti zůstávají dál aktivní a snaží se najít recept na třineckého brankáře, ten ale drží svůj tým ve hře.

43:37
    Kořenek se protáhl do útoku po pravé straně, jeho střela ale mířil hodně mimo tři tyče.

43:10
    Třinečtí znovu ohrožovali Schejbalovu svatyni, puk ale za domácího brankáře dostat nedokázali.

42:39
    Podlaha našel ve středním pásmu najetého Skopala, který se protáhl až před Ochmana a hledal skulinku mezi betony. Ochman ale včas sklapl betony.

42:08
    Tománek zkusil své štěstí střelou od vrcholu pravého kruhu, Schejbal ale nastavil lapačku.

41:47
    Na střelu z mezikruží Schejbal dobře viděl a schoval ji pod svým tělem.

41:14
    Krzak napřáhl na modré, puk ale poslal vysoko nad branku, a to až do ochranné sítě.

40:40
    Do střely z vrcholu levého kruhu obětavě skočil Bahounek.

40:10
    Oceláři se znovu přesunuli do útočného pásma a kombinují kolem branky Schejbala.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:35.

Ve druhé třetině si Olomoučtí vedli mnohem lépe. Důkazem je i to, že se jim druhá části podařila vyhrát 2:1. Na konci prostřední dvacetiminutovky však Oceláři Hanáky znovu zatlačili. Pomohla jim v tom i přesilová hra, který se protáhne až do třetí třetiny.

40:00

39:42
    Třinečtí si na začátku třetí třetiny pravděpodobně zahrají dlouhou přesilovku. Dvěma minutami je totiž potrestán Josef Podlaha (OLO), a to za napadení.

39:04
    Dorážet se z těsné blízkosti pokoušel Krátký, Ochman ale puk schoval ve výstroji.

38:43
    Hra se znovu přelévá od branky k brance, ani jeden z týmů se teď nemůže dostat k ohrožení některé ze svatyní.

37:48
    Po puku se před Ochmanem natahoval Kořenek, ke kotouči se ale nakonec nedostal.

37:19
    Stejně je na tom ale i Ochman, ani Oceláři totiž nepouští Kohouty dál než ke kruhům.

36:47
    Třinečtí znovu zrychlují tempo, Olomouc ale výborně brání, a tak Schejbal dlouhou nemusel zasahovat.

36:13
    Teď jsou to Oceláři, kteří se znovu usadili v útočném pásmu, vystřelit na branku se jim ale nepovedlo.

35:52
    Kohouti znovu dramatizují utkání! Olomoučtí si před Ochmanem párkrát prohodili puk a TOMÁŠ HOLIŠ mířil přesně pod horní tyč. Asistence: Martin Pěcha, Josef Podlaha.

35:21
    Hra se přesunula do středního pásma, přechod přes modrou čáru teď Ocelářům dělá poměrně problémy.

35:03
    Bahounek dostal krásnou přihrávku podél modré čáry a bez váhání střílel od vrcholu levého kruhu. Trefil ale jen připravenou lapačku Ochmana.

34:11
    Přesilová hra pro domácí. Za podražení putuje na dvě minuty na trestnou lavici Dan Przybyla (TRI).

33:37
    Kohouti se znovu cpou před Ochmana, Třinečtí se je ale snaží držet v rozích kluziště.

33:07
    Vstřelená branka domácí nakopla a znovu se ženou před Ochmana. Pěchovu střelu z pravé strany ale hostující brankář dobře viděl a vyrazil.

32:50
    Kohouti snižují náskok hostů! Po několika dorážkách se puk odrazil až na modrou čáru k TOMÁŠI DAJČAROVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Pěcha, Miroslav Skopal.

31:37
    Oceláři potvrzují papírové předpoklady a znovu kombinují v útočném pásmu, Schejbal teď ale delší dobu nemusel zasahovat.

30:43
    Hanáci se vydali do rychlého protiútoku a po několika dorážkách cinkala za Ochmanem tyčka!

29:37
    Třinec přidal na tempu a stále častěji se tlačí před Schejbala, Olomoučtí se tak soustředí především na dobrou obrannou činnost.

28:01
    Třinec si zahraje další přesilovou hru. Martin Pěcha (OLO) byl potrestán dvěma minutami za krosček.

27:07
    Bahounek zkusil překvapit Ochmana střelou od modré čáry, tu ale hostující brankář vyrazil nad horní tyč.

26:05
    Teď ale Oceláři útok trochu uspěchali, a tak se hra pro zakázané uvolnění stěhuje před Ochmana.

25:58
    A další využitý rychlý protiútok v podání Ocelářů. Na jeho konci stál DAN PRZYBYLA a jeho střela k bližší tyči. Asistence: Adam Raška.

25:08
    Třinec se znovu snaží najít cestu až před Schejbala, Olomoučtí teď ale velmi dobře brání.

23:28
    Třinec opakovaně nahazuje puk do útočného pásma, se střelami teď ale šetří.

22:48
    Hanáci vyvezli puk do útočného pásma, z rohu kluziště už je ale Hanáci nepustili.

22:01
    Oceláři se znovu drží před olomouckou brankou a kombinují.

21:10
    Pěcha spěchal sám do útoku, Ochman ale vyjel daleko z branky a puk, který Pěchovi mezitím uskočil, odpálil pryč z pásma.

20:08
    Třinečtí se hned na začátku druhé třetiny tlačí do útoku, vystřelit na branku se jim ale zatím nepovedlo.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

Po první třetině odchází do kabin mnohem spokojenější hosté. Kohouti sice Třinec několikrát zamkli v pásmu, na dobře chytajícího Ochmana si ale nepřišli. Naopak Oceláři těžili z rychlých protiútoků a dorážek.

20:00

19:26
    Kohouti doráží před Ochmanem ze všech stran, třineckému brankáři ale hodně pomáhají obránci.

18:47
    Hanáci se dál neúnavně snaží usadit před třineckou svatyní, Oceláři je ale drží dostatečně daleko od své branky.

18:10
    V mezikruží napřáhl Przybyla, mířil ale hodně vedle.

17:59
    Na pravé straně hledal skulinku u tyčky Krátký, Ochman se ale včas přesunul.

17:03
    Kohouti se znovu přesunuli do útočného pásma, vystřelit na Ochmana se jim ale nepovedlo.

16:04
    Napodruhé se ale Ocelářům podařilo najít recept na Schejbala, když se ke vzdálenější tyči trefil DOMINIK MOLIN. Asistence: Dan Przybyla, Filip Rufer.

15:50
    Michálek zůstal sám před Schejbalem, kterého se pokusil rozhýbat a zakončit. Olomoucký brankář ale dokázal puk vyrazit.

15:08
    Třinec má šanci přidat další branku. Petr Bahounek (OLO) si ve vlastním pásmu pomohl držením protihráče a je potrestán dvěma minutami.

14:56
    Teď jsou to Oceláři, kteří se drží před Schejbalovou svatyní a kombinují.

14:10
    Chvíli na to si cestu do útoku znovu razil Peterek, toho ale domácí zastavili u vrcholu levého kruhu.

13:48
    Hanáci zůstávají aktivní a drží se v útočném pásmu, Ochman ale moc práce nemá.

13:20
    Plandor se snažil prodrat do útoku, vracející obránci mu ale včas sklepli puk z hole.

12:36
    Hanáci nepouští hostující tým z pásma, Třinec tak dlouho nemůže střídat.

12:16
    Z těsné blízkosti dorážel před Ochmanem Skopal, hostující brankář ale puk vyrazil špičkou betonu.

11:27
    Kohouti se dál drží v útočném pásmu a kombinují, větší šanci k ohrožení branky Ochmana si ale zatím vytvořit nedokázali.

10:50
    Oceláři špatně střídali a hráli v šesti. Střídačka Třince je tak potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Marek Havránek.

10:04
    Po druhém gólu přenechává Petr Galuška své místo mezi třemi tyčemi Adamu Schejbalovi.

10:04
    Po rychlém protiútoku se Oceláři na chvíli usadili před Galuškou a přece jen se radují z gólu, když se za záda Galušky trefil právě DAN PRZYBYLA. Asistence: Jakub Michálek.

09:37
    Do útoku rychle prokličkoval Przybyla, který ale v mezikruží ztratil puk.

09:14
    Před Galuškou z levé strany dorážel Adámek. Olomoucký brankář měl s pukem trochu problémy, nakonec ho ale nadvakrát schoval ve výstroji.

08:40
    Na Peterka se skoro pověsil jeden z domácích hráčů, a tak nositel slavného jména jen nahodil kotouč z pravé strany na olomouckou branku. Galuška ale u tyčky včas sklapl betony a přerušil hru.

07:30
    Podlaha ve vlastním pásmu dobře našel najíždějícího Pěchu, který puk ve střední části ještě posouval Krátkému, tomu ale puk přeskočil hokejku.

07:05
    Hra se trochu zrychlila a přelévá se ze strany na stranu, víc práce má ale zatím třinecký brankář.

06:25
    Na druhé straně zahrozil Indrst, který ale z těsné blízkosti trefil jen připraveného Galušku.

05:48
    Hanáci jsou zpět v útočném pásmu a znovu ohrožují Ochmanovu branku, jejich střely jsou ale zatím dost nepřesné.

05:05
    Do útoku vyrazil Raška, kterého ještě dobruslovali domácí hráči. Ti Rašku nakonec dokázali obrat o puk, kotouč se ale odrazil k Molinovi, který dorážel z levé strany. Po dalším odrazu se kotouč dostal znovu k ADAMU RAŠKOVI, který mířil ke vzdálenější tyči. Asistence: Dominik Molin, Dan Przybyla.

04:32
    Z pravé strany se pokusil nahozením překvapit Ochmana Aulehla, třinecký brankář ale jeho střelu vyrazil.

03:48
    Hanáci se znovu usadili v útočném pásmu a kombinují, Ochman teď ale moc práce nemá.

02:30
    Obrovská šance Ocelářů zůstala nevyužita! Galuška vyjel za branku rozehrávat puk, špatně se ale pochopil s obránci a za svou klecí zůstal sám s napadajícím Raškou. Třinecký útočník zachytil puk a stáhl si jej před úplně prázdnou bránu, přes dva hráče skákající do střely ale nedokázal zamířit přesně a kotouč jen těsně prošel brankovištěm!

02:00
    První přesilovku si zahrají domácí, Jakub Adámek (TRI) si odpyká menší trest za podražení.

02:00
    Hanáci se dál drží v útočném pásmu a Třinci dělá osvobození velké problémy.

01:37
    Překvapit brankáře střelou až od levého mantinelu se pokusil Krátký, Ochman ale jeho nahození dobře viděl a puk přikryl.

00:50
    Peterek obkroužil z pravé strany branku a střílel, Galuška ale jeho střelu vyrazil. Hostující útočník to pak zkusil podruhé z levého kruhu, mířil ale nepřesně.

00:34
    Kohouti to zkusili z těsné blízkosti, narazili ale na výstroj Ochmana.

00:20
    Před hostujícím brankářem tak chvíli na to dorážel Pěcha, u pravé tyčky ale nenašel dost prostoru.

00:07
    Podlahovi se úvodní buly příliš nepovedlo, a tak Třinečtí nahodili puk až ke Galuškovi, kotouč ale stihl dobruslit Dajčar a obrátit hru.

00:01

HC Olomouc: Galuška (Schejbal) – Dajčar, Pírek, Bahounek, Klesla, Holiš – Krátký, Podlaha, Spatharis, Aulehla, Pěcha (C), Skopal, Karpíšek, Kalač, Kořenek, Kret.

HC Oceláři Třinec: Ochman (Štěpánek) – Radzienciak, Krzak (C), Rufer, Marguš, Adámek, Michálek – Havránek, Tománek, Klocek, Przybyla, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Molin.

Rozhodčí: Kašík – Vodák, Sedlák.

Třinci se daří podstatně lépe. Během sezóny střídá výhry s prohrami, v posledních čtyřech utkáních ale Oceláři trochu tápou. Třinečtí nejprve v derby podlehli Vítkovicím po samostatných nájezdech 4:5, o kolo později nestačily čtyři třinecké branky ani na Jihlavu (4:5). Do třetice svítil stav 4:5 v neprospěch Ocelářů na světelných tabulích ve Vsetíně, Třinec si ale domů odvezl bod za prohru po nájezdech. V dosud posledním utkání však Třinečtí porazili Havířov 2:0 a připsali si tři body.

Olomouci se v letošní sezóně příliš nedaří. Z dosud odehraných jednadvaceti kol se Kohouti radovali z výhry jen čtyřikrát. V posledních třech kolech se Hanákům navíc znovu lepí smůla na paty. Olomoučtí nejprve vysoko podlehli zlínským Ševcům, a to 2:7, vyzrát nedokázali ani na brněnskou Kometu a museli se smířit s porážkou 1:4. V dosud posledním odehraném zápase Hanáci potrápili Vítkovice, i tentokrát ale odešli z duelu s nulou po prohře 2:4.

Olomoucké starší dorostence čeká hned v úvodu týdne těžký zápas. V dohrávce devatenáctého kola vyzvou na vlastním ledě nedaleký Třinec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 33. Dajčar (Pěcha, Skopal), 36. Holiš (Pěcha, Podlaha), 48. Podlaha (Pěcha) – 6. Raška (Molin, Przybyla), 11. Przybyla (Michálek), 17. Molin (Przybyla, Rufer), 26. Przybyla (Raška), 60. Molin (Rufer)

HC Olomouc: Galuška (od 10. Schejbal) – Dajčar, Pírek, Bahounek, Klesla, Holiš – Krátký, Podlaha, Spatharis, Aulehla, Pěcha (C), Skopal, Karpíšek, Kalač, Kořenek, Kret.

Rozhodčí: Kašík – Vodák, Sedlák