Vítkovice – Litvínov 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 1:4 (kon.) | Olomouc – Liberec 0:4 (kon.)
Zlín – Sparta 0:4 (kon.) | Chomutov – Třinec 5:4 (1:0 po s.n.) | Kometa Brno – Pardubice 2:3 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 1:4 (kon.)
HC Olomouc
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 15.11.2016, 17:20 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 21. kolo
    57:06 Dominik LAKATOŠ - 0:4
    Zdroj: Hokejka TV

57:06
    Liberec právě vstřelil branku!
    Po nahození Libereckých se puk odrazil před DOMINIKA LAKATOŠE, který neměl problém usměrnit kotouč do odkryté brány. Asistence: Tomáš Mojžíš, Lukáš Krenželok.

55:25
    Ordoš prosprintoval sám před Konráda, v pádu ale trefil jen rameno Konráda.

54:43
    Dnešní utkání sleduje 3345 diváků!

54:33
    Skladaný dorážel několikrát puk před Willem, usměrnit jej za libereckého brankáře ani z těsné blízkosti nedokázal.

50:24
    Další trest pro hostující tým. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Jan Ordoš (LIB).

46:41
    Liberec znovu zahrozil ve vlastním oslabení, když se do situace dva na jednoho dostali Šimek s Lakatošem. Šimek to vzal na sebe a z pravého kruhu střílel, mířil ale nepřesně.

46:22
    Přesilovka také pro Kohouty! Ondřej Vitásek (LIB) si odpyká menší trest za nedovolené bránění.
    44:31 Petr JELÍNEK - 0:3

44:31
    Po chybě olomoucké obrany se do samostatného úniku dostal ve vlastním oslabení PETR JELÍNEK, který z pravé strany mířil přesně mezi betony Konráda a připsal si už druhý gól v utkání. Bez asistence.

44:11
    Liberec špatně střídal a hrál v šesti, na trestnou lavici tak na dvě minuty usedá Kryštof Hrabík (LIB).

43:12
    Šimek dostal na modré čáře dobrou přihrávku od levého mantinelu, jeho tvrdá střela ale nebyla příliš přesná.

42:17
    Marek Laš se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, z mezikruží ale trefil jen připraveného Willa.

41:49
    Přesilovka pro Liberec! Robin Staněk (OLO) si odpyká dvě minuty za hákování.
    38:17 Milan BARTOVIČ - 0:2

38:17
    Po chybě domácí obrany se sám před Konrádem objevil MILAN BARTOVIČ, který mířil přesně nad lapačku olomouckého brankáře. Asistence: Ondřej Vitásek.

34:45
    Knotek vyrazil do útoku a mezi kruhy ještě našel najíždějícího Eberleho. Ten mu puk vrátil a Knotek střílel, trefil však jen chrániče připraveného Willa.

30:52
    Herman ve středním pásmu nabral rychlost a snažil se prokličkovat mezi několika hráči před Willa. Těsně před brankou mu ale puk sjel z hole.

29:32
    Hokejka Michala Bulíře (LIB) ve středním pásmu zasáhla Buriana do obličeje, a protože se zřejmě objevila na tváři olomouckého útočníka krev, odpyká si Bulíř dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.

28:58
    Roman Rác (OLO) míří na dvě minuty na trestnou lavici. Olomoucký útočník si odpyká dvě minuty za držení protihráče.

28:45
    Hanáci vyrazili do útoku ve dvou. Rác dobře našel před WIllem Holce, který to zkusil téměř z nulového úhlu z pravé strany, Will byl ale připraven.

21:40
    Lakatoš se i přes dotírající hráče protáhl kolem olomoucké branky a hledal skulinku u pravé tyčky, Konrád se ale včas přesunul.

17:02
    Bratři Mikúšovi ve velké šanci! Juraj Mikúš našel na pravé straně najíždějícího Tomáše Mikúše, který to zkusil z pravé strany bekhendem, Will byl ale připraven.
    15:14 Petr JELÍNEK - 0:1

15:14
    Po zmatku před olomouckou brankou se prvního gólu dočkali Liberečtí, když Lakatoš našel před olomouckou brankou úplně volného PETRA JELÍNKA, který puk jen posunul za Konráda. Asistence: Dominik Lakatoš.

12:09
    Holec ve vlastním pásmu vypíchl puk jednomu z libereckých hráčů a po pravé straně spěchal do útoku, za modrou čárou mu ale podklouzly brusle a o kotouč přišel.

09:10
    Radivojevič se Ševcem si párkrát u modré prohodili puk a liberecký kapitán od vrcholu levého kruhu střílel, Konrád ale jeho střelu vytěsnil ramenem.

08:03
    Liberečtí se usadili v útočném pásmu a chvíli kombinovali. Puk se pak dostal na levý kruh k Radivojevičovi, který tvrdě střílel. Konrád ale včas sklapl betony.

07:36
    Kohouti jdou do tří! Vilém Burian (OLO) neuhlídal hokejku a je potrestán dvěma minutami za vysokou hůl.

07:21
    V útočném pásmu Liberce si u pravého mantinelu něco vyříkávali Robin Staněk (OLO) s Jaroslavem Vlachem (LIB). Oba hráče tak rozhodčí odesílají na dvě minuty na trestnou lavici. Staněk si odpyká menší trest za držení protihráče, Vlach za hrubost.

04:37
    A znovu aktivní Fořt! Ten dostal přihrávku ve vlastním pásmu sice na bekhend, puk si ale přehodil a protáhl se mezi několika hráči až mezi kruhy, odkud však našel jen lapačku připraveného Willa.

01:22
    První přesilovku si zahrají domácí! Lukáš Derner (LIB) si odpyká dvě minuty za podražení.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 16. P. Jelínek (Lakatoš), 39. Bartovič (Vitásek), 45. P. Jelínek, 58. Lakatoš (Mojžíš, L. Krenželok)

HC Olomouc: Konrád – J. Galvas, Jaroměřský, Ondrušek, Plášil, Rašner, Staněk, Vyrůbalík (C) – Burian, Eberle, Fořt – Herman, Holec, J. Knotek – Laš, J. Mikúš, T. Mikúš – Rác, Skladaný, Strapáč.
    Bílí Tygři Liberec: Bláha – Ševc, R. Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Jánošík, Havlín – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Bartovič – Ordoš, J. Mikyska, Svačina – J. Vlach, Hrabík, D. Špaček – Hrníčko.