Vítkovice – Litvínov 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 1:4 (kon.) | Olomouc – Liberec 0:4 (kon.)
Zlín – Sparta 0:4 (kon.) | Chomutov – Třinec 5:4 (1:0 po s.n.) | Kometa Brno – Pardubice 2:3 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 1:4 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 15.11.2016, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 21. kolo

Z Mladé Boleslavi je to vše, přejeme příjemný zbytek dne. (19:29:39)

Je dobojováno. Ačkoliv byla Boleslav před zápasem favorit, nedokázala tuto roli potvrdit. Po nepovedené druhé třetině prohrávala 0:3, kdy Vary udělily domácím lekci z produktivity. Boleslav se rychle zásluhou Orsavy dostala ve třetí třetině zpět do zápasu, jenže 12 minut před koncem finský útočník Henri Tuominen rozhodl zápas, kdy vrátil Varům tříbrankové vedení. Stav 1:4 zůstal až do konce a Karlovy Vary tak poprvé vyhrávají na ledě soupeře. Zato domácí mají o čem přemýšlet. Jejich výkon diváci několikrát během zápasu ocenili pískotem.

Nejlepší hráči zápasu:
    Jakub Orsava (MBL)
    David Honzík (KVA)

Zásahy brankářů
    Jan Lukáš (MBL) – 0 (celkem 10 zásahů)
    Tuomas Tarkki (MBL) – 3 (celkem 5 zásahů)
    David Honzík (KVA) – 18 (celkem 56 zásahů)

59:45
    Poslední útočná akce domácích...

59:26
    Hyka se dostal do bezprostřední blízkosti gólmana. Puk ho nad ramenem přeskočil a Honzík nevěděl, kde černý kotouč má, avšak se spoluhráči dokázal nakonec situaci zachránit, než se z dálky přihnal do mezikruží Lenc. Jeho následný pokus poté nebyl úspěšný a hra nakonec byla přerušena.

58:47
    Vítězní jsou nakonec domácí, ale Vampola ze střední vzdálenosti netrefuje.

58:30
    Hráči se přetahují u mantinelu za Honzíkem o puk.

57:40
    Toto byla situace jak z grotesky. Ve svém obranném pásmu totiž pod sebou ztratil Tomáš Harant puk a než ho našel, když se k němu blížil soupeř, rozplácl se na ledě jako ryba.

57:03
    Na druhé straně neuspěl Radan Lenc.

56:20
    Skuhravý šel vpřed a poslal puk na spoluhráče, který byl zpracováván obranou. Ten mu ho bez přípravy vrátil a Tarkki musel vytáhnout zákrok, aby uhlídal prostor u levé tyče.

55:00
    Boleslav se tlačí do útoku, ale pět minut před koncem to stále vypadá, že Vary uhrají první výhru na ledě soupeře v sezóně.

53:53
    Nyní se prezentoval dojíždějící Hyka ostrou střelou tamtéž, avšak kvůli tomu, že o puk okamžik předtím bojoval spoluhráč, byl brankář Honzík připraven u levé tyče a neprosmýkla by se tamtudy ani myš.

53:17
    Látal to zkoušel u levé tyče a mířil z ostrého úhlu na růžek. Touš o kousek přeletěl bránu.

52:24
    Hra je po další akci domácích přerušena a sudí museli nekompromisně odtrhnout hráče obou celků od sebe. Hrozilo, že situace přeroste v bitku.

51:40
    Jonák se ocitl u pravé tyče ve skvělé palebné pozici, ovšem neuspěl stejně jako v první třetině.

51:09
    Ofsajd hráčů Mladé Boleslavi.

Dnešní utkání sleduje 2679 diváků.

50:25
    Od kruhu napřáhl Skuhravý a snažil se mířit mezi betony. Tarkki veškerý volný prostor dokázal utěsnit.

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 45. Orsava (Žejdl, Stříteský) – 23. Tomáš Dvořák (Vachovec, V. Tomeček), 33. Skuhravý (Mikulík, T. Rachůnek), 35. Tuominen (Mikulík, T. Rachůnek), 48. Tuominen (T. Rachůnek, Kindl)

BK Mladá Boleslav: Lukáš (35. Tarkki) – Trončinský, Kučný, Stříteský, T. Voráček, Hanzlík (C), Kurka, Pastor – Látal, Vampola, Klepiš – Hyka, Urban, Lenc – Orsava, Žejdl, Jonák – Ďurač, Pospíšil, Pabiška.
    HC Energie Karlovy Vary: Honzík – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Rýgl, Benák – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec, Skuhravý (C), V. Tomeček – Mullane, Kindl, Gorčík – Davídek, Gríger, Flek.

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Barvíř, Špůr