Buffalo – Tampa 1:4 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 5:2 (kon.) | Toronto – Florida 6:1 (kon.)
Ottawa – Nashville 1:5 (kon.) | St. Louis – San Jose 3:2 (kon.) | Minnesota – Boston 1:0 (kon.)
Dallas – Colorado 3:2 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.) | Anaheim – New Jersey 3:2 (kon.)
Los Angeles – Edmonton 4:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Winnipeg Jets
Pátek 18.11.2016, 01:05 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Ode mě je to pro dnešní ráno vše. Děkuj za pozornost a někdy u NHL zase nashledanou! (03:46:33)

3. Nikolaj Ehlers (WPG) 0+1

Je konec! Philadelphia přidala ve třetí třetině další dvě branky a pohlídala si tak svoje vedení!

Flyers se dostali v desáté minutě do dvoubrankového vedení, prosadili se totiž v rozmezí 34 sekund. Nejdříve skóroval po nejspíše neodpískaném faulu Sean Couturier, kterého vzápětí napodobil Michael Raffl.

Ve druhé třetině nejdříve snižoval střelou do odkryté branky Dustin Byfuglien. Domácí se ovšem díky střele Marka Streita dostali zpátky do vedení, ale poslední tečku za třetinou přecijen měli hosté. Po ukázkové kombinaci skóroval Blake Wheeler. Stav před třetí třetinou byl 3:2 pro Flyers.

Kteří si své vedení dokázali pohlídat. Po celkem šťastném odrazu se prosadil střelou do odkryté branky Wayne Simmonds. Hosté nevyužili dalších několik šancí, a tak se museli před svým hostitelem sklonit. Výhru stvrdil střelou do prázdné klece Brandon Manning.

Střely na branku: 22:32

59:12 Brandon MANNING - 5:2

59:12
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Ale nyní je již o osudu utkání definitivně rozhodnuto! BRANDON MANNING se dostal ke kotouči a přesným pokusem jej přes celé kluziště poslal do prázdné branky! Asistence: Radko Gudas.

59:00
    Přesně v poslední minutě se hosté po nepřesnosti vyhnali z útočného pásma. Nyní už bude hodně těžké vrátit se do utkání.

58:41
    Oddechový čas pro tým Winnipeg Jets.

58:41
    Hostům se ovšem nepovedlo nic vymyslet a ke kotouči se dostal Matt Read. Ten se ale střelou přes celé kluziště neprosadil, a tak se píská icing.

57:51
    Winnipeg má poslední šanci vjet do pásma a vymyslet nějakou akci, která by mohla utkání zdramatizovat. Helleybuck opouští klec!

57:22

56:50
    Po kombinační hře se ke střele dostal Andrew MacDonald, kterému se svou střelou nepovedlo překonat pozorného brankáře.

56:21
    Hosté ovšem mohli udeřit ve svém oslabení. Mark Scheifele se prodral po pravé straně do zakončení. Před brankou se elegantní stahovačkou zbavil obránce, ale Masona následně nepokořil!

56:03
    Domácí se dostali k prvnímu střeleckému pokusu. Ten ovšem neskončil za zády pozorně zasahujícího Connora Helleybucka.

55:22
    Hosté si svojí situaci ztěžují po zbytečném faulu Chrise Thornburna. Ten míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.

55:05
    Jacob Trouba nahazoval do ohně, ale k nějaké teči nakonec nedošlo. Pokračuje se ovšem snažením Jets, kteří ale moc času na vymýšlení nemají.

54:30
    Na nějaký obrat to ovšem nevypadá. Winnipegu se nedaří vstřelit kontaktní branku a domácí nyní hrajou hodně pečlivě a zbytečně neriskují.

David Panuška

Branky a nahrávky: 10. Couturier (Konecny), 10. Raffl (Read, Gudas), 33. Streit (Provorov, Giroux), 46. Simmonds (MacDonald, B. Schenn), 60. Manning (Gudas) – 27. Byfuglien (Petan, Daňo), 38. Wheeler (Ehlers, Scheifele)

Philadelphia Flyers: S. Mason – MacDonald, Del Zotto, Streit, Provorov, Gudas, Manning – Simmonds, Giroux, B. Schenn – Voráček, Couturier, Konecny – Weise, Cousins, VandeVelde – Read, Bellemare, Raffl.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck – Byfuglien, Morrissey, Trouba, Enström, Postma, Chiarot – Laine, Scheifele, Ehlers – Wheeler, Petan, Daňo – B. Tanev, Lowry, Copp – Thorburn, Burmistrov, Howden.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Furlatt – Gibbs, Knorr.