Buffalo – Tampa 1:4 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 5:2 (kon.) | Toronto – Florida 6:1 (kon.)
Ottawa – Nashville 1:5 (kon.) | St. Louis – San Jose 3:2 (kon.) | Minnesota – Boston 1:0 (kon.)
Dallas – Colorado 3:2 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.) | Anaheim – New Jersey 3:2 (kon.)
Los Angeles – Edmonton 4:2 (kon.)
Ottawa Senators
1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Nashville Predators
Pátek 18.11.2016, 01:43 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 15 480 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou! (04:21:24)

3. Mike Fisher (NSH) 0+1

Zápas mezi Ottawou a Nashvillem je tedy u konce a dva body si připíší hosté. Ti opět potvrdili, že se jim proti Senátorům daří a ve třetí třetině už jen dvěma trefami dali pečeť na dnešní vítězství. Pojďme ale popořadě.

Nashville měl lepší vstup do utkání a ve třetí minutě šel po trefě Coltona Sissonse do vedení. Následně se sice Dericku Brassardovi podařilo vyrovnat, ale to byla také poslední gólová akce Ottawy v dnešním zápase. Ještě do konce první třetiny se navíc prosadil Ryan Ellis, jenž vrátil vedení hostům.

V druhé části to pomalu vypadalo na výsledek 0:0, ale ve 38. minutě se do přečíslení s jedním ze spoluhráčů dostal Pontus Åberg, který vzal zakončení na sebe a zaznamenal svou první branku v NHL.

Poslední perioda sice vyzněla střelecky lépe pro Ottawu, ale gólově se prosadili znovu pouze hosté. Nejprve se v 51. minutě gólem do odkryté části brány připomněl James Neal a necelých pět minut před koncem pečetil výhru Predátorů Mike Ribeiro.

Nashville se tedy aktuálně na jeden bod přiblížil postupové osmičce Západní konference a naopak Senátoři zaznamenají mírný propad.

Střely na bránu po 3. třetině

OTT – 31 (7, 14, 10)
    NSH – 40 (17, 17, 6)

59:51
    Puk klouže až do pásma domácího celku. V dnešním utkání už opravdu nebudeme svědky další zajímavější situace.

59:21
    Ottawa se sice snaží aspoň o druhou branku, ale zatím to na druhý úspěch Senátorů ani zdaleka nevypadá. Defenzíva hostujícího celku je pozorná.

58:46
    Pageau si výborně sjel před bránu, ale Mark Stone ho svou zadovkou nedokázal najít. Nashville puk dostává do neutrální zóny.

57:59
    Pekka Rinne teď sice musel přikrýt kotouč klouzající do brankoviště, ale o pořádný zákrok se ani zdaleka nejednalo.

57:33
    Dnešní utkání pomalu spěje do samotného závěru. Troufnu si říct, že o vítězi je rozhodnuto a tak především ze strany Nashvillu nezaznamenáváme nic zajímavého.

56:55
    Zack Smith dobře prošel podél mantinelu až k Rinnemu, nicméně ten si na zakončení ze strany bezpečně počíhal. Dzingel se ještě snažil dorážet, ale o to zbytek se postarala defenzíva soupeře.

56:18
    Hra v závěru zápasu poněkud postrádá tempo. Nutno říci, že ani jeden tým už nemá moc důvodů na bezhlavou ofenzívu.
    54:36 Mike RIBEIRO - 1:5

54:36
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí nevyužili přečíslení a hosté naopak záhy přidávají pátou branku. Krásnou přihrávku na levou stranu totiž obdržel MIKE RIBEIRO, který dojel až ke kruhu a poté parádní bombou propálil zkoprnělého gólmana Sens. Asistence: P. K. Subban, Craig Smith

54:35

53:47
    Zack Smith s Widemanem skvěle našetřili několik cenných vteřin pobytem v pásmu Nashvillu. Přesilové hry dnes opravdu nejsou silnými pasážemi hry.

52:56
    Tom Pyatt to udělal výborně, když beka Nashvilli donutil k chybě po které puk opustil pásmo domácího týmu.

52:35
    Navíc je tady dvouminutový trest pro Marka Borowieckého (OTT), jenž u mantinelu pěstí zasáhl jednoho ze soupeřů.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 9. Brassard (Ch. Wideman, Mark Stone) – 3. Sissons (Watson, Ekholm), 16. Ellis (Ribeiro, Forsberg), 38. Åberg (Fisher, C. Wilson), 51. Neal (P. K. Subban, Johansen), 55. Ribeiro (P. K. Subban, C. Smith)

Ottawa Senators: Condon – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Dzingel, Turris, B. Ryan – Brassard, Pageau, Mark Stone – Z. Smith, Kelly, Pyatt – Puempel, McCormick, Neil.
    Nashville Predators: Rinne – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Arvidsson, Johansen, Neal – C. Wilson, Ribeiro, C. Smith – Forsberg, Fisher (C), Järnkrok – Sissons, Watson, Åberg.

Rozhodčí: Ian Walsh, Jon McIsaac – Tony Sericolo, Greg Devorski

Diváci: 15 480