Třinec – Zlín 7:1 (kon.) | Litvínov – K. Vary 2:1 (po pr.) | Chomutov – Olomouc 5:4 (2:1 po s.n.)
Plzeň – Vítkovice 3:5 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Piráti Chomutov
5:4 (2:1, 0:3, 2:0 - 0:0)
HC Olomouc
Pátek 18.11.2016, 17:30Tipsport extraliga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Piráti se momentálně nacházejí v tabulce na osmé příčce se třiceti body. Po dvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 6 výher v normální hrací době, 5 výher v prodloužení, 2 prohry v prodloužení či nájezdech a 7 proher v normální hrací době. Na domácím kluzišti zatím Chomutov odehrál dvanáct zápasů, ze kterých 4x vyhrál v normální hrací době, 5x vyhrál po prodloužení a 1x prohrál po více jak šedesáti minutách a 2x sklonil hlavu před soupeřem již po třech třetinách.

HC Olomouc

Mora se momentálně nachází v tabulce na jedenácté příčce s čtyryadvaceti body. Po dvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 6 výher v normální hrací době, 2 výhry po prodloužení či nájezdech, 2 prohry po prodloužení či nájezdech a 9 proher v normální hrací době. Venku zatím Olomouc odehrála devět zápasů, ze kterých 2x vyhrál v normální hrací době, 1x vyhrál po prodloužení či nájezdech a 1x prohrála v prodloužení a 5x prohrál v normální hrací době.

Juraj Mikúš (HC Olomouc) 7+4

Piráti Chomutov: Král (J. Laco) – Skinner, Rutta, Dlapa, Flemming, Mrázek, Valach, Kudělka – Tomica, Huml, Vondrka (C) – Sklenář, Skokan, Račuk – Poletín, Kämpf, Koblasa – Lauko, Šťovíček, Hřebejk – Krejčiřík.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Rašner, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk, Houdek, J. Galvas – Laš, J. Knotek, Rác – Skladaný, J. Mikúš, T. Mikúš – Holec, Strapáč, Eberle – Burian, Herman, Fořt..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Do startu utkání zbývá pár minut, takže se pohodlně usaďte. Já Vás ještě jednou vítám z chomutovské SD Arény.

00:01

00:02
    Úvodní buly zápasu vyhrávají domácí, kteří rozehrávají ze středního pásma.

00:19
    Do útočného pásma se dostala Olomouc. Hráči kombinují za brankou Krále.

00:33
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Brett Skinner – 2 min., sekání).

00:43
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc rychle využívá přesilovou hru. Juraj Mikúš přihrál z poza branky do mezikruží, kde stál JIŘÍ ONDRUŠEK, jenž zakončil přesně k pravé tyči. Asistence: Juraj Mikúš.
    00:43 Jiří ONDRUŠEK - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

01:25
    Jan Rutta se napřáhl ke střele od modré čáry, ale ta nakonec minula Konrádovu branku.

01:45
    Michal Vondrka ujížděl jeden na jednoho, ale o kotouč přišel. Obránce Olomouce se puku zbavil zakázaným uvolněním.

Ivan Huml zkoušel tečovat Kudělkovu střelu, ale marně.

02:38
    Brett Flemming dostal svůj tým do pásma nahozením. Pro kotouč spěchal Koblasa, ale Vyrůbalík byl rychlejší.

03:00
    V útočném pásmu jsou více domácí. Juraj Valach pálil od modré čáry. Konrád zasáhl a touš podržel.

03:21
    Ivan Huml zachytil přihrávku Jaroměřského. Nyní operuje s kotoučem za brankou.

03:43
    Piráti právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno! Michal Vondrka vystřelil od modré, IVAN HUML skvěle přejel před Falterem a puk tečoval do sítě Olomouce. Asistence: Michal Vondrka a Marek Tomica.
    03:43 Ivan HUML - 1:1

04:41
    Petr Koblasa zajel do pásma a přihrál do druhé vlny Michalu Poletínovi, který nastřelil jen hráče před ním.

05:20
    Ofsajd přerušuje další akci Chomutova.

05:45
    Hosté u puku ve svém pásmu. Olomouc má problém s rozehrávkou ze svého pásma.

06:16
    Tomáš Fořt našel zpoza branky Vyrůbalíka, který tvrdě pálil. Tomáš Král měl puk pod kontrolou.

07:10
    Jan Knotek se otočil a střílel z pravého kruhu. Tento pokus byl zblokován až do ochranné sítě. Po komerční pauze se bude vhazovat po levici Tomáše Krále.

07:18
    Tomáš Mikúš se dostal před Králem k puku, ale střela mu nesedla.

07:47
    Michal Poletín bojuje za domácí brankou o kotouč s Františkem Skladaným.

08:21
    Michal Vondrka si projel před bránou a ohrozil Konráda, který nakonec vyrazil. Jenže puk se dostal před TOMÁŠE KUDĚLKU, jenž se trefil z ostrého úhlu. Asistence: Michal Vondrka a Ivan Huml.
    08:21 Tomáš KUDĚLKA - 2:1

09:30
    Domácí už chtěli opustit své pásmo, ale Jaroslav Mrázek byl o kotouč obrán na modré čáře Jiřím Ondruškem, jenž pálil. Tomáš Král neměl ničím krytý výhled, a tak neměl ani problém střelu zneškodnit.

10:15
    Olomouc drží puk v pásmu Chomutova. Hosté zatím nevystřelili na pirátskou branku.

11:12
    Jan Eberle vystřelil mimo ohrožení Královy branky.

11:52
    Tomáš Fořt vybídl přihrávkou před Krále Jakuba Hermana, který pálil, ale Tomáš Král ho v roštěpu vychytal.

12:31
    Z pásmu znovu hosté. Ti kombinují a hledají lepší pozici na vsítění gólu.

13:05
    David Kämpf nedokázal přes tři hráče přihrát Michalu Poletínovi.

13:42
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Michal Vondrka – 2 min., hrubost).

13:47
    Ihned po vhazování chomutovští vyhazují až za Martina Faltera.

14:06
    Jan Knotek se dostal po levé straně až před Krále, ale jeho zakončení nebylo ideální.

14:33
    Domácí zatím skvěle bránějí. Olomouc ještě nepustili ke střele.

14:50
    Juraj Valach zblokoval střelu Alexe Rašnera a Michal Poletín následně vyhodil ven z pásma.

15:42

15:53
    Juraj Valach zcela osamocen po levé straně dojel až za modrou čárou. Jeho tvrdá rána nedělala Falterovi větší problém.

16:22
    Miroslav Holec ihned z vhazování nastřelil tyč!

16:58
    Chomutov se dostal do útočného pásma, kde ale moc dlouho nevydržel. Hra se vrací před Krále.

17:29
    Tomáš Kudělka je při chuti. Jeho střela z mezikruží jen těsně minula Falterovu klec.

18:31
    Domácí drží kotouč v pásmu Olomouce.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:14
    Michal Vondrka si nepřišel na Martina Faltera.

19:33
    Martin Vyrůbalík podrazil před svou brankou Skokana, a tak si odsedí dvě minuty.

19:41
    Domácí kombinují v útočném pásmu. Ke střele se zatím nikdo nemá.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první minutě otevřeli hosté skóre, když rychle využili přesilovou hru. Po přihrávce Juraje Mikúše se prosadil Jiří Ondrušek. Piráti ovšem zásluhou Ivana Humla a Tomáše Kudělky otočili stav utkání a zatím vedou.

Střely na branku: 12 – 9

20:01

20:04
    Buly vyhrál pro svůj tým Ivan Huml, který zajel do pásma po levé straně a vypálil na Faltera. Ten střelu chytil.

20:36
    Nahození Jana Rutty se odrazilo od zadního mantinelu do levého kruhu před Michala Vondrku, ale ten svou bombou nedokázal dostat kotouč mezi betony Faltera.

21:15
    Račuk zkoušel pálit od modré čáry, ale Vyrůbalík jeho střelu zblokoval.

21:34
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Robin Staněk – 2 min., vysoká hůl).

21:38
    A Chomutov pokračuje v další přesilové hře. Michal Vondrka pálil a jeho střela byla tečována mezi betony Poletínem. Falter ale tuto skulinku včas zavřel.

22:28
    Brett Flemming střílel, ale jeho pokus se ani k Martinu Falterovi nedostal.

23:11
    Valachova střela byla zblokována až do stropu arény.

23:17
    Domácí jsou zahnáni do svého pásma. V této přesilové hře toho již moc nestihnou.

23:34

24:04
    Eberle zkoušel střílet, ale přes bránícího Hřebejka se mu to nepovedlo.

24:20
    Jakub Sklenář to zkoušel hned z vhazování, ale marně.

24:45
    Král vyrazil střelu Jiřího Ondruška před Tomáše Fořta, který se otočil a pálil. Ovšem pouze do betonu připraveného Krále.

25:37
    Jan Jaroměřský nedokázal na modré čáře zpracovat puk, takže se nemohl rychle dostat do palebné pozice.

25:59
    Chomutov se dere do útočného pásma. Michal Vondrka držel kotouč sám proti čtyrem hráčům, když šli jeho spoluhráči střídat.

26:53
    O puk se bojuje za brankou Tomáše Krále. Žádný z týmů si ho neužije příliš dlouho.

27:27
    Petr Strapáč přihrál do levého kruhu na Robina Staňka, který nastřelil Tomášek Krále. Od něho se touš odrazil před volného JANA EBERLEHO, který dorazil puk do poloodkryté klece. Asistence: Robin Staněk a Miroslav Holec.
    27:27 Jan EBERLE - 2:2

28:51
    Kotouč se dostal po vhazování před Krále, který jej raději přidržel pod svou lapačkou.

29:01
    Ivan Huml pálil z levého kruhu. Martin Falter skvěle zasáhl svou vyrážečkou.

29:21
    Tomáš Mikúš po levé straně najel do zakončení, ale trefil pouze připravenou lapačku Tomáše Krále.

29:42
    Michal Vondrka nedokázal zpracovat přihrávku, a tak je z toho zakázané uvolnění.

29:58
    A Olomouc jde do vedení! Tomáš Fořt nabil volnému JAKUBU HERMANOVI do levého kruhu, a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Zároveň tak vyhnal Tomáše Krále z jeho klece. Asistence: Tomáš Fořt.
    29:58 Jakub HERMAN - 2:3

29:58
    Střídání v týmu Piráti Chomutov: ze hřiště odchází Tomáš Král, přichází Ján Laco.

30:46
    Olomouc je nyní na koni. Chomutovu se těžce dostává do útočného pásma.

31:20
    František Skladaný nahazoval před Laca na Juraje Mikúše, kterému se puk od brusle odrazil a nebezpečně skákal Lacovi v brankovišti.

31:51
    Jan Ebrle nepřekvapil střelou z pravého kruhu Jána Laca.

32:14
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ivan Huml – 2 min., vysoká hůl).

32:26
    Hosté točí pirátskou čtveřici rychlými přihrávkami.

32:53
    Flemming vyhodil až za branku Olomouce.

33:30
    Vondrka zajel do útočného pásma, kde pomotal hlavu všem hráčům Olomouce a následně přihrál Ruttovi do středního pásma.

34:23
    Ivan Huml se po úniku tři na jednoho dostal ke střele, ale Jiří Ondrušek tento pokus vykryl svým tělem.

34:51
    David Kämpf vybojoval puk v levém rohu za hostující klecí, ale jeho spoluhráči o kotouč přišli.

35:21
    Petr Koblasa chtěl vrátit hru před Faltera, jenže David Kämpf přejel modrou čáru rychleji, takže byl postaven mimo hru.

35:59
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Z chomutovského týmu jde ven Ivan Huml za držení a z týmu Olomouce Jan Knotek za stejné provinění.

36:36
    Brett Flemming pálil z vrcholu levého kruhu, ale jeho střela neprošla přes Petra Strapáče.

37:15
    Dlapa nastřelil z ostrého úhlu brankovou konstrukci hostující svatyně.

37:42
    Chomutov se drží v pásmu.

37:59
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

38:31
    Jakub Herman našel v mezikruží přihrávkou VILÉMA BURIANA a ten na třetí pokus dostal puk do sítě. Ján Laco tak poprvé v dnešním zápase inkasuje. Asistence: Jakub Herman.
    38:31 Alex RAŠNER - 2:4

39:35
    Chomutov se nemůže dostat přes skvěle bráněnou modrou čáru hostů.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je již minulostí. Olomouc vstřelila tři branky, čímž se dostala do dvoubrankového vedení. Druhý gól zařídil Jan Eberle, po něm to byl Jakub Herman a jako zatím poslední se minutu a půl před koncem prostředního dějství prosadil Alex Rašner.

Střely na branku: 21 – 20

40:01

Na buly byli úspěšnější olomoučtí, ale o puk rychle přišli ve středním pásmu.

40:35
    Vilém Burian drží puk v pásmu.

41:05
    Tomáš Mikúš projel až do útočného pásma po pravém mantinelu. Jeho střela zápěstím šla vysoko nad branku Laca.

41:51
    Hosté vracejí puk do obranného pásma Chomutova a spěchají vystřídat.

42:21
    Juraj Valach prodloužil do úročného pásma. K puku přispěchal Michal Vondrka, ale nedokázal nic vymyslet, a tak o puk přišel.

43:21
    Choutovští ztrácejí puk ve středním pásmu příliš často. Ke kotouči se dostal Marek Láš, který překvapil Jána Laca.

43:50
    Mora kombinuje v útočném pásmu. Domácí obránci mají plné hole práce.

44:21
    Kudělka střílel od modré, ale trefil jen bránícího Strapáče.

44:54
    Dlapa ubránil přechod Olomouce. K puku se dostal Kämpf, ale jak rychle ke kotouči přišel, tak rychle ho zase ztratil.

46:12
    Tomáš Kudělka se dostal ke střele, ale trefil pouze přesouvajícího se Faltera.

46:58
    Olomouc má signalizovanou výhodu.

47:06
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Tomáš Kudělka – 2 min., podražení).

47:21
    Jan Jaroměřský pálil, ale jeho střelu zblokoval Huml vysoko nad klec Jána Laca.

47:42
    Štěpán Hřebejk střílel mezi betony Martina Faltera. Olomoucký gólman vyrazil pouze před Ivana Humla, ale jeho střela končila mimo.

48:41
    Chomutov se i přes oslabení drží v útočném pásmu.

49:06

49:22
    Ivan Huml neměl komu přihrát. O černý předmět hry přišel za brankou Faltera.

50:29
    Jaroslav Mrázek našel mezi kruhy mladého JAKUBA LAUKA, který nad ničím nepřemýšlel a skákavou střelou poslal puk mezi betony Martina Faltera. Asistence: Jaroslav Mrázek.
    50:29 Jakub LAUKO - 3:4

51:46
    Chomutov se snaží přidat ještě jeden gól. Falter musí chytat jednu střelu za druhou.

52:39
    Jaroslav Mrázek vyhodil do středního pásma.

52:54
    Michal Poletín se obtočil kolem branky a snažil se zakončit k levé tyči. Martin Falter tam na poslední chvíli dokázal dostat svůj beton.

53:26
    Chomutov rozehrává ze svého pásma. Michal Vondrka se protáhl s kotoučem podél levého mantinelu.

54:09
    Brett Flemming vrátil puk za branku Martina Faltera. Ale tam byli pouze hráči Mory.

54:41
    Hanáci se proviňují zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po pravici Martina Faltera.

55:03
    Michal Poletín udělal útočné pásmo, ale byl tam sám, neboť jeho spoluhráči jeli vystřídat.

55:40
    Dávid Skokan byl v ideální pozici, ale puk nedokázal z první trefit.

56:17
    Marek Láš nedokázal trefit z ostrého úhlu svatyni Jána Laca.

57:08
    Jakub Herman hrál vysokou holí, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

57:26
    Brett Skinner poslal lehkou střelu na Martina Faltera. Ten vyrazil svým betonem.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:13
    David Kämpf přihrál na modrou Brettu Flemmingovi, který nastřelil pouze bránícího Jaroměřského.

59:20
    To je drama do posledních chvil! Michal Vondrka zajel za branku Olomouce a krásnou zadovkou našel IVANA HUMLA, jenž se střelou do poloodkryté klece nemýlil. Asistence: Michal Vondrka.
    59:20 Ivan HUML - 4:4

59:34
    Marek Tomica rozehrává zpoza své branky.

59:55
    Nahození Ivana Humla končí za klecí hostů.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina je za námi. V ní dokázali Piráti vyrovnat, a tak se rozhodne v prodloužení, popřípadě v samostatných nájezdech. V jednapadesáté minutě zmenšil náskok hostů Jakub Lauko. O devět minut po něm srovnal Ivan Huml.

Střely na branku: 26 – 26

60:01

60:07
    Marek Láš zkoušel překvapit Jána Laca, ale Flemming zblokoval svou bruslí.

60:41
    Flemming bojuje o puk za brankou Olomouce.

61:08
    František Skladaný trefil masku Jána Laca.

61:40
    Jan Eberle a Jan Jaroměřský ujížděli sami na Jána Laca. Ten ale skvělým zákrokem podržel svůj tým.

62:13
    Michal Vondrka našel přes šířku kluziště Michala Poletína, ale ten se snažil ještě vrátit kotouč prvnímu jmenovanému. Nakonec puk zůstal na hokejce Vyrůbalíka.

63:10
    Ivan Huml si obhodil Láše a spěchal bojovat za branku o kotouč.

63:51
    Juraj Mikúš vypálil zápěstím, ale Ondřej Dlapa zblokoval a nenechal tak ohrozit svou branku.

63:55
    František Skladaný zkoušel ze vzduchu doklepnout do branky nahození Juraje Mikúše.

64:35
    Brett Flemming přihrál do druhé vlny Poletínovi, kterému přihrávka nesedla, a tak neohrozil Martina Faltera.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení měli více šancí hosté, ale ani z jedné nevsítili gól, a tak se o vítězi rozhodne v samostatných nájezdech.

Střely na branku: 26 – 29

Za Olomouc odchytá samostatné nájezdy Konrád, za Chomutov se do branky postaví Tomáš Král.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jan Eberle přestřelil branku Tomáše Krále.

1. série
    0:0
    Michal Vondrka trefil pouze Konrádovu vyrážečku.

2. série
    0:1
    Juraj Mikúš si položil Tomáše Krále a bekhendem zakončil do horní poloviny branky.

2. série
    0:1
    Ivan HUML neproměňuje.

3. série
    0:1
    Petr Strapáč trefuje pouze beton Tomáše Krále.

3. série
    1:1
    Michal Poletín našel skulinku mezi Konrádovými betony a tam také zakončil.