Poprad – Banská Bystrica 3:4 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 7:4 (kon.) | Zvolen – Martin 2:4 (kon.)
Žilina – Trenčín 3:4 (po pr.) | Nitra – Nové Zámky 7:4 (kon.)
HK Poprad
3:4 (2:1, 1:3, 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 18.11.2016, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 21. kolo

Banská Bystrica potvrdila pod Tatrami úlohu favorita a posledný Poprad zdolala tesne 4:3. Barani začali zápas zle, keď v priebehu šiestich minút inkasovali góly od Hvila a Abramova. Do prestávky však stihol znížiť Buc a od druhej tretiny mali hostia duel pod kontrolou. Po presných zásahoch Surového a Maioneho sa ujali vedenia, no na to ešte dokázal odpovedať Lapšanský. Druhý gól Maioneho, ku ktorému mu pomohol teč Hvilu bol však rozhodujúci. Banská Bystrica vďaka trom bodom ostala na čele ligovej tabuľky, Poprad je naďalej posledný. (19:27:49)

59:56
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Brejčák – 2 min., sekanie).

59:30
    Lapšanský sa pohral s Maionem, prihral pred bránu Fabianovi, ale jeho koncovku zneškodnil brankár Košarišťan.

59:11
    Do konca tretej tretiny ostáva už len necelá minúta. Popradčania získali vhadzovanie v útočnom pásme, a tak Šúrek ostáva na striedačke.

58:15
    Poprad chce vyrovnať, ale nedokáže opustiť svoje obranné pásmo. Takýto vývoj hrá do karát hosťom.

57:23
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Rapáč – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

57:20
    Matthew Maione ukázal ofenzívne chúťky. Útočne ladený obranca Banskej Bystrice prenikol celým ihriskom a napokon stroskotal na Šúrekovi.

56:35
    Ty Wishart je späť v hre, čo znamená, že Poprad nevyužil ani druhú presilovku v závere zápasu a má už len niečo viac ako tri minúty na vyrovnanie.
    56:24 Martin Šúrek vychytal trestné strieľanie Mária Luntera

56:24
    Mário Lunter zvolil jednoduchý spôsob zakončenia, keď vystrelil medzi betóny. Martin Šúrek sa nenechal prekvapiť a podržal svoj tím.

56:24
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Brejčák – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Mihálik – 2 min., hrubosť).

56:24
    V oslabení unikol Mário Lunter a pri zakončení bol faulovaný. Bolo nariadené trestné strieľanie. Po tejto situácii ešte vznikla menšia šarvátka, po ktorej sa budú rozdeľovať tresty.

56:00
    Presilovky dnes Popradčanov nevychádzajú. Banská Bystrica sa bez problémov bráni a je čoraz bližšie k víťazstvu.

55:13
    Patrik Lamper poslal k ľadu Hvilu v strednom pásme a domáci si pýtali dvojnásobnú presilovku. Píšťalky rozhodcov ostali nemé.

54:35
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Wishart – 2 min., krosček).

54:00
    Pri signalizovanom vylúčenie jedného z hráčov hostí mali Popradčania príležitosti na vyrovnanie. Najskôr obkrúžil bránu Kroták a potom výborne vypálil od modrej Brejčák.