Washington – Detroit 1:0 (kon.) | Columbus – NY Rangers 4:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 2:3 (po pr.)
Carolina – Montreal 3:2 (kon.) | Calgary – Chicago 2:3 (kon.) | Philadelphia – Tampa 0:3 (kon.)
Los Angeles – New Jersey 4:2 (kon.)
New York Islanders
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Pittsburgh Penguins
Sobota 19.11.2016, 01:10 • Barclays Center, New York • NHL

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám hezkou sobotu, vám co jdete spát pak dobrou noc a někdy příště u onlajnů napočtenou. (04:08:15)

Československá stopa v utkání:
    Jaroslav Halák (NYI) 62 minut, 33 zákroků, 3 góly, 91,4%

1. Kris Letang (PIT) 1+1
    2. Anthony Beauvillier (NYI) 1+0
    3. Ian Cole (PIT) 0+0
    Rozhodující branka duelu, včetně perfektního pasu kapitána Crosbyho.

Statistické okénko
    Střely na branku: 22 – 35
    Úspěšnost vhazování: 45% – 55%
    Trestné minuty: 10 – 4
    Hity: 38 – 22
    Zblokované střely: 12-14

Dnešní duel je minulostí, pojďme si jej zrekapitulovat!
    První branku duelu jsme viděli v šestnácté minutě, kdy dorazil Letangovu střelu do branky kapitán Pens Sidney Crosby. To byla jediná branka v první třetině.

Ve druhé periodě jsme viděli hned tři branky. Nejprve srovnal Brock Nelson, když po přistrčeni od Stromeho našel skulinu v postoji brankáře Murraye. O chvíli později poslal Islanders do vedení Anthony Beauvillier , když zakončil svůj únik bekhendovou kličkou a střelou pod víko. Za tučňáky srovnal krátce po polovině duelu Trevor Daley .

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, nicméně několik šancí po gólu volalo. Zejména šance Crosbyho, jenž svůj brejk zakončil ranou nad branku, nebo Baileyho zaseknutí a následná střela, kterou Murray zlikvidoval. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V prodloužení byl aktivnější Pittsburgh a taky se dočkal branky. Akci Crosbyho zakončil přesnou střelou do prázdné branky Kris Letang a rozhodl tak o vítězství Penguins.

61:24 Kris LETANG - 2:3

61:24
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Rozhodnout mohl již Kessel, ale při svém brejku byl na poslední chvíli obrán o kotouč. Rozhodnout tak musel KRIS LETANG, který využil perfektní práce Malkina, jenž stál před brankářem Halákem a natáhl na sebe obránce a zejména přihrávky kapitána Crosbyho, jenž jej našel před prázdnou brankou! Asistence: Sidney Crosby.

61:24
    Pozor! Trenér domácích si vyžádal kontrolu gólu u videa.

60:20
    Nelson porazil Malkina na vhazování a domácí míří vpřed.

60:17
    Letang se pokusil o střelu do horních pater branky, ale ta byla sražena mimo hřiště.

60:10
    Puku se ujali hosté a míří vpřed.

60:01

Ve třetí třetině jsme branku neviděli. Zápas jde do prodloužení!

Kryštof Severa

Branky a nahrávky: 22. B. Nelson (R. Strome, Tavares), 23. Beauvillier – 16. Crosby (Letang, Kunitz), 34. Daley (Kessel, Kunitz), 62. Letang (Crosby)

New York Islanders: Halák – Leddy, Hamonic, Hickey, Boychuk, de Haan, Pelech – R. Strome, Jo. Bailey, Tavares (C) – Ladd, B. Nelson, Prince – Lee, Beauvillier, Chimera – N. Kuljomin, Cizikas, Clutterbuck.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray – Dumoulin, Letang, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Sheary, Hagelin, Crosby (C) – Kunitz, Malkin, Kühnhackl – Rust, Bonino, Kessel – S. Wilson, Cullen, Fehr.

Rozhodčí: Furlatt, Schlenker – Knorr, Grandt