Washington – Detroit 1:0 (kon.) | Columbus – NY Rangers 4:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 2:3 (po pr.)
Carolina – Montreal 3:2 (kon.) | Calgary – Chicago 2:3 (kon.) | Philadelphia – Tampa 0:3 (kon.)
Los Angeles – New Jersey 4:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Tampa Bay Lightning
Sobota 19.11.2016, 19:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia (kapacita 19543 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (21:52:41)

Československá stopa v dnešním zápase:

Jakub VORÁČEK (PHI) – 0+0, 5 střel, účast na ledě -2, čas na ledě 22:28
    Radko GUDAS (PHI) – 0+0, 1 střela, účast na ledě -1, čas na ledě 15:22, 5 trestných minut za bitku s Brownem
    Ondřej PALÁT (TBL) – 1+1, 1 střela, účast na ledě +2, čas na ledě 17:04, 2 trestné minuty, 2. hvězda utkání
    Andrej ŠUSTR (TBL) – 0+0, 2 střely, účast na ledě +1, čas na ledě 16:45, 2 trestné minuty

1. Andrej VASILEVSKIJ (TBL) – 32 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zákroků 100%, čisté konto

Největší čas na ledě: Shayne Gostisbehere 23:32 – Victor Hedman 23:07

Branky a nahrávky: 15. T. Johnson (Killorn, Filppula), 28. Palát (Naměstnikov), 45. Drouin (Palát). Diváci: 19732. Rozhodčí: Chmielewski, Meier – Nowak, Alphonso.

Philadelphia dnes marně bušila na vrata, která od úvodní minuty zavřel Andrej Vasilevskij. Ruský brankář předvedl 32 úspěšných zákroků a připsal si druhé čisté konto v řadě. Tampě stačilo k třígólové výhře jen 18 pokusů, vítězství řídil Ondřej Palát.

Skóre utkání otevřel v 15. minutě Tyler Johnson, který zužitkoval přesilovou hru. Parádní přihrávkou se předvedl Alex Killorn. Philadelphia nevyužila ani jednu z pěti přesilových her, zkraje zápasu nastřelil Michael Del Zotto tyčku.

Ve druhé třetině se předvedl úchvatnou individuální akcí Ondřej Palát, který si pohrál s obranou Flyers a svým třetím gólem v sezoně zvýšil na 2:0. V prostředním dějství se uvedl i další Čech v zápase, Radko Gudas se popral s J. T. Brownem.

Ve třetí části hry Palát vyslal do samostatného úniku Jonathana Drouina, který už jen potvrdil vítězství Lightning na konečných 3:0.

Tampa Bay si tak připisuje čtvrtou výhru v řadě a nepříjemně začíná tlačit na vedoucí duo Východní konference. Na newyorské Jezdce už ztrácí Lightning jediný bod.

59:31
    Philadelphia dohrává zápas s kotoučem v útočném pásmu, Vasilevskij zastavil další střelecký pokus Ivana Provorova.

59:10
    Jakub Voráček zavezl kotouč do útočného pásma, Flyers se dostali do tlaku a Vasilevskij musel zasahovat proti nahození Clauda Girouxe.

58:24
    Ještě jednou se bude vylučovat, a to na obou stranách. Na trestnou lavici za sekání míří Ondřej Palát a Travis Konecny. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.

58:05
    Flyers se nadále snaží vstřelit alespoň čestnou branku, která by jim mohla pomoci po psychické stránce do dalších utkání.

57:33
    Další obrovská šance Jakuba Voráčka! Český útočník se objevil na pravé straně útočného pásma zcela sám a po nezištné Girouxově přihrávce pálil velmi rychle, Vasilevskij se ovšem dokázal velmi rychle přesunout a zasáhl!

57:13
    Jakub Voráček si znovu připravil výbornou střeleckou pozici, zamířil ovšem znovu mimo tři tyče.

56:46
    Valtteri Filppula na hranici nedovoleného zákroku zastavil Nicka Cousinse, který v souboji upadl a přišel o kotouč. Vylučovat se nebude.

56:10
    Andrej Vasilevskij zastavil další střelecký pokus Michaela Del Zotta, následně mu pomohli jeho spoluhráči s odklizením kotouče.

55:41
    Nikita Kučerov získal puk ve střední třetině a v klidu jej poslal svým obráncům, Lightning se nikam neženou.

55:09
    Kotouč vypadl mimo hrací plochu a domácí se dožadovali Hedmanova vyloučení. Po domluvě rozhodčích se ovšem vylučovat nebude.

54:42
    Andrej Vasilevskij si připsal další úspěšný zákrok proti střele Shayna Gostisbehera.

54:20
    Travis Konecny si ještě prodloužil střídání, přes obránce se ale nedostal. V pokračující akci se ke střele dostal Pierre-Edouard Bellemare, jehož pokus zastavil opět výborný Andrej Vasilevskij.

53:49
    Jakub Voráček naznačil nahození do rohu a poté rychle strhl ruce a poslal kotouč nečekaně na Vasilevského branku, který si situaci pohlídal, puk zamířil vedle jeho klece.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 15. T. Johnson (Killorn, Filppula), 28. Palát (Naměstnikov), 45. Drouin (Palát)

Philadelphia Flyers: S. Mason – Del Zotto, Gostisbehere, Provorov, Streit, Manning, Gudas – B. Schenn, Giroux (C), Simmonds – Konecny, Couturier, Voráček – Raffl, Bellemare, Read – VandeVelde, Cousins, Weise.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij – Hedman, Šustr, Nestěrov, Garrison, Koekkoek, Coburn, Witkowski – Palát, Naměstnikov, Kučerov – Killorn, T. Johnson, Point – Drouin, Filppula, Callahan – Paquette, J.T. Brown.

Rozhodčí: Chmielewski, Meier – Nowak, Alphonso

Diváci: 19732