Washington – Detroit 1:0 (kon.) | Columbus – NY Rangers 4:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 2:3 (po pr.)
Carolina – Montreal 3:2 (kon.) | Calgary – Chicago 2:3 (kon.) | Philadelphia – Tampa 0:3 (kon.)

Pavel Zacha (NJD) – 0+0, 1 střela, 15:04 času na ledě
    Peter Budaj (LAK) – kryl 21 z 23 střel, 91,3% úspěšnosti zákroků (00:48:10)

Tři hvězdy utkání

1. Jeff Carter 1+0
    2. Drew Doughty 0+1
    3. Tanner Pearson 1+0

Máme za sebou zápase mezi Los Angeles Kings a New Jersey Devils, které nakonec zaslouženě ovládlo domácí mužstvo. To se hned na úvodu třetí třetiny dostalo do dvou gólového náskoku, který drželo až do posledních minut, kdy se trefil Nick Lappin. V poslední minutě však rozhodl o výhře Muzzin, jenž dal výsledku konečnou podobu. Kings byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli, Devils se nedařil pobyt v útočné třetině.

59:33 Jake MUZZIN - 4:2

59:33
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto JAKE MUZZIN trefuje po vyhození přes celé hřiště prázdnou bránu. Asistence: Dwight King.

59:08
    Devils ve vlastní třetině, blíží se však na dostřel.

58:55
    Hosté hrají bez brankáře.

58:37
    Králové nepouštějí soupeře do útoku, tomu se tak nedaří vytvořit si závěrečný tlak.

58:16
    Špatná rozehrávka končí zakázaným uvolněním New Jersey.

57:52
    Puk je za hostující bránou, nechme se překvapit, co nám předvedou.
    57:28 Nick LAPPIN - 3:2

57:28
    Devils právě vstřelili branku!
    Máme zaděláno na drama! Před Budajem vznikla nepřehledná skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval NICK LAPPIN, jenž vydoloval puk zpoza slovenského brankáře a vykřesal tak jiskřičku naděje pro hosty. Asistence: Parenteau, Beau Bennett.

57:19
    Parenteau se dostal ke střele, ale ta byla zblokována.

56:59
    Devils jsou usazeni v útočné třetině, nedaří se jim ale dostat puk od mantinelu.

56:32
    hosté hrají bez brankáře.

56:32
    Na druhé straně kryl lehkou střelu Smithe-Pellyho Budaj. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.

56:27
    Carter mohl rozhodnout o výhře Kings, ale jeho únik dokázal Schneider vytěsnit a zachránit tak svůj celek od pohromy.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 25. Martinez (Dowd, Setoguchi), 39. Pearson, 41. J. Carter (Toffoli, Doughty), 60. Muzzin (King) – 4. J. Moore (Boucher, Smith-Pelly), 58. Lappin (Parenteau, B. Bennett)

Los Angeles Kings: Budaj – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gravel, Gilbert – Pearson, J. Carter, Toffoli – D. Brown, Dowd, Setoguchi – King, Lewis, Nolan – Clifford, N. Shore, Purcell.
    New Jersey Devils: Cory Schneider – A. Greene, Severson, Lovejoy, J. Moore, Quincey, Merrill – B. Bennett, Zajac, Parenteau – Zacha, Henrique, Palmieri – Boucher, Pietila, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin.

Rozhodčí: Hebert, Brenk – Cormier, Gibbons