Slavia – Prostějov 5:4 (po pr.) | Kladno – Motor ČB 1:4 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 4:0 (kon.)
Havířov – Benátky n/J 2:3 (po pr.) | Most – Frýdek-M. 1:5 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 3:4 (po pr.)
Jihlava – Přerov 1:2 (kon.)
HC Slavia Praha
5:4 (0:1, 1:3, 3:0 - 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 19.11.2016, 15:00 • ZS Eden • Chance liga • 26. kolo

To je z dnešního zápasu vše. Přeji hezký zbytek dne a u onlajnů znovu na shledanou. (17:29:42)

Dva body zůstávají v Edenu. Vršovický zimní stadion viděl parádní bitvu. Slávisté sice museli dotahovat, zvládli tak učinit krasojízdou ve třetí třetině. V prodloužení zápas při samostatném úniku rozhodl Dušek.

64:54
    Slavia právě vstřelila branku!
    Nájezdy? Jeden si šest sekund před koncem prodloužení zkusil ANTONÍN DUŠEK. Ten prchl a mířil na Kantorovu klec zcela sám. Měl dost času a udělal to parádně. Prostějovského brankáře vymíchal a zakončil pod víko. Rozhodl tím o výhře domácího mužstva. Asistence: Petr Beránek.

64:45
    Luňák jel do přečíslení dva na jednoho. Frodl akci likviduje.

63:55
    Žálcík vedl útok na druhé straně. Frodl puk vyrazil a chtěl rychle rozehrát. Jeho snahu přerušil rozhodčí hvizdem.

63:15
    Slavia ale pokračovala v tlaku. Kantor musel likvidovat Duškovo obtočení kolem branky.

63:10

62:40
    Tyč! Šafránek se střelou opřel jen do brankové konstrukce.

62:10
    Nebezpečně pálil Pohl, jehož ránu Kantor absolutně neviděl, i Šafránek. Prostějov obě situace ustál.

61:35
    Hosté už dokázali dvakrát vyhodit. Z trestu ukrojil pár sekund.

61:10
    To by mohlo Jestřáby mrzet. Hosté hráli ve čtyřech a dvě minuty se budou muset bránit přesilovce 4 proti 3.

60:40
    Slávisté drží puk. Kvůli obavám z nepřesné přihrávky a následného brejku soupeře zatím nic moc nevymysleli.

60:16
    Atraktivní prodloužení hrané 3 na 3 odstartovalo první akci sešívaných. Kantor si ale puk pohlídal.

60:01

To byla jízda. Kdo by čekal, že sešívaní v závěrečné třetině srovnají... Krasojízda červenobílé mašiny, kterou režíroval Rys s Jankovským, nám přinesla prodloužení. Bitva o bod navíc vypukne za pár minut.

60:00

59:14
    Slávisté se snažili o jeden rychlý výpad. Mohli být ale rádi, že akce neskončila icingem, ale „jen“ ztraceným pukem.

David Soumar

Branky a nahrávky: 33. Schleiss (A. Růžička, Šagát), 44. Jankovský (J. Novák, Holý), 48. Rys (Kubica), 51. Jankovský (Holý), 65. Dušek (P. Beránek) – 11. Moskal (L. Krejčík, Šlahař), 32. Zabloudil (Moskal), 34. Šlahař (Žálčík), 34. Moskal (Korhoň)

HC Slavia Praha: Polívka (34. Frodl) – Pohl, Knot (C), Holý, J. Novák, Kolařík, A. Růžička, Andrlík – Šagát, Šafránek, Schleiss – Jankovský, Dušek, P. Beránek – Rys, Kubica, M. Kadlec – Kružík.
    LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, D. Kolář, V. Zadražil, T. Kvapil, Grebeňuk, Protivný – Martin Novák, Moskal, Korhoň – Luňák, Venkrbec (C), Rudovský – Žálčík, Šlahař, L. Krejčík – Fiala, Hozák, Švec – Zabloudil.

Rozhodčí: Valenta – Malý, Šimán