Vsetín – Vítkovice 3:5 (kon.) | Č. Budějovice – Havlíčkův Brod 6:2 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 6:1 (kon.)
Jihlava – Olomouc 5:3 (kon.) | Sparta – Slavia 4:2 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 2:3 (kon.)
Písek – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Havířov – Zlín 1:4 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 3:4 (kon.)
Kolín – Pardubice 4:7 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Letňany – Chomutov 8:0 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
HC Olomouc
Sobota 19.11.2016, 13:00 • Veřejné sportoviště pro lední sporty, HZS, Jihlava • Extraliga staršího dorostu • 24. kolo

Konec zápasu. (15:02:36)

59:26
    34 vteřin před koncem je tu ještě jeden trest. Daniel Paťava je vyloučen na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 4-7.

58:55
    Dukla právě vstřelila branku!
    Napoprvé se ještě LUKÁŠ JINDRA z dorážky neprosadil, střela mu nesedla dobře na hůl. Domácí útočník si ale našel u levého Schejbalova betonu puk a napodruhé se již prosadil. Asistence: Dominik Adam.

58:26
    V situaci dva na jednoho sto Dominik Adam zkusil sám. Při kličce mu vypíchl puk Tomáš Dajčar.

58:13
    Zatím ne, vhazuje se ve středním pásmu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Uvidíme hru Olomouce bez gólmana?

57:40
    Střelu Patavy z levého kruhu třímá Šťastný bezpečně ve své lapačce.

55:57
    Nepříjemný direkt nyní schytal Matěj Kořenek, který se snažil zblokovat střelu domácích a puk jej trefil přímo mezi nohy. Snad bude v pořádku.

55:13
    Jihlava strhává vedení na svojí stranu. Po levé straně zavezl puk před branku Kadleček, nahrál na ADAMA HRBATÉHO a ten zblízka střílí čtvrtý gól Jihlavy, kterým domácí celek výrazně přibližuje zisku tří bodů. Asistence: Slavomír Kadleček, Lukáš Mareš.

53:50
    Mora se ze všech sil snaží bodovat a rozšířit tak dosavadní zisk čtrnácti bodů, kterým bude bojovat spíše o záchranu.

52:32
    Hosté hrají v plném počtu.

52:11
    Z ostrého úhlu pálil z pravé strany Slabý, který těsně minul vzdálenější tyčku.

51:23
    Nejprve to pořádně tvrdou střelou zkusil od modré Vála. Jeho pokus neprošel přes několik hráčů na branku a Olomouc se osvobozuje. Po dalším útoku střílel od modré Mareš, ovšem ani jeho střela na Schejbala neprošla.

50:32
    Olomoučtí jdou opět do čtyř. Tomáš Dajčar je potrestán dvěma minutami za krosček.

Na vyloučení: 4-6.

49:52
    Pěchovu střelu z levého kruhu schoval Šťastný na hruď a poté puk sklepl do své lapačky.

49:07
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Po gólu v přesilové hře se Olomouc prosazuje i v oslabení. Podlaha dal kotouč na levou stranu pro MIROSLAVA SKOPALA, jenž si rychle nabruslil před branku, vyrovnává a začíná se tak od znova. Asistence: Josef Podlaha.

48:26
    Marešovi nápřah od modré nevyšel, puk netrefil ideálně a tudíž ani nemířil mezi tři tyče.

47:31
    Kapitán hostí Martin Pěcha putuje během osmi minut znovu na trestnou lavici, tentokrát dostává dvě minuty za napadení.

Na vyloučení: 4-5.

46:52
    Hokej nahoru dolu pokračuje. V situaci dva na jednoho dával Hrbatý puk z pravé strany před branku na Kadlečka, kterému při zakončení sjel kotouč z hole a netrefil tak branku.

46:20
    Dukle se však podařilo zavézt puk znovu a poměrně rychle ke Schejbalovi, jenž ho má ve výstroji.

45:56
    Domácí kombinovali s pukem za brankou Olomouce, ale sami se nepřesnou přihrávkou připravili o palebnou pozici.

44:51
    Mora se podruhé za sebou dostává k soupeři na rozdíl jedné branky a vidíme tak první využitou přesilovku. Pěcha nahrál na pravý kruh JOSEFU PODLAHOVI, který se střelou k pravé tyči nemýlil. Asistence: Martin Pěcha, Miroslav Skopal.

44:31
    Jihlavští vyhodili kotouč do středního pásma, kde si hosté přihráli rukou, což je samozřejmě nedovolené a rozhodčí to viděli.

44:07
    Dominik Adam dostává dvě minuty za sekání a poměr vyloučených v dnešním zápasu se srovnává.

Na vyloučení: 4-4.

43:25
    Bojovný hokej pokračuje na jedné i na druhé straně. Dvojice hráčů z každé strany se snaží získat puk u mantinelu v pravém rohu za brankou Dukly.

42:02
    Při přechodu přes modrou se domácí dopustili ofsajdu.

41:19
    Mora se ubránila i čtvrtému oslabení a hraje v plném počtu.

40:24
    Šance hostí v oslabení. Podlaha ujel po pravé straně před branku, kde jej vychytal Šťastný. Dorážet se snažil Skopal, ale kotouč mu přeskočil hokejku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:30.

Také po dvou minutách je Dukla ve vedení o dvě branky. Hosté sice v pětadvacáté minutě snížili zásluhou Davida Kalače, ovšem ještě v téže minutě vrátil domácím dvoubrankový náskok Jan Úlovec.

40:00

39:58
    Střelu Kadlečka zachytil Schejbal, leží na ledě a puk má pod sebou.

39:46
    Hosté po druhém buly vyhazují kotouč.

39:19
    Další vyloučení na straně hostí. Kapitán Martin Pěcha jde ven na dvě minuty za hákování.

Na vyloučení: 3-4.

39:00
    Poslední minuta druhého dějství je zde.

38:39
    Olomouc hraje v plném počtu.

38:10
    Skopal s Holišem vyvezli puk na druhou stranu. První jmenovaný hledal na levém kruhu obránce Mory, což se mu ale nepodařilo.

37:58
    Rána od modré z hole Josefa Vrátného trefila olomouckého hráče.

37:09
    Olomoučtí se dostali s pukem do středního pásma a sbírají cenné vteřinky.

36:39
    Třetí vyloučení také na straně Olomouce. Daniel Paťava za brankou poslal na mantinel Jakuba Filipa a dostává dvě minuty za napadení.

Na vyloučení: 3-3.

35:48
    Další buly bude znovu před Šťastným. Zatímco před malou chvílí hra pořádně plynula, nyní je to přerušení nad přerušení.

34:49
    Jihlava krátce po buly vyváží kotouč na druhou stranu a právě před Schejbalem se bude nyní vhazovat.

34:26
    Po zakázaném uvolnění Olomouce se hra stěhuje před Schejbala.

32:48
    Hra je přerušena po tom, co u střídaček hostí leží jeden z olomouckých hráčů. Vypadá to ale, že je v pořádku a pomalu odchází na střídačky.

32:23
    Ofsajd hostí.

31:34
    Až nyní podržel Šťastný v jihlavské brance puk před hráči soupeře a hra je tak přerušena.

30:46
    Na ledě momentálně leží dvě zlomené hokejky, jenž ale ničemu nevadí. Pokračuje se dále bez přerušení.

30:00
    Hodně dlouho se nyní hraje bez přerušení. Domnívám se, že poslední hvizd sudího zazněl při třetím gólu Dukly.

27:04
    Dva jihlavští hráči byli před brankou Schejbala proti dvěma hráčům hostí, ti dokázali situaci vyřešit na vyhození puku dos středního pásma.

26:04
    Po pravé straně se do zakončení dostal Slabý, svůj pokus mezi tři tyče nenamířil.

24:58
    Hosté však o kontaktní gól rychle přicházejí, neboť se Jihlava znovu dostává do dvoubrankového náskoku. V předbrankovém prostoru se nejlépe orientoval Filip, jenž ještě nahrál puk pro JANA ÚLOVCE a ten zblízka dokázal dostat kus černé gumy za čáru. Asistence: Jakub Filip.

24:21
    Hanáci se dostávají zpět do utkání. Kořenek vyhrál buly na levém kruhu, k puku se dostal DAVID KALAČ a zblízka propálil strážce jihlavské svatyně. Asistence: Matěj Kořenek, Stanislav Harabiš.

23:50
    Olomouc se opět neúspěšně snažila zavézt puk před Šťastného, na druhé straně se hosté ubránili rychlému kontru Jihlavy.

22:49
    Gólman Olomouce měl kotouč bezpečně ve výstroji, přesto se před jeho brankou strhl menší závar, po kterém se vylučovat nebude.

22:00
    Hosté navíc rozehráli na icing a bude se vhazovat před Schejbalem.

21:46
    Jihlava hraje v plném počtu a zvládla i třetí oslabení po sobě.

21:02
    Kombinace Olomouce postrádá přesnost. Vála za brankou získal kus černé gumy a po mantinelu vyhazuje.

20:15
    Dukla hned po buly poslala kotouč před Schejbala a navíc jej ještě Valou ohrozila. Gólman hostí puk na chvilku pokryl a pak rozehrál na spoluhráče.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:45.

Úvodní třetina zápasu je u konce a Dukla si jde za postupem do play-off. Hosté totiž nedokázali využít téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři, aby je bezprostředně po návratu druhého vyloučeného hráče Dukly ztrestal v úniku Dominik Adam. Ve třinácté minutě navíc navýšil vedení domácích Slavomír Kadleček – 2:0.

20:00

19:46
    Před koncem první třetiny přichází ještě jedno vyloučení. Jiří Marek jde na dvě minuty ven za držení protihráče.

Na vyloučení: 3-2.

19:10
    Kadleček dával kotouč hezkou přihrávkou na levý kruh pro Daňhela, jenž z první nemířil tam, kam by chtěl a Schejbal ani nemusel zasahovat.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:16

17:46
    Jihlava nadále kombinuje před Schejbalem, ovšem podobně ajko v první přesilovce se ke střelám příliš nedostává.

17:00
    Bránit se naopak museli domácí. Podlaha v situaci dva na jednoho nahrál puk na modrou pro Skopala, který si najel před Štastného, ovšem domácího gólmana tváří v tvář prostřelit nedokázal, strážce jihlavské svatyně vyrazil kotouč koncem lapačky.

16:46
    Vala hledal křižnou přihrávkou na levém kruhu Válu, ke kterému kotouč neprošel.

16:16
    Dvě minuty si na trestné odsedí také Petr Bahounek, který jde ven za podražení.

Na vyloučení: 2-2.

16:10
    Slabému se již nepodařilo zastavit puk na útočné modré. Do protiútoku vystartovala Olomouc, Podlaha předal kotouč pro Pěchu, který přejel modrou a nedokázal přes dva hráče Dukly vystřelit.

15:34
    Hned po buly to zkusil Jindra, sražený puk došel až ke Schejbalovi a ten jej drží v lapačce.

15:31
    Schejbal drží puk ve výstroji a zastavuje další jihlavskou akci.

14:32
    Matěj Daňhel mířil na branku také z levého kruhu, jeho pokus byl zblokovaný.

13:24
    Střela Podlahy z levého kruhu šla dva metry vedle vzdálenější tyčky a Štastný tak nemusel zasahovat.

12:19
    Jihlava dělá další krok k postupu do play-off a udržení první pozice. Mareš nahrál na modrou pro Filipa, ten poslal kotouč před branku pro SLAVOMÍRA KADLEČKA a domácí kapitán zblízka propálil Schejbala. Asistence: Jakub Filip, Lukáš Mareš.

12:04
    Mora hraje v pěti, ani domácí nevyužili přesilovku, na druhou stranu při konci početní výhody neinkasovali.

11:50
    Dukla sice kombinuje před brankou Schejbala, ale k zakončení se prakticky nedostává.

10:56
    Byl to znovu Vála, kdo zavezl v rychlosti puk do pásma a vyměnil si jej s Adamem. Další přihrávku už dokázal zastavit Podlaha, který vyvezl puk až na druhou stranu kluziště.

10:21
    Vála vystřelil tvrdě od modré, Schejbal i přes několik clonících hráčů našel kotouč ve své výstroji.

10:04
    První trest také na straně hostí. Tadeáš Aulehla dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

Na vyloučení: 2-1.

10:00
    V začínající jedenácté minutě se hraje před Schejbalem.

09:27
    Souboj o kotouč ve středním pásmu vyhráli hosté, kteří ale jen nahodili kotouč před domácí klec, kde si celou situaci Dukla pohlídala.

08:08
    Podlaha nebezpečně vystřelil z levého kruhu nad ledem. Takovéto pozice nemají gólmani moc rádi, ovšem Šťastný dokázal puk vyrazit levým betonem.

07:02
    Na druhé straně získal kotouč před brankou Hrbatý, který už byl ve velkém úhlu a nedokázal pryž zastrčit pod pravý beton do sítě.

06:44
    Krátký se řítil sám na Šťastného, kterého však nedokázal překonat. Mířil nad levou šibenici.

06:19
    Vrátný z obrany Dukly nahodil kotouč do pásma, kde jej domácí i přes veškerou snahu nevybojovali. Možná v tom hrál roli i menší faul hostí.

05:36
    Domácí gólman Šťastný rychle kryje puk po zavezení hostí do pásma.

04:55
    Veleba málem ztratil kotouč před brankou, Aulehla chtěl puk vypíchnout a zakončit. To se mu nepovedlo, protože Velebovi přispěchal na pomoc Havelka.

04:48
    Při souboji o puk ve středním pásmu skončil kus černé gumy na střídačce Dukly.

03:46
    Domácí vybojovali na modré puk zásluhou Filipa, který jej přistrčil do středního pásma na volného DOMINIKA ADAMA. Jihlavský útočník se řítil sám na Schejbala a oklamal ho blafákem do bekhendu. Asistence: Jakub Filip.

03:46
    A nyní i v pěti a jde do protiútoku.

03:34
    Dukla je ve čtyřech.

03:01
    Hostům zatím dvojnásobná přesilovka nevychází dle představ, Jihlava se osvobozuje a Olomouc gólmana Šťastného téměř neohrozila.

02:20
    Olomoučtí sice kombinovali před Šťastným, ale sudí viděli postavení jejich hráče v brankovišti.

01:41
    Tak tohle je pro Duklu pořádně nepříjemné, bude hrát téměř dvouminutové oslabení pět na tři. Jiří Slabý jde ven za hákování.

Na vyloučení: 2-0.

01:34
    Domácí obránce Matěj Vála dostává dvě minuty za faul loktem a Olomouc jde do první přesilové hry.

Na vyloučení: 1-0.

01:04
    Domácí zkusili rychle nahodit puk dopředu, ale bylo to ještě před červenou a z celé situace plyne zakázané uvolnění.

00:01

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juřička) – Vrátný, Vála, Marek, Mareš, Havelka, Veleba – Jindra, Adam, Vala – Filip, Kadleček, Úlovec – Hrbatý, Slabý, Daňhel – Musil, Kardoš. Trenér: Štěpán Moravec

HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Bahounek, Dajčar, Harabiš, Holiš, Klesla, Kažimír – Podlaha, Pěcha, Skopal – Paťava, Kořenek, Krátký – Aulehla, Kret, Kalač – Štefka. Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Pilný – Roischel, Čížek.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu NOEN extraligy staršího dorostu, ve kterém se proti sobě utkají dva týmy z opačných pólů tabulky. Zatímco domácí HC Dukla Jihlava se 49 body vede tabulku skupiny Východ a k postupu do play-off jí stačí dnes bodovat, HC Olomouc je v současnosti na předposlední místě tabulky a více než vyřazovací boje bude muset bojovat o extraligovou příslušnost. Utkání na Horáckém zimním stadionu startuje ve 13 hodin, o hodinu dříve začínají svůj zápas jihlavští junioři.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 4. Adam (Filip), 13. Kadleček (Filip, Mareš), 25. Úlovec (Filip), 56. Hrbatý (Kadleček, Mareš), 59. Jindra (Adam) – 25. Kalač (Kořenek, Harabiš), 45. Podlaha (Pěcha, Skopal), 50. Skopal (Podlaha)

Rozhodčí: Pilný – Roischel, Čížek