Sampdoria – Sassuolo 3:2 (kon.) | Atalanta BC – AS Řím 2:1 (kon.) | Bologna – Palermo 3:1 (kon.)
Crotone – Turín 0:2 (kon.) | Empoli – Fiorentina 0:4 (kon.) | Lazio – Janov 3:1 (kon.)
AC Milán – Inter 2:2 (kon.)
Empoli FC
0:4 (0:1)
ACF Fiorentina
Neděle 20.11.2016, 15:00 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • Italská Serie A • 13. kolo

Massa ani po přestávce nic nenastavil a ukončil utkání, v němž Fiorentina přejela střelecky trápící se Empoli. Velký podíl na výhře hostujícího celku má Josip Iličić, který se prosadil z penalty a poté výstavní střelou zpoza šestnáctky. Skvělý zápas odehrál také Federico Bernardeschi, který stejně jako Josip Iličić vstřelil dva góly a hladkou jízdu za třemi body odstartoval. Na straně Empoli měl několik šancí Massimo Maccarone, jenže ani jednu z nich i přes skvělý výkon neproměnil. Konečný výsledek. Empoli FC 0 AFC Fiorentina 4. (16:48:31)

90

90
    Běží poslední minuta utkání a Matías Vecino zkusil vypálit ze střední vzdálenosti, táhlý přízemní pokus střídajícího hráče Fioretiny ale zamířil taktéž vedle levé tyče.

89
    Sebastián Cristóforo zkusil vypálit zpoza šestnáctky a jeho následná střela zamířila po zemi vedle levé tyče.

88
    Massimo Maccarone kolmou přihrávkou uvolnil na levé straně šestnáctky Manuela Pasquala, který levačkou posílal míč pod sebe, na značce pokutového kopu ale našel pouze hráče Fiorentiny.

87
    Josip Iličić dnes odehrál skvělé utkání, když vstřelil dva góly a ten druhý byl opravdu výstavní. Na domácí straně byl hodně vidět Massimo Maccarone, střeleckou smůlu Empoli ale neprotrhl.

86
    Do konce utkání zbývá odehrát pět minut a jsem zvědavý, zda ve druhém poločase rozhodčí kvůli střídáním a třem gólům něco nastaví, protože v prvním poločase tak neučinil.

85
    Daniele Croce byl zřejmě hráčem, který po rohovém kopu z pravé strany hlavičkoval do náruče Cipriana Tătăruşanua.

84
    Massimo Maccarone v blízkosti značky pokutového kopu napřáhl pravačkou k prudké přízemní střele, jenže zamířil pouze doprostřed brány, kde jeho pokus vyrazil Ciprian Tătăruşanu!

83
    Utkání už se dohrává jen z povinnosti a o přídělu tří bodů na stranu Fiorentiny už je dávno rozhodnuto. Borja Valero navíc mohl přidat pátý gól, jeho střela ale zamířila doprostřed brány, kde ji bez větších potíží chytil Łukasz Skorupski.

82
    Davide Astori napřáhl zpoza šestnáctky k pěkné táhlé střele, která o příliš velký kus neminula levý horní roh brány!

81
    Hra se sice přelévá stejně jako v úvodu ze strany na stranu, Empoli už ovšem není po přestávce vůbec nebezpečné.

80
    Cristian Tello si nevadl míč na levačku a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, která zamířila vedle pravého horního rohu brány.

79
    Fiorentina založila útok dlouhým kolmým pasem za obranu, pro který si došel Łukasz Skorupski a ukryl ho v náručí.

78
    Domácí hráči mají v letošní sezóně Serie A obrovské problémy se střílením gólů a i dnes na špatnou koncovku doplatí.

77
    Empoli v minulém kole porazilo Pescaru 4:0 a dnes zřejmě stejným výsledkem prohraje.

76
    Do konce utkání zbývá odehrát patnáct minut. Empoli prohrává na svém hřišti s Fiorentinou 0:4.

75
    Střídající Sebastián Cristóforo byl zřejmě hráčem, který na pravé straně šestnáctky napřáhl k přízemní střele, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Łukasz Skorupski!

Tomáš Reiner

Branky: 27. Bernardeschi, 47. Iličić (pen.), 61. Bernardeschi (Milić), 67. Iličić (Valero)

Karty:   39. Bellusci (EMP) – 35. Tello (FIO), 37. Tomović (FIO), 57. Valero (FIO)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:13. Střely mimo: 3:8. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 7:12.
    Empoli FC: Skorupski – Veseli, Bellusci, Costa, Pasqual – Krunić (58. Gilardino), Dioussé (72. J. Mauri), Croce – Saponara (69. Marilungo) – Maccarone, Pucciarelli.
    Náhradníci: Pugliesi, Pelagotti – Dimarco, J. Mauri, Maiello, Gilardino, Barba, Ćosić, Pereira, Marcel Büchel, Tello, Marilungo.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović (63. Salcedo), Gonzalo Rodríguez, Astori – Bernardeschi (72. Cristóforo), Badelj, Valero, Milić – Iličić (68. Vecino), Tello – N. Kalinić.
    Náhradníci: Lezzerini, Drągowski – De Maio, C. Sánchez, Zárate, Vecino, Olivera, Salcedo, Cristóforo, Chiesa, Babacar.

Rozhodčí: D. Massa. Asistenti: A. Giallatini, A. Marzaloni