Vítkovice – Liberec 0:2 (kon.) | K. Vary – Pardubice 4:3 (kon.) | Litvínov – Plzeň 2:0 (kon.)
Zlín – Chomutov 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 3:2 (2:1 po s.n.)
Mladá Boleslav – Sparta 3:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 20.11.2016, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 23. kolo

Z KV Areny je to pro tuto chvíli již vše, přejeme vám krásný nedělní večer. (18:07:16)

Domácí nakonec díky dvěma brankám Denise Kindla ve třetí třetině vítězí 4:3 a připisují si na své konto cenné tři body. Energie se díky vítězství bodově dotahuje na svého dnešního soupeře.

59:35
    Střela od modré mířila mimo.

59:22
    Po střele se posunula brána Davida Honzíka.

59:14
    Energie vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:43
    Klouček opouští bránu a hosté to zkoušejí v šesti hráčích.

58:00
    Zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:20
    Skuhravý s Tomečkem byli ve velké šanci, ale Kloučka společně nedokázali překonat.

57:13
    Nakonec skrz obranu dokázal projít Schaus, ale Honzík vytáhl zákrok lapačkou.

56:29
    Nyní se na kotouči objevují hosté, kterým se nedaří přechod do útočného pásma.

56:00
    Rachůnek bravurně obalamutil hostujícího beka, ale ke střele se bohužel nedostal.

55:59
    Postavení útočícího hráče v brankovišti.

55:35
    Dynamo se pokouší o překonání domácího gólmana, ten každou střelu a možnost hostů zneškodní.

55:31
    David Honzík zakročil proti střele, vhazuje se po jeho levici.

55:07
    Mullanovi se podařilo vyhodil a Energie je v pásmu.

54:47
    Tam si kotouč berou na starost hosté a odváží ho zpět k Honzíkovi.

54:29
    Buly se ujímají domácí a přemisťují se do útočného pásma.

54:07
    Dynamo ze svého pásma míří do útoku, tam je zastavuje David Honzík se svým zákrokem.

53:52
    Henri Tuominen pálil, ale opět mimo bránu.

53:25
    Ovšem Pardubice jsou opět v pásmu, žádná šance z jejich pobytu nevznikla.

53:07
    Energie u kotouče a vyhazuje až za bránu Kloučka.

53:01
    Komerční přestávka.

52:45
    Fanoušci Karlových Varů jsou šestým hráčem na ledové ploše a ženou domácí k tříbodové výhře.

52:41
    Oddechový čas pro domácí.

52:19
    Dynamo se zdrželo v útočném pásmu. Nakonec Energie vyhazuje na zakázané uvolnění. Pískot fanoušků je slyšet po celých Karlových Varech.

Dnešní utkání sleduje 3562 diváků.

52:18
    Zakázané uvolnění domácích.

51:48
    Pardubice jen nakoukly do útočného pásma, ale důsledná obrana Karlových Varů je nepustila dál.

51:46
    Energie hraje v plném počtu.

51:38
    Gorčík šel s Harantem na Kloučka, ale střela prvního jmenovaného byla příliš tvrdá a zavítala jen do ochranné sítě.

51:10
    Dynamo válcuje Energii v obranném pásmu.

50:43
    Tuominen se pokusil střelit od kruhů, ale rána mu absolutně nesedla.

50:37
    Honzík zakročil na poslední chvíli proti střele Petra Sýkory.

50:25
    Energie se osvobozuje, ale Pardubice míří opět do útočného pásma.

49:57
    Dynamo vysílá dělovky na Honzíka, ten se drží.

49:39
    Tomáš Harant (KVA) odchází zpytovat svědomí na dvě minuty za hákování soupeře.

49:33
    Harantova hrubá chyba mohla ovlivnit skore zápasu, nakonec Honzík zastavil kotouč.

48:45
    Úmyslný ofsajd.
    47:58 Denis KINDL - 4:3
    Zdroj: Hokejka TV

47:58
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    DENIS KINDL posílá karlovarské hokejisty do vedení. Karlovy Vary se usadily v útočném pásmu. Od kruhů pálil Sebastian Gorčík, následnou střelu přidal Tomáš Dujsík a nakonec se ke kotouči dostal Denis Kindl. Asistence: Sebastian Gorčík, Tomáš Dujsík.

47:25
    Energie je ve vlastní třetině a snaží se rozehrát.
    46:31 Tyler REDENBACH - 3:3

46:31
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice vyrovnávají. Z mezikruží pálil TYLER REDENBACH, který se trefil na volné místo za Honzovo zády. Asistence: Petr Sýkora, Nicholas Schaus.

46:23
    Takovou chybu nyní udělali i hosté, a tak dopředu mířil Michal Vachovec, jeho rána zavítala jen do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

45:30
    Energie má rezervy v obranném pásmu a pouští hosty do samostatných úniků. Vzadu domácí drží David Honzík.

45:05
    Dynamo mířilo samo na Honzíka, nakonec se beci stihli vrátit v pravý okamžik a zabránit tak střele.

44:29
    Petr Hubáček pálil na Honzíka, ten střelu vyrazil koncem vyrážečky.

44:04
    Pardubice jsou na kotouči a snaží se založit nový útok.

43:47
    Na druhé straně je Dynamo, ale nedokázalo se nijak prosadit.

43:17
    Karlovy Vary uklidňují hru a míří na Kloučka.

42:54
    Nejdřív pálil Tomáš Rachůnek a následnou dorážku se pokoušel Martin Rohan, ale Klouček zakročil včas.

42:20
    Sičák pálil od modré, ale Klouček jeho pokus vyrazil betonem.
    42:00 Denis KINDL - 3:2

42:00
    Karlovy Vary jdou do vedení! O třetí branku postaral DENIS KINDL, který získal kotouč od Pata Mullane. První jmenovaný pálil od kruhů a propálil bezmocného Kloučka! Asistence: Pat Mullane, Václav Benák

41:14
    Pardubice jsou v útočném pásmu, ale Karlovým Varům se daří osvobodit.

40:58
    Dynamo se osvobozuje.

40:30
    Domácí jsou za brankou a procházejí do útočného pásma.

40:27
    Odpískána přihrávka rukou.

40:16
    Energie mohla jít do vedení, ale přihrávka nebyla přesná.

40:01
    Kotouče se ujímají domácí, kteří míří do útočného pásma.

40:01

Energie si připsala další gól. Tentokrát se na listinu střelců přidal Jakub Flek, který tak vyrovnal na 2:2. Domácí tým měl mnoho šancí ke vstřelení gólu, ale přes Maxwella se jim nedařilo projít. Dvanáct vteřin před koncem Brandon Maxwell opustil bránu kvůli problému s bruslí a místo něj dochytal třetinu Milan Klouček. Dokážou domácí projít přes tuto hradbu nebo si tři body připíší Perníkaři? To se dozvíme ve třetí třetině, která začne přibližně v 17:21

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:48
    Maxwell má nějaký problém s bruslí, a tak místo něj míří do brankoviště Milan Klouček!

39:44
    Energie byla blízko ke vstřelení další branky, ale přes Mexwella se jim nedaří prolézt.

39:15
    Zbývá poslední minuta druhé části.

38:39
    Sebastian Gorčík pálil sám na Maxwella. K jeho smůle ho nedokázal překonat.

37:54
    Mikulík pálil od modré, ale jeho střelu zaznamenala jen brusle bránícího hráče.

37:24
    Domácí se usazují v pásmu a hledají vhodnou pozici pro střelu.

37:02
    Karlovy Vary se drží v útočném pásmu, ale po chybě o něj přicházejí.

36:12
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Martin Kaut – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost). Trest odpyká Filip Zadina.
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Martin Rýgl – 2 min., hrubost).

36:00
    Energie se opět drží v pásmu. Jejich pokus zastavuje ležící Maxwell. Nakonec se na ledě odehrála menší potyčka.

35:57
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazování po pravici Maxwella.

35:22
    Pardubice se drží v útočné třetině, ale ke štěstí domácích se jim daří vyhodit.

35:08
    Maxwall má plnou lapačku práce se střelami domácích.

34:49
    Na kotouči jsou domácí a usazují se ve třetině hostů.

34:22
    Dopředu mířil Sebastian Gorčík, o kotouč přišel díky obrannému zákroku jednoho z beků.

33:34
    Pardubice mají kotouč, jenomže prolomit karlovarskou obranu se jim nedaří.

33:18
    Dynamo za bránou a snaží se rozehrát. Když se však Energie pokouší získat útočné pásmo, tak je odpískán ofsajd.

33:12
    Flek se pokusil o navýšení dnešních kanadských bodů. Pálil ze stejného místa jako předtím, ale tentokrát byl Maxwell přepravený.

33:06
    Před brankou hostů byl lehký závar. Vše proběhlo bez potíží.

32:39
    Energie je v útočném pásmu a bojuje o puk.

32:38
    Icing domácích. Vhazování po pravici Honzíka.

32:14
    Dujsík za bránou a posílá své spoluhráče dopředu.

32:08
    Energie byla krůček od vstřelení třetí branky. Kotouč byl již za zády Maxwella, ale nikoliv za čárou. Jeden z útočících domácích hráčů se snažil o jakýsi fotbalový kousek, ale bylo zapískáno. Následovala komerční přestávka.

31:57
    Domácí bombardují Maxwella střelami.

31:29
    Gorčík mířil na modrou na Dvořáka, ten jeho přihrávku nezachytil.

31:25
    Ránu Benáka s přehledem vychytal gólman hostů.

31:08
    Vojtěch Tomeček v leže pálil, ale rána byla příliš vysoká.

30:37
    Davídek pálil z mezikruží, ale Maxwell zakročil ramenem.

30:12
    Petr Sýkora chtěl nahrát spoluhráči, ale přihrávku zachytil Tomáš Rachůnek.
    29:47 Jakub FLEK - 2:2

29:47
    Vyrovnávací branku zápasu si připisuje na konto JAKUB FLEK. Ten pálil z levého kruhu a prostřelil tak Maxwella. Asistence: Tomáš Dujsík, Sebastian Gorčík.

28:54
    Dvořák pálil od modré, ale opět nepřesně.

28:09
    Pardubice v obranném pásmu domácích. Snaží se uvolnit od beků, ale ke štěstí domácích se jim daří vyhodit.

27:52
    Tomáš Rolinek se ocitl u Davida Honzíka a vystřelil. Gólman domácích si jeho střelu pohlídal.

27:51
    Sičák dvakrát za sebou pálil na Maxwella, ale marně.

27:22
    Dynamo míří do útočného pásma, kde se příliš dlouho nezdržuje.

27:16
    Sičák pálil na Maxwella od modré čáry, ten byl připravený zakročit.

27:15
    Energie měla několik příležitostí vsítit gól do prázdné brány, ale obrana hostí byla důsledná.

27:14

26:47
    Gorčík pálil, ale mimo brankoviště.

26:10
    Karlovy Vary jsou v pásmu, ale hostující beci je nenechají příliš dlouho navštěvovat jejich území.

25:39
    Martin Rohan v souboji o kotouč byl úspěšný a domácí tak mohou přejít do útočného pásma.

25:28
    Lukáš Nahodil projel do útočného pásma, ale rána mířila jen do ochranné sítě.

24:49
    Mikulík s kotoučem za bránou hostů, snažil se něco vymyslet, ale obrana hostů je nepřekonatelná.

24:43
    Ofsajd domácích.

Oddechový čas pro hosty.

24:42
    Odpískáno zakázané uvolnění hostů. Vhazování po levici Maxwella.

24:20
    Karlovy Vary jsou opět s kotoučem ve vlastní třetině a snaží se prolomit hradby Dynama.

23:51
    Souboj za brankou je úspěšný pro domácí, ale nebezpečná šance z jejich pobytu v pásmu nevzešla.

23:29
    Rohan mířil na Mullana, který pálil mimo bránu Maxwella.

23:16
    Těm se daří osvobodit.

22:54
    Pardubice jsou nyní na kotouči a sídlí v pásmu domácích.

22:46
    Dynamo hraje v plném počtu.

22:18
    Sičák za bránou míří dopředu. Energie se drží v pásmu.

22:15
    Denis Kindl vyslal dělovou ránu od modré, bolest pocítil jeden ze sudích, který schytal ránu do brusle.

21:55
    Další pokus Karlových Varů je úspěšný a drží se v pásmu.

21:40
    Důsledná obrana hostů se však nedá lehce prolomit.

21:24
    Energie přichází o pásmu, ale opět se tlačí dopředu.

21:23
    Domácí hrají v plném počtu.

21:14
    Rachůnek opět v šanci, ale opět mimo.

20:47
    Dynamo vyhazuje a Energie zakládá nový útok.

20:43
    Tomáš Rachůnek pálil na Maxwella, ten byl připravený.

20:42
    Lukáš Nahodil (PCE) opouští svůj tým na dvě minuty za podražení.

20:02
    Kotouče se ujímají hosté, kteří se ihned zabydlují v útočném pásmu.

20:01

Oba kádry se již připravují na druhou třetinu.

V první periodě byly k vidění tři góly. Úvodní branku zápasu vstřelili domácí dvě minuty po začátku utkání. Konkrétně se o gól postaral Tomáš Harant. O vedení Energie přišla o další dvě minuty, kdy se dokázal střelecky prosadit Karel Nedbal. Skóre se měnilo za pár okamžiků, kdy kapitán se prosadil kapitán hostí Tomáš Rolinek. Na další góly si musíme počkat na druhé části, která začne přibližně v 16:21

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:49
    Henri Tuominen uklidňuje hru a nepustil hosty k žádné šanci.

19:40
    Odpískána přihrávka rukou, a tak hosté přicházejí o útočné pásmo.

19:21
    Na konci první části odchází na trestnou lavici Denis Kindl (KVA) na dvě minuty za podražení protihráče.

19:04
    Zbývá poslední minuta první části.

18:56
    Po chybné rozehrávce pásmo opouští.

18:03
    Energie opět za svou bránou zakládá nový útok.

17:33
    Jakub Flek vyjel s kotouč k mezikruží a snažil se vystřelit z otočky, ale jeho pokus také nevyšel.

17:11
    Pat Mullane si vybojoval velkou šanci po přihrávce od kruhů, ale hostujícího brankáře překonat nedokázal.

16:39
    Karlovy Vary se dostávají do pásma, ale velice rychle o něj přicházejí.

16:28
    Hosté hrají v plném počtu.

16:04
    Vachovec se snažil překonat Maxwella, ale střela šla opět mimo.

15:27
    Karlovarští se dostali do velké šance. Sebastian Gorčík se pokusil tečovat střelu Martin Rýgla.

15:09
    Pardubice opět vyhazují.

14:49
    O střelu se pokusil Martin Rýgl, ale rána šla mimo.

14:29
    Energii se nedaří usadit ve třetině.

13:53
    Karlovy Vary na okamžik zavítaly do útočného pásma, ale Dynamu se daří osvobodit.

13:33
    Ovšem hostům se daří velmi rychle osvobodit ze sevření domácích.

13:13
    Energie za svou bránou zakládá další útok a míří do útočného pásma.

12:24
    Za tento prohřešek odchází na 2+2 minuty Petr Hubáček (PCE) za hru vysokou holí s krví.

12:16
    Tvrdě sražen k zemi byl Dávid Gríger.

11:49
    Pardubice jsou opět v pásmu a bojují o kotouč. Nakonec se Energii daří vyhodit jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazování po levici Honzíka.

11:48
    Odpískán ofsajd hostí.

11:43
    Oba týmy hrají v duchu fair-play.

11:02
    Dynamo zakládá další útok, ale kotouče se ve svém obranném pásmu ujímají domácí, kterým se nedaří osvobodit.

10:17
    Lukáš Nahodil pálil z mezikruží na Honzíka, ale rána mířila jen na ochranné sklo.

09:28
    Energie se snaží založit nový útok, ale Pardubice výborně zabraňují jejich rozehrávce.
    08:47 Tomáš ROLINEK - 1:2

08:47
    To byl velmi nešťastný gól Davida Honzíka. Kapitán hostí TOMÁŠ ROLINEK propálil domácího brankáře, který si myslel, že má kotouč pod kontrolou, nakonec se však doklouzal za čáru. Asistence: Lukáš Nahodil.

08:25
    Odpískán ofsajd domácích při přechodu do útočného pásma.

08:10
    Martin Rohan pálil z mezikruží, ale rána mu nesedla.

07:57
    Leduc chtěl překvapit Honzíka z levého kruhu, ale ten včas zakročil.

07:22
    Tentokrát za domácí pálil Milan Davídek. Jeho střelu zaznamenalo jen plexisklo za Maxwellem.

06:58
    Jakub Flek pálil od kruhů, ale rána neměla dostatečnou rychlost.

06:57

06:36
    Dávid Gríger vyjel s kotoučem před Maxwella, ale rána otečkovala je plexisklo za hostujícím gólmanem.

06:08
    Energie se drží v pásmu, nakonec po chybné rozehrávce o kotouč i pásmo přichází.

06:06
    Odpískáno zakázané uvolnění hostů, vhazování po levici Maxwella.

05:39
    Henri Tuominen ujel do samostatného úniku, ale střela na hostujícího gólmana mu příliš nesedla.

05:19
    Opět se hraje v obranném pásmu domácích.

04:54
    Milan Mikulík chtěl překonat Maxwella z mezikruží, ale marně.

04:35
    Karlovy Vary za svou brankou zakládají nový útok.

03:49
    Dynamo znovu u kotouče v obranném pásmu.

03:37
    Pat Mullane se snažil překvapit Maxwella, ten jeho střelu ukryl do lapačky.
    03:10 Karel NEDBAL - 1:1

03:10
    Pardubice se držely útočném pásmu. Bokroš nahrál volném KARLU NEDBALOVI na modrou čáru, odkud propálil Davide Honzíka. Asistence: Lukáš Nahodil.

02:39
    Vhazování po levici Honzíka.
    01:59 Tomáš HARANT - 1:0

01:59
    Energii posílá do vedení TOMÁŠ HARANT. Získal přesnou přihrávku nad kruhy a vyslal dělovou ránu. Asistence: Dávid Gríger, Vladimír Sičák.

01:25
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý.

00:30
    Pardubice se osvobozujíc a zakládají nový útok.

00:23
    Rýgl pálil od modré, ale střela šla mimo bránu.

00:02
    Energie se ujímá prvního kotouče a ihned se drží v pásmu hostí.

00:01

KV Arénou zní soupisky obou týmů.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Harant, Dujsík, Rýgl, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Benák, Sičák – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec, Skuhravý (C), V. Tomeček – Mullane, Kindl, Gorčík – Davídek, Gríger, Flek.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Klouček) – Ščotka, Schaus, Bokroš, Nedbal, Leduc, Havlík, Horyna – Mallet, Hubáček, Redenbach – P. Sýkora, Rolinek (C), Nahodil – Bárta, Tomášek, Panna – Zadina, T. Kaut, M. Kaut – Klimenta..

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Úvodní duel na ledě Pardubic na začátku října ovládli hokejisté z východu Čech. O výhru 5:3 se nejvíc zasloužil Tyler Redenbach, autor dvou branek.

HC ENERGIE KARLOVY VARY

Stejně jako hostující Pardubice, tak i domácí Karlovy Vary zažívají další sezónu, která se pravděpodobně nezařadí mezi ty úspěšné. Po 22 odehraných kolech totiž Západočeši okupují poslední místo extraligové tabulky se ziskem 17 bodů. I oni však v posledních kolech konečně zažili také trochu radosti. Po výhrách nad Vítkovicemi a Mladou Boleslaví v posledním utkání dlouho drželi vedení na ledě Litvínova, o to však i vinou chybně nařízeného trestného střílení přišli a padli v prodloužení.

HC DYNAMO PARDUBICE

Východočeši i v letošní sezóně zatím jen marně vzpomínají na dávno zašlou slávu, kdy dokázali vybojovat mistrovský titul a pravidelně patřili mezi jednoho z favoritů celé soutěže. Pardubice totiž po 22 odehraných zápasech drží až předposlední příčku se ziskem 20 bodů a jen minimálním náskokem na svého dnešního soupeře. V posledních utkáních však svěřenci Pavla Rohlíka přeci jen začínají vystrkovat drápky. Po skalpech Zlína, Chomutova a Brna mířili v pátek za čtvrtou výhrou v řadě, když po dvou třetinách utkání s Mladou Boleslaví drželi dvougólový náskok. O ten však přišli a šest sekund před koncem inkasovali rozhodující branku, která znamenala jejich prohru.

Třiadvacáté kolo hokejové extraligy svede dohromady poslední dva celky tabulky. Od 15:30 rozehrají duel na ledě karlovarské KV Areny domácí HC Energeie Karlovy Vary, kteří přivítají na západě Čech pardubické Dynamo.
    Karlovy Vary naposledy v Litvínově srazilo chybně nařízené trestné střílení v poslední minutě zápasu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 2. Harant (Gríger, Sičák), 30. Flek (Dujsík, Gorčík), 42. Kindl (Mullane, Benák), 48. Kindl (Gorčík, Dujsík) – 4. Nedbal (Nahodil), 9. Rolinek (Nahodil), 47. Redenbach (P. Sýkora, Schaus)

HC Energie Karlovy Vary: Honzík – Harant, Dujsík, Rýgl, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Benák, Sičák – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec, Skuhravý (C), V. Tomeček – Mullane, Kindl, Gorčík – Davídek, Gríger, Flek.
    HC Dynamo Pardubice: Maxwell (40. Klouček) – Ščotka, Schaus, Bokroš, Nedbal, Leduc, Havlík, Horyna – Mallet, Hubáček, Redenbach – P. Sýkora, Rolinek (C), Nahodil – Bárta, Tomášek, Panna – Zadina, T. Kaut, M. Kaut – Klimenta.

Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Komárek, Rozlílek