Martin – Banská Bystrica 0:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Poprad 4:3 (po pr.) | Nové Zámky – Košice 1:2 (kon.)
Trenčín – Nitra 5:1 (kon.) | Zvolen – Žilina 5:1 (kon.)
HKM Zvolen
5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
MsHK Žilina
sk Neděle 20.11.2016, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 22. kolo

Ďakujeme za pozornosť a želám ešte príjemný zbytok večera zo Zvolena... (19:30:01)

Takto jednoznačné víťazstvo domáceho HKM sme tu vo Zvolene veru už dlho nevideli. Ak by som mal nájsť zápas, kedy HKM viedol po dvoch tretinách 5:0, musel by som zaloviť veru poriadne hlboko do histórie. Hostia celý zápas na mňa pôsobili odovzdaným dojmom, málo bojovali, málo dohrávali súboje a doslova Zvolenu tento zápas "pustili". Naopak domáci v oklieštenej zostave si s chuti zastrieľali a odmenou sú im tri zaslúžené body.

Najlepší hráči: Žilina – Rastislav Konečný. Zvolen – Ivan Jakubík.

59:58
    Zápas končí potleskom domáceho publika. Tento zápas domácim naozaj vyšiel.

59:10
    Poslednú minútku si už domáci vychutnávajú a prihrávajú si puk bez snahy nejako útočiť.

58:19
    Marek Hovorka sa dostal k odrazenému puku pri ľavom mantineli, ale jeho strela trafila iba Michala Ivana a odrazený puk už Baroš zakryl.

57:39
    Záver duelu sú lepší domáci hráči. Ivan Jakubík hľadal pred bránkou svojho spoluhráča, ale Mikoláš prihrávku vypichol.

56:33
    Juraj Majdan korčuľoval úplne sám na Mikoláša, neulakomil sa však a ešte zadovkou vyzval mladého Kelemena, ten však puk spracoval zle a zo šance HKM nebolo nakoniec nič.

55:19
    Ďalšia príležitosť vlkov. Denis Rehák dostal dobrý a presný puk na modrú čiaru, vystrelil bez prípravy a Baroš vyráža puk do rohu klziska.

54:55
    Domáci hokejisti končia svoj útok pred útočnou tretinou. Zvolenský útočník bol v pásme skôr ako puk a odpískaný bol ofsajd.

53:25
    Žilina dala gól!
    Hostia využívajú presilovku piatich proti štyrom. Švec od pravého mantinelu pekne nabil na ľavú stranu RASTISLAVOVI KONEČNÉMU a ten bombou bez prípravy strieľa prvý gól Žiliny.

Asistencie: Emil Švec a Marek Hovorka.

52:49
    Bomba Mikuša od modrej, Baroš vyrazil pred seba, následne Húževkova !hlavička a puk smeruje mimo brány.

52:08
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (L.Jurík – 2 min., podrazenie).

52:08
    Teraz si presilovku 5:3 zahrajú hostia. Celkovo majú na to 40 sekúnd.

51:12
    Peter Mikuš si teraz v strednom pásme kanadským bodíčkom doslova vychutnal Puliša.

50:48
    Hostia dlhšie hrali vo výhode aj bez brankára pri avizovanom treste, ale s jedinou strelou si Baroš v pohode poradil.

50:48
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Habšuda – 2 min., držanie).

50:07
    Hostia v plnom počte.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 5. Ďaloga (Anderson, Plechanov), 13. Jakubík (Žilka, Andersons), 19. Klhůfek (Hraško, Zuzin), 30. L.Jurík (Majdan, Kelemen), 35. Kelemen (L.Jurík, Majdan) – 54. Konečný (E.Švec, Hovorka)

HKM Zvolen: Baroš – Hraško, M.Novák, Valenta, Krejčí, Andersons, Plechanov, Ivan, Habšuda, – Klhůfek, Zuzin, Puliš – Majdan, L.Jurík, Kelemen – Martin Ďaloga, Jakubík, Žilka – Dubeň, Iždinský, Šimíček
    MsHK Žilina: Tomek (21. Mikoláš) – Den. Rehák, P. Mikuš, D. Brejčák, Juraško, Drábek, Macejko, Kříž, Gutwald – Handlovský, Hovorka, E.Švec – Rogoň, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Váňa, Ondruš, Gmitter

Rozhodčí: Majling – Šefčík, Kollár